מוטק'ה כאי של שפיות

28/07/2014
צפיות: 585
|
במיוחד בימים אלה, בואו נגביר את הסובלנות, קבלת האחר, ההקשבה ואת אהבת החינם

כבכל מלחמה, השיח והאווירה הציבורית הופכים להיות מתוחים עד מאוד. אולם דווקא בימים קשים אלו היינו רוצים לראות במוטק'ה סובלנות כלפי דעות האחר, הקשבה ושיח מכבד. בואו נכריז על מוטק'ה כאי של שפיות ובגרות, כמקום שבו חכמי השבט מגיעים לכתוב, לפרוק את שעל ליבם ולהגיד את דעתם, אך גם מקשיבים ונוהגים אחד בשני בכבוד הראוי.

אתר מוטק'ה הוא רשת חברתית רבת גוונים ודעות, וחברי האתר נהנים מהחופש להביע דעתם על כל נושא ונושא. עם זאת, לא ניתן לגיטימציה ולא נאפשר הסתה, קריאות מכלילות, גזעניות או הכפשת שמם של חברים באתר. כאמור בתקנון - כל תוכן בעל אופי מעליב, עוין, גזעני שפוגע ברגשות הציבור יוסר מהאתר ובעליו יידרשו לחדול מכתיבת תכנים בסגנון זה לאלתר.
מותר לכל אחד להביע את דעתו, כל עוד דבריו עולים בקנה אחד עם התקנון:
• כל חומר המהווה לשון הרע על אדם או הפוגע בפרטיות
• כל חומר בלתי חוקי או חומר המעודד, תומך, מסייע, מספק הוראות לביצוע או מנחה בביצוע מעשה המהווה עבירה פלילית לפי דיני מדינת ישראל.
• כל חומר בעל אופי או תוכן טורדני, מעליב, עוין, גס, גזעני, פוגע ברגשות הציבור, עלול להוות בסיס לתביעה אזרחית או מהווה הפרה אחרת של דיני מדינת ישראל
ברגע שהדברים מפרים את חוקים אלו ויובאו לידיעתנו הם יימחקו מהאתר באופן מיידי.

אנחנו במוטק'ה רואים עצמנו כרשת חברתית אינטימית ואיכותית, של אנשים בוגרים המסוגלים לקחת אחריות על מעשיהם ודבריהם. בימים אלו שיש כל כך הרבה דברי שנאה ופחד, בואו נגביר את הסובלנות, את קבלת האחר, את ההקשבה וגם את אהבת החינם.

באהבת חינם לכל הגולשים שלנו

בתפילה לימים שקטים

ולחזרת כל חיילנו לשלום

מערכת מוטק'ה

 

כתוב תגובה
צטט בבלוג שלך
לעקוב
תגובות (25)
הזמר ניסו, 28/07/2014
למערכת מוטקה
אתם לאחרונה מנהלים נגדי מערכת "מרצה" לרצות את ג'אבר ולהשתיק אותי .ג' ידוע כפרובוקטור בלתי נלאה במסווה של חופש הדיבור -כל השנה הוא עושה זאת ובעת רצון ושעת חירום הוא מרשה לעצמו להגביר את המינון-אתם נותנים לו חבל ארוך כי הוא עובד בחינם וכו וכו.אין לי בעיות עם זה שאתם עושים אפלייה מתקנת-כאילו- אבל לא על גבי.ואל תהיו כאן מטיפים בציבור ובו בזמן מוחקים לי פוסט וסוגרים לי את הפה .זה כשלעצבו הגבלת חופש הדיבור.נכון יש פה לי גדול לפעמים מנשק ומתי שצריך נושך - אתם יכולים להשתיק אותי אבל לא את הרעינות הצודקים שלי.בקשתם שאתקן את הפסוט "במערכה הבאה"בגלל שהיו בו כמה נשיכות ועקיצות ועשיתי כן -ואתם לא הסתפקתם ובקשתם עוד ועוד ולא אמרתם ..ככה בצעד לא מחושב ובחוסר שיקול דעת מחקתם את הפוסט.-בלי לתת לי אפשרות לתקן שנית.אז בואו ונעשה סדר תחזירו את הפוסט בחזרה ותנו לחברים לקבוע אם יש שם משהו פוגעני בפוסט שאחרי התיקון .ואם כן אני אוריד ואסנן .את המכנסיים שלי אתם לא תוכלו להוריד זה .זה ברור.
מ-ם ., 28/07/2014
עכשיו הבנתי !!
מערכת מוטקה עסוקה עם ניסו ולכן מתעלמת מכל היתר !! בימים אלה יש השתלחויות ומילים מזלזלות ופוגעות במדורי מוטקה השונים. אין כל התיחסות ואפילו לא מעירים. שמעתי שמחקו לאחרונה תגובה ב'יוצרת'. לא של ניסו, אבל ל'יוצרת יש מוניטין של מחיקות. - למה שלא תהיו עקביים ?? ואני לא מתייחס לדעות כאלה ואחרות. אני מתייחס לעלבונות שמוטחים האחרים !! אז בבקשה - היו נאה דורשים ונאה מקיימים !
לניסו ולמ-ם
חברים יקרים. כוונתה של מערכת מוטקה הינה לשים קץ לחוסר החבריות ביננו. כי ככה לא מתנהגים בין חברים. כולנו קוראים, מ-ם, את התגובות שלנו איש אל אחיו ואיש אל אחותו, בקהילות השונות. אין מילים בפי לתאר את האכזבה והסלידה שלי מהשתלחויות חסרות רסן של חברים וחברות אלה באלה. הקהילה צריכה להיות, והינה ברובה, קהילת חברויות. פנינו לכאן כדי למצוא חברים לתחומי ענין דומים. ללמוד נושאים שלא הכרנו. לשוח אחד עם השני. לשוחח אחת עם השניה. ומה קורה בפועל? אני כותבת משהו ומיד מקבלת וויש ממישהי חוכמולוגית. אתה מפרסם צילום ומיד מקבל וויש התזת בוץ. וכן הלאה וכן הלאה. לא מכובד ולא נעים לראות ולחוות את כל הפוסטים והתגובות הללו אחד לשני. מעליב ברמה האישית. וברמה הכללית, מרדד מאד את החברה בה בחרנו להתרועע. כולנו קוראים, ניסו, וחלקנו מתקוממים ולא מאמינים למקרא הדברים. אך התיקון איננו בבוטות. במקומך הייתי כותבת לו בפרטיות מה אני חושבת עליו. ניסו - יש לך חברים במוטקה. שמכבדים ואוהבים אותך. חשוב לפני שאתה כותב. למערכת מוטקה - אולי כדאי להודיע למי שרוצים למחוק את דבריו ולהסביר מאחורי הקלעים. במיוחד במקרים קיצוניים כמו הכאב של ניסו. וכבר כתבתי בהודעות פרטיות. נושאי דת ופוליטיקה הינם נושאים מועדים לפורענות. שטוב לא יצא מהם, רק שנאה. לכן, אם יורשה לי להציע - מי שדווקא מעוניין לדון בהם, טוב יעשב אם יחשוב 5 פעמים לפני שהיא/הוא כותבים את דעתם. דווקא בתקופה הנוכחית, תקופת בין המיצרים, אנחנו חייבים לזכור ששינאת חינם החריבה את 2 בתי המקדש. אינכם חייבים לאהוב את כולם. אבל לכבד. כן. להתחשב. כן. להיות סובלני. כן. להיזהר במילים. כן. חיים ומוות ביד הלשון. ובחרתם בחיים.
תגובתנו
לניסו: נאלצנו למחוק בעצמנו את הפוסט שפרסמת היות והתעלמת ממה שכתבתנו, לא התייחסת בכלל להודעה האישית ששלחנו אליך גם באתר וגם במייל. גם לחוק חופש הביטוי יש גבולות ואנחנו מחויבים לפעול על פיהם כמו כל אתר במדינת ישראל. אין לנו שום רצון להשתיק אף אחד. אך גם התגובה הזאת יש בה 'לשון הרע' על אדם ועל כן נאלץ למחוק אותה. למ-ם: אין לנו מושג במה מדובר, אנא העבר לנו את הפרטים של מה שקרה בהודעה והנושא ייבדק. לניסו, מ-ם וכל הגולשים שלנו- הנושא הזה לא ייחודי למוטק'ה, זה ברחבי הרשת, הכעס, ההכללות והשיפוטיות. אנחנו באמת מנסים לעצור את התופעה, לשפוט את כל גולשנו לכף זכות ולכבד את דעות כולם- במסגרת החוק, אנא עזרו לנו מערכת מוטק'ה
עמיר _797_, 28/07/2014
מוטק'ה, אי? שפיות?
מוטק'ה, אי? שפיות?, מי אתם לקבוע שפיותם של דברים? אם אתם פסיכיאטרים, הרי אין ספק שקודם כל אתם פסיכים, להגדרתכם. מי אתם? צנזורה? צנזרו את השטויות שאתם כותבים. האם אתם רשות משפטית? ואם כן כיצד. אתם מגדירים את עצמכם כרשת חברתית, אז הואילו להבין, שחברה הינה הרבה יותר מורכבת, מכל מערכת משפטית שתאמצו. דבריכם מציגים אתכם, בתת רמתכם, אז הואילו לשתוק, או הנחילו פתיחות. לעזאזל, מי אתם? מערכת מוטק'ה, שתי מילים המייצגות מה? כמה? מי? בשם מי? בשם מה? מי משלם לכם וכמה?
הזמר ניסו, 28/07/2014
מערכת מוטקה אתם מסלפים את האמת
אני תיקנתי ואתם מחקתם ולא הודעתם ואני מבקש שתחזירו את הפוסט למבחן ציבור הגולשים כדי שהם ישפטו בעצם.יש כאן בעייה של חוסר אימון.
הזמר ניסו, 28/07/2014
לגב' שושנה היקרה
את כותבת ש"כוונתה של מערכת מוטקה " את נהיית מפרשת ודוברת של המערכת? נו באמת. עוד דבר את כותבת:"במקומך הייתי כותבת לו באישי" הוא ג'אבר בחר לפגוע בעם ישראל לא בהודעות אישיות אלה בפרהסיה .הוא ג'אבר הטיח בי דברים חסרי ערך בפרהסיה ואני אשיב לו באישי? את מטיפה לכתיבה בהודעות אישיות ופה את ברבים מנסה לחנך אותי? לקחת על עצמיך תיק כבד. הנושא כאן הוא שהמערכת ירדה מהפסים -לקחה על עצמה את תיק החינוך המשפט והרפואה "לקבוע שאנחנו לא שפויים שאנחנו שקרנים אולי חולים ?מוחקת לזה ןלהוא לא מוחקת.למנהלים שלה היא נותנת חבל ארוך על חשבון הברון.
תגובה לניסו קריוקי
אינני נגדך. אני נגד אלימות. אף מילולית. לא תפתור אלימות של מישהו אחר באמצעות אלימות משלך. אתה חברי ואני מצפה ממך לא למעוד. יש בדבריו טעם לפגם. מאד. התקוממתי. אך ראית שלא השתתפתי במהלך שלו. אם אתה חכם, תחשוב למה? אינני מתיימרת להגיד לך ולא לאף אחד אחר מה להגיד ואיך להגיב. כתבתי רק דעתי. אתה נהג כפי שנראה לך לנכון לנהוג.
רובם המכריע של החברים והחברות במוטקה הם יהודים ציוניים
אני רואה עין בעין את רשומת מערכת מוטקה, יש כמובן גבולות לחופש הביטוי, אי פגיעה באחר, אי הסתה ושמירת החוק. צריך לזכור דבר מובן מאליו רוב רובם של החברים במוטקה למעלה מ90% הם יהודים ציונים שברובם שרתו בצה"ל בסדיר ובמילואים. האתר הזה אינו מייצג את השמאל הישראלי הקיצוני הפנטי והסהרורי, יש כאן מיעוט מבוטל שנותן לו פה ושם ביטוי, כדאי למערכת מוטקה לנקוט מידתיות באשר לדעות לא מקובלות ופרובוקטיביות בכלל ובזמן מלחמה בפרט, יש גבול גם לקבלת האחר בעת הזו.
מ-ם ., 28/07/2014
למערכת מוטקה
לפי התגובות פה ברור לכם שיש עוד הרבה עבודה להשקיע. יש גולשים (תכונה מאד ישראלית) שחושבים שלהם הכל מותר "מי אתם שתגידו לי". הפתרון: לפרסם כללי התנהגות ברורים לגמרי ולחסום מי שלא עומד בהם. הלא כך זה היה במוטק'ה הישן !! הרביתם לחסום כרטיסים של גולשים שקיבלו הודעה אוטומטית: "כרטיסך נחסם עקב התבטאות פוגענית". אני חושב שכאתר פרטי רשאי האתר לקבוע כללים. מה גם שמדובר שלילת קללות, השתלחות, מילים וביטויים מאד גסים וכדומה. יש כיום עדיין כאלה הסבורים שאין כל בעיה לקרוא לאחרים 'דפוקים' או 'סוטים' בהכללה, ועוד כהנה ביטויים פוגעניים. הנ"ל ציטוטים מתוך מדורים שונים בזמן האחרון. ואינני מתכוון לדיעות שונות אלא רק לקללות והעלבות.
עפיפונה, 28/07/2014
אני לא פארנואידית אבל גם במוטק'ה קיימות כמה וכמה " מנהרות"
שם זוחלים כמה (לא הרבה) נחשים ונחשיות שזוחלים ומבחבשים ומרכלים ומוציאים דיבה רעה ובעלי מספר טיפסים=יות וכמה וכמה שיני ארס. שמנסים להתערב ולסכסך בין חברים-ות בעיקשות, בחוסר רגישות בחוסר פירגון( "באישי" אלא מה?)ומתוך סוג של אשכרה טירוף או אני לא יודעת מה... טין בכוונתי לחשוף פה או להסגיר את הנ"ל במסגרת תיבורית ולהוקיע אותם-ן בפומבי. אבל חי נפשי שאותם צדיקים מביעים דעותיהם בפורומים כמו "ילדה טובה ירושלים" עשמתחת לפני השטח , במנהרות התת קרקעיות של מוטק'ה מנסים ( לא תמיד מצליחים) לזרוע רק ארס ושנאה ולסכסך. טזו תופעה הרבה יותר חמורה מלומר דברים בפנים ולשקף עמדות, בגלוי- קבל עם ועדה... וכפי שכתב לי ידיד נעים הליכות שמפרגן לי " שימותו הקנאים וגם הטיפשים. "אי של שפיות" - ממש. נראה לי יותר כמו " ספינה של שוטים"כשחוף השפיות והתום עדיין רחוק ולעתים גם איננו נראה באופק.
עפיפונה, 28/07/2014
לשם איזון
אוסיף לדבריי את מה שכתבתי למי שאני חושבת כידיד חסוי באתר( אל תנסו לנחש כי לא תצליחו-אני משתדלת לא לרכל ואיני שייכת לקליקה של הבלוגרים-יות ולא חברה של החבר'ה... כתבתי לו בפרטי, שטיני רוצה להשליך אבן לבאר ששתיתי ואני עדיין שותה ממנה מים. והכוונה לאתר מוטק'ה. כתבתי לו-ה שלוליא האופציה של מוטק'בה לפעמים הייתי מרגישה בדידות ו..לא זוכרתמשהו כזה. ואם יש לי חבר=ה אחד או שניים טובים מהאתר, זה כבר הרבהולא צריך לי יותר. וכפי שאמרתי מקודם אני לא טיפוס של חברה של החנר'ס ואיני " זורמת" עם כוללללללללללללפ זה לא ומר שאני אנטי, זה אומר שאני מתייחסת בפורומים לגופו של ענייו(משתדלת) ומאידך, סופגת מכתבי שיטנה , הטפות מוסר ושיעורי חינוך הזויים מחצופים-ות שעושים מעצמם צחוק ישנם גם מספר חברים-ות ומפרגנים-ות וגם כאלה שמפרגנים =ות באישי ומתיחסים אחרת בציבור. די נורמאטיבי(+* לא?
טלי _205_, 28/07/2014
אהבתי !!!
אהבתי !
עפיפונה, 28/07/2014
הסיבה שעזבתי את היוצרת
זו לא רק הרמה והתוכן של ה" יצירות" והיוצרת ששינתה פנייה והפכה לצ'ט וגם ההערות הארסיות והעוקצניות ( של " חבר" קארציה שכבר לא נמצא פה שהתעלק עלי והוציא לע ת'נשמה) וגם אחת המנהלות שלה היה( ועדיין) לה היה מותר לעשות מתוקף תפקידה הרם ו" כבודה" והיותה מלומדת( אתון נושאת ספרים ותו לא) שלא בחלה מצד אחד לבקר שיר שלי למשל ולסיום(כפרה שנותנת מלוא הדלי חלב ואז בועטת בדלי...) העירה הערות עוקצניות וגועליות ( ממש) כמו עופות הביצה ( שהמנהלת כינתה אותם "קמ'קעס( קעצ'קע היא בעצמה...)" פיגרה של הנמענת ( התכוונה אלי וזה היה פוגעני ולא פאיירי וגם לא הכי חכם בעולם...בלשון המעטה כי למנהלים-ות מותר הכל. וכפי שמנהל אחר כתב לי באישי שמותו הקנאים והטיפשים...... גם המנהלים כי איפה שלא תסתובבו התחת תמיד נמצא אחרונית
עפיפונה, 28/07/2014
שושנה ז'= סוף סוף אי-שה שפויה וגם נבונה
מה ששושנה ז'כותבת פה הם דברים הכי מאוזנים, הוגנים וולעים.אינה תוקפת אנשים או את דיעותיהם ואינה משתלחת גם אינה מכסת"חת. כזה ראה וקדש! שושנה שמחה להכירך אביה
עפיפונה, 28/07/2014
לגבי ג'אבר
אין לי שום אינטרס ושום משוא פנים מי שמכנה אותו פרובוקאטור(?) פוסל עצמו במומו. אני מכיר את ג'אבר כאדם וכסופר ומשורר נדיר באיכותו. אציל נפש,אמיץ ובעל נשמה טובה ורגיש לא רק לעצמו. ואני לא מכירה עוד הרבה אנשים, לא במוטק'ה ולא בחיים.אוהבי אדם. שהם אנשי כבוד,אנשי משפחה למופת והכי אנושי שיש זה ניבט גם ביצירותיו הספרותיות ובשיריו המיוחדים והמקוריים. ואם איני משתתפת ומפרסמת ב" יוצרת" זה לא בגללו.
ג'אבר
מצטרף לתגוהבת עפיפונה ללא סייג
עפיפונה, 29/07/2014
ישראל
תודה על תגובת אמיצה הוגנת ומפרגנת (לג'אבר )ישראל= צדיק אחד בסדום ( היוצרת).
גמאני חושב שג'אבר
אדם נעים הליכות לגבי דעות והשקפות עולם יש חילוקי דעות וזה טבעי.
מ-ם ., 30/07/2014
ייייששששששש !!!!
- והפרחים לצה"ל.
עפיפונה, 30/07/2014
לא
עפיפונה, 30/07/2014
סליחה התחמק לי מתחת לשפם..
הפרס הראשון למי שהגתה את חלוקת הפרסים פרס קנובל לשלום ולמלחמה. אוי שכחתי את שמה כי הוא רשום על פתק בכיס החולצה שבכביסה. אולה לה
לחברי מוטקה
חברים,אנא יזמו את האימרה המפורסמת שכל ישראל חברים ! חבל חבל שבימים טרופים אלו שרבים נופלים ונהרגים משתלחים האחד על השני....כולנו גרים כאן !ימין שמאל ומרכז, חילונים ודתים, ערבים דרוזים צרקסים נוצרים ,צריך לשמור על הכבוד של כולנו.כדי שיהיה נעים לחיות במדינה שלנו? מברכת שיבואו ימים שקטים וטובים!
עפיפונה, 01/08/2014
ניצן של פרח
לא בעריצות חלילה.. אר בנחרצות ןבעליצות)+
ניצן
תגידי בכנות את מאמינה למה שאת כותבת בתגובה 32? אולי בכל זאת יש-היו מנהרות תופת של החמאס מהרצועה ועד פאתי הקיבוצים בדרום והצבא נכנס כדי להשמיד את המנהרות,לפני שיטבחו באזרחים, אולי? אולי מי שהתחיל את הסבב הזה היו החאמס והגיהאד האיסלמי שירו טילים לעבר מרכזי אוכלוסיה? אלה שאלות רטוריות את כמובן יכולה להשיב או לא. אני אפילו מבטיח שלא לענות לך, אין טעם, תמשיכי לחיות בתוך הבועה שלך, כל טוב לך.
כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
קבוצה חדשה באתר: מפגשי זוגות באזור המרכז והשרון. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
קבוצה חדשה באתר: מפגשים בחיפה לבני 60+ צפונה. לפרטים והצטרפות לחצו כאן
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
רוצים לקבל טיפים והנחיות לגלישה בטוחה ברשת? צפו בשידור שערכנו בנושא עם רפ"ק בליבאום מיחידת הסייבר במשטרה. לצפייה לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס