חזרה לחדשות היום

הגולשים שעושים את מוטק'ה

אתר מוטק'ה חוגג עשר שנות פעילות, ובחרנו 11 דמויות שמלוות את העשייה והחברייא, גולשים ותיקים, מנהלי קבוצות ופעילים בקהילות
מאת שרי שיין 07/09/16
הגולשים שעושים את מוטק'ה
הזדמנות להכיר חברים חדשים שילוו אתכם. מוטקה. צילום: ערבה גרזון רז

 

לכבוד יום ההולדת העשירי של מוטק'ה גיבשנו רשימה של הדמויות שמרכיבות אותו – המנהלים המשקיענים, פעילי הקהילות, הגולשים הוותיקים. זהו רק מדגם מייצג מקרב עשרות אלפי החברים באתר, שמוצאים דרכים שונות ומגוונות לתרום ולהיתרם בו. לא היה קל לבחור עשרה חברים מתוך כל הקהל הנפלא הזה – אז בחרנו גם אחד לשנה הבאה. הרשימה מופיעה כאן לפי סדר הא"ב. לחיי עשור מוצלח נוסף.

אסתר סננס

 

מי אני: בת 65, גרושה, אם לארבעה בנים, עשרה נכדים פלוס אחד בדרך, גרה באשקלון.

 

היסטוריה תעסוקתית: מנהלת משרד.

 

פנאי: קאנטרי ליד הבית. כל ערב בחדר כושר.

 

מוטק'ה ואני: אני די חדשה. יומיים לפני יום עצמאות ארגנו פיקניק. לקחתי רכבת לגני יהושע, הכנתי כיבוד ובאתי. היו שם 30 חבר'ה, היתה אווירה ממש נחמדה. ערבה גרזון רז הציעה לי להפעיל קבוצה, מכיוון שאני ביישנית לא הייתי בטוחה שזה מתאים לי. בסוף הסכמתי, והיום אני מנהלת את קבוצת הפנויים פנויות אשקלון. אני מארגנת מסיבות, עושה סיורים כדי למצוא מקומות מפגש, מתנ"סים מודיעים לנו על פעילויות, היינו יחד בערב שירה וזמר. פשוט כיף. פתאום התחלתי לצאת. אני מקווה שגם אמצא את פרק ב' שלי.

 

 

 

אפרת 7

 

מי אני: אלמנה, אמא לשני בנים וחמישה נכדים, גרה בהרצליה.

 

היסטוריה תעסוקתית: עבדתי בעיקר במשרדי עורכי דין. תקופה ארוכה עבדתי כמפענחת כתבי יד של שופטים. אהבת חיי היא סידור ארונות ומגרות, והפכתי את זה למקצוע.

 

פנאי: אני תולעת ספרים אמיתית וכותבת בעצמי. התחלתי לכתוב ספר אנקדוטות, מה קורה לאנשים שנשארים לבד. התחלתי גם לחרוז מחרוזות והתמכרתי.

 

מוטק'ה ואני: אני נמצאת בשתי קבוצות פנויים פנויות, כפר סבא והרצליה. נפגשים פעם בשבועיים, ובכל פעם מישהו אחר לוקח עליו את תפקיד ספק התוכן. מוטק'ה הוסיף לי עניין וחברות. יום אחד פנתה אלי מישהי מכרמיאל, ואמרה לי שאני כותבת יפה, צלצלתי אליה ומאז אנחנו חברות בלב ונפש. 

 

 

 

בלהה בן יוסף

 

מי אני: בת 63, נשואה, שלושה ילדים, שני נכדים, גרה בכפר סבא

 

היסטוריה תעסוקתית: עד שנת 2000 עבדתי בתחום התקשורת. יום אחד  ראיתי שמחפשים משפחות אומנה, וחשבתי שזאת יכולה להיות כתבה מעולה. נשביתי. עזבתי את הכל, ובמשך שש שנים היינו משפחה אומנה לשמונה ילדים. נשארתי בתחום של רווחה, וניהלתי מועדונית של ילדים בסיכון.

 

פנאי: יוגה, ריקודי בטן, כותבת, קוראת, ומתה על בישולים טבעונים כמובן.

 

מוטק'ה ואני: אנחנו משפחה של טבעונים. מוטק'ה הגיעו לכלתי שמנהלת בלוג בשם "טבעוניות נהנות יותר" והיא הפנתה אותם אלי כי אני יותר מתאימה בגיל.  פתחתי קבוצה בשם "טבעונים חמישים פלוס". מפרסמת מתכונים עונה על שאלות. הקשר עם הקבוצה הוא בעיקר וירטואלי.

 

 

דייזי מזרחי

 

מי אני: בת  72, רווקה ללא ילדים, המון אחיינים, גרה ברמת השרון.

 

היסטוריה תעסוקתית: גרתי 30 שנה באילת. עבדתי כמזכירה, עבדתי במלון סונסטה, ניהלתי את סטימצקי.

 

פנאי: לפני 16 שנה עברתי לגור ברמת השרון, לא הכרתי אף אחד והתחלתי להתנדב בעמותת נמ"ג  לאנשים שסובלים מניוון רשתית העין. אני עושה שם המון תפקידים.

 

מוטק'ה ואני: לפני שמונה שנים חיפשתי להכיר אנשים חדשים, ופתאום צץ לי ככה מוטק'ה. בהתחלה היה לי קשה להסתדר עם המחשב, וערבה גרזון רז הנפלאה עזרה לי. הקמתי קבוצה של דוברי צרפתית. אנחנו בעיקר מדברים, היה לנו חשוב לשמר את השפה. התחלתי להקים קבוצה של מפגשי תרבות. המטרה היא ללכת פעם בשבוע לתיאטרון הרצאות, וסרטים. אני נהנית להכיר אנשים חדשים, להיות ביחד.

 

 

 

דניאל כהן

 

מי אני: בן 78, נשוי, אב שלוש בנות, שבעה נכדים, גר בזכרון יעקב.

 

היסטוריה תעסוקתית: הייתי מנהל בית ספר לנוער שוליים בנצרת עלית, שם גרתי 40 שנה. לימדנו נוער שנשר מבית ספר או שהיה על סף פשיעה כמקצוע לחיים. התמודדתי לראשות העיר בנצרת, והסתפקתי במקום במועצה.

 

פנאי: התחלתי ללכת לחוגי תיאטרון וחוגי מספרי סיפורים והפכתי את זה לעיסוק. העליתי מחזה שכתבתי ואני משחק בו עם סבטלנה (סבטה) בן יוחנובסקי. הקמתי במימון עצמי מקום שנקרא "ספר קפה נילי", הרעיון היה לאסוף אנשים שהוציאו ספרים בהוצאה פרטית, להציג אותם בבית הקפה.

 

מוטק'ה ואני: הקמתי קבוצת חברים שנקראת "מלח הארץ". נפגשים פעם בשלושה שבועות, ועושים פעילויות שונות. עזבתי עיר שחייתי בה 40 שנה, הייתי די תלוש חברתית, ומוטק'ה חיבר אותי לאנשים.

 

 

ויויאנה גור

 

מי אני: בת 62, גרושה, אם לשתי בנות, שישה נכדים, גרה בהוד השרון.

 

היסטוריה תעסוקתית: ספרנית בבית ספר יסודי, ומעבירה כבר  15 שנה חוגי בישול לילדים. זה נפלא, לחשוף אותם לטעמים חדשים.

 

פנאי: אני אוהבת לשפץ רהיטים, פעם הייתי יוצאת לחפש זבל שאנשים זרקו ומשפצת אבל נגמר לי המקום. יוצרת תכשיטים מאבנים טובות, מחלקת לחברים ולבנות.

 

מוטק'ה ואני: חיפשתי בזמנו פרק ב', וראיתי שיש כל מיני קבוצות. חיפשתי משהו קרוב לבית, כי אני עצלנית. פתחתי קבוצה הכרות בשם מוטק'ה שרון,  גברים כמעט לא מגיעים, וזה הפך לקבוצה של נשים. נפגשות פעם בשבועיים. לפעמים אנשים מתוך הקבוצה מביאים אנשים שהם מכירים להרצות או להופיע. למשל מישהי שרוצה להיות סטנדאפיסטית, עושה עלינו טסט. זה שינה את חיי מהקצה לקצה מבחינה חברתית.

 

 

 

יעקב גרשון

 

מי אני: בן 85, אלמן, אב שתי בנות ובן, עשרה נכדים, גר בהרצליה.

 

היסטוריה תעסוקתית: הייתי מנהל בנק באותו מוסד במשך 40 שנה.

 

פנאי: בת אחת שלי נפטרה ממחלת הסרטן כשהייתה בת 42, ואני גידלתי את שתי נכדותי, אחת הייתה בת תשע והשנייה בת 12. גידלתי אותן ללא שום עזרה והיה לא קל. במשך שנים רבות זה כל מה שעשיתי. היום הן כבר בנות 26 ו-23 אבל עדיין גרות אצלי. גם בני שחזר בתשובה והתגרש גר אצלי. יש לנו בית מלא.

 

מוטק'ה ואני: לפני תשע שנים גיליתי במקרה את האתר, אז זה היה אתר די אנמי שהפך עכשיו לשוקק חיים. יש לי בלוגים אני כותב בהמון נושאים. מוטק'ה אפשר לי להביע את עצמי בכתיבה. יצרתי הרבה חברים וירטואליים שהתפתחו לחברות אמיצה.

 

 

 

 

מאיר הורביץ

מי אני: בן 80, גרוש פעמיים, אב לשמונה ילדים, תשעה נכדים, גר בקיבוץ כפר המכבי.

 

היסטוריה תעסוקתית: עבדתי בקיבוץ בכל מיני עבודות, הג'וב האחרון היה הנהלת חשבונות.

 

פנאי: אני המון באינטרנט, פייסבוק, מוטק'ה, מנהל קבוצות רבות בעיקר כאלה שקשורות לאהבה. אפשר לומר שאני רומנטיקן גדול. חוץ מזה מחפש עבודה, שולח קורות חיים, אבל לא קל בגילי.

 

מוטק'ה ואני: לפני כמה שנים הצטרפתי לקבוצת היכרויות בצפון, והיום אני מנהל אותה. אנחנו נפגשים פעמיים שלוש בשבוע, בניגוד לקבוצות רבות אצלנו יש מספר שווה של גברים ונשים. הולכים להרצאות, טיולים, רוקדים, עושים דינמיקה קבוצתית, כדי להעמיק את ההיכרות. מוטקה העשיר את חיי, יש לי משימות, אני מביא יותר אהבה לעולם. גם אני מצאתי שם הרבה אהבה, אבל עדיין לא בת זוג.

 

 

 

מיכאל לב רון

 

מי אני: בן 71, גרוש, אב לשלושה ילדים, שמונה נכדים, גר בבאר יעקב.

 

היסטוריה תעסוקתית: היום אני עצמאי, עוסק בתחום שיפוצים ועזרה הדדית לחברים.

 

פנאי: יש לי בית פרטי עם גינה קטנה. כל בוקר אני מלטף את העלים של העצים ומריח את הפרחים. אין לי כלבים וחתולים אבל יש המון נמלים וחיות אחרות.

 

מוטק'ה ואני: לפני שנה הצטרפתי לקבוצת פנויים פנויות ראשון לציון. בחודשים האחרונים אני מנהל את הקבוצה. אנחנו קבוצה מאוד מגובשת של כ-50 איש. בממוצע שתי פעילויות בשבוע, יש לנו צוות של אנשים שמארגן את האירועים, בין אם זה סרט, ריקודים או הרצאות. זה נותן לי המון. קודם כל אני בחברה. כל הנפשות הבודדות ביחד – הרבה צחוקים.

 

 

 

 

מנחם ל (ידוע בכינוי דוליטל)

 

מי אני: בן 75, גרוש, אב לשלושה ילדים, הרבה נכדים. גר בחולון.

 

היסטוריה תעסוקתית: סוכן מכס עד היום. מה האלטרנטיבה? לשבת עם הפיליפינית בגינה?

 

פנאי:  אני רוקד פעמיים בשבוע ריקודי שנות ה-60, במקביל הפעילות הכי אהובה עלי היא צילום. אני אוהב לטייל. את פרק ב' של חיי, אהובתי, איבדתי. אחרי פטירתה בעיקר בהיתי בקירות בעצב.

 

מוטק'ה ואני: אני אוהב ריקודים סלונים, חיפשתי ריקודים באינטרנט והגעתי למוטק'ה, הייתה שם אז קהילת ריקודים. הכרתי אנשים טובים שהתחברתי אליהם. מוטק'ה השתפר והשתבח עם השנים. את אחת החברות הכי טובות שלי פגשתי במוטק'ה. הכרתי נפשות ערכיות איתן אני בקשר עד היום, ואפילו התחלתי לכתוב בלוג בשם דוליטל.

 

קהילת הצילום של מוטק'ה

 

 

 

 

ראובן להב

 

מי אני: בן 60, גרוש, אב לילד, גר בנס ציונה.

 

היסטוריה תעסוקתית: עבדתי בהייטק. פוטרתי בגיל מאוחר יחסית, היום אני  עובד כאיש שירות של דיירים במגדל דירות יוקרתי.

 

פנאי: מבלה הרבה עם הילד שלי, הוא בן 14. בשלוש השנים האחרונות גיליתי את עולם הצילום, ולקחתי אותו למקום משמעותי ומקצועי. לא למדתי, אבל יש לי נטייה ורקע אמנותי. יש לי חלום להפוך את הצילום למשהו יותר עסקי.

 

מוטק'ה ואני: לפני שבע שנים, אחרי שהסתובבתי בכל מיני אתרי הכרויות, גיליתי את מוטק'ה, ומצאתי שם כמה פעמים אהבה. עם האחרונה הייתי שנה ועשרה חודשים. לפני שנתיים התחלתי לנהל את קהילת הצילום, ואני פעיל בקהילת קום תמיכה במחשבים. התפקיד הניהולי באתר נותן לי סיפוק אדיר. אני מרגיש שאני ממש משפיע על חיי אנשים.

 

 

הבלוג של ראובן להב

 

מתנדבי מחשב במוטק'ה

כל הצילומים באדיבות המצולמים אלא אם צוין אחרת.

 

 

אירוע חגיגות עשור למוטק'ה יתקיים ב-16 בספטמבר (שישי) החל משעה 10:00 בתיאטרון הקאמרי בתל אביב.

 

 [#middleBanner]

לאינדקס הקבוצות המלא

רוצים להצטרף לקהילה?

 

6  תגובות  אהבו


התמונה של תגונה
גלית מערכת מוטק'ה 07/09/16
התרגשתי מאוד.... איזה אנשים יקרים! כיף שאתם אתנו.
התמונה של תגונה
טובה פריש 07/09/16
לערבה, באמת אנשים נחמדים ,אבל יש רבים אחרים ששנים במוטקה ופעילים בעצם הכתיבה(למשל קשת)בתגובות כמעט כל יום לרוב הכותבים,הם לא מבליטים את עצמם ולא מופיעים ברדיו(אם כי יש בינינו
התמונה של תגונה
אראלה _535_ 07/09/16
אני נדהמת, בלי אהרון שצקין/ששת, הפעיל, הדינאמי הרבה שנים, בקהילת האוכל, השירה, הבלוגים ועוד . . . איפה מינה גבע? טובה פריש? מדלן ביטון ודמויות מסורות נוספות ? למה ?
התמונה של תגונה
גלית מערכת מוטק'ה 07/09/16
הי טובה ואראלה, כמה טוב שאתן איתנו להזכיר! יהיו עוד כתבות... זו רק ההתחלה :)  כיף שאתם מזכירים את הדמויות שאתם מעריכים באתר, תמשיכו להציע ולפרגן . באמת שמגיע לרבים
התמונה של תגונה
ראובן להב 18/09/16
ממש הפתעה  זוכר שעיתונאית ראיינה אותי בטלפון לכבוד חגיגות העשור למוטקה  והיום , במקרה לאחר שגללתי את הפוסט עד למטה וקראתי את כל הפוסטים של החברים היקרים  גיליתי שגם אני במכותבים וב...
ממש הפתעה  זוכר שעיתונאית ראיינה אותי בטלפון לכבוד חגיגות העשור למוטקה  והיום , במקרה לאחר שגללתי את הפוסט עד למטה וקראתי את כל הפוסטים של החברים היקרים  גיליתי שגם אני במכותבים ובסיפורים האישיים  הפתעה ממש  תודה  ראובן 
התמונה של תגונה
אפרת 7 18/09/16
תיקון קטן על מה שנכתב עלי מאוד אוהבת סידור ארונות ומגירות אך לא הפכתי זאת למקצוע. לו הייתי צעירה בהרבה שנים אכן זה היה מקצועי.
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

לא נשארים לבד: כל האפשרויות להתארח בחג
אם מצאתם את עצמכם לבד בראש השנה הקרב ובא - ולא משנה מה הסיבה - דעו שזה לא חייב להיות ככה. לפני שנתיים סיפרה...
לקריאת הכתבה
ל"ג בעומר: 5 טרנדים שהגיע הזמן לשרוף
השנה, במקום להכניס אל המדורה את דמותו של היטלר או מנהיגים שנואים אחרי, מה דעתכם להכניס אליה כמה דברים...
לקריאת הכתבה
רק בישראל: 10 דברים שתמצאו רק בארץ
"מה ישראלי בעיניכם?" - השאלה הזו, שהגה יאיר לפיד בתכנית האירוח הנושנה שלו לפני שנכנס לפוליטיקה, היא בעצמה...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה