חזרה לאופנה ויופי

אמנות הטשטוש: איך להתאפר כדי להיראות במיטבכן

עור בוגר מאופיין לרוב בקמטוטים ולעיתים גם כתמים, אבל ממש לא חייבים לפנות להתערבות פולשנית כדי ליהנות ממראה עור חיוני. מאפרת עם כל השיטות לאיפור שיטשטש את מה שאתן פחות רוצות להבליט. כן, גם בימי קורונה
מאת קרן אוחיון 13/05/20
אמנות הטשטוש: איך להתאפר כדי להיראות במיטבכן
איפור יכול לעשות פלאים בטשטוש פגמים והבלטת מה שרוצים להבליט. איפור, שיער וצילום: רעות הופס דניאל

 

בגיל הבוגר אנחנו כבר יודעות שהעור הזוהר, החלק והרענן שהיה לנו פעם, כשהיינו בנות עשרים, לא יחזור. אנחנו יודעות שיצרני הקוסמטיקה ומכוני היופי יבטיחו הרים וגבעות אבל הקמטוטים, הכתמים והפגמים שנחרטו בעורנו, הם שם כדי להישאר. כיום עולם האסתטיקה מציע טכנולוגיות לייזר מתקדמות לצד טיפולי פילינג בדרגות שונות, שמבטיחים לשפר את מרקם העור ולטשטש עד כדי להעלים את הכתמים. רק שהטיפולים הללו עולים אלפי שקלים, מתפרשים על פני תקופות ארוכות (סדרה ממוצעת של טיפולי לייזר למשל נמשכת לפחות 5-6 חודשים, טיפול בכל חודש), וחלקם כרוכים בהחלמה ממושכת ותופעות לוואי. למי שרוצה להימנע מכל זה ולבחור בדרכים פשוטות יותר אך יעילות לא פחות לטשטוש כתמים, דרכים שאינן כרוכות בנזקים משום סוג, מיועדת כתבה זו.

בדקנו עם רעות הופס דניאל, שמתמחה באיפור ועיצוב שיער לאירועים, איך מסתירים באמצעות איפור את הפגמים הקטנים, ואיך מטשטשים את הכתמים. "זה נכון שלנשים בוגרות יש קמטים, העור מעט רפוי וחסר ברק - אך גם בעור הבוגר יש לנו כמה סוגי עור: שומני, יבש ואדמומי", היא אומרת. "צריך להבין מול איזה אתגר אנחנו עובדים. ברגע שאנחנו מאבחנים את מצב העור אפשר לדעת כיצד להתאים את מוצרי האיפור והטיפוח. כשאני מגיעה לטיפול בעור בוגר לרוב העור הוא יותר יבש ואדמומי, והרבה פעמים יש עליו כתמי גיל".

איך מטפלים בעור כזה?

"אחרי שאבחנו את סוג העור נתאים לו מוצרי ניקוי, הזנה ואיפור רלוונטיים. לפני האיפור מוודאים שעור הפנים נקי ומורחים עליו קרם לחות, כאמור מותאם לסוג העור. אני ממליצה לאחר מכן על הכנת העור לאיפור מטשטש עם סרום ופריימר עשירים בלחות. הסרום ובמיוחד הפריימר גם מחליקים את העור, ויוצרים מראש אשליה של עור במרקם וגוון אחידים יותר".

 

פודרה באבקה דווקא מדגישה את הקמטים

 

פרמייר מעניק מרקם זוהר לפנים ומונע הדגשת קמטוטים. צילום: Shutterstock

 

אחרי ההכנה מגיע האיפור עצמו: הופס דניאל מחלקת את האיפור לפי חלקי הפנים, ולכל חלק המוצרים שלו. מתחילים בעיניים: "מתחת לעיניים רצוי למרוח קרם עיניים עשיר לפני שמתאפרים. את הכתמים סביב העיניים ואת השקעים מתחת לעיניים אני מסתירה עם קונסילר נטול שומן או עם שומני במינימום. להשלמת מלאכת הטשטוש ולקיבוע האיפור אני מפדרת עם פודרה קלילה מאוד ובכמות המינימלית האפשרית, כי אבקות מדגישות את הקמטים משום שהן נכנסות לתוך החריצים, ואז מתקבלת תוצאה הפוכה ממה שאנו רוצות".

הופס דניאל מציינת שאת המרקם של הקונסילר והמייק-אפ יש לבחור בהתאם לסוג העור. "לעור יבש יתאימו מוצרים נוזלים, ולעור שמן יתאימו יותר מוצרים מוצקים".

ממשיכים לפנים: "את הקמטים בפנים ניתן להסתיר באמצעות עבודה עם מייק-אפ. חשוב לבחור במייק-אפ עם לחויות גבוהות ואפילו לערבב במייק-אפ שמן פריימר, שנותן מרקם דק וזוהר לפנים אך גם מונע הדגשה של הקמטוטים, ומונע את המראה היבש שיוצרים הקמטים".

 

"כיסוי לכתמים דרך איפור יכול להגיע עד כמעט 99%"

 

איפור, שיער וצילום: רעות הופס דניאל

 

כשמדובר בכתמים ופגמים, האם אפשרי בכלל לכסות ב-100%? אפשר לצפות לאחוז מסוים של כיסוי? ואם כן, לכמה? 

"כשמדובר בכתמים ופגמים למיניהם יש לנו שני סוגים כתמים: כתמים כהים שהם תוצאה של פיגמנטציה, ופגמים בולטים כדוגמת פצעים. לכתמי פיגמנטציה הכיסוי יכול להגיע עד כמעט 99% כשאנחנו משתמשים בשני מוצרים: קורקטור בגוון כתום, שמנטרל גוון ומגיע בטוש או בקרם, שאותו מורחים ישירות על הכתם, ומייק-אפ בעל כיסוי גבוה שאנו מורחים על  האזור. אם משתמשים במברשת או ספוגית איכותית ומטשטשים היטב, אפשר להגיע לכיסוי ברמה גבוהה".

לעומת זאת, לדבריה, פצעים בולטים יותר קשה להסתיר מכיוון שאם הם בולטים מעל פני העור, המייק-אפ יכול לכסות אך לא להעלים אותם, ואז אנחנו מקבלים מראה של מעין גבעה קטנה על גבי העור. "יש שיטה שאפשר לטשטש טיפה יותר את הפצע, באמצעות קונסילר כהה מעט מהצבע של העור. מורחים נקודתית על הכתם שיצור לנו כמעין צל על מנת לטשטש את גובה הפצע".

את מזכירה קונסילר, קורקטור, מייק-אפ, פודרה - למה כל אחד מהם משמש? אפשר פשוט להשתמש במייק-אפ לכל הפנים וזהו?

"ההבדל בין קונסילר למייק-אפ הוא רמת הכיסוי. קונסילר לרוב יהיה בעל כיסוי דק יותר שמותאם לאזור העיניים הרגיש, ומייק-אפ יהיה בעל כיסוי גבוה יותר ובדרך כלל גם במרקם עבה יותר. אם נשתמש במייק-אפ מתחת לעיניים נדגיש את השקעים והכתמים השחורים במקום לטשטש אותם. מטרת הפודרה היא בעצם לקבע את המייק-אפ והקונסילר ולמנוע מראה שומני לעור, ובנוסף היא מונעת את החדירה של המייק-אפ או הקונסילר לחריצי הקמטוטים שבעור. קורקטור מיועד למקרים קשים של כתמים שצריך גם לנטרל את הצבע שלהם וגם לכסות אותם לחלוטין".

ואיך לבחור? 

"כדי לבחור את הכיסוי הנכון הדרוש לעור בוגר חשוב מאוד להקפיד על מוצרים בעלי לחות גבוהה, שבעצם יוצרים מעין מתיחה לעור ומונעים את היובש שלרוב יש לעור בוגר. בנוסף חשוב מאוד להקפיד על שימוש בכמויות קטנות שלא ידגישו את הקמטוטים. במקרה של כתמים מכל סוג מומלץ להשתמש גם בקורקטור".

הופס דניאל גם מציינת שכאשר העור ממש חרוש קמטים, חשוב שהחומר שאיתו בחרתן לכסות את הכתם לא יהיה נוזלי מדי כדי שלא ינזול לתוך הקמטים העמוקים בעור. במקרה כזה, מוטב לבחור במוצרים קרמיים ועמידים.

 

איך להצעיר את מראה הצוואר?

להשיב לעור את המראה הצעיר - בדרכים טבעיות

5 פריטים שאת חייבת בתיק האיפור בגיל 50+

הצטרפו לקהילת האופנה והיופי של מוטק'ה

2  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה שי גונן_369_ 13/05/20
כולנו מעוניינים להראות יפים יותר צעירים יותר חברות הקוסמטיקה בניסיון לקנות את לבנו, לפעמים מעגלות פינות. בהתייחסות לזוג התמונות בתחילת הכתבה. ההנחה שלנו הצופים כי תמונה אחת צולמה לפני האיפו...
כולנו מעוניינים להראות יפים יותר צעירים יותר חברות הקוסמטיקה בניסיון לקנות את לבנו, לפעמים
מעגלות פינות. בהתייחסות לזוג התמונות בתחילת הכתבה.
ההנחה שלנו הצופים כי תמונה אחת צולמה לפני האיפור ותמונה שניה לאחר גמר האיפור
לא הפעם.
שימו לב להבדלים.
התאורה שונה.
הרקע של הגב' שונה.
העדי, שרשרת הנוי שונה.
רבע החיוך של הגב' מצד ימין גורם לעור הפנים להימתח קלות ולהעלים קמטים קטנים.
ולהעלות את קצות השפתיים למעלה.
התמונה של תגונה אילן44 19/05/20
אם אתם מחפשים עבודה מהבית, אצלנו באתר תקבלו גישה לאלפי הצעות עבודה מהבית בכל התחומים! אתר אפטיל וורקס - עבודה מהבית, וכל זה בעלות של 200 שקלים תשלום חד פעמי, לפרטים שלחו הודעה בוואצפ 052-6540924 או ...

אם אתם מחפשים עבודה מהבית, אצלנו באתר תקבלו גישה לאלפי הצעות עבודה מהבית בכל התחומים! אתר אפטיל וורקס - עבודה מהבית, וכל זה בעלות של 200 שקלים תשלום חד פעמי, לפרטים שלחו הודעה בוואצפ 052-6540924 או למספר 050-9557487

יש לנו עבודה מהבית בהקלדה, עבודה מהבית בשירות לקוחות, עבודה מהבית במכירות, עבודה מהבית בהייטק, עבודה מהבית בשיווק שותפים, עבודה מהבית באיביי, עבודה מהבית באמזון, עבודה מהבית בצילום ועוד המון, בתשלום חד פעמי של 200 שקלים תקבלו גישה לכל האלפי משרות והצעות עבודה מהבית שבאתר שלנו.
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד באופנה ויופי

טעויות האיפור הנפוצות שאנחנו עושות אחרי גיל 50
כולנו רוצות להיראות נהדר בכל גיל, ואיפור נכון בהחלט יכול לעזור לנו בזה. אבל לפעמים אנחנו עושות טעויות...
לקריאת הכתבה
מקנאביס ועד ריר חלזונות: מוצרי הטיפוח החדשים
בדיוק כשאנחנו חושבים שכבר אי אפשר להפתיע אותנו, עולם הביוטי מביא עוד חידוש ועוד מוצר שמכיל רכיבים...
לקריאת הכתבה
אמנות הטשטוש: איך להתאפר כדי להיראות במיטבכן
בגיל הבוגר אנחנו כבר יודעות שהעור הזוהר, החלק והרענן שהיה לנו פעם, כשהיינו בנות עשרים, לא יחזור. אנחנו...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה