מוטקה > בילויים > השתתפו במחקר על פגיעות מיניות בנשים ב...השתתפו במחקר על פגיעות מ...
31.12.19 - 25.11.19
השתתפו במחקר על פגיעות מיניות בנשים בגיל המבוגר

השתתפו במחקר על פגיעות מיניות בנשים בגיל המבוגר

ללא עלות
חברים שהתעניינו:
1
אודות הבילוי

 

פגיעות מיניות בנשים בגיל המבוגר

נשים חשופות לפגיעה מינית בכל גיל, לא רק בחייהן הצעירים, אלא גם בבגרות ואף בתקופת הזיקנה. למרות שגם גברים בגיל הזיקנה חשופים לפגיעה מינית, הנתונים מצביעים על כך כי מרבית הקורבנות הן נשים. בעוד שתופעת הפגיעה המינית בנשים צעירות מוכרת ומקבלת חשיפה בכל ערוצי המדיה, תופעת הפגיעה בנשים בגיל המבוגר ובזיקנה נמצאת תחת מעטה כבד של השתקה.  מקורה של ההשתקה בתפיסות גילניות, המעצבות תודעה ציבורית שמתקשה להכיר בקשר שבין זיקנה ומיניות  על ביטוייה השונים.

כתוצאה מכך, כאשר אישה בגיל המבוגר ובזיקנה מדווחת על פגיעה מינית, היא מקבלת פעמים רבות תגובות של הכחשה ("מי יפגע מינית באישה בת  80?"), בחשדנות ("היא ממציאה"; "היא כבר מבולבלת") ואף בתגובות של דחייה ("אי אפשר לדמיין דבר נורא כזה").

פגיעה מינית בגיל המבוגר ובזיקנה אינה כוללת רק מעשים מגונים, כפיית יחסי מין ואונס, אלא טווח רחב של התנהגויות פוגעניות נוספות. בין התנהגויות אלה אפשר למנות השפלה וביזוי של האישה על רקע מיני, בוגדנות מניפולטיבית, התערטלות של הפוגע, צפייה כפויה בפורנוגרפיה.

השאיפה ליהנות מזוגיות ומאינטימיות בגיל המבוגר ובזיקנה, חושפת לא-פעם נשים לפגיעה מינית במהלך מפגשי היכרויות (דייטים) ואף לפגיעה מינית במרחב הווירטואלי, הכוללת הפצת תמונות או סרטונים אינטימיים ברשתות החברתיות. פגיעה מסוג זה היא בעלת השלכות קשות בכל גיל, כאשר בגיל המבוגר נוסף מימד בין-דורי.  כלומר, החשיפה בפני ילדים בוגרים ונכדים עלולה להעצים את תחושות הבושה והפגיעות.

פגיעה מינית יכולה לבוא לידי ביטוי גם כאשר נשים מתמודדות עם בן זוג החולה בדמנציה. בעקבות המחלה, חלק מהמתמודדים חווים  עוררות מינית גבוהה בשילוב עם ירידה בעכבות החברתיות. המבוכה, חוסר האונים והרגשות האמביוולנטיים הנלווים למצבים אלה, כמו גם הרצון להגן על כבודו של בן הזוג שאינו אחראי למעשיו, מונעים מהנשים לפנות ולבקש עזרה.

בימים אלה נערך באוניברסיטת חיפה מחקר שכותרתו: "לשבור את הטאבו: פגיעות מיניות בקרב נשים זקנות כתופעה רבת פנים - לעבר מודל תיאורטי מעוגן בנתונים" בניהולן של פרופ' טובה בנד וינטרשטיין ופרופ' הדס גולדבלט.

מחקר זה, ראשון מסוגו, מבקש להשמיע את קולן של נשים שעברו פגיעה מינית בגיל המבוגר ובזיקנה (גיל 60 ומעלה) ולהסיר את מחסום ההשתקה. מטרת המחקר להעלות את המודעות לתופעה, לפתח כלים לאיתור ולזיהוי פגיעות מיניות בגיל המבוגר וכן לפתח דרכי התערבות לטיפול ולמניעה.

אנו פונות לנשים שעברו פגיעה מינית בגיל המבוגר ליצור עמנו קשר ולהתראיין למחקר. למרואיינות מובטחת סודיות מוחלטת ושמירה על פרטיותן. במקרים מסוימים, ניתן גם להתראיין טלפונית ללא הזדהות. הראיונות מתקיימים על-ידי החוקרות ברגישות מירבית, בהתאם לכללי אתיקה קפדניים.

לפרטים נוספים ולתיאום ריאיון, ניתן לפנות אל ד"ר דברת הראל, טלפון: 054-6609627

 

איפה: לא קיים
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  1
*אירוע זה הוא יוזמה והתארגנות פרטית אשר פורסמה על ידי גולשים פרטיים באתר ועל אחריותם
0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
בילויים נוספים שיכולים לעניין אותך
למעלה
חזרה