מוטקה > כל הטיולים > טיול ליוון ההררית בסוכותטיול ליוון ההררית בסוכות
20.10.19 - 11.10.19
טיול ליוון ההררית בסוכות

טיול ליוון ההררית בסוכות

מחיר רגיל:2,275 יורו
מחיר מוטק’ה:2,205 יורו
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול

טיול ליוון ההררית - אקו טיולי שטח
מסלוניקי לאתונה בשילוב טבע, ערים עתיקות, מיתולוגיה לצד צלילי הבוזוקי והאוזו
10 ימי טיול בסתיו, בחופשת סוכות


טיול ליוון ההררית, בין ת'סלוניקי ואתונה, הוא טיול המשלב נופים מדהימים והלא מוכרים של צפון מערב יוון היבשתית (הרים מושלגים, יערות, נהרות שוצפי מים ופריחה נהדרת), אוכל יווני אותנטי עם האוזו והטברנות הקטנות המלווים במוסיקה יוונית וריקודים לצלילי הבוזוקי ואת הנפש השזורה בהיסטוריה ומורשת שהפכו את התרבות היוונית העתיקה לערש התרבות המערבית. זהו מסע בעקבות התרבות היוונית הקלאסית, מורשת אלכסנדר הגדול והתרבות ההלניסטית, נצרות יוונית אורתודוקסית ואומנות ביזנטית. נבקר באתרי מורשת עולמית, כמו גם במוזיאונים ובאתרי תרבות מהמובילים בעולם ונספר את הסיפור המרגש והקשה של קהילת יהודי ת'סלוניקי המופלאה. נכיר כמובן גם את יוון המודרנית, המתמודדת, מאז עצמאותה ועד היום מעול הכיבוש התורכי, עם אתגרים כלכליים וחברתיים ומתיחויות פוליטיות בגבולותיה בבלקן.

ייחודי לאקו:
טיסה פנימית לת'סלוניקי וחזרה מאתונה. ניצול מקסימאלי של זמן הטיול וקיצור נסיעות מנהלתיות
3 ארוחות ערב ייחודיות בטברנות מקומיות.
סיורים רגליים ושיט ביום טבע מקסים באגם פרספה
מסלול המשלב אתרים היסטוריים ייחודיים מתקופות שונות
מטאורה והמנזרים התלויים
חבל אפירוס, צפון מערב יוון - כפרי זגוריה
סיור ברצועת החוף המערבי של יוון
טיול סביב כפרי אגם טריכונידה וביקור בעיירה נָפפָּקְטוֹס

מסלול הטיול:

יום 1| הגעה לת'סלוניקי: סיור בעיר הרומית - ביזנטית - עות'מאנית
נטוס עם בוקר לאתונה ומשם נעלה על טיסת המשך שתיקח אותנו לת'סלוניקי (Thessaloniki), העיר השנייה בגודלה ביוון שהוקמה לכבודה של אחות אלכסנדר מוקדון. נסייר ברחובות העיר המאופיינת ברחובות צרים, לצד היסטוריה ושרידים עתיקים עם אווירה ביזנטית, עות'מאנית וסטודנטיאלית (יש בה את האוניברסיטה הגדולה ביוון). נכיר את המונומנטים החשובים בעיר כגון: קשת גלריוס והרוטונדה, אלו הם שרידי המתחם הקיסרי שנבנה על ידי הקיסר גלריוס, המגדל הלבן, נבקר בכנסיית אגיוס דימיטריוס ועוד ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נגיע למלוננו בת'סלוניקי.המגדל הלבן, ת'סלוניקי (shutterstock)

יום 2| סיפורי יהודי ת'סלוניקי - בעקבות אלכסנדר מוקדון - ביקור בווריה ו-וורגינה
בתחילתו של היום נשזור את סיפורה המופלא של קהילת יהודי ת'סלוניקי והסביבה שממשיכה להתקיים עד היום מזה כ- 2000 שנה וזאת למרות ימים חשוכים ונוראים כמו האסון של קהילה זו בשואה. נחלוף על פני כיכר החירות, נבקר באנדרטת הזיכרון לשואה, בבית הכנסת יד לזיכרון ובמוזיאון היהודי המוקדש לקהילה היהודית שהיוותה חלק גדול ומשמעותי מאוכלוסיית העיר. נמשיך עם ערי הבירה הקדומות של המקדונים. תחילה נסייר ברובע היהודי המיוחד בעיר ווריה (Veria) ולאחר מכן נבקר באתר הקברים המלכותיים של המקדונים בכפר וורגינה (Vergina), שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשל התגלות מקום קבורתם של מלכי מוקדון - קברו של פיליפוס השני, אביו של אלכסנדר מוקדון, שם נצפה במוצגים שנמצאו בהם. לעת ערב נשוב למלוננו ולאחר התארגנות קצרה נצא לארוחת ערב בטברנה מקומית.

יום 3| ת'סלוניקי - מפלי אדסה - קסטוריה
לאחר השלמת הסיורים בת'סלוניקי נמשיך משם לאדסה (Edessa), בירת מחוז פלה הממוקמת בראש מצוק גבוה שצופה לעמק ירוק ופורה. נבקר במפלים המרהיבים שבמקום ונהלך לצד הגשרים הקטנים. בדרכנו אל העיר היפה קסטוריה (Kastoria) נעבור בנימפיו (Nimfaio) כפר מיוחד בנוי מאבן. עם הגעתנו לקסטוריה נוכל לחזות ביופי המקום הנמצא על גדות אגם שמימיו הכחולים מוקפים ברכסי הרים יפים. ארוחת ערב ולינה בקסטוריה.מבט מלמעלה על קסטוריה (shutterstock)

יום 4| אגמי פרספה המקום בו הזמן עומד מלכת ושיט
הבוקר נצא לעבר אזור אגמי פרספה (Prespa Lake) הממוקמים בגבולה הצפון מערבי של יוון, המשותף לאלבניה ולמקדוניה ואשר מלאים בטבע עשיר ובכפרי דייגים שלווים שנראה כאילו הזמן עמד בהם מלכת. נשלב סיורים רגליים סביב אגם פרספה הקטן, נצעד רגלית אל הכפר איוס אכיליוס (Agios Achilios) ולאחר מכן נמשיך בשיט קצר באגם פרספה הגדול בסירות דייגים. נבקר במערות התבודדות של נזירים אורתודוקסים שנמלטו לאזור שכוח אל זה לפני כ- 500 שנה. אחר הצהריים נחזור לקסטוריה ונצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר, נהלך בין סמטאות האבן, נראה את הבתים הצבועים לבן עם הגגות האדומים והכנסיות הקטנות הפזורות ברחבי העיר אשר מקנים למקום קסם מיוחד. לקראת ערב נשוב למלוננו.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341103
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


יום 5| מטאורה "המנזרים התלויים באוויר"
הבוקר ניסע אל הכפר דיספיליו (Dispilio‬) היושבת לא רחוק מהעיר על שפת האגם, בשנת 1932 נתגלו בה שרידי התיישבות מהתקופה הנאוליתית. באתר הרחב ניתן לראות שחזור של המגורים ואמצעי המחיה של התושבים. בהמשך נבקר במנזר פנאגאיה בעל עיטורי קיר מרשימים ובתום הביקור ניסע למנזרי מטאורה (Metéora) שהוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו, נבנו במאה ה- 11 לספירה על ראשי צוקים המתרוממים כעמודים אדירים מן הקרקע. נעצור לתצפיות על צוקי הקונגלומרט המיוחדים ונבקר בשניים מן המנזרים היפים ביותר. נלמד על הסיבות שהביאו להקמתם, על החיים בהם בעבר ובהווה ועל הנזירים. לעת ערב נגיע למלוננו באזור מטאורה.מנזרי מטאורה (shutterstock)

יום 6| כפרי זגוריה
נפתח את יומנו בנסיעה אל כפרי זגוריה (Zagorochoria), חבל ארץ בהרי פינדוס שבצפון-מערב יוון הנחשב בעיני רבים לאחד האזורים היפים ביותר באירופה ובו מפוזרים כ- 45 כפרים קטנים ומרהיבים בעלי סגנון בניה ייחודי, שהשתמר עד היום מלפני מאות שנים. תחילה נבקר במצובו (Metsovo), כפר אלפיני קסום ומהיפים ביותר בצפון יוון הידוע בזכות הנוף המרהיב הנשקף ממנו, נמשיך בנסיעה אל עבר כפרי אבן נוספים שבאזור כגון הכפר הציורי קיפי (Kipi) וויטסה (Vitsa) ולקראת סיום היום נסייר בכפר היפה והנודע מונודנדרי (Monodendri) המכונה כפר "העץ הבודד" שם נהלך בין סמטאות האבן, נעצור לתצפית על קניון נהר הויקוס, הקניון העמוק ביותר באירופה! לעת ערב נרד מן ההרים ונגיע למלוננו הממוקם בכפר מונודנרי (Monodendri). ארוחת הערב תוגש בטברנה מקומית.

יום 7| יואנינה בירת מחוז איפרוס - פרגה - אגריניו
נערוך סיור בוקר ביואנינה (Ioannina), עירו של עלי פאשה האלבני שהיה מושלה העות'מאני הססגוני של העיר והמחוז בשלהי התקופה התורכית ביוון. נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נבקר במבצר המקסים החולש על האגם, נגיע לרובע היהודי ונבקר בבית הכנסת השוכן בתוך החומות של יואנינה ועדיין משרת את חברי הקהילה היהודית הקטנה שנותרה בעיר, נכיר את סיפורה של הקהילה היהודית. נמשיך בנסיעה אל עבר רצועת החוף המערבי, נעצור בעיירת הדייגים אמפילוחיה (Amfilochía) וממנה נמשיך אל לעיירת המבצר מסולונגי (Messolonghi), החשובה מבחינה היסטורית. נמשיך ללינה וארוחת ערב לעיירה אגריניו (Agrinio) ונלמד להכיר את סמטאות העיר.בקתות דייג במסולונגי (shutterstock)

יום 8| אגם טריכונדיה - נפפקטוס - ארחובה
הבוקר נצא אל נָפפָּקְטוֹס (Nafpaktos) הידועה בשל הקרב הימי ההיסטורי שהתחולל בחופיה בשנת 1571, והיה לקרב הגדול והאחרון בין ספינות המשוט. בדרכנו נעבור באגם טריכונידה (Triconida), האגם הגדול ביותר ביוון. נסיים את יומנו בכפר הרועים ארחובה (Arachova) המתנשא לגובה של כ- 970 מטר. נסייר בסמטאות האבן היפות עם הבתים העתיקים ונבחין בתושבי הכפר המתמחים באריגת שטיחי צמר מצמרן של הכבשים והעיזים המקומיות. לעת ערב נגיע למלוננו.

יום 9| מנזר אוסיוס לוקאס - אתונה
נפתח את היום בנסיעה אל דלפי (Delphi) טבור בעולם, היושבת על מרפסת טופוגרפית מדהימה ביופייה, אשר הייתה בעברה למרכזה הדתי של יוון העתיקה והעולם במשך מאות שנים. נמשיך לביקור במנזר אוסיוס לוקאס (Ossious Lukas), המצטיין בפסיפסים ביזנטיים מוזהבים מימי הביניים. נחלוף על פני אגם מרתון הקטן הסמוך לכפר מרתונס (Marathonas) שם נעצור לביקור קצר בכפר ובשדה הקרב המפורסם של האתונאים נגד הפרסים. בשעות הצהריים נחזור אל בירת יוון אתונה (Athens). נסייר באתרי העיר השונים ככל שהזמן יאפשר ולקראת ערב נצא לסיור רגלי בפלאקה, אזור הבילויים של אתונה. ארוחת ערב מסורתית תוגש בטברנה מקומית לצד צלילי מוזיקה יוונית. לינה באתונה.הריסות מקדש את'נה בדלפי (shutterstock)

יום 10| אתונה העתיקה מרכז התרבות והרוח - כף סוניון - טיסה חזרה ארצה
את יומנו האחרון בטיול ליוון נשלים בביקור רגלי באתרי אתונה הקלאסית מתקופת שיא גדולתה. נבקר במוזיאון האקרופוליס החדש שהושק ב- 2009, נמשיך לביקור באקרופוליס הידוע ביותר מתקופת יוון העתיקה, בו נותרו מבנים ושרידים ארכאולוגיים רבים מתקופת הזוהר של אתונה ובראשם הפרתנון. נצפה על ה"אגורה" ונמשיך אל כיכר מונוסטראקי ועוד אתרים הקשורים לחיי אתונה העתיקה והמודרנית, ככל שיותיר הזמן. בשעות אחר הצהריים נצא לעבר כף סוניון (Cape Sounion) בקצה הדרום מזרחי של היבשת היוונית. המקום מפורסם בעיקר בשל שרידי המקדש העתיק לפוסידון, אל הים במיתולוגיה היוונית, המתנשא מעל שפת המצוק וסביבו נוף מרשים של כמעט 360 מעלות. בתום הביקור המרשים נצא אל שדה התעופה של אתונה לטיסה חזרה ארצה.

מתי יוצאים?

11.10.19

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 2,075€
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 2,025€ (100€ הנחה לזוג)
**למקדימים להרשם - עד ה- 11.7.19 ישנה הנחה נוספת של 100€ - 1,925€**

תוספת ליחיד בחדר - 420€
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאןמעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341103
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


המחיר כולל:

טיסות: טיסה בינלאומית ישירה לאתונה וטיסת המשך לסלונקי. חזרה דרך אתונה
לינה: מלונות מדרגת תיירות טובה, בחדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים. מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 4/5 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר מן המקובל
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוה
שיט: כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (כולל 3 ארוחות בטברנות מקומיות)
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
בקבוק מים מינרליים כל יום, לאדם
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות צהריים
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')

מיקום הטיוליוון ההררית
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
1 תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
חוה הלחמי 11/07/19
הייתי לפני שנה, נופים והרים מדהימים, עיירות קטנות ויפות, אבל ישנן ארצות שנהניתי מהן יותר.
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
31.10.19 - 14.10.19
טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

מחיר רגיל: 3,800$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,700$
חברים שהתעניינו:
0
24.10.19 - 13.10.19
טיול מקיף למרוקו המרתקת

טיול מקיף למרוקו המרתקת

מחיר רגיל: 2,490$
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,450$
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה