חזרה לבריאות טובה

5 טיפים שישמרו על הבריאות

יחד עם וירוס הקורונה המתפרץ ומתפשט בימים אלו עולות שאלות לגבי הבריאות הכללית וכיצד נוכל להתמודד עם חולי, על ידי גוף בריא ומערכת מתפקדת ותקינה. 5 טיפים שיסייעו לכם לשמור על הבריאות בימים אלה
מאת מערכת מוטק'ה 05/04/20
תוכן ממומן
5 טיפים שישמרו על הבריאות
מה לאכול, מה לשתות, כמה לישון וממה כדאי להימנע כדי לחזק את הגוף? (צילום: shutterstock)

 

בשיתוף yellow

 

1. ספורט וכושר

 

חשוב לייצר שגרת כושר גם בבית. צילום: Shutterstock

 

כדי לשמור על גוף בריא חשוב תחילה לשמור על שגרת ספורט ועל כושר במהלך השגרה החדשה. נקבע לעצמנו זמן שבו נתאמן ונבצע פעילות אירובית ותרגילים נוספים. שמירה על כושר מסייעת להאצת זרימת הדם, משפרת את סיבולת הלב והריאות ומשרה תחושת ערנות במהלך כל היום. לכן, כהתחלה, נקבע זמן לשמירה על שגרת כושר.

 

2. תזונה נכונה

 

כושר וספורט בלבד אינם המפתח הבלעדי להצלחה - על מנת לתחזק את הגוף בצורה טובה, מוכרחים לשלב תזונה נכונה ובריאה לצד פיתוח הגוף. תזונה נכונה כוללת מזון מן הצומח, כמו ירקות ופירות, וארוחות עשירות סיבים תזונתיים, חלבונים ומעט שומן. יש להימנע מצריכת ג'אנק פוד ומאכלים עתירי כולסטרול ושומן טרנס, ולהקפיד על תזונה בריאה, המכילה מוצרים טבעיים כמו פירות, ירקות וכדומה. מאכלים אלו עתירים בוויטמינים כמו ויטמין c, אשר מחזקים את המערכת החיסונית בצורה טבעית.

 

3. שתייה מרובה

 

ותרו על שתייה ממותקת והעדיפו מים. צילום: Shutterstock

 

לצד התזונה הנכונה חשוב להמעיט בשתייה מתוקה עתירה בסוכרים, צבעי מאכל ושאר חומרי טעם וריח שאינם בריאים ומשרים עייפות כללית. חשוב להקפיד על שתייה מרובה של מים בכל יום. שתיית מים תורמת לניקיון הגוף, לחיזוק כלי הדם ומשרה תחושה קלילה ונוחה במהלך היום-יום. מחקרים שונים הראו ששתיית קפה מפולי קפה טחונים משקמת את רמות נוגדי החמצון בדם.

 

4. שינה נכונה

 

מחסור בשינה גורם לעייפות כללית וללחץ מצטבר. תחושות אלו מכבידות על הגוף, גורמות לו לאבד הרבה אנרגיה ולנצל הרבה מעבר ליכולותיו. לכן יחד עם תזונה בריאה ושמירה על כושר, חשוב לשלב גם זמן שינה איכותי באורח החיים הבריא כדי לחזק את המערכת החיסונית. שינה נכונה למשך 8 שעות תסייע בירידת המתח, תשרה תחושת ערנות ותסייע לגוף בבנייה מחודשת ובשיפור המערכת החיסונית.

 

5. היגיינה וניקיון

 

היום יותר מתמיד הקפידו לשטוף ידיים. צילום: Shutterstock

 

שטיפה לא נכונה של הידיים וזלזול בכללי ההיגיינה עלולים לגרום להצטברות חיידקים בציפורניים, ללכלוך ובסופו של דבר להעברת מחלות. לכן חשוב להקפיד על שטיפת ידיים בצורה נכונה ועל פי כללי משרד הבריאות במיוחד בימים אלה, כלומר שטיפה יסודית עם סבון והקפדה על שפשוף כל חלקי הידיים במשך כ-20 שניות. שטיפה נכונה של הידיים בעזרת סבון ושמירה על כללי ההיגיינה ירחיקו חיידקים לא רצויים ויסייעו למערכת החיסונית לשפר את עצמה.

לסיכום: חיזוק המערכת החיסונית הוא עניין של אימוץ שגרה בריאה ונכונה - שמירה על כושר מותאם ליכולתכם ולגילכם תוך שילוב של תזונה מאוזנת הכוללת פירות וירקות, שתיית מים והפחתת שתייה מתוקה, וכן הקפדה על זמן השינה ועל היגיינה נכונה על פי הכללים.

 

בני 65+? כך תגנו על עצמכם מפני סיכון הדבקות בקורונה

חוששים מהקורונה? כל הדרכים לחזק את המערכת החיסונית

המזונות שיעזרו לכם לחזק את המערכת החיסונית

הצטרפו לקהילת בריאות ואורח חיים בריא של מוטק'ה

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בבריאות טובה

עשו ואל תעשו בדרך לשינה טובה
מגפת הקורונה גזרה עלינו הסגר, בידוד ובדידות, אי ודאות ודאגות רבות, ופגעה, בין יתר הדברים, גם במעגל השינה...
לקריאת הכתבה
הסכנות של חולי סוכרת בתקופת הקורונה
מחלת הסוכרת, שבאה לידי ביטוי בהשפעה על איברים חיוניים בגוף דוגמת הלב והכליות, הופכת להיות מסוכנת יותר...
לקריאת הכתבה
להתמודד עם חוסר ודאות בימי קורונה
בימים אלה, שבהם אנחנו מתמודדים עם משבר הקורונה, התחושה היא שרב הנסתר על הגלוי. השאלה אם נידבק או לא היא לא...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה