חזרה לחדשות היום

אין כסף אבל היי, לפחות לא תעמדו בתור

אושרה הצעת חוק של השרה גילה גמליאל לפטור קשישים מעמידה בתור, שבוע וחצי אחרי שאותה שרה התנגדה להעלאת קצבאות הזקנה. "אין גבול לציניות", זועמים הגולשים
מאת עדי כץ 20/06/16
אין כסף אבל היי, לפחות לא תעמדו בתור
מה יעזור לו לא לחכות בתור אם אין לו מספיק כסף לתרופות. צילום: Shutterstock

 

 

כשבוע וחצי לאחר שהצביעה נגד הצעת החוק להעלאת קצבאות הזקנה - והביאה להפלת ההצעה על חודו של קול - יוצאת השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל במהלך חדש, שיש שיראו בו לעג לרש: חוק שיפטור בני 80 ומעלה מעמידה בתורים לקבלת שירותים.

 

כזכור, הצעת החוק להעלאת קצבאות הזקנה שיזם ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), ביקשה להעלות את הסכום החודשי המוענק לקשישים מכ-1,600 שקלים בחודש לכ-3,500 שקלים. בהצבעה במליאת הכנסת, היה זה קולה של גמליאל שנועד לתת רוב לקואליציה, אשר הביא להפלת ההצעה.

 

בעקבות הפרסומים על הצבעתה של השרה גמליאל, הממונה על רווחת האוכלוסייה המבוגרת בישראל, התמלא עמוד הפייסבוק שלה בדברי ביקורת קשים ונשמעו קולות לפטר אותה מתפקיד השרה לשוויון חברתי.

 

גמליאל: "פטור מעמידה בתורים הוא המינימום שאנחנו יכולים לעשות"

 

מינימום זו לא מילה. גילה גמליאל, צילום מסך מתוך יוטיוב (ערוץ הכנסת)

 

 

אתמול (ראשון) אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה הצעת החוק שגמליאל עצמה יזמה, לפטור אזרחים ותיקים מעמידה בתור. "הפתגם 'והדרת פני זקן מפני שיבה תקום צריך להיות נר לרגלה של חברה בריאה וסובלנית, חברה שיודעת לכבד ולהוקיר את אזרחיה הוותיקים", אמרה גמליאל בעקבות אישור ההצעה. "פטור מעמידה בתורים הוא המינימום שאנחנו יכולים לעשות למענם".

 

אחרי שסיכלה את הסיכוי של הקשישים בישראל להזדקן בכבוד עם קצבאות שאינן מבישות, פטור מתור הוא אכן המינימום שעושה גמליאל. גם הגולשים הרבים שהגיבו לידיעה על הצעת החוק החדשה בעמוד הפייסבוק של השרה לא חסכו את דעתם על המהלך, שכונה על ידם "פופוליסטי".

 

רבים מהגולשים מחו על הציניות שבעיתוי הצעתה, זמן קצר לאחר ההצבעה ההיא. "והדרת פני זקן, גברתי השרה, הוא לא להתנגד להעלאת קצבאות זקנה", נכתב שם, וגם "קצבת זקנה זה לא מספיק חשוב? דווקא את הצבעת נגד, אין גבול לציניות". "אזרח ותיק יעדיף כסף כדי להעביר את הזקנה בכבוד. עם התור הוא יסתדר", העיר מישהו אחר.

 

עיקרי הצעת החוק של השרה גמליאל הם לאפשר לאזרחים מעל גיל 80 לקבל מגוון שירותים ציבוריים ללא עמידה בתור. בין השירותים הללו נמנים סניפי רשות הדואר, בנקים, בתי קולנוע, אולמות מופעים, אצטדיונים, גנים לאומיים ושמורות טבע, חנויות גדולות לממכר מזון ועוד.

 

"מתן הקדימות והפטור מתורים לאזרחים ואזרחיות ותיקים הוא דבר שחובה עלינו כחברה לקיים גם ללא חוק", הוסיפה השרה. "אך אין לי ספק כי בזכות החקיקה בנושא, הדבר יהפוך לנורמה חברתית שתייתר את החוק בעתיד".

 

 

האם הזדקנות האוכלוסייה תגביר את העבריינות בישראל?

משלמים ביטוח סיעודי? המדינה מפקירה אתכם

עולים קשישים עניים פי שניים

 

 

התרגזתם? בואו לדבר על זה בפרלמנט של מוטק'ה

8  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
בנימין ליפשיץ 20/06/16
***סוג של בדיחה או מה,,,גברת שרה גילה גמליאל. האם את מנסה להסיט את תשומת הלב שלנו,,, מהפשלה שלך בהצבעה לקיצבאות? זה לא עובד וגם הצעת החוק הזו מוזרה. יש בני 70 עד שמונים שמצבם הרבה יותר גרוע מחלק מ...
***סוג של בדיחה או מה,,,גברת שרה גילה גמליאל. האם את מנסה להסיט את תשומת הלב שלנו,,, מהפשלה שלך בהצבעה לקיצבאות? זה לא עובד וגם הצעת החוק הזו מוזרה. יש בני 70 עד שמונים שמצבם הרבה יותר גרוע מחלק מבני השמונים. מה קורה אצלם,,,השרה לאזרחים וותיקים,,,? בושה וחרפה !
התמונה של תגונה
רחל _589_ 20/06/16
אכן בושה לחוק ולתומכים בו. והצביעות של השרה גמליאל שדואגת לשויון חברתי אך לא להגדלת הקצבה..... עכשיו יתחילו מהומות בתורים כדי לברר מי מבוגר יותר. ואם  הקשיש בן 79 ?לא זכאי? רק חינוך יעזור....
אכן בושה לחוק ולתומכים בו. והצביעות של השרה גמליאל שדואגת לשויון חברתי אך לא להגדלת הקצבה..... עכשיו יתחילו מהומות בתורים כדי לברר מי מבוגר יותר. ואם  הקשיש בן 79 ?לא זכאי? רק חינוך יעזור. חוקים בוודאי שלא. ומי יאכוף אותם המשטרה? הפקידים שכורעים תחת הנטל? אם עד עכשיו ויתרו לקשישים על עמידה בתורים מתוך התחשבות  עכשיו  - לא בטוח.
התמונה של תגונה
מנחם (דוליטל) 20/06/16
ומה יעשה הקשיש כשלא יכבדו אותו בתור (כל הישראלים כרגיל) ?? יריב עם העומדים בתור ? יתלונן במשטרה ? לעג לרש כבר אמרנו ?  
התמונה של תגונה
אריאל 248 23/06/16
גילה גמליאל ממלאה את רצון אדונה בטירפוד ההצעה - שהרי צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים...
התמונה של תגונה
אילן _448_ 24/06/16
ועכשו אם אתם לא יודעים רוצים לקצץ בדמי הביטוח הלאומי בכדי לתת לשרים וחברי כנסת תוספות הכנסה  
התמונה של תגונה
יעלי שחר 26/06/16
כל הקשישים התקועים בקומה 3 ללוא מעלית.....גם לא מגיעים לשום תור.
התמונה של תגונה
daniely 14/01/17
הבתן המלאה בכל טוב, לא מרגישה את הבתן המקרקרת
התמונה של תגונה
אביבית 2 28/05/18
מי צריך את החוק הנל"???הרי ממילא אם תראה קשיש בקושי עומד לא תתן לו לא לעמוד בתור??? מבלי החוק???
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

"לפני בחירות כולם נזכרים בקשישים ומבטיחים הבטחות"
ח"כ איציק שמולי נשמע עייף. "אין לך מושג כמה אני מותש, מערכת בחירות זאת תקופה לא קלה", אומר בראיון למוטק'ה מי...
לקריאת הכתבה
מוטק'ה גאה להציג: אתר חדש, משודרג ויעיל יותר!
מוטק'אים יקרים, מערכת האתר שמחה לעדכן אתכם שבעוד מספר ימים יעלה לאוויר אתר חדש ושונה ממה שהכרתם...
לקריאת הכתבה
העלאת גיל הפרישה לנשים: בעד ונגד
בימים אלה, כשמשרד האוצר העלה שוב לדיון את הצעת החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל־65, נראה כי בנימין זאב...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה