חזרה לאופנה ויופי

הגברת הראשונה: הסטייל הנועז של בריז'יט מקרון

היא הייתה המורה שלו, אבל לימים פירקה בשבילו משפחה. עמנואל מקרון נבחר לנשיא צרפת, והיא - לאישה שהצרפתים לא יודעים איך לעכל, בעיקר בזכות סטייל מעודכן, חצוף ולא מתפשר בגיל 65
מאת דנה דרבינסקי 08/01/18
הגברת הראשונה: הסטייל הנועז של בריז'יט מקרון
פירקה בשביל עמנואל מקרון משפחה - ולא מתחרטת לרגע. בריז'יט מקרון, צילום: שער מגזין ELLE

 

 

בריז'יט מקרון לא התחילה בטוב עם הצרפתים. פער השנים הגדול בינה לבין בעלה, נשיא צרפת הנבחר עמנואל מקרון, וסיפור האהבה הלא שגרתי שלהם היה קצת קשה לעיכול.

 

עמנואל מקרון היה בן 15 כשפגש לראשונה את בריג'יט טורנייה, מורתו לדרמה וספרות, אמא לשלושה הנשואה לבנקאי בכיר. הוריו ניסו לעצור את שטף שירי האהבה שמקרון כתב לטורנייה ולהפסיק את הקשר ביניהם, ואף העבירו את בנם לעיר אחרת. אבל מקרון הבטיח למורתו שכשיגיע לגיל 18, היא תהיה שלו. כשהגיע הרגע, היא התגרשה והוא קיים.

 

כשבריז'יט הייתה בת 54 ועמנואל בן 29 השניים נישאו. לימים היא הודתה שידעה שהגירושים והקשר החדש שלה לא קלים לילדיה, ובמיוחד לבתה - שלמדה בזמנו עם עמנואל באותה כיתה. מצד שני, בריז'יט מסבירה שהחמצה של סיפור האהבה עם עמנואל מקרון היתה מבחינתה דבר לא אפשרי, ורמזה שלא נהנתה מאהבה בחיי הנישואים הקודמים שלה.

 

הרומן האסור שפירק משפחה אולי אמור היה להטיל כתם ערכי בשני בני הזוג, אבל את הצרפתים מעסיק דווקא פער הגילים הגדול ביניהם. דונלד טראמפ הוא פוליטיקאי המבוגר מרעייתו ב-24 שנים, וזה נתפס כמקובל וסביר. נשיא נבחר בן 39 שמאוהב באישתו בת ה- 64 ומשמש כאב חורג לילדיה וכסב חורג לשבעת נכדיה, לזה העולם כנראה עוד לא ממש בשל.

 

היו מי שחשבו שבריז'יט מקרון תשאף לעמם את נוכחותה השנויה במחלוקת בארמון אליזה, כדי למקד את תשומת הלב הציבורית בבעלה, שנחשב כעת למדינאי המבטיח ביותר באירופה. היא דווקא חשבה אחרת.

 

 

גזרות רגועות וגוונים סולידיים? לא אצל גברת מקרון

 

 סגנון לבוש לא מכבד? בריז'יט מקרון ובעלה הנשיא, צילום: מתוך חשבון האינסטגרם של גברת מקרון

 

 

כבר בתפקידו הקודם של עמנואל מקרון כשר הכלכלה של צרפת, בריג'יט מקרון התבלטה כבת זוג דעתנית ומעורבת פוליטית. כיום, כרעייתו של הנשיא הצעיר ביותר בהיסטוריה של הרפובליקה, היא עדיין שומרת על הדומיננטיות הטבעית לה - היא מתבררת כאשת נשיא מעורבת שמזמינה את עצמה לישיבות, ומשמשת כאשת קשר קרובה שדרכה אפשר להעביר מסרים לנשיא.

 

חלק מהדרך שבה מקרון מבטאה את הנוכחות התוססת שלה היא הבחירות בלבוש: כמי שאוהבת להיות במרכז העניינים, גם הבגדים שלה משרתים את המטרה. מפאת גילה והתפקיד הרשמי, ההערכות היו שמקרון תבחר בגזרות רגועות ובחליפות בגוונים סולידיים, ותגבש סגנון לבוש משעמם וצפוי.

 

המציאות התבררה כשונה מאד. הגוונים האהובים על הגברת הראשונה הם לא אפורים, חומים וירקרקים, כמו שלבשו בעשורים קודמים בנות ה-60, אלא גוונים פסטלים חיים והיא מקפידה על ניגוד ביניהם לבין גוון העור שלה, שתמיד יהיה קורן משיזוף עמוק.

 

מקרון נותנת לאנרגיה שלה לפרוץ עם גוונים עזים וחיים כמו כחול רויאל, ומפגינה מראה מודרני, חי וערני, שלא מפחד למשוך תשומת לב.

 

 

הכניסה למעון הרשמי מכנסי עור בגזרת סקיני וג'ינס אופנתיים

 

 רגליים חטובות שמקבלות תוספת של כמה סנטימטרים בזכות עקבי סטילטו. בריז'יט מקרון, צילום: Shutterstock

 

 

הצרפתים מכנים אותה בובת ברבי מתבגרת, ויש מי שיגידו שהמראה שלה לא ייצוגי ולא מכבד. בראיון למגזין האופנה ELLE  מקרון הדגישה שאורך החצאית המועדף עליה הוא קצת מעל הברך, ולא מיני - אבל היא כבר הופיעה לא אחת עם שמלות מיני קצרצרות ביותר שחשפו רגליים חטובות ומופלאות, וקיבלו תוספת של כמה סנטימטרים בעזרת עקבי סטילטו סופר נשיים, שמקרון יודעת להלך בהם היטב.

 

היא בהחלט סופגת הערות ממבקרי אופנה, שטוענים שהיא מבוגרת מדי בשביל להתלבש ככה, אבל לא נראה שזה משפיע על ההחלטות שלה. וטוב שכך. עיתונות האופנה מציינת שזו אשת הנשיא הראשונה שהכניסה למעון הרשמי מכנסי עור בגזרת סקיני וג'ינס אופנתיים וצרים של לואי ויטון. כמה נחמד שמי שחתומה על הראשוניות הזו היא דווקא אישה בת 65. 

 

ההופעות של מקרון הפכו אותה לאייקון סטייל מסקרן ברמה העולמית. היא עושה רושם של אישה שנוח לה בתוך העור שלה - לא גרנדיוזית ולא ראוותנית, מעדיפה גזרות נקיות ובגדים בקווי מתאר פשוטים. הסגנון של מקרון לא נבנה מההעדפות הסטייל שלה אלא מהאנרגיה ומהאישיות שלה. היא כתשה לאבק את הסגנון הצרפתי הרשמי, ובנתה סגנון לבוש אישי של אישה צרפתיה משוחררת שקשובה לעצמה ולא לפרוטוקול.

 

 

יודעת לצחוק גם על הקמטים

 

 כשנשיא ארה"ב מבוגר מאשתו בעשרות שנים זה מקובל, כשזה הפוך - זה קשה כבר לחברה לעכל. הזוג מקרון, צילום שער מגזין Paris Match

 

 

סימני ההיכר שלה הם הטבעיות והנינוחות שאיתן היא יוצרת קשר עם אנשים בצרפת ובחו"ל, והחיוך הקבוע שהוא ילדותי, סקרני, זוהר וחם. מקרון אוהבת לשלב פריטים גבריים עם נשיים וידועה, למשל, בחיבה לז'קטים מחויטים שמוגדרים כז'קט כוח. היא משלבת אותם עם שמלות קצרות או עם מכנסיים בגזרה צרה.

 

כל הפריטים שהיא לובשת עוצבו בבתי אופנת עילית צרפתיים. אשת הנשיא שואפת לקדם את האופנה הצרפתית ולובשת בעיקר פריטים של לואי ויטון. היא ידועה גם בקשר החברי עם משפחת ארנו, בעלי השליטה בתאגיד LVMH המחזיק בבעלותו בבית האופנה המוביל.

 

אשת הנשיא אמנם מצהירה שאף פעם לא תצא מהבית מבלי שסידרה את השיער והתאימה את התיק לבגדים, אבל בכל הנוגע לעור הפנים שלה, לא ניכרת פדנטיות יתרה. בעוד שכוכבות אמריקאיות בנות גילה שנמצאות מדי יום תחת מצלמות, מזריקות ומתנתחות כדי להצעיר את עור הפנים והגוף, מקרון חושפת בלי להסס זרועות שידעו ימים רעננים יותר בשמלות ללא שרוולים, ואפילו יודעת לצחוק על קמטי הפנים שלה.

 

"כדאי מאד שעמנואל ירוץ לבחירות ב-2017", התבדחה לפני הבחירות האחרונות לנשיאות, "אם הוא יתמודד ב-2022 הפרצוף שלי כבר יהווה עבורו בעיה. עדיף שהוא יבחר לפני שאני נכנסת לבית אבות".

 

 

"אם לא הייתי בוחרת בסיפור האהבה הזה, הייתי מחמיצה את החיים שלי"

 

 בלוגריות בעולם מגדירות אותה כסמל המאפשר לבנות 60+ להרגיש משוחררות וחופשיות. בריז'יט מקרון, צילום: Shutterstock

 

 

למגזין ELLE היא שחררה את הציטוט הכן הבא: "עמנואל ואני יושבים מדי יום לארוחת בוקר משותפת - אני והקמטים שלי והוא והעלומים שלו. אבל ככה זה. אם לא הייתי עושה את הבחירה בסיפור האהבה הזה, הייתי מחמיצה את החיים שלי".

 

בלוגריות בכל העולם מגדירות כיום את בריג'יט מקרון כסמל שמאפשר לנשים בנות 60 פלוס לחוש משוחררות וחופשיות. בחברה שמקדשת את העלומים היא נתפסת כאישה חסרת מעצורים, שעוזרת לבנות גילה לחוש יפות וחזקות.

 

היא שינתה את סדר העניינים המוכר ובמקום להיות האישה המבוגרת שבעלה עוזב אותה לטובת בחורה צעירה יותר כשהיא מתבגרת, היא זו שקמה ועזבה למען בחור צעיר ואהבה גדולה.

 

הסיפור שלה יכול להוות השראה רבה, במידה שהחברה תצליח לקבל את הקשר הזה. המקטרגים אוהבים לומר שעמנואל מקרון פשוט קשור למורה שלו ולא זז בלי אישור שלה. הרומנטיקנים מציינים שלא ניתן לפספס שבני הזוג רוחשים הרבה כבוד, הערכה ואהבה אחד לשני, והם מופת לנאמנות ולדבקות בברית הזוגית. צרפתים רבים אוהבים לראות את מקרון מנשקת את בעלה וזורחת מאהבה אליו. אם זה מה מה שעוזר להצלחה המדינית של הנשיא הטרי, אז באמת כולם מרוויחים.

 

 [#middleBanner] 

בעולם הבינו שיופי בוגר גם מוכר. ואצלנו?

הילדה הרעה של עולם האופנה - כבר בת 75

השראות סטייל ואופנה לגיל 50 פלוס

מפרופ' ומרצה לאושיית אופנה בגיל 64

לא תאמינו בת כמה האישה הזו

סבתא בת 60 היא כוכבת הטיפוח של יו טיוב

דוגמנים מעל 60 כובשים את המסלול

פאשיניסטיות נפלאות: נשים מעוררות השראה

לא גימיק: הדוגמניות המבוגרות לוהטות מאי פעם

לדגמן בגדי ים בגיל 60? למה לא?

 

אוהבים אופנה? הצטרפו לקהילת אופנה ויופי של מוטק'ה

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד באופנה ויופי

הצבע הנכון לסתיו הקרוב
נכון לעכשיו אנחנו עדיין מזיעים את עצמנו לדעת, אבל אוטוטו יגיע הסתיו - וזה בדיוק הזמן לשלוף את הצבע הכתום...
לקריאת הכתבה
התספורות שמחמיאות לבנות 50+
בואו נדבר דוגרי - כל השינויים ההורמונליים שנשים עוברות בסביבות גיל 50 לא עושים הכי טוב לשיער. הוא הופך דליל,...
לקריאת הכתבה
מכנסיים קצרים אחרי גיל 50? כן!
  אם המשפט "אני לא יכולה ללבוש מכנסיים קצרים, אני זקנה מדי בשביל זה" יצא לכן עד היום מהפה – הגעתן למקום...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה