זו שוב היא

10/06/2019
צפיות: 51
|
להלן קטע מספרי "כך חולפת תהילת עולם". סקוט נשלח למוסקבה למשימה שנועדה מראש לכישלון, עקב חשיפתו מראש, כדי להצדיק מההפך בראשות ארגונו. מפקד האגף הישיר שלו הוא זה המאבד את התהילה עקב ייחוס כשלונו כביכול של סקוט כמשגה חמור שעליו מפקדו נותן את הדין בפיטוריו
זו שוב היא
זו שוב היא
כך חולפת תהילת עולם
קטע
השבוע הראשון של שהותו זו הפעם השנייה ב-"חווה", חלף מהר למדי. חומר הלימודים עניין את סקוט במידה רבה, מאחר והייתה זו הפעם הראשונה שבה הוא זכה להכיר את מלוא היקף התחום המסוים הזה. הוא בילה כמה שעות בספריית המחנה מדי ערב, לאחר שג’ק ושני מדריכיו האזרחיים סיימו את יום עבודתם ונסעו לבתיהם. הוא היה בדרך כלל המבקר היחידי בשעות אלה, מאחר והספרייה התקיימה ללא ספרן, או תורן אחר כלשהו; והייתה פתוחה עשרים וארבע שעות ביממה.
בשבת הראשונה לשהותו השנייה במרכז אימונים זה, המחנה נראה נטוש, מאחר ורוב אנשי הסגל השונים, העבירו את סוף השבוע בקרב משפחותיהם. הוא נאלץ לאכול ארוחת בוקר בחדר האוכל הכללי של המחנה, מאחר ולא היה מי שיביא את ארוחותיו וארוחות מדריכיו לצריפו. את שארית הזמן עד לצוהרי היום הוא בילה בספרייה. לאחר ארוחת צהרים הוא חזר לצריפו, התבונן מעט בתוכניות הטלוויזיה השונות ונתקף בשעמום והיה חסר מנוחה. השינוי הנחוץ לשיפור מצב רוחו, היה ביצוע תרגילי התעמלות וסיום בריצה סביב גדרות המחנה. בסביבות ארבע ארבעים וחמש לאחר שכיבה את הטלוויזיה והחליף בגדים למכנסיים קצרים וטי שירט, והיה מוכן לצאת; נשמעה נקישה על דלת צריפו, הדלת נפתחה לרווחה ונכנסה בחיוך על שפתיה אותה העלמה בעלת העיניים הירוקות, אותה פגש לפני עשרה ימים בניו יורק.
‘האם אני יכולה להיכנס?’ היא שאלה ונכנסה היישר פנימה בלא להמתין לתשובתו.
‘אוה, מה שלומך, אני שמח מאוד לראותך שוב. שבי בבקשה.’ סקוט קידם את פניה במאור פנים, ומיד לאחר שהתישבה על אחד הכיסאות ניגש לדלת הצריף הפעורה וסגר אותה.
‘אז איך אתה מסתדר סקוט? אני מעדיפה את השם הזה על הכינוי שלך.’ היא הוסיפה בצחקוק קצר שצליליו שבו את לבו.
‘אני מסתדר מצוין ללא כל בעיות תודה.’ הוא השיב לה, תוך שהוא בוחן את פניה במבט תוהה.
‘שמי איירין, אוה הייתי מעט משועממת אז החלטתי לבוא כדי לערוך עימך פיקניק על הדשא בחוץ. יום כל כך יפה היום, נהניתי מאוד לנסוע לכאן.’ היא ציינה בשיעול קל, לאחר המונולוג הארוך יחסית שלה. אך היא לא המתינה לשמוע את מה שיש לסקוט לומר.
‘אני מבקשת את סליחתך על הפריצה הזו כסופה לתוך חייך, ללא הודעה מוקדמת.’
‘זה מחווה מבורך מצידך איירין.’ הוא חייך ונוכח עד כמה שניהם נרגשים מההופעה הבלתי צפויה שלה, כמו שני בני עשרה בפגישה ראשונה.
‘יש לי את כל מה שנחוץ לנו ברכב, אז...’
‘אני רק אחליף בגדים ואצטרף אלייך איירין.’
זה כיף עצום שכזה לראותה שוב, ולהגות את שמה. הוא הרהר בתחושת אושר, למרות ספקותיו, בעודו מתבונן בגופה התמיר שעה שעשתה דרכה החוצה. היא נשלחה לשכנע אותי לחזור, ועשתה זאת בקסם אישי מדהים ובקלות שכזו… היא מקסימה, הוא הוסיף להרהר בהתרגשות. אולם איך זה שיש לה זמן פנוי ביום שכזה, האם אין לה מישהו שיוצא איתה? סקוט תהה בעת שהחליף בגדיו. היא נראתה שמחה למדי לפגוש בי שוב. זו איננה משימה רגילה כמו אותה פעם בה היא פגשה בי בבר בניו יורק לפני עשרה ימים, אך מוטב שלא אסיק מסקנות בטרם עת. מוטב שאמתין ואיווכח כיצד הדברים יתפתחו. הוא החליט ויצא החוצה. ומיד כאשר חלף את המפתן הוא הבחין בה יושבת על מפת שולחן פרושה על הדשא עם סל עמוס לידה, ובקבוק יין בידיה. חצאיתה כיסתה את ירכיה, אולם שוקיה וקרסוליה החטובים להפליא היו חשופים. היא נשאה אליו את עיניה בחיוך בשפתיים חתומות, ונראתה שמחה להיות עימו, ולכך שהוא הצטרך אליה לאחר זמן כה קצר.
הוא התיישב מולה קרוב ככל האפשר, אך נזהר לא לגעת ברגליה החטובות.
היא הגישה לו את בקבוק היין, שלפה חולץ פקקים מתוך הסל ומסרה לו אותו. ‘זו המשימה שלך סקוט.’ היא ציינה בחיוך והוציאה שני גביעים מתוך תיבת פלסטיק רבועה. ‘מזוג לי רק כמה טיפות, אני צריכה לנהוג בחזרה הביתה.’ מניחה לו להבין שאין לה שום כוונה להעביר אתו את הלילה בצריפו. בעוד שהוא היה עסוק בבקבוק היין, היא חיטטה בסלה ושלפה שתי צלחות נייר קשיח ואת הארוחה המאולתרת שלהם, שני כריכי טקסס ג’ו והניחה אותם על הצלחות. סקוט מזג לשניהם והגיש לה את גביעה עם טיפות היין הבודדות. ושניהם הגישו את גביעי היין לשפתותיהם ללא אומר.
הוא ידע שאם הוא שואף לראותה שוב, מוטב שלא יציע לה לשתות כאוות נפשה כדי שתוכל להעביר את הלילה איתו; או לשאול אותה האם היא חופשייה ולסיים באיזו הערה מטופשת אחרת. הוא חייב להיות סבלני ולהניח לה לשאול את השאלות, משום שזו המשימה הנוכחית שלה, ולשם כך היא באה.
‘אז מה המצב סקוט כיצד אתה מרגיש, למרות שנראה לי שכלל לא הייתי צריכה לשאול אותך. אתה נראה לי מרוצה למדי משהותך השנייה ב-”חווה".’ היא התעניינה בתום ארוחתם המאולתרת.
‘אני מרגיש טוב מאוד ואני מרוצה משהותי כאן איירין.’
‘אני שמחה מאוד לשמוע זאת, טוב אני צריכה לזוז אבל אבוא שוב מחר בצהרים.’ היא הוסיפה וקמה על רגליה, ולא נותר לו אלא ללוותה למכוניתה.
@ חיים קדמן 2019 - כל הזכויות שמורות.


 
כתוב תגובה
צטט בבלוג שלך
לעקוב
כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
בשלישי הקרוב נקיים ייעוץ מומחה בשידור חי לכבוד אירועי הגאווה עם ניצה סקאל אמו של מושיק שיצא מהארון בגיל 20. לפרטים נוספים והשארת שאלות לחצו כאן
רוצים לזכות בכרטיסים לסרט החדש "אל תשכחי אותי"? לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: מפגשים בחיפה לבני 60+ צפונה. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
רוצים לקבל טיפים והנחיות לגלישה בטוחה ברשת? צפו בשידור שערכנו בנושא עם רפ"ק בליבאום מיחידת הסייבר במשטרה. לצפייה לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס