מוטק'ה לבני חמישים פלוס > הבלוגים > בחירות 2015- הזמנה לפאנל עם נציגי המפלגות ולאחריו יפתח הקלפי להצבעה!

בחירות 2015- הזמנה לפאנל עם נציגי המפלגות ולאחריו יפתח הקלפי להצבעה!

28/01/2015
צפיות: 2057
|

בבחירות 2013 כל אדם שלישי בישראל לא טרח ללכת להצביע, כדי לשנות את זה ולבחור בצורה הכי טובה אנחנו מזמינים אתכם לפאנל מיוחד לבני הגיל השלישי שיערך בבית ראשונים בראשון לציון

בחירות 2015- הזמנה לפאנל עם נציגי המפלגות ולאחריו יפתח הקלפי להצבעה!

הבחירות בפתח ואוטוטו נצטרך לקבל את ההחלטה מי ומה יהיה בשלטון הבא. לצערינו הרב, אחוזי ההצבעה בישראל נמוכים. מהבחירות הראשונות שנערכו ב1949 ובהן הצביעו כ87% מבעלי זכות הבחירה ועד לבחירות האחרונות בהן הצביעו רק 67%! המשמעות של זה היא שבבחירות ב2014 כל אדם שלישי בישראל לא טרח ללכת להצביע. 

 

כדי לשנות את זה, אנחנו שמחים להזמין אתכם לאירוע של פאנל עם נציגי המפלגות, בו תוכלו להציב את השאלות הקשות ולשים על סדר היום את הסוגיות שבוערות לכם! כדי שנוכל להיערך ולקבל החלטה הכי טובה מי באמת יפעל לטובת האינטרסים שלנו ביום שאחרי הבחירות.

ב-12 לפברואר, יום חמישי, מוזמן הציבור הרחב לבית ראשונים (בראשון לציון) להשתתף בכנס טרום בחירות, שבו האזרחים יוכלו לפגוש את נציגי המפלגות לשיחה ולהיחשף למצע המפלגות השונות.

הפאנל יהיה בהנחיית יצחק נוי – שדרן הרדיו המיתולוגי, לצד מתמודדים ממגוון סיעות וביניהם תמר זנדברג ממרצ, יעקב פרי מיש עתיד, מיקי רוזנטל ממפלגת העבודה, אלי ישי ועוד.

בשעה 12:00 יפתח הקלפי להצבעה ובסיום היום תוכלו לדעת מה הצביעו המוזמנים. 
אז יאללה, לרשום ביומנים, להצטרף לאירוע  כדי לקבל פרטים נוספים ולהזמין חברים,

 

וזכרו- מי שלא מצביע לא משפיע!

ערבה

מערכת מוטק'ה

כתוב תגובה
צטט בבלוג שלך
לעקוב
תגובות (7)

1. המחוקקים שבשמותיהם נקבת מייצגים את השמאל והמרכז-שמאל. מי מייצג את הימין ואת הימיןן-מרכז? השתקת 'דעות היא עושק המין האנושי. מדובר במשחק מכור.

2. שניים מכל שלושה אזרחים בגירים מצביעים. אחוז נמוך לעומת דפוסי ההצבעה בישראל בעבר, אך מקום טוב באמצע בקרב הדמוקרטיות המערביות. אני תמים דעים עם המערכת ש"הצבעה ברגלים" פוגעת באושיות הדמוקרטיה ואחריתה ב"לא אל הילד הזה התפללנו."

3. החברה הישראלית נגועה בהבנייה חברתית שלילית הכרוכה בהזדקנות ובזקנה ("גילנות"). כדאי לשאול את נציגי המפלגות היאךבדעתם הילחם בתופעה הנלוזה.

4. ככלל, מי שמבטיח פחות - משקר פחות.

5. דפוסי הצבעה של קשישים שונים משל צעירים ולכן תוצאות ההצבעה בקלפי ב ראשל"צ אינן אומרות דבר וחצי דבר על יום הבוחר. 

6.האם יש בישראל דפוסי הצבעה מגדריים? שאלה ששווה דוקטורט.

7. להתראות בקלפי ביום הבוחר.

8. התוספת שתופסת:

מצפון נפתחה הרעה. סדר יום ביטחוני מטה את הכף.

למערכת מוטקה

השאלות שהועלו כאן מחייבות תגובות הולמות. האם זו מקריות שבפאנל הזה ישבו רק נציגים ממועמדי השמאל? אם כן הדבר אז יש להחרים את המפגש. . זה נישמע אחרת אילו היו החברים מזמינים את ציבור החברים של מוטקה להשתתף בפאנל  של הימין או של השמאל. אולם כשההזמנה מגיעה מהנהלת מוטקה   התמונה שונה.  הייתי מגיב באותה צורה אילו  היו מוזמנים לפאנל רק נציגי מפלגות הימין.. בהגדרת נושא ההזמנה ציינתם "יוזמנו נציגי המפלגות" האם אכן הוזמנו נציגי כל המפלגות?.

אז אנא הסברכם

מצטרפת לתגובתו שלך גרשון.

אי אפשר להתעלם ממטרת המפגש כפי שהוא בא לידי ביטוי מרשימת החברים בפאנל .

אילו הייתם מעט יותר אובייקטיבים ולו רק למראית עין יתכן שגם אני הייתי מגיעה.....חבל על אי אמון ברמת האינטלגנציה של החברים.

ו.........תחשבו על זה!!!

יעקב ידידי, אלי ישי שישתתף בפאנל ממש לא איש שמאל , ישי איש ימין לכל הדעות חוצמזה השיח היום הוא כלכלי החברתי בבחירות האלה הוכח כפי שעולה גם מהסקרים הנושא המרכזי מבלי לזלזל במדיני הוא כלכלה חברתית , היינו, דיור בר השגה והורדת יוקר המחייה, שא ברכה.

לגבי

אני לא שותף לדעתך. ראשית מפני שהמועמד  ישי אפילו לא עבר את אחוז החסימה במידגם האחרון. ואיני יודע מה תהיה עמדתו המדינית. אם ואני אומר אם  יעבור את אחוז החסימה הוא ילך להתחכך בשמאל  .  ואף על פי כן  אסור לנו להשלים  עם ההחלטה להזמין נציגי  הימין או רק נציגי השמאל . במוטקה ישנם מגוון  דעות ויש להתחשב בכך. מספיק שהעיתונות  נוטה שמאלה  .אז שמוטקה ישאר מחוץ לפוליטיקה. . אני מוצא לנכון להעיר  לכל מועמד בפייסבוק  שמספר  לנו  כי "רק לא ביבי" או הם לא טיפלו בדיור ,אני אדאג"  ואני מגיב  שכותרות אינן משכנעות אף אחד. שיספרו איך וכיצד  והאם יכניסו יד לכיסים  המרוקנים של האזרחים. אבל קל יותר לומר  "אני  אעשה" וקשה יותר  להסביר איך ומאיין ילקח התקציב.  הגבתי גם  לכוכב העולה שפירסם כי הוא ידאג  לעשות את מה שלפיד לא עשה  ,דירות לצעירים  והוא תקף את נגידת בנק ישראל על הוראות השעה לבנקים להגבלת  גובה המשכנתאות. אז לא  התבישתי להיכנס  לחשבון הפייסבוק שלו  ואמרתי לו שילמד על משבר  המשכנתאות של 2008 שגרם לקריסת הכלכלה האמרקאית.  בעיקר בגלל  מתן משכנתאות לחסרי יכולת  בסכום מלא של מחיר הדירה.  ושלחתי אותו גם לעיין  בהצעת החוק  של החכית לוי לתת משכנתאות בסכום השווה  ל90אחוז מערך הדירה. אז  בכדי להעלות נושא כזה הוא  וגם החכית לוי צריכים ללמוד את הנושא  ולהתייעץ עם כלכלנים ומומחים אחרת יתקבל חוק שישלח את  הלווים ואת המדינה לקרשים. .  אז  שיחפשו את פתרון הדיור  בשני מישורים. שחרור  קרקעות מדינה לקבלנים שיבנו דירות להשכרה וכך לא ישעבדו  הצעירים את חייהם למען הדירה  ולא יישקעו בחובות שלא יוכלו לעמוד בהם. אז לא  כל מה שאתה שומע  יטופל. בינתיים מוכרים לנו כותרות.  ורבים מתפתים. אני רוצה  לשמוע איך יבצעו את  מה שהם חושבים ומציעים.  ואני רוצה  לשמוע  את הבעד  ואת הנגד.  כך אדע  אם ההבטחות הן פרסה

משה תודה על דברי הטעם! מאוד מעניין מה שכתבת...

לעניין האנשי שמאל, אם אתם שואלים אותי יש עתיד הם יותר ימנים במפה הפוליטים משמאל, אבל זה לא העניין. כתוב בסוף המשפט ועוד. 

לא אנחנו מארגנים את המפגש, אלא בית ראשונים שהציעו לפרסם ושמחנו להזמין את חברי מוטק'ה. לאור כך שאמור להיות קלפי לדוגמא לאחר מכן, אני מניחה שנציגים מכל המפלגות הגדולות אמורים להגיע. אני אבדוק את העניין וכשיהיה מידע נוסף כמובן שאעדכן!

כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
קבוצה חדשה באתר: מפגשי זוגות באזור המרכז והשרון. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
רוצים לזכות בכרטיסים לסרט החדש "אל תשכחי אותי"? לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: מפגשים בחיפה לבני 60+ צפונה. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
רוצים לקבל טיפים והנחיות לגלישה בטוחה ברשת? צפו בשידור שערכנו בנושא עם רפ"ק בליבאום מיחידת הסייבר במשטרה. לצפייה לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס