לאירוע הבא
לאירוע הקודם

טיול מאורגן לצפון פולין

חזרה לרשימה
טיול מאורגן לצפון פולין טיול מאורגן לצפון פולין
195491
לחץ להגדלה
יום שני 24 יוני 2019 ב 08:00

  עלות: 1,371$ - מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה
צפיות: 1475
דווח על תוכן פוגע
האירוע
טיול מאורגן לצפון פולין של חברת "סביב העולם"

פולין מתקשרת עם זיכרון השואה ורבים לא שוכחים את עברה, אך קיימת גם פולין האחרת, תוססת, יפה ומתחדשת ההופכת בשנים האחרונות ליעד תיירות אטרקטיבי המציע שפע של נופי טבע מדהימים, כפרים ציוריים ואגמים תכולים, פארקים לאומיים ויערות עד מוריקים, טירות קסומות, מבצרים ומנזרים מתקופות קדומות וכן מבנים בעלי ייחודיות ארכיטקטונית מרשימה. מעבר לעובדה כי לפולין היסטוריה עשירה ומרתקת, נזכיר חלק מאנשי המדע התרבות והרוח שחיו ופעלו בה כגון, ניקולאי קופרניקוס, המוסיקאי הנודע פרדריק שופן, לך וולנסה ועוד.
תושבי פולין מסבירי פנים לתייר, המלונות והמסעדות לצד אתרי התיירות השונים מוצעים במחירים נוחים יחסית, פולין הינה יעד תיירותי מרתק לתיירים מישראל ומהעולם כולו. בטיול נבקר בוורשה הבירה, עיר מרהיבה ביופייה ובה חיי לילה עשירים, בתי קפה, מסעדות ומרכזי קניות ענקיים. נסקור את ההיסטוריה והתפתחות החיים היהודיים בפולין שהם בני יותר מ- 1000 שנה, נבקר במוזיאון יהדות פולין ובבית הכנסת נוז'יק ובעוד אתרים הקשורים לעבר היהודי התוסס שאפיין את העיר עד מלחמת העולם השנייה. נמשיך לביקורים בערים היפות טורון, גדנסק וסופוט, לא נפסח על ביקור "במאורת הזאבים" מקום מושבו של היטלר בתקופת המלחמה. נמשיך לאזור האגמים המיזוריים ואף נערוך שייט באחד האגמים, המקום מרהיב ביופיו, כולו טובל בנוף מוריק ומהווה את אחת מגולות הכותרת של הטיול. הצטרפו לטיול המאורגן שלנו לפולין שהופכת לאחרונה ליעד תיירותי מרתק לתיירים מישראל ומהעולם כולו.

תוכנית הטיול:

יום 1. תל אביב - וורשה - צ'יחוצ'ניק - טורון
ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לוורשה בירת פולין. לאחר נחיתה והתארגנות ניסע לביקור בעיירת הנופש והספא הידועה צ'יחוצ'ינק. נהנה מיופייה של העיר הטבולה בגנים מכל עבר. נראה ונכיר את דרך פעולתם של מגדלי האידוי הגבוהים המשמשים לאידוי מי המלח העשירים בברום ויוד ונספר אודות תכונות המרפא של מים אלו שמהם נהנים באי המקום. בעיירה היה קיים בית מרפא יהודי לילדים שסבלו מבעיות נשימתיות שחדל לפעול כאשר המקום נכבש על ידי הגרמנים במלחמת העולם ה- 2 . נמשיך לעיר טורון, עירו של האסטרונום ניקולאי קופרניקוס הממוקמת באגן נהר הויסלה הנחשב לנהר הארוך ביותר בפולין. ארוחת ערב ולינה בטורון.בית העיריה בעיר העתיקה, טורון (shutterstock)

יום 2. טורון - מצודת מאלברוק - גדנסק
נצא לעיר העתיקה של טורון, אחת הערים היפות באירופה, הבנוייה בסגנון הגוטיקה והרנסנס. העיר מוקפת חומה והיא בנויה מלבנים אדומות. נראה את בית העירייה העתיק, קתדרלת העיר, והכיכר הראשית. נצפה בחזיתות בתי העשירים שחיו בה בעבר. באחד מהבתים התגורר הרב צבי קלישר מהוגי ומניחי היסוד לתנועת הציונות. נלמד אודות חיי הקהילה היהודית, נבקר באזור שבו חיו יהודי המקום ונראה את בית הכנסת והשלט המנציח אותו. בסמוך נראה גם את ביתו של האסטרונום הידוע ניקולאי קופרניקוס שגילה כי כדור הארץ והכוכבים מסתובבים סביב השמש. נמשיך לביקור במצודת מאלברוק המרשימה. המצודה נבנתה בשנת 1274 ונחשבת באירופה לגדולה והמבוצרת ביותר הבנויה מלבנים. צורת בנייתה מהווה מודל למצודות וטירות שנבנו בימי הביניים ובשל כך קיבלה הכרה כאתר מורשת עולמי. בהמשך נגיע לעיר הנמל גדנסק או בשמה הגרמני דנציג. העיר שוכנת לחוף הים הבלטי ונודעה בשל מספנותיה ותנועת המרד נגד הקומוניזם "סולידריות" שצמחה שם בהנהגתו של לך וולנסה. נתארגן במלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3. גדנסק - סופוט - גדנסק
נצא לסיור בגדנסק. נראה את בית הדואר הפולני ונשמע אודות הקרב ההירואי שנערך שם בין צבא הכיבוש הגרמני לבין מספר עובדי דואר עם נשק דל. הקרב היווה את יריית הפתיחה במלחמת העולם השנייה. נעבור ליד המקום ששימש בית כנסת עד לפוגרום ליל הבדולח ונשמע אודות הקהילה היהודית שחייתה במקום. נטייל בדרך המלכותית שנחשבת לאחת מהיפות בעיר ובה בתים בהם גרו עשירי העיר. לכל בית סיפור משלו וחזיתו מעוטרת בדמויות שונות של אישים הקשורים להיסטוריה הפולנית. נראה את בית העירייה העתיק וכן אתרים חשובים אחרים כגון בית הזהב ושער הזהב, מזרקת נפטון, חצר ארטוס שבה היו מתקיימים מפגשים של נכבדי העיר. נגיע ל "אנדרטת גירוש הילדים" אותה בנה האומן הידוע פרנק מייזלר לזכר הילדים היהודים שהצליחו טרם השואה לברוח מגרמניה לאנגליה במשלוחי "הקינדר טרנספורט" הידועים. נמשיך לביקור בעיר הקייט סופוט שם הייתה קהילה יהודית אמידה. נטייל לאורך הטיילת ונראה את המזח היפה. נגיע לארוחת ערב במלון ונצא לסיור ערב מהנה בעיר העתיקה. נחזור למלון ללינה.מזרקת נפטון, גדנסק (shutterstock)

יום 4. גדנסק - וסטרפלאטה - אלבלונג
נבקר במספנות גדנסק ונראה את האנדרטה בכניסה למספנות לזכר תנועת "סולידריות" שהייתה תנועת מחאה בתקופת השלטון הקומוניסטי בפולין. התנועה הונהגה בראשותו של לך וולנסה שאח"כ הפך לנשיא פולין הראשון כשהמדינה הפכה בשנת 1991 משלטון קומוניסטי לדמוקרטי. נבקר במוזיאון "מרכז סולידריות" השוכן במבנה בצורת ספינה ובו תיאור מוחשי של ההתפתחות ההיסטורית של תנועת "סולידריות". נבקר בחצי האי ווסטרפלאטה ונלמד אודות קרב הגבורה אותו ניהלו מעט חיילים פולנים נגד הכובש הגרמני. במקום זה ב- 1 לספטמבר 1939 אניית קרב גרמנית החלה לירות לעבר החיילים הפולנים ששירתו במוצב שהיה מבוצר היטב. למרות כוחם הדל של הפולנים הם הצליחו להחזיק מעמד במשך מספר ימים בטרם נכנעו לגרמנים. הקרב במקום זה ובבית הדואר הפולני היוו את יריות הפתיחה של מלחמת העולם ה- 2 . לעת ערב נגיע לעיר הנמל אלבלונג השוכנת באזור האגמים המזוריים לפתחו של נהר האלבלונג. נתמקם במלון לארוחת ערב ולינה.מעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!יום 5. אלבלונג - אולשטינק - כנסיית סוייטה ליפקה - אזור האגמים המזוריים
נגיע לעיירה אולשטינק (Olstynek) שם נבקר במוזיאון לאדריכלות כפרית ואתנוגרפית, נתחכך ונלמד אודות אורח החיים של המקומיים במאות הקודמות. נמשיך לביקור בכנסיית שוייטה ליפקה שהוקמה בשל אגדה מקומית על נוצרי קתולי בעל סגולות מרפא. שם הכנסייה קשור לגזע עץ התרזה שנמצא בתוך הכנסייה שמעוטרת בציורי קיר ותיקרה מדהימים מעשי ידי אומן. בתוך המבנה נמצא פסל דוד המלך המחזיק בידו נבל ומעל דלת הכניסה הראשית תלוי אורגן מהגדולים באירופה המעוטר בדמויות של מלאכים ובידיהם חצוצרות. נגיע למלון באזור האגמים לארוחת ערב ולינה.האגמים המזוריים (shutterstock)

יום 6. אזור האגמים המזוריים - מאורת הזאבים - שיט באגמים
נצא ליום טיול באזור האגמים המזוריים. מדובר באזור הכולל כ- 2,000 אגמים בשטח ענק של כ- 52,000 קמ"ר. האגמים מתחברים לנהרות סביבם, נשפכים לים הבלטי ויוצרים תופעת טבע מדהימה. נראה את עיירות הנופש והקייט היפות שנבנו סביב האגמים ויוצרים תמונת נוף מרתקת. בהמשך נבקר במאורת הזאבים ביער גירלוז בו הוקם בונקר גרמני נאצי בתחילת שנת 1941. ממקום זה ניהל היטלר את המתקפה הצבאית במבצע ברברוסה כנגד הצבא הרוסי וביצוע "הפתרון הסופי" כנגד היהודים שחיו באזור ובמחנות ההשמדה לסוגיהם. במקום זה בחודש יולי 1944 היה ניסיון כושל להתנקש בחיי היטלר על ידי פון שטאופנברג, אחד הגנרלים בצבא הגרמני שהתנגד למשטר הנאצי והחליט להתנקש בהיטלר. נמשיך לעיירה מיקאולייקי ומשם נעלה על סירה שבאמצעותה נערוך שיט מרהיב באזור האגמים. נהנה מהאוויר הצח הנוף היפה החולף על פנינו ובתום השייט נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 7. האגמים המזוריים - וורשה
נצא דרומה לוורשה בירת פולין. לעיר היסטוריה ארוכת שנים והיא נוסדה רשמית במאה ה 9 לספירה. בשלהי מלחמת העולם השנייה וורשה נהרסה כליל ולאחריה עברה שנים ארוכות של שיקום. נסייר בחלקה ההיסטורי של העיר ונראה את ארמון המלוכה הפולני. נבקר בכיכר השוק, נצפה ונתרשם מחומת העיר והברביקאן. נראה את אנדרטת המרד הפולני לזכר הלוחמים הפולנים שלחמו בקיץ 1944 כנגד הגרמנים. נעבור דרך כיכר ג'יבובסקה ונבקר בבית כנסת נוז'יק שעדיין פעיל ושרד את מלחמת העולם השניה. בסמוך לו עמד תיאטרון יהודי אידי שהוקם לפני המלחמה והשחקנית הראשית בו - הייתה רחל אסתר קמינסקה שכינויה היה "מאמע". כיום שוכן במקום מבנה תיאטרון חדש. נמשיך לרחוב פרוז'נה שבו נראה בתים ששרדו מלפני מלחמת העולם השניה. נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.וורשה (shutterstock)

יום 8. וורשה - תל אביב
נשלים את סיורינו בוורשה. נטייל באזור שבו שכן לשעבר הגטו היהודי הגדול והיה לב ליבו של המרד היהודי כנגד הגרמנים בפיקודו של מרדכי אנילביץ ובו הוקמה אנדרטה לזכר לוחמי וגיבורי מרד גטו וארשה. נבקר במוזיאון פולין החדש אשר מציין 1000 שנת יהדות בפולין. נראה את מתחם האומשלאג פלאץ ממנו שלחו את היהודים בדרכם למחנות במלחמת העולם השנייה. נעבור ברחוב מילה 18 היכן ששכן הבונקר של מפקדי ולוחמי מרד גטו וורשה בפיקודו של מרדכי אנילביץ'. נסייר בגן ואז'נסקי המרהיב ונראה מבנים מתקופת מלכי פולין. נעבור ונתרשם מפסלו של המלחין הפולני הידוע פרדריק שופן. נערוך תצפית מגג בניין הספרייה האוניברסיטאית החדשה אל עבר נהר הויסלה החוצה את העיר. נהנה מיופייה של העיר ועמוסי חוויות וזיכרונות ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.

מתי יוצאים?

20.5.19
24.6.19
15.7.19
12.8.19
16.10.19

מה המחיר?

20.5+24.6+15.7:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,399$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,371$ (56$ הנחה לזוג)

12.8+16.10:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,449$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,420$ (58$ הנחה לזוג)

תוספת ליחיד בחדר - $299
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן


מעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון:
072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


מחיר הטיול כולל:

טיסות ת"א - וורשה - ת"א בחברת אל על
מיסי נמל, מס דלק והיטל בטחון
7 לילות במלונות בדרגת תיירות טובה
כלכלה ע"ב חצי פנסיון בבתי המלון
אוטובוס חדיש לביצוע הנסיעות וההעברות
מדריך ישראלי בקיא ומנוסה של חברת סביב העולם
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית במקומות הנדרשים לכך
כניסות לאתרים ע"פ התוכנית המצורפת
טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט סבלים ולמדריך הישראלי)

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען
טיפ למדריך הישראלי
סבלים למלונות
איפה?
תגובות (0 תגובות)

 הוסף תגובה

תגובות (0)
הוסף תגובה
כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
קבוצה חדשה באתר: מפגשי זוגות באזור המרכז והשרון. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: מפגשים בחיפה לבני 60+ צפונה. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
רוצים לקבל טיפים והנחיות לגלישה בטוחה ברשת? צפו בשידור שערכנו בנושא עם רפ"ק בליבאום מיחידת הסייבר במשטרה. לצפייה לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס