חזרה לחדשות היום

אילו חנויות מזון פתוחות בשעות מיוחדות למבוגרים בלבד?

ההנחיות אוסרות עלינו לצאת החוצה למעט פעולות חיוניות והצטיידות במזון ותרופות. איפה ומתי תוכלו לערוך קניות של מוצרי מזון רק עם בני גילכם, ואילו עוד יוזמות ברוכות קיימות בימים אלה לאוכלוסייה המבוגרת?
מאת חני יודל 29/03/20
אילו חנויות מזון פתוחות בשעות מיוחדות למבוגרים בלבד?
רצוי עדיין להצטייד במסיכה, כפפות ונוזל חיטוי (צילום: shutterstock)

 

בעקבות משבר הקורונה רשתות מזון גדולות ברחבי העולם, דוגמת אוסטרליה וארה"ב, כבר הודיעו זה מכבר שיפתחו את שעריהן בשעות מסוימות לאוכלוסייה המבוגרת בלבד. כידוע, אוכלוסיית בני ה-65+ נמצאת בסיכון מוגבר להידבקות בנגיף, והרעיון מאחורי היוזמה הוא לאפשר לאוכלוסייה זו לערוך קניות תוך הפחתת הסיכון עד כמה שאפשר להדבקות בנגיף המדבק. משמח לדעת שמרכולים ורשתות מזון מסוימות ברחבי הארץ אימצו גם הם את היוזמה המבורכת, והודיעו על שעות וימים ייעודיים בהם יתאפשרו קניות למבוגרים בלבד. יצאנו לבדוק באילו חנויות מזון מדובר, ואילו עוד יוזמות נפלאות למען המבוגרים אפשר למצוא בימים אלה.

 

חנויות המזון שפתוחות בשעות מיוחדות - למבוגרים בלבד

 

מיישרים קו עם העולם ופותחים בימים ובשעות מיוחדים למבוגרים בלבד. צילום אילוסטרציה: Shutterstock

 

לאור התקנות החדשות ולמען שמירה על בריאותם של בני הגיל השלישי הנמצאים בקבוצת סיכון, ייפתחו חמישה מתוך סניפי רשת ויקטורי בין השעות 07:30-09:30 עבור בני 65 ומעלה בלבד, בכל ימות השבוע מלבד יום שישי. הכניסה לסניפים תתאפשר בהצגת תעודת זהות בלבד.

מדובר בשיתוף פעולה של רשת המזון עם מספר ראשי ערים אשר בתחומם פועלת הרשת. בשלב זה רשימת הסניפים שיפתחו לבני 65+ בשעות הייעודיות כוללת את סניף מודיעין, סניף הרצליה, סניף שוהם, סניף פתח תקווה וסניף שדרות.

עיריית מודיעין מכבים רעות יזמה אף היא לאחרונה פנייה לרשתות המזון והמרכולים, עקב התפשטות נגיף הקורונה, במטרה לייחד ימים ושעות בהם חנויות המזון יהיו פתוחות לאזרחים הוותיקים בלבד, בעקבות סכנת ההידבקות המוגברת לאוכלוסייה זו. רשימת המרכולים ורשתות המזון מתעדכנת אונליין ומפורסמת באתר העירייה, ונכון לעכשיו כוללת מרכולים ורשתות כמו סופר כרמים בשכונת כרמים, יינות ביתן, מחסני השוק, מגה, ויקטורי ויוחננוף. לרשימה המלאה, לימים ולשעות הפתיחה הייעודיים לבני 60+ לחצו בבקשה כאן.

גם בגבעת שמואל החליטו על שעות פתיחה מיוחדות ברשתות המזון לאוכלוסייה המבוגרת, ביוזמה משותפת של ראש העיר יוסי ברודני ורשתות המזון הגדולות הפועלות בגבעת שמואל – מגה, סופר ברקת וסופר חביב. רשתות מזון אלה יפתחו את סניפיהן בעיר בשעות מסוימות לבני 60 פלוס בלבד, במטרה למנוע עד כמה שאפשר את הסיכון להידבקותם בנגיף. שעות הפתיחה והימים בהם יפעלו הסופרים לטובת אוכלוסיית הגיל השלישי בלבד הם: סופר מגה ברמת אילן: בכל יום שני בשעות 14:00-16:00; סופר ברקת: בימים שני ורביעי בשעות 7:00-9:00; סופר חביב: בימי שני בשעות 7:00-9:00.

גם צפת היא אחת הערים שיצאו במיזם משותף של ראש העיר, שוקי אוחנה ורשתות המזון הפועלות בה, לפתיחת הרשתות למבוגרים בלבד. כך, מדי יום יקדימו רשתות המזון ויפתחו את הסניפים שלהן בעיר כבר בשעה 6:30-7:00, ועד השעה 8:30 יתאפשרו קניות רק עבור בני 60 ומעלה.

בעקבות המצב פתחה רשת המרכולים AM:PM קו טלפוני להזמנת משלוחים עבור האוכלוסייה המבוגרת. המשלוחים יסופקו בתיעדוף גבוה, עד יום העסקים העוקב להזמנה. הקו שמספרו 050-2391749 יפעל בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 9:00-13:00. אזורי משלוח: תל אביב, רמת גן וגבעתיים. זמני משלוח: ראשון עד שבת, בשעות 8:00-22:00.

רשת סופר פארם פרסמה באתר הבית שלה כי תבצע משלוח תרופות חינם עד הבית לאוכלוסיית בני הגיל השלישי.

 

מתנדבים המספקים משלוח תרופות ומזון חינם

 

מתנדבים ישמחו לסייע עם משלוח של מוצרי מזון ותרופות עד הבית. צילום אילוסטרציה: Shutterstock

 

ואפשר גם להיעזר במתנדבים: במסגרת פרויקט DOOR TO DOR מבית "תגלית אקסל" שעליו כתבנו בהרחבה כאן במוטק'ה, סטודנטים צעירים מסייעים בהתנדבות לקשישים הזקוקים למזון ותרופות, ונרתמים לספק להם את המשלוח עד הבית. ארגון "לב אחד" פתח את חמ"ל "לב אחד" בעקבות משבר הקורונה, במסגרתו מערך מתנדבים מספק מענה למבוגרים הגרים בגפם ואין באפשרותם לצאת מהבית לקניית מזון ותרופות.

משרד הרווחה הודיע לאחרונה כי יחלק כ-90 אלף ארוחות לקשישים הסגורים בביתם עקב סיכון לחייהם, בעקבות התפשטות מגפת הקורונה וההנחיות החדשות. המימון יעשה מתקציב מפעל ההזנה של משרד החינוך, שאחראי על סיפוק ארוחות חמות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת, וכעת עם הפסקת הלימודים הפסיקו התלמידים לקבל את הארוחות. הארוחות לקשישים יחולקו דרך נקודות הפצה ברחבי הארץ, מהן ישלחו הארוחות עד לפתח דלת התושבים מקבלי השירות.

 

הנגשת טכנולוגיה למבוגרים – ללא עלות

 

פרט לרשתות המזון והפארם, חברות ועמותות שונות יצאו ביוזמות נפלאות למען האוכלוסייה המבוגרת בימים אלה. כך למשל, חברת הסטארט-אפ TechBuddy יוצאת ביוזמה חינמית לבני הגיל השלישי, ומציעה להם ייעוץ מרחוק בתפעול שירותים טכנולוגיים ודיגיטליים.

מאות מומחי החברה התנדבו לסייע מרחוק לבני הגיל השלישי המתקשים ליצור קשר עם קרוביהם, להסביר להם איך להשתמש באפליקציות מסוימות או איך לבצע קניות אונליין של מזון ותרופות.

מי שעוד פועלת בימים אלה לסייע טכנולוגית לבני הגיל השלישי היא עמותת "מחשבה טובה", העוסקת בקידום אוכלוסיות מהפריפריה באמצעות חיבור לאמצעים טכנולוגיים. העמותה יצאה ביוזמה מקסימה לאחרונה למען בני הגיל השלישי (וכן משפחות ובודדים מיעוטי יכולת), להנגשה טכנולוגית למי שזקוקים למחשב כדי להפיג את הבדידות ולהתעדכן בעולם שבחוץ. העמותה מציעה לבני הגיל השלישי פורטל למידה של כלים שימושיים לימים אלו, כגון רכישת מצרכים אונליין, צריכת שירותים רפואיים מקוונים, יצירת קשר דיגיטלי עם בנקאי, פעילות ברשתות חברתיות לשמירה על קשר עם בני המשפחה, צריכת שירותי פנאי ועוד, וכן תמיכה טכנית בטלפון.

 

אוזן קשבת לקשישים ולבני משפחתם

 

ארגון "גישה לחיים" (ארגון ללא כוונות רווח הפועל לקידום ושילוב איכות חיים ככלי קריטי בתהליך הריפוי, הסיעוד והטיפול), מציע למי שזקוק לאוזן קשבת ותמיכה רגשית בעקבות משבר הקורונה לפנות למוקד הארגון, המעמיד לשם כך את אנשי המקצוע שלו, המספקים בימי שגרה תמיכה לחולים, קשישים ובני משפחתם. ניתן לפנות לאנשי הארגון דרך עמוד הפייסבוק, מייל: office@lifesdoor.org , השארת הודעה בטלפון: 1-599-55-00-66 או שליחת הודעת וואטסאפ לטלפון: 055-5580292. ניתן להשאיר שם ומספר טלפון, ואנשי המקצוע ישתדלו לחזור אליכם ב-24 השעות הקרובות.

 

חוששים מהקורונה? כל הדרכים לחיזוק המערכת החיסונית

ימי קורונה: טיפים של מומחים להתמודדות עם המשבר

מה עושים בבית? 8 הצעות להעביר את הזמן בכיף

המזונות שיעזרו לכם לחזק את המערכת החיסונית

7  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה רותילי 29/03/20
רציתי לציין שסופר פארם אינם מאפשרים להעביר כדורי שינה באמצעות שליח
התמונה של תגונה navama 29/03/20
איזה סופרמקטים עובדים למבוגרים בירושלים
התמונה של תגונה ILLID 29/03/20
ואלו ברעננה??
התמונה של תגונה רבקה בן סמון 29/03/20
שלום לכולם ! יש לי כלב חמוד!!!!!הוא מאד אוהב לטייל ! הייתי מבקשת ממתנדב או מתנדב שיצאו לעייל עם חץ! יהיה לכם ממש נחמד! אני גרה במרכז רמת גן! אשמח באם תתקשרו! בן סמון רבקה
התמונה של תגונה מורמור 30/03/20
כתבה חשובה מאין כמוה. תודה רבה.
וכאן יש גם פרטים אודות שירות הלקוחות של החברות -
https://customer-service.co.il
התמונה של תגונה ששת שצ 30/03/20
רובהמשלוחים ברשתות סגורים עד אחרי פסח ורחוק משם בחצי חינם לשם אין כבר אפשרות להזמין משלוח עד סוף אפריל לא לדבר על ויקטורי שמתיפיף אבל רוב הזמן לא ניתן להכנס להזמין אין משלוחים במקום לפטפט ולהתרברב הרש...
רובהמשלוחים ברשתות סגורים עד אחרי פסח ורחוק משם בחצי חינם לשם אין כבר אפשרות להזמין משלוח עד סוף אפריל לא לדבר על ויקטורי שמתיפיף אבל רוב הזמן לא ניתן להכנס להזמין אין משלוחים במקום לפטפט ולהתרברב הרשתות היו צריכות לפתוח מסלול הזמנה און ליין לאוכלוסיה הבוגרת, קצת אחריות
התמונה של תגונה חוה הלחמי 02/04/20
באתר סופרפארם הייתה אפשרות לעשות קנייה און ליין ולהגיע לסניף לקבל את ההזמנה כשהיא כבר מוכנה ומשולמת ללא תוספת מחיר. אחרי שעשיתי הזמנה, הודיעו לי שאין את המוצרים שהזמנתי בסניף שביקשתי וביתר הסניפים בעי...
באתר סופרפארם הייתה אפשרות לעשות קנייה און ליין ולהגיע לסניף לקבל את ההזמנה כשהיא כבר מוכנה ומשולמת ללא תוספת מחיר. אחרי שעשיתי הזמנה, הודיעו לי שאין את המוצרים שהזמנתי בסניף שביקשתי וביתר הסניפים בעירי, אף על פי שהמוצרים לא חיוניים, אבל אם אשלם מעל 23 ש"ח, יישלחו לי את ההזמנה הביתה. כל ההזמנה שלי הסתכמה ב 120 ש"ח, כך שתוספת של 23 ש"ח למשלוח, הייתה מוגזמת. עשיתי הזמנה באתר פרטי באותם מחירים בתוספת של 5 ש"ח למשלוח, והסופרפארם הפסיד לקוחה
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בחדשות היום

"לאלימות אין גיל, גם נשים זקנות סובלות מאלימות"

אחת מכל ארבע נשים סובלת מאלימות בבית - פיזית, מילולית, נפשית או כלכלית. רק השנה נרצחו 19 נשים על ידי בני זוגן,...

לקריאת הכתבה
אילו חנויות מזון פתוחות בשעות מיוחדות למבוגרים בלבד?

בעקבות משבר הקורונה רשתות מזון גדולות ברחבי העולם, דוגמת אוסטרליה וארה"ב, כבר הודיעו זה מכבר שיפתחו את...

לקריאת הכתבה
נשארים בבית: הנחיות חדשות במאבק בקורונה

אם המצב לא היה קשה מספיק עד כה, משרד הבריאות מודיע היום (ג') על הגבלות חדשות ומרחיקות לכת, במטרה להילחם...

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה