מוטקה > בלוגים > הבלוג של אסתי טל > "שבתות וחגים", מחזמר ישראלי חדש המוצג בת. הספרייה רמת-גן, בהשתתפותם של בוגרי בית צבי - מסע מוזיקלי מרגש מהקמת המדינה ועד ימינו, דרך כל להיטי הזמר הישראלי, בהופעה בלתי נשכחת של זמרים ברוכי כישרון וכריזמה.

"שבתות וחגים", מחזמר ישראלי חדש המוצג בת. הספרייה רמת-גן, בהשתתפותם של בוגרי בית צבי - מסע מוזיקלי מרגש מהקמת המדינה ועד ימינו, דרך כל להיטי הזמר הישראלי, בהופעה בלתי נשכחת של זמרים ברוכי כישרון וכריזמה.

"שבתות וחגים", מחזמר ישראלי חדש המוצג בת. הספרייה רמת-גן, בהשתתפותם של בוגרי בית צבי - מסע מוזיקלי מרגש מהקמת המדינה ועד ימינו, דרך כל להיטי הזמר הישראלי, בהופעה בלתי נשכחת של זמרים ברוכי כישרון וכריזמה.

צילום: יוסי צבקר
 
שבעת עשוריה של מדינת ישראל מוצגים דרך חלונותיו של בניין אחד בן שבע דירות, עמוס משפחות, חוויות ורגשות. החל מהסיפורים המתרחשים בחדרי חדרים ועד השמחות והטרגדיות הלאומיות שלנו.

שלט מאיר עיניים, שהתנוסס על בניין בן שתי קומות, ועליו כתובה שנת 1948, סימן את ראשיתו של המסע המוזיקלי, מאז ועד ימינו. מדי פעם הואר אחד החלונות בבנין, דרכו חלפו זמרים ששמם יצא לפניהם, כאלו שאינם כבר איתנו כמו, שושנה דמארי, עפרה חזה, שמואל קראוס, יוסי בנאי וזוהר ארגוב, וכאלו שממשיכים ליצור, לחבר שירים ולהופיע על כל במה אפשרית, כמו ירדנה ארזי, חווה אלברשטיין, ריטה, שלמה ארצי, אביב גפן, מרגול, איילן גולן, שרית חדד ועוד.

הזמרים שהופיעו על הבמה מתאפיינים בקולם הבולט בייחודו. רובם 'נקראים לדגל' כשעולה מחזה מוזיקלי בבתי תיאטרון ברחבי הארץ – כמו, "אנני" במשכן לאומנויות ת"א, "שורת המקהלה","מיקה שלי"( עפ"י שיריו של יאיר רוזנבלום), ו"סימני דרך" בהבימה, המבוסס על שיריה של נעמי שמר, וכן ב"יידישפיל", שם תופסים מקום של כבוד דן קיזלר שהופיע ב"מירל'ה אפרת" ורותם מלר שהופיעה ב"שני קונילמל" וב"איש חסיד היה". בימים שיש להם 'הפוגה' משבתות וחגים הם מופיעים ב"מיקה שלי".

כל דמות שאותה גילמו הזמרים על הבמה, הזכירה מבחינת חיצונית ווקאלית את הזמר ששירו הפך ללהיט. הזמרים ששרו את שיריה של שושנה דמארי, עפרה חזה וזוהר ארגוב לדוגמה, שרו בכזו אותנטיות ורגישות, שהם הצליחו להחיות את דמותם ולרגע חשתי כאילו אני צופה בהם באיזה עולם מיסתורי של מעלה. כשניר שיבר , בעל ההופעה הנאה והבוטחת שר "בדד" הוא כמעט שבר את לבי. כשהאחיות ירדן ורוני מרחבי שרו, ראיתי דמעות של אושר בעיני אימם וסבתם שישבו סמוך אליי והתמוגגו מנחת ומגאווה.

שמענו שירי עצב וכאב על מלחמות, טרגדיות אישיות ולאומיות – כמו השיר "לבכות לך" של אביב גפן לזכרו של יצחק רבין – ושירים שמחים שמעוררים רוח אופטימית כמו "מתנות קטנות" של רמי קליינשטיין. כשהושמע שירה של רבקה זוהר "מה אברך", חשתי צמרמורת בכל גופי. בקהל הושלך הס, בניגוד לרוב השירים שלוו במחיאות כפיים קצביות.

הזמרים היו נפלאים. הם שרו עם כל הלב והנשמה. כל אחד מהם הצליח לבטא את עצמו, להעניק משמעות לשיר ולעורר זיכרונות על האווירה ששררה בארץ באותם ימים בו הפך השיר ללהיט.

לסיכום: הצגה סוחפת, מרגשת וקסומה עם זמרים שכל אחד לחוד וביחד הם כוכבי-על.
 
"שבתות וחגים", מחזמר ישראלי חדש

כתיבה: אבישי בן גל* ואסף שלמה
בימוי: אבישי בן גל*
ניהול מוזיקלי ועיבודים: ליאור רונן
כוריאוגרפיה: מיכל שי
עיצוב תפאורה: סלבה מלצב
עיצוב תלבושות: מיכל פחימה ודור בטיטו
עיצוב תאורה: זיו וולושין
ע. במאי: נעה גודל*
עיצוב סאונד: אלעד דדון
* בוגר/ת בית צבי

המשתתפים: אבירם אביטן, אור אילן-כהן, הגר אנגל, זהר בדש, גל בן מויאל, אביתר בר דוד, גיא גבל, נעה גודל, נוי הלפרין, לירון ויגדור, ציון  חורי, אדר חזן, מור הנסון, טירל יגוני, יעל יקל, יפעת כהן, ניר לוגסי, רועי מלכה, רותם מלר, ירדן מרחבי, רוני מרחבי, ויקטור סבג, דן קיזלר, ניר שיבר, אנה אקהרד.

ההופעות הבאות: 28/10/18, 29/10,31/10 בערב וכן מדי יום כמעט עד ה-15 בנובמבר 2018.
תיאטרון הספרייה (מיסודו של בית צבי, ע"ר), רח' שועלי שמשון 2, רמת גן.
 
 
 
 
 
 
 

0  תגובות  אהבו

1475
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

ניסים ונפלאות
בודקת אם אתם עדיין קיימים בעידן הבלבלת הקורונטית. אודליה
לקריאת הפוסט
"לילה בפריז" השאנסונים הגדולים של כל הזמנים
צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי מסע לילי קסום בעיר האורות לצלילי מיטב שיריהם של אדית פיאף, ז'אק ברל, שארל...
לקריאת הפוסט
תחושת בטן - דרמה משפחתית שעולה על במת תיאטרון הקאמרי
צילום: גבריאל בהרליה. תחושת בטן עוסקת בחופש הבחירה של נשים בתקופתנו: לגבי גופן, מסלול חייהן והייעוד שלהן...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה