מוטקה > בלוגים > הבלוג של גלית, מערכת מוטק'ה > היא שמנה מידי הוא נמוך מידי 

היא שמנה מידי הוא נמוך מידי 

היא שמנה מידי הוא נמוך מידי 

אם יבקשו מאיתנו עכשיו לעצום את העיניים ולדמיין איך ייראה בן הזוג האוּלְטִימָטִיבִי או בת הזוג האוּלְטִימָטִיבִית שלנו, עד כמה בעצם מה שאנחנו מדמיינים הוא מחוייב המציאוּת?

 

אם גבר שנמשך לנשים רזות, פוגש אישה מלאה, שהיא התגשמות כל חלומותיו, חוץ מעניין המשקל, עד כמה זה ישפיע על ההחלטה שלו אם להמשיך את יחסיו עימה?

 

ואם אישה, שבשום אופן לא מוכנה שהגבר שלה יהיה נמוך ממנה, ורצה הגורל והיא פגשה אדם שהוא התגלמות כל מַאֲוַיֶּיהָ, רק מה, נמוך ממנה בראש, אז מה, שהיא תזרוק אותו בגלל זה?

 

קוראים לזה דִּיל בְּרֵיְיקֶר (dealbreaker), ופירושו: תכונה, מאפיין או התנהגות של אדם, שבגללה הוא פָּסוּל להמשך קשר.

 

זוכרים את רוני ונועם "מחתונה מִמבט ראשון"? גם אצלה הגובה היה דיל ברייקר,  ואם זה היה תלוי בה, היא מלכתחילה לא הייתה נפגשת איתו. אצל הדר מ"הדר ודניס", גם הם מ"חתונמי", הדיל ברייקר היה גבר ממוצא רוסי, והיא מעולם, לפניו, לא הסכימה לצאת לדייט עם אחד כזה.

 

ומה? הדר התאהבה בדניס, ורוני התאהבה בנועם, ואם הן היו ממשיכות להתקבע על הדיל ברייקרס שלהן, הן לא היו מוצאות אהבה, ובמקרה של הדר מדובר באהבת חייה.

 

ברור שלכל אחד מאיתנו יש דיל ברייקרס, אבל יותר כדאי, לדעתי, לְקַבֵּעַ אותם על תכונות אופי ועל מאפיינים התנהגותיים, מאשר על מאפיינים חיצוניים.

 

מי שמתקבע על דיל ברייקרס חיצוניים, ברור שקשה לו, עד כמעט בלתי אפשרי מבחינתו למצוא זוגיות.

 

יחד עם זאת, אסור לדעתי להתעלם מחשיבותם של דיל ברייקרס הקשורים לאופי ולהתנהגות, כי עליהם אסור להתפשר.

אם למשל עישון הוא דיל ברייקר, אין טעם לדעתי להיפגש עם אדם מעשן. או אם "שקרן" הוא דיל ברייקר, אין טעם להמשיך ולהיפגש עם אדם ששיקר לנו פעם אחת, כי ברור שיהיו אחרכך שקרים נוספים.

 

כשמחפשים זוגיות, צריך לדעתי לעשות שתי רשימות.

 

רשימה אחת בה נרשום את כל הדיל ברייקרס מבחינתנו, שעליהם אנחנו לא מתפשרים, ושיהוו עבורנו מסננת ברורה של מי שמתאים לנו ומי שלא.

 

ברשימה השניה נרשום את כל ה- nice to have, כלומר את כל המאפיינים, התכונות וההתנהגויות שנשמח שיהיו אצל בן/בת הזוג שלנו, אבל גם אם הם לא יהיו, זה לגמרי בסדר. ברשימה הזו, לדעתי, יש מקום לכתוב את המאפיינים החיצוניים כמו גובה, מבנה גוף ועוד ועוד.

 

אני חושבת שאם אדם מתקבע על דיל ברייקרס חיצוניים (כמו גודל הכרס שאני מוכנה שתהיה לבן הזוג שלי, או גודל הטוסיק שאני מוכן שיהיה לבת הזוג שלי), אדם כזה למעשה משקר לעצמו, וזה מה שעוצר אותו מלמצוא זוגיות.

 

נו, באמת, אתם בטח אומרים לעצמכם, למה שבנאדם ישקר לעצמו?

 

או, אז אני אגיד לכם למה. בנאדם יפחד לספר לעצמו את האמת כאשר קשה לו להודות בקיומה, או כאשר הוא לא ממש מודע לה.

 

יותר קל להגיד "אני לא יוצאת עם רוסים כי אני לא סובלת את הגינונים שלהם" (הדר מחתונה ממבט ראשון משקרת לעצמה) מאשר להגיד את האמת: "אני מפחדת שגברים ממוצא רוסי יפגעו בי, כמו שאבא שלי (ממוצא רוסי) פגע בי"

 

יותר קל לשקר ולהגיד "אני לא יוצא עם שמנות כי הן מגעילות אותי" מאשר להגיד את האמת "אני לא יוצא עם שמנות כי אני מפחד שישפטו אותי, שאם אני, החתיך והסקסי, יוצא עם אישה מלאה, סימן שאף אחת אחרת, חתיכה וסקסית כמובן, לא רצתה אותי" (איייי, ותחשבו כמה חוסר ביטחון יש כאן…)

 

במילים אחרות, לדעתי, מי שמתקבע על דיל ברייקרס חיצוניים מפחד ממשהו, ועד שהוא לא יבין ממה הוא מפחד, ואיך להתגבר על הפחד הזה, הוא יכול להפסיק לחפש זוגיות, כי ברוווור שהוא בחיים לא ימצא אותה. הוא עוד לא שם.

4  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה אריאל 248 04/07/20
הזכרת לי מקרה אמיתי שקרה באחד מבתי האבות היוקרתיים במרכז הארץ: אשה בת שמונים מצאה סוף סוף את גבר חלומותיה - גבר נאה בשנות הארבעים שלו שחידש לה את נעוריה... אלא מה - באו בניה ובמקום לפרגן לקשישה המאושר...
הזכרת לי מקרה אמיתי שקרה באחד מבתי האבות היוקרתיים במרכז הארץ: אשה בת שמונים מצאה סוף סוף את גבר חלומותיה - גבר נאה בשנות הארבעים שלו שחידש לה את נעוריה... אלא מה - באו בניה ובמקום לפרגן לקשישה המאושרת החליטו שהוא רוצה את כספה, הגישו תלונה במשטרה חרף מחאותיה והכחשתה והשופט הוציא לו צו הרחקה למרות שאותה אשה היתה צלולה והעידה לטובתו...
זה יכול לקרות גם לגבר צלול שצאצאיו החליטו לפקוח עין על הירושה... "בנים גידלתי והתרוממתי"...
התמונה של תגונה יפית _149_ 05/07/20
לא ממש ברור לי מה גבר בשנות הארבעים שלו עשה בבית אבות, לא מתקבל על הדעת ...
התמונה של תגונה אריאל 248 05/07/20
יש בבתי האבות מנהל אחד והרבה אנשי סגל - בגלל זה המחירים מרקיעי שחקים.
התמונה של תגונה יהודית שגב 1 10/07/20
גם לדעתי , אין מה לעשות ולחפש לגבר נאה ובריא אצל אשה בת 80 חוץ מהכסף שהוא מחפש אצלה !!!
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

מומחה במערכות יחסים קצרות מחפש להתקדם שלב
ב' בן 60, גרוש כ-10 שנים, מומחה במערכוֹת יחסים קצְרות טווח. "אני לא יודע איך לעלות שלב" הוא אומר. אני יודע...
לקריאת הפוסט
סבתא וסבא, אני רוצה לספר לכם משהו
הבנשלי החליט לצאת מהארון באופן רשמי ופומבי בפוסט שהעלה לפייסבוק, בשבוע בו נרצחה שירה בנקי במצעד הגאווה...
לקריאת הפוסט
זה הזמן להשמיע את קולך
יש לך סיפור חיים מעניין? נושא מרתק להרצות עליו? טיפים שווים לחלוק איתנו? זה הזמן שלך להשמיע את קולך! אנחנו...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה