לאירוע הבא

8 ימים מקרנבל לקרנבל בסרדיניה

חזרה לרשימה
8 ימים מקרנבל לקרנבל בסרדיניה 8 ימים מקרנבל לקרנבל בסרדיניה
195491
לחץ להגדלה
יום רביעי 27 פברואר 2019 ב 08:00

  עלות: 1,950€ - מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה
צפיות: 1736
דווח על תוכן פוגע
האירוע
חברת הטיולים "בריזה" מזמינה אתכם ל-8 ימים מקרנבל לקרנבל בסרדיניה
פולקלור, מיתוס ומסתורין עתיק יומין

סרדיניה לא זכתה ליהנות משמעותית מתנופת הפיתוח של אירופה, וזהו גם קיסמה. אוכלוסייה אותנטית, חופים בתוליים ותרבות עתיקת יומין של יורדי ים. הטיול בסרדיניה בעת חגיגות הקרנבל מהווה חוויה יוצאת דופן גם לאלה שראו מקומות רבים על הגלובוס. סרדיניה האי האקזוטי, עולה מהים בין חופי איטליה וצרפת ושייך לאיטליה. הבידוד מתרבויות הסביבה אפשר לתושבי האי לפתח תרבות ומסורת ייחודית. מאידך, יתרונותיו האסטרטגיים של האי במרכזו של הים התיכון, משכו אליו ניסיונות פלישה רבים. תושבי האי עמדו בעוז ובתחבולות מולם, אך שרידי מבנים יוונים, רומיים וביצורים של נסיכויות מהיבשת מעידים על הדרמות שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האי. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם בני האי בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים. נתבשם מהנופים הפראיים והחופים הנפלאים ונחגוג עם תושבי האי באירועים הצבעוניים. בעונה זו של השנה מתקיימים בסוף החורף קרנבלים שונים מאוד מאלה המוכרים לנו ממקומות אחרים בעולם. בכפרים שבמרכז האי סרדיניה, המשתתפים עוטים מסיכות מעוררות אימה, רוכבים בפראות על סוסים מקושטים, הלמות התופים נשמעות והיין החדש, שיוצר מהענבים אשר נבצרו בסתיו, נשפך כמו מים.
המסלול שלנו עובר מכפר לכפר, מקרנבל לקרנבל ומאפשר הצצה לעולם שלם של אמונות, מיתוסים ומסורות מרתקות ועתיקות יומין.
בהדרכת: יעל הרמלין

מסלול הטיול:

יום 1: טיסה לסרדיניה - קליירי
נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים באירופה ובטיסת המשך נגיע בשעות הבוקר המאוחרות לקליירי (Cagliari) שבסרדיניה. לאחר התארגנות נתחיל בטיול בסיור בקליירי, בירת סרדיניה. נבקר בעיר הגדולה הבנויה על שבע גבעות (בדומה לעיר רומא, איסטנבול וליסבון). העיר העתיקה השתרעה על גבעה בראשה נבנה המבצר שהגל על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). נסייר בין חומות העיר, נראה את בית הכנסת שהפך לכנסיה ונבקר במצודת העיר בה נמצא המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי. ארוחת ערב ולינה בקליירי.קליירי (shutterstock)

יום 2: ברומיני נוראג סו נורסי - הקרנבל בגאבוי
בשעות הבוקר, כשהעיר עוד מתעוררת לבוקר חדש, ניסע בדרך נוף הררית, בין כפרים המשמרים מסורות קדומות של מלחמות בשלטון ושמירה על הכבוד המשפחתי. נגיע לכפר ברומיני (Barumini) בו נחשף מבנה אבן גדול ומרשים סו-נורקסי (Su Nuraxi). תהיה זו הזדמנות להתרשם ולנסות להבין את התופעה הייחודית לאי סרדיניה - "התרבות הנוראגית"; 7000 מבנים פזורים באי ובתוכם נמצאו מבני מגורים שבהם כלי מתכת מעובדים ברמה גבוהה. ראשיתם באלף השני לפני הספירה ואחדים המשיכו להיות בשימוש עד התקופה הרומית. בתום הביקור,נמשיך לפנים האי לעבר גאבוי (Gavoi), כפר הממוקם במרומי רכס ג'נרג'נטו אשר בלב סרדיניה ונשתתף ב"חגיגות התופים". בשעת בין ערביים, כאשר השמש עומדת לשקוע על הכיכר המרכזית בכפר ההררי, קולות תופים רועמים נשמעים ואל הכיכר מרוצפת האבנים נוהרים מן הסמטאות הסמוכות עוד ועוד אנשים לבושים ברדסים כהים בפנים מושחרות בפיח או מכוסות במסיכות. ניסחף בין המוני החוגגים את היין החדש מהבציר האחרון ואת גירוש הרוחות הרעות לקראת בוא האביב. בתום החגיגות, נגיע למלוננו במקום ונמשיך לחגוג עם ארוחת ערב טיפוסית המלווה בפולקלור ייחודי. ארוחת ערב ולינה בגאבוי.סו-נורקסי (shutterstock)

יום 3: הנוראג בסנטה קריסטינה, האתר הארכיאולוגי של תארוס, ביקור במוזיאון של קאברס - נואורו
הבוקר, נעזוב את אזור הברבג'יה והיום יוקדש להיכרות עם התרבות הסרדית לאורך השנים באזור הדרום. נתחיל בביקור באתר הנוראגי של סנטה קריסטינה הממוקם על רמת הבזלת של אבסנטה ובו ממצאים מתקופות שונות: מבנה נוראגי המורכב מחדרים שונים, חלל פולחן תת-קרקעי ושרידי בתי מגורים של כהני הדת הפזורים בשטח. משם נמשיך לביקור באתר הארכיאולוגי של תארוס בו נוכל להתפעל מנמל עתיק מהתקופה פיניקית ושרידי מקדש רומי, המצביעים על חשיבותו של הנמל לאורך ההיסטוריה של סרדיניה. נשלים את התמונה ההיסטורית של האי בביקור במוזיאון הארכיאולוגי בקאברס אשר מוצגים בו ממצאים מהתקופה הנוראגית ומהתקופות המאוחרות יותר. לקראת ערב נגיע למלון לארוחת ערב ולינה באוריסטנו.


מעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341112
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו 80€ הנחה לזוג!


יום 4: בוסה - אלגרו
היום יוקדש לביקור בחוף המערבי של האי. תחילה ניסע לאורך החוף היפה עד לעיירה קטנה טיפוסית, בוסה (Bosa), שם בתי העיירה צבועים בצבעים עזים המשווים לה קסם מיוחד, עדות לפאר העבר. נראה את המרכז הבארוקי היפה, הכנסייה הבנויה בסגנון רומאנסקי ונצפה אל המבצר המרשים מן המאה ה-12 הצופה אל עיקול הנהר. בתום הביקור נמשיך לאלגרו (Alghero), עיר נמל מוקפת חומה, יפה ותוססת במיוחד. נטייל בעיר העתיקה המכונה בפי המקומיים "ברצ'לונטה של סרדיניה", נראה בארכיטקטורה ובמנהגים את ההשפעה הספרדית החזקה כתוצאה של שנים רבות של הכיבוש הספרדי. במהלך הסיור, נראה את הרובע היהודי ונשמע על הקהילה היהודית החזקה שפעלה כאן עד לגירוש ספרד. לקראת ערב חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה באוריסטנו.בתים צבעוניים ברחובות בוסה (shutterstock)

יום 5: אוריסטנו: חגיגות הסרטיליה
היום יוקדש לחגיגות הסרטיליה באוריסטנו. כל שנה, בתקופת הקרנבל, העיר לובשת בגדי חג ומחייה מסורת מסתורית מימי הביניים של אבירים רכובים על סוסים מקושטים, לבושי תחפושות צבעוניות ועוטי מסיכות לבנות: כל זאת ועוד לשם חגיגות הסרטיליה. החגיגות מתחילות ב"הלבשת הסו קומפונידורי", מלך הסרטיגליה, ממשיכות במירוץ סוסים ססגוני ומסתיימות בתהלוכה של כל המשתתפים בפני הקהל. נשתתף כמובן בחגיגות, נצפה במופעים השונים ולקראת ערב ניסע למלוננו בגאבוי לארוחת ערב ולינה.חגיגות הסרטיליה (באדיבות חברת "בריזה")

יום 6: טיול ג'יפים בהרי ברבג'יה - אורגוסולו
היום נטייל באזור הברבבג'יה, אזור טבע הררי המשתרע במרחבים של רכס הרי הגנרג'נטו. על מנת להכיר מקרוב את תושבי ההרים ואת מנהגיהם, נטייל בג'יפים בשטח ההררי של הרי הברברג'יה, אותו אזור מבודד שהצליח להתנגד לכיבוש הרומאי ולשמור על מסורת ייחודית מימי הנוראגים. החיספוס של השטח עולה בקנה אחד עם החיספוס של תושבי האזור, למרות העובדה כי מדובר באיזור שבו יש את הריכוז הגבוה ביותר בעולם של גברים שעברו את גיל 100. בתום הטיול בטבע, שיכורים מ"אוויר הרים צלול כיין", ניסע לכפר אורגוסולו - Orgosolo. בכניסה לכפר מוצב סלע עגול וגדול עליו מצוירת דמותו של אורגוסולו השומר. ניכנס לכפר אשר התפרסם בזכות הציורים הרבים על קירותיו (גראפיטי). אמנות עממית שנועדה לבטא את מאבקם של אנשי הכפר בנושאים חברתיים שונים. לקראת ערב חזרה למלון לארוחת ערב ולינה בגאבוי.

יום 7: מאמוידה ופסטיבל המסכות
בשעות הבוקר ניסע לכפר ממויאדה (Mamoiada), בו מתקיים מידי שנה פסטיבל מסכות מיוחד במינו. נבקר במוזיאון המסכות הים-תיכוני המעניין, נפגוש באמן שיסביר לנו אודות הכנת המסכות. כמו כן, נבקר אצל אמן להכנת מסיכות טיפוסיות ונצפה בהכנה. בשעות אחר הצהריים יתחילו חגיגות פסטיבל המסכות שבמהלכן החוגגים מתהלכים בריקודים ברחובות העיר מצוידים במסכות אימתניות ופעמונים הקשורים על גבם. חוויה עוצרת נשימה של מראות וצלילים מעולם אחר! לקראת ערב חזרה למלון בגאבוי.ארוחת ערב עם מופע פולקלור מקומי ולינה בגאבוי.ילדים בפסטיבל המסכות בממויאדה (shutterstock)

יום 8: קליירי - ת"א
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לטמפיו די אנטה (Tempio di Anta), לביקור באתר ארכיאולוגי מהתקופה הרומית. נשלים את ביקורנו באי בסיור פנורמי ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים באירופה.

(*) הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מתי יוצאים?

27.2-6.3.19

מה המחיר?

המחיר רגיל למטייל בחדר זוגי - 1,990€
מחיר מיוחד למוטק'אים - 1,950€ (80€ הנחה לזוג)
תוספת לחדר ליחיד - 350€
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאןמעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 03-5440005
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו 80€ הנחה לזוג!


המחיר כולל:

טיסות: טיסות בינלאומיות סדירות דרך יעד ביניים לסרדיניה וחזרה
מלונות: ברמת תיירות טובה
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
מופעי פולקלור בהתאם לתכנית
תחבורה: נסיעות והעברות באוטובוס מיוחד לתיירים, נח וממוזג לאורך כל הטיול. כלי תחבורה אחרים (כלי שיט, מעבורות ,רכבות זעירות וכיו"ב) לפי התוכנית
ביקורים וכניסות: ביקורים וכניסות לכל האתרים על פי התוכנית המפורטת
בילוי: ערב פולקלור
הדרכה: צוות בריזה ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
מיסי נמל והיטלי דלק בנתב"ג ובחו"ל כ- 250$ מעודכנים נכון ליום הגשת ההצעה. ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה במועד קבלת כירטוס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול
תשר לכל נותני השירותים בחו''ל
מערכת שמע אישית לכל מטייל
מפגש קבוצה לפני הטיול

המחיר אינו כולל:

עדכון למיסי דלק ומיסי נמל (ראו הערה בסעיף "המחירים כוללים" תחת תת סעיף "כללי")
מסמכים - הוצאת דרכון ו/או הארכת תוקפו. על הדרכון להיות בתוקף חצי שנה מיום היציאה
ביטוח נסיעות רפואי ומטען סטנדרטי או מורחב וכן והטסה רפואית
ארוחות שאינן כלולות
שתיה בארוחות המוזמנות
הוצאות בעלות אופי אישי

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה:

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300€ ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה החל מ- 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות והמחאות גבוה ביום החיוב.
1. בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
2. למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו. כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.
3. בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום - לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.
4. אפשרי התשלום בצ'קים דחויים.
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים
שווים ללא ריבית. שער היורו נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

ביטולים:

המבטל השתתפותו מיום ההרשמה עד 61 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 100€ דמי רישום
המבטל השתתפותו 60 עד 30 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 550€
המבטל השתתפותו 29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 875€
המבטל השתתפותו בתוך 14 עד 4 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב ב- 1870€
המבטל השתתפותו בתוך 3 ימי עבודה ממועד היציאה, יחויב במלוא מחיר הטיול
ימי עבודה: א' -ה', לא כולל ימי ו', שבת, ערבי חג וחגים

הבהרות:

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, לפקס מספר 03-5440055 או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון:

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי.

בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה:

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות. ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה:

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול - חדר למטייל בודד:

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת פרטנר לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים:

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ - 5400*.

לתשומת לבכם:

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש
למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם
הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה
איפה?
תגובות (0 תגובות)

 הוסף תגובה

תגובות (0)
הוסף תגובה
כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
רוצים לזכות בכרטיסים לסרט החדש "מלון מומבאי"? לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: פנויים ופנויות בקרית אונו, גני תקווה, סביון, יהוד, אור יהודה ונווה מונסון. להצטרפות לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: מפגשים בחיפה לבני 60+ צפונה. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
רוצים לקבל טיפים והנחיות לגלישה בטוחה ברשת? צפו בשידור שערכנו בנושא עם רפ"ק בליבאום מיחידת הסייבר במשטרה. לצפייה לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס