חזרה לאופנה ויופי

בעולם הבינו שיופי בוגר גם מוכר. ואצלנו?

פרזנטוריות מבוגרות מככבות בעולם, אבל בארץ המותגים הגדולים נאחזים בדוגמניות צעירות. דווקא מעצבות עצמאיות בוחרות ללהק נשים בשלות, כמו קלי מגר היפהפייה בת ה-49 והשחקנית הוותיקה שושיק שני
מאת דנה דרבינסקי 27/12/17
בעולם הבינו שיופי בוגר גם מוכר. ואצלנו?
בגיל 49 קיבלה הצעה לדגמן אחרי שוויתרה על התחום בשנות העשרים שלה. קלי מגר, צילום: ינאי יחיאל

 

 

בשנות ה-20 שלה קלי מגר היפהפייה גרה בתל אביב וקיבלה הצעות לדגמן. "ניסיתי ולא אהבתי את היחס המחפיץ", היא מספרת היום, בגיל 49. "בימי הצילום הייתי אובייקט. צוות הצילום הרגיש בנוח להעיר על כל פרט במראה שלי, שהתאים או לא התאים לקונספט של הצילום. היה לגיטימי להעיר שפה רואים את הווריד ברגל ושם הפרופיל שלי עובר או לא עובר טוב. לא אהבתי את זה". במהלך השנים גם שלושת הילדים שלה קיבלו הצעות להצטלם, והזיכרונות מההתנסות שלה לא גרמו לה לעודד אותם בכיוון.

 

כיום, כשהיא שפית במקצועה שהקימה וניהלה חברת קייטרינג משלה והחזיקה במשך 20 שנה מדור אוכל קבוע ב"לאישה", קיבלה מגר שוב הצעה לדגמן. יופייה המיוחד וההחלטה במהלך השנים שלא לצבוע את השיער הלבן שלה הובילו לצילומי אופנה בהשתתפותה מטעם שבועון "לאישה", אשר חשפו אותה לעיניים נוספות, ביניהן אלה של מעצבת התכשיטים הישראלית איילה בר.

 

 

"יש מסר בעייתי בבחורות צעירות ודקיקות בלבד"

 

"לא הרגשתי צורך לרצות, באתי כמו שאני". קלי מגר, צילום: ינאי יחיאל

 

 

"פנינו לקלי כי אנחנו לא רוצים להיות מזוהים עם מכירת תכשיטים באמצעות בחורות צעירות ודקיקות בלבד, יש בזה מסר בעייתי", אומר יואל רון, המנהל העסקי של המעצבת. "אנחנו אוהבים להנכיח נשים יפות ואופנתיות בכל הגילים ובכל הצבעים. לקמפיין הקודם למשל צילמנו נשים כהות עור. המסר שלנו הוא שמותר לנו להתבגר ולא להישאר באותה מידת מכנסיים כל החיים. כשלא מצלמים אנשים בכל הגילים ובכל מיני סוגים של מראה, זה מעלה שאלות: מותר לנו להיות שמנמנים/ מבוגרים וכיו"ב? לא טוב להראות רק מודל אחד וצר בתחום האופנה".

 

לדבריו, קלי היא דוגמא לכך שגיל הוא לא פרמטר. "היום אנשים נשפטים לפי הכישרון, הכריזמה והיכולות שלהם. מי שאתה לא תלוי בגיל אלא במהות", הוא מסביר. "היום לאנשים בני 50 יש רמות אנרגיה שלא היו לקודמיהם לפני כ-15 שנה. ה-50 של היום זה ה-30 וה-40 של העשורים הקודמים".

 

מגר חיה בזוגיות עם ילדיה במושב קציר, ומתרכזת כיום בהכנת מאכלים ביתיים ובריאים אותם היא מוכרת לתושבי האיזור, במטבחון הצרכנייה של מושב עין עירון. על יום הצילומים למעצבת איילה בר יש לה רק מילים טובות להגיד. "ללא ספק זה היה שונה מימי הצילום שנכחתי בהם כבחורה צעירה יותר", היא אומרת. "בפאזה הנוכחית לא הרגשתי צורך לרצות. באתי כמו שאני, והכיוון היה: אם זה טוב לכם, אז יופי. זה מה שאני".

 

הצילומים של מגר יופצו ברחבי העולם, ב-12 המדינות בהן מוכרת המעצבת את תכשיטיה. בישראל חנות הבית של בר נמצאת בנווה צדק, והתכשיטים שלה גם מופצים למספר חנויות נוספות ברחבי הארץ. הם עשויים עבודת שיבוץ מרשימה שמזכירה מוזאיקה או פסיפס.

 

"איילה בר היא בת 60, אני בן 61", מסכם יואל רון, "שנינו מלאים ברעיונות ובתובנות ועובדים באהבה ובמרץ. אנחנו לא רואים סיבה להסתיר את הגיל שלנו. כל מה שצברנו עד היום משרת אותנו בצורה מעולה".

 

 

המותגים הגדולים בארץ עדיין מעדיפים דוגמניות צעירות

 

 אסתי גינזבורג מחליפה את איילת זורר כפנים של אופנת "גולברי", מתוך חדשות "מבט", ערוץ כאן, מתוך יוטיוב

 

 

קלי מגר לא לבד: גם מעצבת האופנה הצעירה מישה גת (29) צילמה לאחרונה לקמפיין החורף שלה פרזנטורית לא שגרתית: השחקנית שושיק שני (82). שני, המתגוררת בסמוך לסטודיו של המעצבת, קופצת מדי פעם למדידות של הבגדים, ובין השתיים התפתחה חברות קרובה המבוססת על אהבה דומה לתרבות וליוגה, ואפילו טמפרמנט והשקפת חיים זהה. החיבור הוליד את הקמפיין הלא שגרתי, בו שני מצאה את עצמה מדגמנת בגיל 80+.

 

אבל בעוד שמותגים קטנים בישראל מפנימים את שינוי הגישה העולמי, ובוחרים בפרזנטוריות בוגרות להצגת הדגמים שלהם, המותגים הגדולים בארץ עדיין מעדיפים דוגמניות צעירות, גם אם קהל היעד שלהן הוא נשים בגילים מתקדמים. די להזכיר את רשת האופנה גולברי, שבשנת 2016 החליטה להיפרד מהפרזנטורית איילת זורר לאחר 11 עונות יחד, לטובת הדוגמנית הצעירה אסתי גינזבורג.

 

 

בעולם - הדוגמניות המבוגרות מבוקשות מאי פעם

 

 

דוגמנית העל מהניינטיז סינדי קרופורד מבוקשת שוב - בגיל 51. צילום: Shutterstock

 

 

אבל בעולם כבר מבינים שהקהל התבגר והשתנה, ושצריך לשנות את השיח עמו בהתאם. 2016 היתה השנה בה פרצה הדוגמנית היפהפייה יסמינה רוסי בת ה-61, שקטפה קמפיינים של דיור, איב סן לורן ומרקס אנד ספנסר. בית האופנה המוביל גוצ'י ליהק לקמפיין החורף שלו באותה שנה את השחקנית הנפלאה ונסה רדגרייב בת ה-79. בשנה שעברה, יפהפייה אלמונית בשם ניקולה גריפין בת ה-56 צולמה לשער של מגזין בגדי הים "ספורט אילוסטרייטד". גם הדוגמנית כרמן דל אוריפיס בת ה-84 כבשה שערים של מגזינים מובילים.

 

ולא רק הן – השחקנית ג'וליאן מור בת ה- 56 הובילה השנה קמפיין לנז'רי של טריומף יחד עם ליב טיילר (בת ה-40). סינדי קרופורד, פמלה אנדרסון ונעמי קמפבל בנות ה-50 הפכו השנה שוב למבוקשות.

 

מגזין הסטייל המובילAllure  עורר השנה רעש עולמי, כשהעורכת שלו הכריזה שהמונח אנטי אייג'ינג הוא פאסה ולא יופיע יותר במגזין בעריכתה. נערת השער שנבחרה לייצג את המסר היא השחקנית הלן מירן בת ה-72, יפהפייה אמיתית ואלמותית.

 

צריך לזכור שבני דור המילניום בני ה-20 וה-30 לא נחשבים לקהל אמיד במיוחד, ולמעשה מרוויחים הרבה פחות מכפי שהרוויחו הוריהם (רק 42% מבני הדור הזה לא קיבלו סיוע כלכלי מהוריהם בשנה האחרונה. 24% מהם עדיין גרים עם ההורים, כאשר בקרב בני ה-20-27 שיעור המתגוררים עם הוריהם הוא 40% - לפי סקר של מכון "הגל חדש" שנערך עבור המכללה למנהל). הכסף נמצא דווקא אצל הקהל הבוגר, ותעשיית האופנה העולמית מבינה את זה.

 

אבל בישראל, כאמור, עדיין ניתן לראות אבסורדים כמו אסתי גינזבורג בת ה-27 בעלת הפנים הילדותיים והמתוקים, מוכרת בגדים לנשים בנות 45+ כפרזנטורית של רשת אופנה בוגרת. או את הדוגמנית נועם פרוסט בת ה-24 כפרזנטורית של אופנת הוניגמן, שמייצרת בגדים יחסית סולידיים גם במידות מעל 42. נותר רק לקוות שגם בארץ יפנימו את המסר שאנחנו יפות בכל גיל ובכל מידה. אולי המעצבות הצעירות הן אלה שיפתחו את השער לכך.

 

 

הילדה הרעה של עולם האופנה - כבר בת 75

השראות סטייל ואופנה לגיל 50 פלוס

לא תאמינו בת כמה האישה הזו

סבתא בת 60 היא כוכבת הטיפוח של יו טיוב

דוגמנים מעל 60 כובשים את המסלול

פאשיניסטיות נפלאות: נשים מעוררות השראה

לא גימיק: הדוגמניות המבוגרות לוהטות מאי פעם

לדגמן בגדי ים בגיל 60? למה לא?

 

אוהבים אופנה? הצטרפו לקהילת אופנה ויופי של מוטק'ה

 

3  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה רותי8 07/02/18
היי אז אולי ניצור קבוצה של נשים מבוגרות נצטלם  נלך על המסלול אפשר? כן אשמח לתגובה שלך ואפשר גם בארץ תודה רותי 0523350119  ...
היי

אז אולי ניצור קבוצה של נשים מבוגרות

נצטלם 

נלך על המסלול

אפשר?

כן

אשמח לתגובה שלך ואפשר גם בארץ

תודה

רותי

0523350119

 
התמונה של תגונה ? 07/02/18
רותי8יפה לך התגובה כל-הכבוד והיקר!לכי- על זה עדיי-מסלול ואני אהייה שם♡מבטיחה עוד לא ייבש הריר משיפתיי -קסטרו חברה נלוזה ביותר- שהיקיאו מעלייהם את איילת זורר והמשביר☆לצרכן הנבון היזמין אותה♡ו...
רותי8יפה לך התגובה

כל-הכבוד והיקר!לכי-

על זה עדיי-מסלול ואני

אהייה שם♡מבטיחהעוד לא ייבש הריר משיפתיי

-קסטרו חברה נלוזה ביותר-

שהיקיאו מעלייהם את איילת

זורר והמשביר☆לצרכן הנבון

היזמין אותה♡והיא היצטרפה

ולעניות דעתי מאז ¡¡¡ הראשון

בירידה והשני☆עושה חייל♡

 
התמונה של תגונה ליאורה7 11/02/18
מי שראתה וזוכרת את הסרט הנפלא "עגבניות ירוקות מטוגנות" -כמוני- יכולה רק להתפלא שטרנד הפרזנטריות הבוגרות לא הפציע הרבה קודם.כוח הקניה נמצא אצלנו ואנחנו מתלבשות ,מטיילות ,מתאפרות, ואוכלות הרבה...
מי שראתה וזוכרת את הסרט הנפלא "עגבניות ירוקות מטוגנות" -כמוני- יכולה רק להתפלא שטרנד הפרזנטריות הבוגרות לא הפציע הרבה קודם.כוח הקניה נמצא אצלנו ואנחנו מתלבשות ,מטיילות ,מתאפרות, ואוכלות הרבה יותר מהצעירות לדעתי.

ומה יותר משכנע מפרזטורית שאפשר להזדהות איתה?

ובאשר ל"גולברי", מי רואה את אסתי גיצבורג?

היא ממש נעלמה.

לאיילת זורר יש כריזמה שעוברת היטב בצילומים שלה ,מבלי להפחית מערכה של אף אחת ,אני חושבת שהם עשו מקח טעות.

אני גם חושבת שהמותג שלהם כבר כל כך חזק שהוא תופס בפני עצמו ולא צריך חיזוק של פרזנטורית.
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד באופנה ויופי

העולם שייך לצעירים? הגברים שהפכו לדוגמנים בגיל 50+

פיליפ דומאס מצרפת היה בן 60 כשחתם על חוזה הדוגמנות הראשון שלו. הוא עבד בתחום הפרסום והקולנוע, וכשיצא לפרישה...

לקריאת הכתבה
פריט אופנתי לכל דבר: שעון יד

בעידן שבו לכולנו יש שעון בילט-אין בטלפון הנייד, על המחשב, על הממיר בטלוויזיה ובכל מקום כמעט, מתברר ששעוני...

לקריאת הכתבה
כל הדרכים ללוק מושלם - בלי מאמץ

סוף סוף אנחנו יכולות לצאת מהבית (אוקי, עם מסיכה אבל עדיין), להתלבש ולפצות על כל מה שלא יכלנו לעשות בתקופת...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה