מדעי המוות

כתיבתו של המותחן מדעי המוות הושלמה בשנת 1989, התקציר הזה נכתב מאוחר יותר. המותחן הוא ספרי השלישי.
מדעי המוות

תקציר

במהלך פגישה חשאית במזרח ירושלים, לא הרחק מהאתרים המקודשים ביותר לנצרות, לאיסלאם וליהדות, לאחר תהליך שטיפת מוח מתוחכם סמיר משראווי קיבל על עצמו את המשימה לרצוח את הדיקאן שלו לשעבר באוניברסיטה העברית בירושלים,
הרצח נועד לפגיעה בקהילה האקדמית הישראלית, ולשמש כמבחן קבלה לארגון טרור.
העלילה מתוארת מנקודת מבטו של סמיר, צעיר פלשתינאי יליד הכפר סילוואן הסמוך לירושלים.
לאחר מלחמת 67 הכפר סילוואן סופח למדינת ישראל, סמיר נושא תעודת זיהוי כחולה כאזרח ישראלי, ורשאי לעבוד בישראל וללמוד בבתי הספר ובאוניברסיטאות בישראל.
הוא צעיר גבה קומה ונאה, ואין תווי פניו מסגירים את מוצאו האתני.
במהלך לימודיו באוניברסיטה הוא קיים קשרים חברתיים בעיקר עם בני עמו ערבים ישראליים, וכמו כן עם גיל סטודנט ישראלי, וגר עמו בדירה סמוך לאוניברסיטה, בטרם השלים לימודיו.
הוא ארב לקורבנו בעמק המצלבה, בו נהג קורבנו לנוע ברגל לאוניברסיטה; ומיד לאחר שרצח את הדיקאן שלו לשעבר, הוא נחלץ ממקום הפשע על ידי שני חברי הארגון לשחרור פלשתין. טאהר נהג מונית וליילה. המסיעים אותו לאילת ומשם למעבר הגבול לסיני. סיפור הכיסוי הוא נסיעה לירח דבש כאשר ליילה היא רעייתו הטרייה כביכול.
הוא מבלה עם ליילה שבוע ימים בסוויטה בהילטון טאבה. העובדה כי ליילה נמצאת בדרכה לארוסה אחד מבכירי הארגון בתוניסיה, אינה מונעת מסמיר לאנוס אותה בהזדמנות הראשונה שבה הם נמצאים ביחידות בסוויטה שלהם.
לאחר שבוע הם ממשיכים בדרכם לקהיר, בה ליילה נפרדת ממנו, בעוד הוא משתכן זמנית במלון סמירמיס.
בהתאם לכללי הפעילות החשאית הוא מנוע מיצירת מגע עם סניף הארגון בקהיר, ואבו ראזק איש קשר יוצר עמו מגע בעוד סמיר ממתין להוראות.
מאחר ופעולת המילוט שלו בוצעה לפני זמן קצר, חברי הארגון המשרתים בקהיר שואפים להיפטר ממנו, ידו הארוכה והנוקמת של המוסד מפחידה אותם.
סמיר נשלח בדרך פתלתלה לאמסטרדם, על מנת להצטרף לקבוצת הארגון בעיר הזו.
בואו גורם לחששות ואי אמון וגם מסיבה אקראית ביותר כמו בעיות תקציב, הגורמות לחברי הקבוצה המצומצמת באמסטרדם לשלוח את סמיר ללונדון; מאחר וידוע כי חברי הארגון בלונדון משוועים לתגבורת בכוח אדם, מאחר ונטלו חמישה מהם לשמש כשומרי ראש לבכירי הארגון בתוניסיה.
סמיר נוחת בנמל התעופה היתרו ופוגש בקארים המשמש כמפעילו והופך להיות ידידו הקרוב.
הוא מתקבל כחבר בקבוצה הלונדונית של אבו נאיף, וקארים עורך לו סדרת אימונים בפעילות חשאית.
למרות הניתוק מכפרו, בית אמו וידידיו, סמיר מעודד ומאמין שיוכל להמשיך בלימודיו האקדמאיים בלונדון.
אולם מהפך דרסטי ובלתי צפוי חל לפתע, כאשר סמיר נחשד כישראלי וכשליח המוסד, המיועד לחדור לארגון כחפרפרת.
© חיים קדמן 2019 – כל הזכויות שמורות
 
2  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
נדב _863_ 12/02/19
מדעי המוות.  חיים. "המשימה לרצוח את הדיקאן שלו לשעבר באוניברסיטה העברית בירושלים",  "הרצח נועד לפגוע בקהילה האקדמית הישראלית, ולשמש מבחן קבלה לארגון טרור".  &...
מדעי המוות.  חיים. "המשימה לרצוח את הדיקאן שלו לשעבר באוניברסיטה העברית בירושלים",  "הרצח נועד לפגוע בקהילה האקדמית הישראלית, ולשמש מבחן קבלה לארגון טרור".   לא כל כך מסתדר לי החשד שנופל על סמיר הטרוריסט, לחשוד בו כשליח ה'מוסד', אחרי שרצח את הדיקאן - זאת אמורה להיות הוכחה לנאמנותו לאירגון הטרור.  (אכן, החשד מוסיף מתח לסיפור. נראה שזה יסתדר בהמשך) תודה חיים (חיוך).
התמונה של תגונה
חיים קדמן1 12/02/19
תודה נדב עבור התגובה המפורטת, ודרך אגב עלית באופן כללי על הסיבה לחשד; והיא כדלקמן: גיל חברו לשעבר לדירה של סמיר סמוך לאוניברסיטה, התקבל לשמש כמאבטח בשגרירות ישראל בלונדון, ופוגש באקראי את סמיר סמוך לצ...
תודה נדב עבור התגובה המפורטת, ודרך אגב עלית באופן כללי על הסיבה לחשד; והיא כדלקמן: גיל חברו לשעבר לדירה של סמיר סמוך לאוניברסיטה, התקבל לשמש כמאבטח בשגרירות ישראל בלונדון, ופוגש באקראי את סמיר סמוך לצ’ארינג קרוס שעה שסמיר היה בדרכו לפגישה עם מפעילו קארים. וחאלד מהקבוצה הלונדונית חוזה בפגישה ושומע את חילופי הדברים בעברית.
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
פוסטים אחרונים

המחר הבלתי נודע
‘מה אנחנו יודעים עליו מוחמד, על האדם המנהיג את מדינתו כעשר שנים; וייתכן שיוסיף להנהיגה ארבע שנים נוספות, אם...
לקריאת הפוסט
מניעת כניסת 2 חברות הקונגרס
מניעת כניסת 2 חברות הקונגרסלצפייה במסך מלא‎0חברה וקהילהדעה,מאמר,מהומה,תעמולה,קמפיין,בחירות0 תגובות יום שבת,...
לקריאת הפוסט
מענה לתגובה ביקורתית
להלן תגובתו המלאה ללא קיצורים:זה משכנע מאוד ב-100% וככזה הוא נקרא במידה רבה כדיווח (עיתונאי זו כוונתו), זו דרך...
לקריאת הפוסט
למעלה
חזרה