חזרה ליחסים

הכרויות באינטרנט בגיל השלישי: הדרך להצלחה

הרשת מזמנת אפשרויות רבות למבוגרים להכיר ולהתאהב, אבל חשוב לעשות את זה נכון. מומחי רשת ומאמני זוגיות עם עצות זהב
מאת אבי גרצמן 11/11/15
הכרויות באינטרנט בגיל השלישי: הדרך להצלחה
לא רק אתרי היכרויות: גם פייסבוק וקהילות ייעודיות לבני הגיל השלישי. צילום: Shutterstock

 

 

בלי משחקים, ובלי לחץ להתחתן או להביא ילדים – בגיל השלישי אפשר להכיר, להיפגש ולהתאהב בקצב אחר, ועם הרבה יותר ניסיון חיים. במפגשים חברתיים, בסדנאות, בטיולים, בבתי קפה, דרך חברים ואפילו באינטרנט – הפנויים, ובעיקר הפנויות בגיל השלישי ישירים יותר, יודעים בדיוק מה הם רוצים, ולא מתביישים לדבר על סקס.

 

כל הדרכים להכיר ולהתאהב אחרי גיל 50 

 

בדרך להיכרויות במאה ה-21, בני הגיל השלישי מבינים כי העולם השתנה, וכי עליהם לפעול בהתאם. את בני ה-60 ומעלה אפשר למצוא, כמו את הצעירים, גם באתרי היכרויות באינטרנט וברשתות החברתיות. "יש הרבה מבוגרים שגולשים ברשת", אומרת טל נברו, מומחית בתחום הרשתות החברתיות. "הטכנולוגיה של שני העשורים האחרונים מוכרת לאוכלוסייה המוגדרת כיום כמבוגרת: ככל שהשנים חולפות, אנשים מבינים את הצורך לשמור על קשר עם העולם הצעיר, עם הילדים ועם הנכדים, גם דרך הרשת".

 

לדבריה, בני הגיל המבוגר יודעים, שכפי שניתן לבצע ברשת קניות, להזמין טיולים או ביטוח רכב – אפשר גם למצוא זוגיות ואהבה. "כשאדם נכנס לאתר היכרויות, הוא מצהיר על רצונו להכיר בן או בת זוג", אומרת ד"ר רבקה שטטפלד, מאמנת זוגית ומרצה לתקשורת בין אישית במכללת בית ברל. שטטפלד סבורה, שעל מנת שיוכלו להכיר באינטרנט בני זוג פוטנציאליים, על בני הגיל השלישי להתאים את עצמם למדיום. במסגרת מחקר שערכה, העוסק באתרי היכרויות, מצאה שטטפלד בגיל הזה שימוש בשפה לא רלוונטית לעידן המידע והטכנולוגיה שבו אנו חיים. "כשגבר כותב באתר היכרויות 'אשכנזי מחפש אישה למטרות רציניות', הוא לא מנצל נכון את המדיה", היא טוענת.

 

"סבתא מחפשת להכיר למטרת סקס בלבד"

 

עבור גברים, ההזדמנויות רבות יותר ברשת. צילום: Shutterstock

 

כך, חלק מהקהל המבוגר עדיין מתנסח ברשת כמו במודעות ההיכרויות בעיתונים, אבל אחרים פעילים מאוד באתרי ההיכרויות השונים, ומבינים את הפוטנציאל שלהם. שטטפלד מספרת על האפשרויות הרבות, הנפתחות בפני בני ובנות הגיל השלישי ברשת: "לגבר גרוש או אלמן יש סיכוי גבוה לקבל פניות רבות מאוד באתרי היכרויות", היא אומרת, ומוסיפה כי עבור הגברים, ההזדמנויות רבות יותר.

 

"חלקם מנסים את מזלם גם עם בחורות צעירות מהם", היא מסבירה, "אך גם בקרב נשים מבוגרות יש מי שיוזמות פניות לגברים צעירים יותר". כך, במסגרת הכנת הכתבה נחשפנו לאישה בת 65, המכנה עצמה "הדוכסית". בהודעה באתרי ההיכרויות שפרסמה, כתבה הדוכסית שהיא סבתא לנכדים, עובדת בגן ילדים, ומחפשת רק סקס. היא קיבלה פניות רבות, חלק גדול מבחורים הצעירים ממנה.

 

"גם פייסבוק הפכה לכלי מוביל להיכרויות בגילאים המבוגרים", אומר אור פיאלקוב, בעלים של חברת הפרסום Fialkov Digital ומומחה לתחום הרשתות החברתיות. "היא קלה לשימוש, זמינה, ומאפשרת הצצה למציאות. הפייסבוק בעיקר פותחת הזדמנות לפנות לאנשים שאנו לא מכירים ומוצאים חן בעינינו, או כאלה שאנו חולקים עמם תחומי עניין משותפים". לדברי פיאלקוב, נשים מקבלות הרבה יותר פניות מגברים בפייסבוק.

קהילת פנויים פנויות לבני 50 פלוס גם במוטק'ה

 

"כשם שבני הגיל השלישי משתמשים יותר ויותר ברשתות חברתיות ובאתרי אינטרנט, גם השימוש שלהם במנגנוני הכרויות באתרים עולה כל הזמן", מסבירה גם שרון שילוח, מנהלת אתר מוטק'ה. להבדיל מאתרי הכרויות אחרים, מוטק'ה איננו אתר הכרויות במובן הצר של המילה. "במוטק'ה מוצאים בני 50 ומעלה תוכן אטרקטיבי, לצד קבוצות חברתיות וקהילות, המאפשרות להם להגדיל את המעגל החברתי שלהם, ולא רק לצרכים רומנטיים", אומרת שילוח. "הקהילות מהוות למעשה רשת חברתית ייעודית לבני הגילאים הללו, כשהקונספט של האתר הוא לחבר בין אנשים, במטרה להעצים ולחזק את האוכלוסייה בגיל זה". לדבריה, מנגנון ההיכרויות הוא אחד האמצעים לכך, וחברים בו מעל לעשרת אלפים גולשים.

 

כאמור, לצד מנוע ההיכרויות החינמי, פועלות במוטק'ה גם שורה ארוכה של קהילות, בשלל נושאים. אמנם קיימת באתר גם קהילת "פנויים פנויות" מוגדרת לבני 50 פלוס, אך לא רק היא מאפשרת לבני גיל זה להכיר על רקע תחומי עניין משותפים. הקהילות השונות משמשות להיכרות הנעשית תחילה וירטואלית, אך בהמשך הופכת למפגשים פנים מול פנים, כך שנוצרות קבוצות חברתיות של ממש. משם, מתפתחות לעיתים גם היכרויות רומנטיות. כר הדשא הווירטואלי של מוטק'ה הוא מעין כיכר העיר: אפשר לדבר, למצוא פינה מעניינת, להתחבר לאנשים מתאימים, וגם למצוא בן או בת זוג – ברשת או מחוצה לה.

 

אתרי הכרויות: עשה ואל תעשה

 

 

גברים: ציינו שאתם רומנטיים. נשים: שדרו אסרטיביות. צילום: Shutterstock

 

הרשת, כאמור, היא פלטפורמה חשובה למציאת זוגיות גם בגיל השלישי, אך חשוב לעשות את זה נכון:

 

* אל תשקרו. "חלק מהגברים נוטים לשקר בקשר לגיל שלהם באתרי היכרויות - גבר בשנות ה-60 לעיתים כותב שהוא בשנות ה-50 לחייו, כדי לנסות לפנות לנשים צעירות יותר", מספרת שטטפלד. היא ממליצה לכל מי שמחפש זוגיות באינטרנט ללכת עם האמת, ולא לזייף בפרטים.

 

* צרפו תמונה אמינה, עדכנית וברורה. זה אמנם מפתה, אבל את התמונות שלכם מתחילת שנות הארבעים תשאירו באלבום, יחד עם תמונות מעורפלות. "מומלץ גם לא להעלות תמונה עם כובע ומשקפיים, וכן לא תמונות עירום – שגם בהן נתקלתי באתרי היכרויות", מציינת שטטפלד.

 

* ספרו על עצמכם בצורה המבליטה את החיובי, אך אינה מפארת מדי. בעת פתיחת פרופיל משתמש באתרי ההיכרויות השונים, יש לענות על סדרת שאלות "סגורות", ובנוסף – לכתוב דברים אישיים בחלק הפתוח, המיועד לכך. כדאי לדעת, שרוב הגולשים באתרי ההיכרויות מתעניינים יותר בחלק הזה. "כדאי לדעת לכתוב בין השורות וגם לקרוא בין השורות", מציעה שטטפלד. "הכי נכון לאדם לתאר את עצמו בצורה שאינה מפארת מדי, אך כזו שגם מבליטה את הצדדים החיוביים". כך למשל, אם אתם יודעים לבשל, כדאי לציין זאת, ולהוסיף במה אתם מצטיינים במטבח. ויש גם כמה דברים אוניברסאליים: "מומלץ לגבר לציין שהוא רומנטי, נשים מחפשים זאת", מוסיפה שטטפלד. "נשים גם יאהבו לקרוא שהגבר הוא קשוב, משום שרובן מחפשות תקשורת בין אישית".

 

* אל תעמיסו פרטים. המידע המועבר בפרופיל האישי צריך להיות מעניין, אך עם זאת, מומלץ שלא להעמיס על הקורא. "כדאי לעשות שימוש במשפטים קצרים, ברורים ואטרקטיביים, ולהימנע משימוש במילים שבלוניות", מציינת שטטפלד. "כדאי לכתוב גם מה אתם מחפשים בפרטנר, ועם זאת, לא לפסול מועמדים מראש".

 

נשים? שדרו אסרטיביות. עבור הנשים, ממליצה שטטפלד להיות אסרטיביות במידה, ולא לשדר תלותיות. "גברים אוהבים נשים שיודעות מה הן רוצות", היא מסכמת.

 

מתוך "סיקסטיז" - מגזין בשיתוף "הארץ" ו"מוטק'ה". למגזין הדיגיטלי לחצו כאן

 

 

ורדה רזיאל ז'קונט ואמנון ז'קונט בראיון מיוחד: "טיפים לזוגיות טובה? הכל מזל"
 
 

סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר

 

עכשיו זה מדעי: זוגיות טובה, סקס טוב

 

3 סיפורי אהבה מעוררי השראה

 

זוגיות פרק ב': כשהילדים מתנגדים

 

 

1  תגובות  אהבו


התמונה של תגונה
עדידוש1 16/12/19
סיפור יפה ומעניין הייתי רוצה גם אהבה בגיל השלישי
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד ביחסים

"האהבה הזאת שלנו היא נס גדול"
נפתח בגילוי נאות: אני אוהבת את אורלי וילנאי וגיא מרוז. את מרוז הכרתי לפני יותר מ-30 שנה בתיאטרון נווה צדק,...
לקריאת הכתבה
"מי שלא חווה בגידה לא יבין איך זה מרגיש"
למיכאל (שם בדוי, הפרטים שמורים במערכת), בן 50 פלוס מבאר שבע, לא הייתה סיבה לחשוד באשתו בבגידה עד שחבר משותף...
לקריאת הכתבה
הגיל והתרגיל: טיפים לחיזור בגיל 50+
  מתי בפעם האחרונה יצאתם לדייט? אם התשובה שלכם היא לפני 10, 20 או 30 שנה – כדאי שתמשיכו לקרוא. יש סיכוי טוב...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה