מוטקה > בלוגים > הבלוג של קרנאור1 > תגובה לספרי ''לנסוק כעוף החול'' מאת-ד''ר ערגה קפולניק.

תגובה לספרי ''לנסוק כעוף החול'' מאת-ד''ר ערגה קפולניק.

בספרי זה אני מביאה לקהל הקוראים את סיפור חיי,סיפור לא קל על שכול,אובדו,התמודדות עם גירושים מאוחרים,השפלות והצלחות שהיו מנת חלקי. בגיל 60 חוויתי לידה מחדש,לימודים,רכישת מקצועות ושינוי טוטלי באורח חיי.
תגובה לספרי ''לנסוק כעוף החול'' מאת-ד''ר ערגה קפולניק.

אי שם קיימת ציפור מדהימה הממחזרת את חייה, צומחת פורחת ובעלת יכולות ריפוי. כאשר היא מגיעה לשיא התפתחותה, היא שורפת את עצמה באש קדושה. למעשה, זה לא הסוף אלה התחלה חדשה. היא קמה מן העפר אל החיים חזקה ובריאה יותר, חכמה ויצירתית יותר, אם אפשרות לצמיחה פריחה וריפוי אין סופיים...
עוף החול מסמל במיתולוגיות השונות סמל לצמיחה והתפתחות מחודשת ויציאה ממשבר. הוא מאגד בתוכו את חוכמת העבר והיכולת האין סופית להמשיך ללמוד ולצמוח אל עבר העתיד.
 
רחלי היא סוג של "עוף החול", אישה מיוחדת המצליחה לברוא את עצמה כל תקופה מחדש. צומחת ממשברים, מעזה, לא מוותרת, מצליחה למצוא משמעויות חדשות ועמוקות בכל תקופה, יודעת להשתנות בהתאם לנסיבות החיים, יודעת להרכין ראש שצריך ולזקוף אותו בגאווה כאשר מתאפשר.
"תהליך הטרנספורמציה הוא מסע ארוך של התמודדות עם משבר חיים. זוהי דרך המוליכה אל מעבר להסתגלות ושיקום. זוהי דרך המובילה אל מחוזות של צמיחה, התפתחות, סיפוק ושמחת חיים המוקירה את ערכו של הרגע הנוכחי בדרך להגשמה עצמית. אחת המטאפורות לטרנספורמציה הוא מעבר ממוות ללידה מחודשת. החיבור בין טראומה ורוחניות יכול לשמש כגרעין להתפתחות, שגשוג ושיפור איכות החיים. "    רונה רמון
 
הספר של רחלי, הוא סיפור חיים פרטי, רצוף משברים וצמיחה, אך במקביל הוא גם סיפור של תקופה ומדינה. סיפור חייה של רחלי, הוא סיפורם של עולים שעלו ממרוקו לישראל עם הקמת המדינה, נלקחו למעברה ומשם החלו לבנות את חייהם מחדש.
סיפור חייה של רחלי שזור בהיסטוריה של המדינה: עליה ממרוקו, נישואים לבן של ניצולי שואה. מזוג צעיר חסר כול, אשר חיי בחדר  קטן עם תינוקת.אצל הוריה , הצליחו רחלי ומשה לבסס את עצמם ככלכלית, ולהתערות בחברה הישראלית.
כעוף החול, כאשר הכול היה טוב, פקד אסון כבד את המשפחה, רחלי ומשה שכלו את בנם קובי במהלך שירותו הצבאי. תאונה קשה ומיותרת הביאה למותו של קובי, חייל צעיר בראשית דרכו.
האסון הכבד נתן את אותותיו בכל בני המשפחה וכל אחד מצא את דרכו הייחודית להתמודד.
רחלי בספרה, המסופר בכנות רבה מתארת את המשבר הקשה, את הניסיונות להרים את הראש, את  הטלטלות העזות שפקדו את המשפחה, את המאבקים היום יומיים להמשיך להתמודד גם כאשר השמים אפורים וקשה לראות את האור.
רחלי אישה חזקה, המצליחה למצוא משמעות, במשפחה, בציור, בלמידה, בעזרה לזולת, בהתנדבות ובטיפול באנשים אחרים. כעוף החול, היא מצליחה לקום פעם אחר פעם ולהתמודד עם משברי החיים ובכל פעם היא קמה חזקה יותר ועם תובנות חיים חדשות.
הייתה לי ההזדמנות להתלוות אל רחלי בחלק ממסע חייה, ליוויתי אותה בתקופות משבר וראיתי כיצד היא בוראת את עצמה מחדש ויוצקת משמעויות חדשות לחייה.   
סיפורה של רחלי הוא סיפור מרתק של התמודדות עם שכול ומציאת משמעות ודרך להמשיך לחיות חיים מלאים ועשירים בתוכן.
ד"ר ערגה קפולניק
 

2  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
בלה _685_ 15/02/17
סיפור חיים מעניין וקשה אך מוביל להתפתחות ועשיה ,ומעל לכל נתינה וקבלה. וכמה נכון המשפט " מה שלא הורג רק מחשל יותר ומעצים.
התמונה של תגונה
רחלי פוליקר 27/06/17
אכן בלה יקירה החיים מחשלים ומעצימים
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

ברכה לשנה החדשה הבאה עלינו לטובה
ברכה לראש השנה.השנה החדשה בפתח פורסת אלינו את ידיה,רוצה לחבק אותנו, מאירה לנו את הדרך.קוראת לנו לצעוד לקראתהנצעד במלא המרץ. ללא חשש,ללא פחדים וחסמים,נפרוץ את כל הגבולות.נצא מאזורי הנוחות.נשחרר את...
לקריאת הפוסט
אהבה חצויה
אהבה חצויה מאת:רחלי פוליקר פעם הייתה אהבה בליבי אהבה שנגדעה וליבי נחצה לשניים, חלקו הראשון של הלב המשיך לפרפר במקום אחר, כזנב לטאה קטוע,וחציו השני היה איתי, הזמן שחלף ריפא את מכאובי, הביא...
לקריאת הפוסט
המסע של חיי ,כמו נסיעה ברכבת
מסע חיי כמו נסיעה ברכבת תורגם מצרפתית החיים שלנו הם כמו נסיעה ברכבת, אנשים עולים ויורדים, לפעמים יש גם תאונות, ובתחנות לפעמים יש הפתעות נעימות, ובאחרות שורר עצב עמוק, אנו עולים לרכבת...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה