חזרה ליחסים

אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'

לפני כחצי שנה הוקמה במוטק'ה קבוצת אלמנים-אלמנות למטרת הכרויות, ולאחרונה הוקמה קבוצת אלמנים צפון למציאת חברויות. מנהלי הקבוצה: "יש משהו מאד מחבר בסטטוס דומה"
מאת שרי שיין 25/06/19
אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'
להכיר אנשים בסטטוס שלכם, למטרת חברות או זוגיות. צילום אילוסטרציה: Shutterstock

 

 

 

זה ידוע שאנשים מוצאים עניין באנשים דומים להם, או בעלי מכנה משותף עמם. חשבו על בני הזוג שלכם או על החברים שלכם וראו כמה יש לכם עמם במשותף. זה בדיוק מה שעמד מאחורי הרעיון של הקמת קבוצת אלמנים-אלמנות במוטק'ה, לפני כחצי שנה. זה התחיל עם 11 איש ולאט לאט נוספו יותר ויותר אנשים, והיום חברים בקבוצה 347 אלמנים ואלמנות מכל רחבי הארץ.

 

"מטרת הקבוצה הייתה רק הכרויות", אומר המנהל משה יצחק שורצברגר (71), "ניסינו שלא יהיו בקבוצה גרושים או גרושות, למרות שבסופו של דבר נכנסו כמה. יש משהו שמאד מחבר בסטטוס דומה. אני אישית מעדיף להכיר אלמנה. סיפור הפרידה הוא שונה מגירושין. בגירושים האקס תמיד יהיה ברקע, יש ילדים משותפים וכיו"ב. אני חושב שגם גרושים מעדיפים להכיר גרושים".  

 

שורצברגר, החי במושב הדתי-לאומי טירת יהודה, התאלמן לפני חמש שנים מאשתו. לפני שיצא לפנסיה שירת 26 שנה בחיל האוויר בצבא קבע. בתפקיד האחרון שלו שימש קצין מחשוב בתחום המחשבים האישיים, ענף שעד היום הוא מתעסק בו בהתנדבות. יש לו בת אחת ושלושה נכדים. בנו נפטר באופן טרגי לפני 11 שנה. את אתר מוטק'ה גילה לפני שלוש וחצי שנים. "הבנתי שאני מוכרח לצאת מקונכיית הבדידות, ופרסמתי בקהילת ההיכרויות שאני לא בשל לפרק ב' אבל אשמח להכיר אנשים", הוא מספר. "בסופו של דבר הכרתי מישהי, התאהבתי ואפילו התארסנו. בסוף זה לא קרה, אבל זה עשה לי טוב להבין שאני מסוגל להתאהב שוב".

 

"קיוויתי למצוא מישהי דרך הקבוצה". משה יצחק שורצברגר, מנהל קבוצת אלמנים אלמנות, צילום באדיבותו

 

 

לניהול קבוצת האלמנים והאלמנות הגיע ממש במקרה. הקבוצה הוקמה על ידי מישהו אחר, שביקש משורצברגר עזרה טכנית. אותו אדם לבסוף פרש, ומשה יצחק נשאר לנהל את הקבוצה. "קיוויתי למצוא מישהי דרך הקבוצה", הוא מחייך, "ניסיתי לפתוח קבוצה נוספת של אלמנים ואלמנות דתיים אבל זה לא צלח".  

 

הנכדות רשמו את סבתם האלמנה לקבוצה

 

הנכדות החליטו שסבתם צריכה להפסיק להתאבל ולהתחיל למצוא בן זוג. אסתר דבורקין, צילום באדיבותה

 

 

מה אתם עושים במסגרת הקבוצה?

"הקבוצה היא בעיקר וירטואלית, בגלל המרחקים הגיאוגרפים. היו אנשים שניסו להקים תתי קבוצות אזוריות, אבל אני חושב שהיחידה הפעילה ממש היא זאת מהצפון. בהתחלה, כשהקבוצה הייתה קטנה, דווקא כן נפגשנו פה ושם בבתים או בבתי קפה אבל זה קשה. אני לא בטוח שנוצרו באמת זוגות בתוך הקבוצה. אם זה קרה, הם לא שיתפו".

 

אסתר דבורקין (82) מירושלים הצטרפה לקבוצה לפני חצי שנה. היו אלה נכדותיה שרשמו אותה. "התאלמנתי לפני שנה ורבע והן החליטו שאני צריכה להפסיק להתאבל על בעלי, ולהתחיל לחפש בן זוג לצאת לבלות", היא אומרת. "יש לי הרבה חברים וחברות, בעיקר חברות. 50% אלמנות, כך שמבחינה חברתית אני מאד נהנית אבל חיפשתי בן זוג, חבר טוב לשתות איתו קפה, לטייל, ללכת להצגה או לסרט". דבורקין הייתה גננת עד שמלאו לה 60.  יש לה ארבעה ילדים, תשעה נכדים, שישה נינים וכלב. היא חובבת חיות מושבעת, אחד מבניה הוא וטרינר. היא לא נחה לרגע, אישה פעילה ומלאת חיים: מתנדבת ביד שרה - יחד עם קבוצת נשים הן יוצרות פרחים מחוטי ברזל וגרבי ניילון צבעוניים, מקשטות קופסאות תה, מפסלות וכל היצירות נמכרות כשהכסף קודש ליד שרה. פעם בשבוע היא מתנדבת במחלקת ילדים בהדסה ומחלקת לילדים ספרים.

 

אז את מוכנה לזוגיות?

"היה לי בעל נפלא, היינו ביחד 66 שנה. התחתנתי איתו כשהייתי בת 18. אני לא מחפשת להתחתן, אבל יהיה נחמד לצאת ולבלות עם בן זוג. הכרתי כמה גברים דרך הקבוצה, אבל לא יצאה מזה זוגיות. בעלי היה חולה בשנתיים האחרונות לחייו באלצהיימר. הבטחתי לו לא לשלוח אותו לשום מוסד וזה מה שעשיתי. הוא נפטר בבית, בזרועותיי. נאלצתי לראות את האדם הכי אהוב עלי נפטר. אני עד היום רואה את העיניים הכחולות שהתאהבתי בהן כשהייתי בת 16".

 

זה חשוב לך שקבוצת ההכרות תהיה דווקא אלמנים ואלמנות?

"אני לא חושבת שזה משנה. הנכדות רשמו אותי וזרמתי".

 

"אנחנו אחים לבעיה, צוחקים יחד, בוכים אבל לא נדבקים לדיכאון"

 

"אלמנות היא מצב שנכפה עלינו, לכן החיבור בינינו עמוק יותר". חנה קולט, צילום באדיבותה

 

 

בעקבות קבוצת האלמנים והאלמנות, וכנראה מתוך צורך להתגבר על מגבלות גיאוגרפיות הוקמה קבוצת א.א. צפון, אותה מנהלת חנה קולט (69) מנשר. לקבוצת הפייסבוק יש קבוצת וואטסאפ בה חברים כיום 22 אלמנים ואלמנות. קולט, אלמנה מזה תשע שנים, אימא לשלושה ילדים וסבתא לשמונה נכדים ושני נינים, מספרת: "המטרה העיקרית היא לא הכרויות. מובן שאם ייווצרו זוגות זה יהיה נהדר, אבל זאת לא המטרה היחידה". היא מוסיפה שחברי הקבוצה נפגשים פעם בחודש, לפעמים יותר.

 

"יש מפגשים בבתי קפה או בבתים פרטיים. במפגש שהיה אצלי הבאתי מפעיל שעשה לנו ערב קריוקי בהתנדבות. זה היה מקסים. כל אחד מביא כיבוד ומעבירים ערב בכיף. יש לנו בקבוצה אלמנה בת 80 שלא מתעצלת ומגיעה מעמק המעיינות, אחרי טבריה. זה טבעי. מדי פעם נוסעים יחד לטיולים - היינו בטיול בצפון, אחד החברים הזמין אותנו אליו לקיבוץ ואירח אותנו כיד המלך. עכשיו אנחנו מתכננים פיקניק בים, אחר כך מתוכנן טיול לזיכרון יעקב. אנחנו משתדלים שהטיול יתאים לכל הקבוצה. מי שלא יכול  ללכת יושב ומחכה". 

 

את מרגישה יותר נוח בחברת אלמנים ואלמנות?

"נראה שכן. לפני זה הייתי בקבוצת הכרויות רגילה ולא מצאתי את עצמי. פה אנחנו אחים לבעיה, אחים לצרה. אנחנו צוחקים, בוכים, לא נדבקים לעצב או לדיכאון. יש אלמנות יחסית טריות, וזה מאד עוזר להן להיות בחברה של אלמנות. בסך הכל זה מצב שנכפה עלינו, ולכן החיבור עמוק יותר".

 [#middleBanner] 

נוצרו פה זוגות?

 "נוצר זוג אחד, אבל הם לא נשארו בקבוצה כך שאני לא יודעת מה קורה איתם היום. פרק ב' של אלמנה זה קצת בעייתי. יש לנו היסטוריה, וקשה לשלב אדם חדש בחיים. נוצרו חברויות ממש כנות. אם יש למישהו בעיה הוא תמיד יכול לפנות בטלפון פרטי. אנחנו מבינים אחד את הצרכים והבעיות של השני. לא תמיד רוצים להפיל את העול על המשפחה".

 

יש תנאים להצטרפות?

"לא, אבל נשמח ליותר גברים לאיזון. יש אצלנו הרבה יותר נשים. הבדיחה הפרטית שלנו היא בדיחת האלמנה השחורה, שאנחנו אוכלות את הגברים. חשוב לדעת שכשחבר נרשם אנחנו מאד מבקשים שיגיע. אנחנו לא מוכנים שזה יהיה וירטואלי".

 

 

המדריך המלא לזוגיות מוצלחת בפרק ב'

15 טיפים לדייט מוצלח בגיל 50+

זוגיות מנצחת בעשרה צעדים

בגיל 60 התאהבתי כמו מתבגרת

כנסו לגלות: איך אתם בוחרים בני זוג?

כן דופקים חשבון: הסכמי ממון בפרק ב'

סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר

 

מעל 50 ומחפשים אהבה? הצטרפו לקהילת פנויים ופנויות של מוטק'ה

 

14  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה בתיה 10 04/07/19
היי שמי בתיה בת 64 מעונינת להצתרף לקבוצה ...אשמח אם תחזרו אלי
התמונה של תגונה אתי 100 05/07/19
בס"ד, "קשה זיווגו של אדם-כקריאת ים סוף". אני מאחלת בכל ליבי לכוווולנוווו - למצוא את האחד/האחת שלנוווו. עונג שבת שלום לכוווולם שבת שלום!!!...
בס"ד,

"קשה זיווגו של אדם-כקריאת ים סוף".

אני מאחלת בכל ליבי לכוווולנוווו - למצוא את האחד/האחת שלנוווו.

עונג שבת שלום לכוווולם

שבת שלום!!!
התמונה של תגונה אריאל 248 12/07/19
אם אין נושאים ממש משותפים, אחרי שחולפים גינוני החיזור והרצון להרשים, ישנה נפילה זוחלת באינטנסיביות של היחסים וההרגשה של "לבד בסופו של יום"מחלחלת. כמובן שישנם יוצאים מהכלל - הכל תלוי ביכולת ההכלה האמי...
אם אין נושאים ממש משותפים, אחרי שחולפים גינוני החיזור והרצון להרשים, ישנה נפילה זוחלת באינטנסיביות של היחסים וההרגשה של "לבד בסופו של יום"מחלחלת.
כמובן שישנם יוצאים מהכלל - הכל תלוי ביכולת ההכלה האמיתית של אותם פרטנרים.
התמונה של תגונה lili davidovich 17/07/19
שלום רב, שמי לילי בת 74, גרה בתל-אביב. גם אני כותבת "אלמנה" כאשר שואלים על מצב משפחתי. אשמח להצטרף לקבוצה.
התמונה של תגונה חיה בן 22/07/19
רעיון מבורך לארגן קבוצת אלמנים ואלמנות. אני תל אביבית התאלמנתי לפני 3.5 שנים לאחר מחלה ממושכת של בעל יקר ומוערך. אשמח להצטרף ולהעניק מכישורי לקבוצה.
התמונה של תגונה רחל טואשי 23/07/19
חבריי כולם== הקבוצה פעילה ?
התמונה של תגונה רזי1 15/08/19
שלום חברים , ממליץ על מפגש קבוצתי , נפגש באמצע הדרך ( יש לי רכב ) , מפגש רעים והתוודעות , מה כבר אפשר להפסיד :)
.
נתראה , נאכל , נשתה במקום נחמד ו...נחליט יחד איך ולאן ממשיכים הלאה
התמונה של תגונה lili davidovich 15/08/19
ההצעה של רזי 1 נראית לי מאד, אשמח להצטרף למפגש הקבוצתי,ייתכן שממש נרוויח
התמונה של תגונה שרית גרנות_216_ 02/09/19
לרזי! כל הכבוד על היוזמה. שמי שרית אלמנה מהשרון אשמח להיפגש ואולי גם להתנדב. שיהיה בהצלחה לכולנו.
התמונה של תגונה רותי דרורי 01/10/19
בוקר טוב ושנה טובה? גם אני אלמנה . בת 67 מחדרה אשמח להצטרף לקבוצה של אלמנים/ אלמנות כתובת מייל drori-ins@bezeqint.net
התמונה של תגונה עדנה יורמן_329_ 10/11/19
אשמח לדעת כשתפתח קבוצה באזור השרון . תודה .
התמונה של תגונה תמי זמיר_508_ 12/03/20
גם אני.מחפשת קבוצה באזור השרון
התמונה של תגונה רחל טואשי 10/11/19
חבריי כולם שבוע נהדר
אתם כאן ?
התמונה של תגונה גליh 18/12/19
מחפשת קבוצת אלמנים ואלמנות ברחובות או ראשון לציון0502170354 בת 60
התמונה של תגונה מרינהלוי 11/01/20

יש לכם סטיות מיניות נועזות שתמיד התביישתם לחשוף ? ורה המטריפה מחכה לכם במצלמות סקס בהם תוכלו לדבר איתה על הכל ללא גבולות 050-7904898
התמונה של תגונה איילה יעקובי_389_ 16/01/20
איילה - אשמח להירשם לקבוצת אלמנים ואלמנות ברחובות בת 73.
התמונה של תגונה מירי _304_ 01/06/20
רצוי לפתוח קבוצה של אלמנים ואלמנות לפי אזורים.. אשמח להצטרף לקבוצה כזאת מאזור המרכז,.. מירי
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

"חברה טובה היא כמו אחות, ולפעמים יותר"

אנחנו מכירים חברים בבית הספר, בצבא, באוניברסיטה, בעבודה, דרך בני זוג. כשיש כבר ילדים אנחנו מכירים חברים...

לקריאת הכתבה
אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'

 

 

 

זה ידוע שאנשים מוצאים עניין באנשים דומים להם, או בעלי מכנה משותף עמם. חשבו על בני הזוג שלכם או על...

לקריאת הכתבה
איך להכיר חברים חדשים אחרי גיל 50?

"אני זוכרת שישבתי מול הטלפון והתלבטתי את מי להזמין לקפה ספונטני", מספרת ליאורה, 61 (כל השמות בכתבה זו בדויים...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה