מוטקה > כל הטיולים > טיול מאורגן לליטא, לטביה ואסטוניהטיול מאורגן לליטא, לטביה...
3.9.19 - 26.8.19
טיול מאורגן לליטא, לטביה ואסטוניה

טיול מאורגן לליטא, לטביה ואסטוניה

מחיר רגיל:1,499$
מחיר מוטק’ה:1,469$
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול

טיול מאורגן לליטא לטביה ואסטוניה של חברת "סביב העולם"
9 ימים


הצטרפו לטיול מרתק זה של חברת סביב העולם המשלב את שלושת הארצות הבלטיות המדהימות ביופיין. בטיול נתרשם מהנופים הקסומים של ארצות אלו, מעושרן התרבותי, האתני וההיסטורי, נעקוב אחר סיפוריהן של הקהילות היהודיות המקומיות שפרחו ושגשגו מימי הביניים ועד לתקופת השואה, נסייר במקומות שבהם חיו ופעלו אישים מפורסמים כגון הגאון מוילנה, הסופר אברהם מאפו, גיבור הגטו אבא קובנר ואחרים, אישים שהיוו סמלים וציוני דרך חשובים לדורות הבאים בתולדות עמנו. הטיול יכלול בין השאר ביקורים וסיורים בוילנה היפה, ביקורים בגיא ההריגה של יהדות ליטא ביער פונאר, בעיר קובנה כולל הפורט התשיעי, נבקר במוזיאונים, ארמונות, מצודות וטירות עתיקות, קתדרלות מימים עברו, נהנה ממופע פולקלור טיפוסי ונחזור מלאי רשמים וחוויות מביקורים בחבלי ארץ מלאי היסטוריה, תרבות ויופי עוצר נשימה.

תוכנית הטיול:

יום 1. תל אביב - ווילנה (ליטא)
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך יעד ביניים) לווילנה, בירתה של ליטא השוכנת במפגש הנהרות וילניה ונריס והינה המרכז המדיני, כלכלי והתרבותי של המדינה. העיר נוסדה בשנת 1321 ע"י גדימיניאס, אחד הדוכסים הגדולים של ליטא. בשנים מאוחרות יותר עברה ווילנה ידיים בין שליטה פולנית ורוסית ועם התפרקותה של ברית המועצות הפכה העיר לחלק מהמדינה הליטאית העצמאית. לאחר ההגעה ניסע למלוננו בווילנה לארוחת ערב וללינה.


יום 2. ווילנה - יער פונאר - טרקאי - ווילנה
הבוקר נצא לסיור בווילנה. נראה את ארמון הנשיאות, את מגדל הפעמון הנמצא בקומפלקס בן מאות השנים של אוניברסיטת ווילנה המהווה את אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המרשימים ביותר במזרח אירופה. נכיר את חלקיה היהודיים לשעבר של העיר, נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח), נסייר ברחובותיו של הרובע היהודי ונצעד במקומות בהם פעלה המחתרת היהודית בפיקודו של אבא קובנר. נמשיך לארמון הדוכסות וכנסיית אנה. בסיום הסיור ניסע לטרקאיי, עיירת נופש מוקפת אגמים ובירתה ההיסטורית של דוכסות ליטא שהוקמה על ידי הדוכס ויטאוטאס, נחצה רגלית 2 גשרים ונבקר במצודה הממוקמת על האי. נכיר את רחוב ה"קראים" הגרים במקום מאז שהוזמנו על ידי הדוכס. בתום הסיור נחזור לווילנה לארוחת ערב ולינה.הרחוב הראשי בוילנה, ליטא (shutterstock)

יום 3. ווילנה - קובנה - קלייפדה
נפרד מווילנה וניסע לקובנה הממוקמת במפגש הנהרות ניימן ונריס, העיר השנייה בגודלה בליטא. נעצור בעיירה ז'זמארי ונראה את ה- "שטייטל" לשעבר, בו קיים בית כנסת שמור מעץ. נגיע לקובנה ונסייר בכיכר העיר העתיקה. נראה את מצודת העיר ואת בית העירייה בעל הצריח הנישא כלפי מעלה. נמשיך לגימנסיה בה למדה לאה גולדברג כלת פרס ישראל. נסייר ברחוב על שם אברהם מאפו, הסופר הידוע יליד העיר שכתב את ספרו המפורסם "חיבת ציון" וכן נטייל ברחוב לודוויג זמנהוף. נמשיך לסיור באזור "סלובודקה" שהייתה בעבר שכונת היהודים במשך דורות ובאוגוסט 1941 הוקם בה גטו קובנה. לאחר מכן נסייר בפורט התשיעי, מצודה ששימשה אתר השמדה של הנאצים בזמן מלחמת העולם השנייה. בהמשך ניסע לעיר הנמל הליטאית קלייפדה הממוקמת לחוף הים הבלטי. העיר שוקמה לאחר מלחמת העולם השנייה בסגנון אדריכלי ייחודי ומעניין. נגיע למלון בקלייפדה לארוחת ערב ולינה.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


יום 4. קלייפדה - חצי האי נרינגה - נידה - קלייפדה
בבוקר נעלה על מעבורת לחצי האי נרינגה, המהווה את אחד מאתרי הטיול והנופש המפורסמים בצפון אירופה. נסייר ברצועת החול הצרה, שאורכה כ- 98 ק"מ ואשר מפרידה בין הים הבלטי ללגונה היפה. נטייל ביער המכשפות המקושט באינספור פסלי עץ הממחישים דמויות מהאגדות וסיפורי עם ליטאיים. נמשיך לעיירת הנופש נידה ונבקר בבית הקיץ של הסופר המפורסם תומאס מאן וכן במוזיאון האתנוגרפי המצוי במקום. בתום הסיור נחזור לקלייפדה לארוחת ערב וללינה.רצועת חוף בחצי האי נרינגה, ליטא (shutterstock)

יום 5. קלייפדה - שיאוליאי - גבעת הצלבים - ארמון רונדל - ריגה (לטביה)
ניסע לעיר שיאוליאי, הממוקמת על צומת מסחר חשובה שהפכה אותה למרכז תעשייתי גדול. נסייר בעיר ונראה את אחוזת משפחת פרנקל שהייתה חלק מאצולת הממון היהודית לפני השואה. משפחה זו הקימה בעיר בשנת 1879 מפעל לעיבוד עור ומוצריו. נמשיך לסיור בגבעת הצלבים הנחשבת לאתר צליינות מהחשובים בליטא. אתר ייחודי זה שימש כסמל לעצמאות ליטא במהלך הכיבוש הסובייטי. נמשיך ללטביה ונבקר בארמון רונדלה המרהיב אשר נבנה בין השנים 1736-1768 בסגנון הבארוק ושימש בתחילה את הדוכסים לבית קורלנד ולאחר מכן את האצולה שהייתה מקורבת לצארים רוסיה. בתום הסיור ניסע לבירה ריגה הממוקמת לצד 2 גדות נהר הדאוגבה ונחשבת לעיר הגדולה ביותר במדינות הבלטיות. ריגה העתיקה נוסדה על ידי סוחרים גרמניים שהגיעו לאזור במחצית של המאה ה-12 והקימו בה נקודת מסחר. נתמקם במלון לארוחת ערב ולינה בריגה.


יום 6. ריגה ואתריה
נתחיל את טיולינו בריגה ונסייר בעיר העתיקה שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. נבקר בקתדרלה של ריגה שנבנתה במאה ה-13. נראה את מצודת העיר, בתי הגילדות העתיקים, השער השבדי , קתדרלת דום ואת בית האופרה. במחציתו השנייה של היום נתמקד באתרים היהודיים שבעיר, נבקר ברובע היהודי ונראה את האנדרטה לזכר יהודי ריגה. בהמשך נטייל בשוק המרכזי של העיר, הנחשב לאחד השווקים הגדולים והצבעוניים באירופה. בתום הסיור ניסע להתארגנות במלון ולאחר מכן נצא למופע פולקלור כולל ארוחת ערב. לינה בריגה.בתים בכיכר העיר. ריגה, לטביה (shutterstock)

יום 7. ריגה - סיגולדה - טוריאדה - טאלין (אסטוניה)
היום ניסע לאורך החוף הבלטי ונגיע לעיר הנופש סיגולדה השוכנת לחוף נהר הגאויה. נראה את היערות העבותים המקיפים אותה, את הנחל הזורם לאורכה והנופים המרהיבים הנשקפים ממנה. נבקר בטירת טוראידה האדומה שבנייתה החלה לפני כ- 800 שנה, וכן נבקר במערת גוטמניס הנחשבת לגדולה ביותר במדינות הבלטיות. בהמשך היום ניסע צפונה, נחצה את הגבול לאסטוניה ונגיע לטאלין הבירה אשר מיקומה האסטרטגי הקנה לה השפעות מערביות ומנגד השפעות מזרח אירופאיות מכיוון רוסיה. השפעות אלו הפכו את טאלין לעיר מרתקת ומגוונת. ארוחת ערב ולינה בטאלין.

יום 8. טאלין ואתריה
נקדיש את היום לסיור באתריה המרכזיים של טאלין. נטייל בעיר העתיקה המוקפת ב- 19 מגדלים שמהווים חלק מחומתה. נבקר בכיכר העתיקה שבו עומד בניין העירייה הישן. בחלקה העליון של העיר העתיקה, נראה את כנסיית אלכסנדר נייבסקי הרוסית - סמל מובהק לשליטתה של רוסיה על טאלין יותר ממאתיים שנה, מול הכנסייה נראה את בניין הפרלמנט של אסטוניה הממוקם במצודה בת כ- 300 שנה. בהמשך נראה את גני ארמון קדריאורג היפים הצמודים לו. ארמון זה נבנה על ידי הצאר פטר הגדול כמתנה לאשתו יקטרינה. ארוחת ערב במלון.כנסיית נייבסקי. טאלין, אסטוניה (shutterstock)

יום 9. טאלין - טיסה לתל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בטאלין. נבקר במוזיאון הפתוח Rocca Al Mare שנפתח לציבור בשנת 1957. נראה את אוסף המבנים העתיקים שאפיינו את אסטוניה בעבר, המבנים כוללים בתי חוואים, כלי עבודה ישנים ותלבושות מסורתיותת . בהמשך ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

מתי יוצאים?

26.8.19-3.9.19
16-24.9.19
14-22.10.19 (סוכות)

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,499$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,469$ (60$ הנחה לזוג)

14-22.10.19 (סוכות):
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,549$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,518$ (62$ הנחה לזוג)
תוספת ליחיד בחדר: 339$
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון:
072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


מחיר הטיול כולל:

טיסות סדירות בחברת טורקיש איירלינס: ת"א - וילנה // טאלין - ת"א
מיסי נמל והיטלי בטחון
8 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
כלכלה על בסיס חצי פנסיון בבתי המלון ובמסעדות
אוטובוס תיירים חדיש וממוזג ע"פ התוכנית
העברות, סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית המוצעת
נסיעה במעבורת במסלול קלייפדה - נרינגה - קלייפדה
מדריך ישראלי בקיא ומנוסה של חברת סביב העולם
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לנדרש
מופע פולקלור כולל ארוחת ערב במסעדה
טיפים לנותני שירותים בחו"ל (מדריכים מקומיים ונהג מקומי)

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי
דמי סבלות
הוצאות אישיות
טיפ למדריך הישראלי

מיקום הטיולליטא, לטביה ואסטוניה
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
0 תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
31.10.19 - 14.10.19
טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

מחיר רגיל: 3,800$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,700$
חברים שהתעניינו:
0
24.10.19 - 13.10.19
טיול מקיף למרוקו המרתקת

טיול מקיף למרוקו המרתקת

מחיר רגיל: 2,490$
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,450$
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה