חזרה לחדשות היום

הטבות חדשות לאלמני ניצולי שואה

הורחבה הזכאות של אלמני ניצולי שואה, שהיו זכאים בחייהם לקצבה ממשרד האוצר, למענק מהמדינה בסך 10,000 שקלים בשנה. איך מממשים את הזכות?
מאת עדי כץ 27/04/17
הטבות חדשות לאלמני ניצולי שואה
מענק בסך 2500 שקלים לרבעון. צילום: Shutterstock

 

 

כ-40 ניצולי שואה הולכים לעולמם בישראל מדי יום, מותירים מאחוריהם לא פעם בן או בת זוג. מי שחיו לצדם של ניצולי השואה חוו ללא ספק ביחד איתם את הטראומה, את הזיכרונות המייסרים והפחדים, דפוסי ההתנהגות החריגים והבעיות הרפואיות שנוצרו "שם" ולא עזבו.

 

בסמוך לציון יום השואה האחרון מתבשרים בני ובנות הזוג שהתאלמנו לפני שנת 2011, שזכאותם לפיצויים מהמדינה הורחבה. החל משנת 2017, כפי שמפרסם אתר "כל זכות" בשיתוף "הרשות לזכויות ניצולי שואה" במשרד האוצר, יזכו האלמנים והאלמנות הללו במענק רבעוני על סך 2,500 שקלים - 10,000 שקלים בשנה. התשלומים הראשונים יועברו עד חודש יוני הקרוב.

 

"בהתאם להצעת שר האוצר, בתיקון חקיקה שאושר לאחרונה בכנסת - בני זוג של נפטרים שהוכרו לפי חוק נכי רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה בנאצים, ואשר קיבלו בעבר תגמולים מתוקף היותם בני זוג למשך 36 חודשים בלבד - יקבלו מענק רבעוני משנת 2017 ואילך", מעדכנת עפרה רוס, מנהלת הרשות לזכויות ניצולי שואה.

 

 

איך מקבלים את הכסף?

 

 המענקים לשני הרבעונים הראשונים של 2017 ישולמו עד סוף חודש יוני. צילום: Shutterstock

 

 

עד היום, כפי שמפרסמים באתר "כל זכות" הפועל להנגשת מידע על זכויות, אלמנים של ניצולי שואה שקיבלו במהלך חייהם קצבה לפי חוק רדיפות הנאצים או חוק נכי המלחמה, ונפטרו בין אוגוסט 1995 ליוני 2011, היו זכאים לקצבה החודשית של בן הזוג שנפטר במשך 36 חודשים בלבד לאחר פטירתו.

 

העדכון, שכבר נכנס לתוקפו, קובע שהאלמנים והאלמנות הללו יקבלו החל מינואר השנה סיוע לכל חייהם: מענק שישולם על ידי הרשות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר, על סך 2,500 שקלים לרבעון, ארבע פעמים בשנה.

 

איך מממשים את הזכות? יש להמתין לפנייה מהרשות לזכויות ניצולי שואה, שפועלת בעצמה לאיתור הזכאים ודואגת להעביר להם את הכסף, אך ניתן ליצור קשר עם הרשות ישירות לקבלת פרטים נוספים ולבירור הסטטוס האישי של כל זכאי. המענקים לשני הרבעונים הראשונים של שנת 2017, ישולמו עד סוף חודש יוני.

 

יש לציין שאלמנים ואלמנות של ניצולי שואה שקיבלו קצבה במהלך חייהם ונפטרו אחרי יוני 2011, מקבלים זה מכבר תגמול אלמנים חודשי בסך 2,000 שקלים, גם בתום תקופת הזכאות של 36 החודשים ולמשך כל ימי חייהם.

 

פרטים נוספים ניתן לקבל באתר "כל זכות".

 

 

הטבות לניצולי שואה גם ליוצאי מדינות ערב

תופעה: מקעקעים את זיכרון השואה

"מסרנו בגדים תמורת כמה תפוחי אדמה"

ניצחו את השואה, וחגגו 70 שנות נישואים

פרויקט מיוחד: שירי נשים בשואה קמים לתחייה

היום שבו הנאצים החליטו שסבא שלי מרגל

מלכת היופי לניצולות שואה: "החיים חזקים יותר"

 

לפורום זכויות ניצולי שואה ודור שני לחצו

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

מוטק'ה גאה להציג: אתר חדש, משודרג ויעיל יותר!
מוטק'אים יקרים, מערכת האתר שמחה לעדכן אתכם שבעוד מספר ימים יעלה לאוויר אתר חדש ושונה ממה שהכרתם...
לקריאת הכתבה
העלאת גיל הפרישה לנשים: בעד ונגד
בימים אלה, כשמשרד האוצר העלה שוב לדיון את הצעת החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל־65, נראה כי בנימין זאב...
לקריאת הכתבה
נפרדים מיונה עטרי
השחקנית והזמרת יונה עטרי הלכה הבוקר (שני) לעולמה כשהיא בת 85. עטרי, מכוכבות הבמה והתרבות הבולטות בארץ...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה