קבוצת פנאי ותרבות - במוטק'ה לגילאי 50 פלוס
בקהילת פנאי ותרבות תוכלו לעדכן ולהתעדכן בהמלצות לאירועי תרבות, מופעים, מסיבות, חוגים, מפגשים חברתיים ועוד. 
 
מנהלי הקהילה
 • ely leon - מנהל פורום פנאי ותרבות
  ely leon

  תל אביבי,מנהל קהילת פנאי באתר "מוטקה"

  עתונאי,מבקר אמנות(תיאטרון,אופרה,מחול,קונצרטים,תערוכות,מופעים),

  חבר אגודת העתונאים של תל אביב ותא המבקרים,

  חבר הועדה האמנותית של תיאטרון הסימטא

  מדריך תיירים בחו"ל

  עו"ד

  ely leon
  ely leon
   
   10:20, 18/01/2015
  אלימות ברשת-אינטרנט בטוח

  · המרכז לאינטרנט בטוח של איגוד האינטרנט הישראלי משיק קמפיין למאבק באלימות ברשת ובמרכזו סרטון רשת בהשתתפות מפורסמים המקריאים תגובות מרושעות שנכתבו כנגדם
  · · אורנה היילינגר מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח: "מימדי האלימות ברשת בישראל גדלים בקצב מדאיג משנה לשנה. אלימות זו מופנית גם אל נשיא המדינה גם אל מפורסמים וגם לכל ילד או נער שלישי בישראל".
  · המרכז (03-9700911/ safe@isoc.org.il) הפועל 24/7 מנחה, מייעץ ומסייע בסוגי פגיעות שונות ברשת

  "איך אני שונא אותה תסתכלו על הברכיים שלה איזה מקומטות ומגעילות". זהו רק טוקבק פוגעני אחד, ועוד יחסית מעודן, מבין עשרות שסופגת פנינה רוזנבלום לאחר כל הופעה שלה בכלי התקשורת. רוזנבלום היא רק אחת משורה ארוכה של מפורסמים שנרתמו לקמפיין למאבק באלימות ברשת של איגוד האינטרנט הישראלי המושק בתל אביב. בסרטון שעלה לרשת, הם מקריאים תגובות מרושעות שנכתבו נגדם ברשת אותן הם רואים לראשונה על אתר הצילומים. התגובה של רובם קשה ואף מצמררת, חלקם נותרים ללא מילים ואחרים פורצים בבכי. המסר של הקמפיין והסרטון ברור - אם זה פוגע כך במפורסמים שרגילים לתגובות קשות כיצד זה משפיע על בני הנוער והילדים? אף אחד לא חסין מפני פגיעה ברשת ואסור לשתף איתה פעולה גם לא בשיתוף או בלייק.
  לא ניתן עוד להתעלם ממימדי האלימות ברשת בישראל. במהלך שנת 2014 התקבלו במרכז לאינטרנט בטוח של איגוד האינטרנט הישראלי 2395 פניות שקיבלו מענה אישי ועוד 25,294 גולשים ביקרו באתר (SAFE.ORG.IL ).כ-50% מהפניות עוסקות בפגיעות בילדים ובני נוער וה-50% האחרות עוסקות בפגיעות בגולשים מבוגרים אשר גם הם נפגעים ברשת (התפלגות הפניות והפונים דומה לשנת 2013). הפניות השכיחות ביותר לגבי אלימות ברשת הן: הפצות תמונות פוגעניות, התחזות והשתלטות על דפי פייסבוק והפצת פוסטים פוגעניים באפליקציית סיקרט ובפייסבוק.
  בפעילויות שנערכו השנה עם בני נוער ובהן נשאלו לגבי מה הכי מפחיד אותם ברשת, התשובה הייתה מפתיעה: חרם חברתי ומידור מקבוצות פייסבוק/ווטסאפ. ולא כפי שהיינו מצפים- פדופיליה או אבדן פרטיות. נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי המועצה לשלום הילד מאוששים את ההיקפים העצומים של האלימות ברשת ומהם עולה כי 45% מהילדים בגיל 10-17 דיווחו שנפגעו מאלימות מילולית ברשת. נתון מטריד נוסף שפורסם על ידי המועצה הוא שמרבית הילדים (77%) מעולם לא סיפרו לאיש על היותם קורבנות לאלימות באינטרנט.
  אורנה היילינגר מנהלת המרכז לאינטרנט בטוח: "מימדי האלימות ברשת בישראל גדלים בקצב מדאיג משנה לשנה. אלימות זו מופנית אל נשיא המדינה אל המפורסמים וגם לכל ילד או נער שלישי בישראל. איגוד האינטרנט פועל באינטנסיביות למען שמירת אופייה של הרשת כפתוחה וחופשית המאפשרת את חופש הביטוי. יחד עם זאת, אנחנו כאן גם כדי לנסות ולמנוע פגיעות באמצעות האינטרנט וכדי להגן ולטפל באלה הנפגעים ברשת. אנו קוראים לציבור להגיד לא לאלימות ברשת ולא לעמוד מהצד כאשר רואים פגיעה באחר, ובוודאי שלא לשתף ולא להשתתף בפגיעה באחר. אם ראיתם או חוויתם פגיעה, יש לאן לפנות וחייבים לטפל בכל גילוי אלימות בעולם הווירטואלי כפי שעושים לכל גילויי אלימות אחר."
  המרכז לאינטרנט בטוח של איגוד האינטרנט הישראלי מפעיל כשירות לציבור, קו תמיכה לפגיעות באינטרנט. צוות הקו הוכשר לייעץ לפונים ויפנה אותם לגורמים מקצועיים ויתמוך בכל פונה: ילדים ונוער, הורים, מבוגרים, אנשי מקצוע ומחנכים. 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע בנושאים: פריצה לחשבון דוא"ל/ פייסבוק, בריונות ברשת, קבוצות שנאה, ניסיון הונאה, דואר זבל (spam) , לשון הרע, תוכן פוגעני, התחזות וזיוף. לצד הפעלת הקו ישנם פעילות הסברה בנושא גלישה בטוחה בקרב הורים, מחנכים ובני נוער.
  חזרה לקהילה
כניסת חברים
להרשמה למוטק'ה
כבר רשומים למוטק'ה?
לחצו כאן >
הודעות מצוות האתר
אזרחים ותיקים? בקהילת המוקד לאזרחים ותיקים תוכלו לקבל מענה וטיפול בנושאים מגוונים כמו התמודדות עם בירוקרטיה, רווחה, הכנה לפרישה, ביטוח ופנסיה, עוולות צרכניות, אלימות, תרבות ועוד. להצטרפות לחצו כאן
קיבלתם הודעה חריגה במערכת ההודעות באתר? הישמרו פן תעקצו. לקריאה נוספת לחצו כאן
מוזמנים לשמוע עוד על התכנית לזיהוי, העלאת מודעות וסיוע במקרי פגיעה מינית בקרב בני הגיל השלישי. לפרטים לחצו כאן
הכרויות 50 פלוס
הכרויות 50 פלוס
אהבה וזוגיות בגיל השלישי
מפגשי זוגות 50+
קהילת פנויים פנויות 50 פלוס
מוטק'ה לבני חמישים
פלוס
בלוג מערכת האתר
שתקנו מספיק (#metoo) - גולשות מוטק'ה מספרות על הטרדות מיניות שעברו
מוטק'ה חוגג עשור
חיפוש שותפים לטיול
משחקים
לוח מודעות
עבודה לבני 50 פלוס
קריירה שניה
יציאה לפנסיה
זכויות אזרחים ותיקים
קהילת התנדבות
הצעות עבודה לבני 50+
למצוא עבודה בגיל 50+
קהילות נבחרות
מפגשים חברתיים לבני 50+
חברות חדשות
צרכנות והטבות לגמלאים
קהילת בתי אבות ודיור מוגן
זכויות ניצולי שואה
קהילת חיפוש קרובים
פורום כתיבה
פורום גינון
מדריכי גלישה באתר
איך נרשמים?
מדריך פרופיל והגדרות חשבון
מדריך סרגל ניווט אישי
איך פותחים ומנהלים קבוצה?
מדריך שימוש בצ'ט
שאלות נפוצות
נושאים נפוצים
תרגילי כושר למבוגרים
גיל המעבר
התעמלות בונה עצם
חתונת הזהב
שלישי בשלייקס