חזרה לחדשות היום

זהירות! תוספי מזון לפניך

גדעון רייכר מתפתה לעיתים לרכוש ממיטב כספו תוספי מזון ותרופות למיניהם, אבל אז קורא את עלון האזהרות המצורף ונחרד. האם ראוי שניטול את כל אלה? רייכר מתרגז
מאת גדעון רייכר 30/10/17
זהירות! תוספי מזון לפניך
תוספי מזון, כן או לא? צילום: Shutterstock

 

 

אנחנו מוצפים בתרופות, תוספי מזון, ושפע רב של הצעות נדיבות הבאות לחזק את גופנו וכמובן - גם את נפשנו הרופפת לעיתים. מדי יום מסתערים עלינו יזמים המציעים לנו ים רוגש של חומרים ותוספים, שיביאו מזור וירפדו את עולמנו. נפלא. אנחנו מתמכרים בעיניים עצומות להצעות הללו, הבאות לעיתים קרובות מפיהם של בעלי חלוקים לבנים המעידים על סמכותם הרבה.

 

מי יתנגד לעצה הבאה מפיו של  מומחה, רוקח, ולעיתים אף רופא. כאשר אנחנו באים לביתנו עם השלל הרב הזה, לעיתים קרובות אנחנו מעיינים בעלון הבא להסביר לנו את היתרונות ואת אופן השימוש בתכשיר שזה עתה קנינו במיטב כספנו.

 

ורק אז אנחנו מגלים עולם קודר ורב פחדים. מה אין שם? כל אזהרה הרשומה בלוח האזהרות העולמי. ייתכן שתחושו סחרחורת. ייתכן שתאבדו את התיאבון. אולי תתעלפו. אולי תחושו כאבים עזים, שמא גם תגלו שהתוסף, התרופה או השד יודע מה שלקחתם מזיק ואיננו מועיל. בכל מקרה אוצו רוצו לבקשת עזרה.

 

 

כל סיכון שאם חלילה יתממש יבוא עלינו באשמתנו

 

 שוק של אינטרסים השלובים זה בזה. צילום: Shutterstock

 

 

ריבונו של עולם. את כל השפע הזה של האזהרות לא הרעיפו עלינו ולא רמזו לנו בעת הרכישה. בעברית עממית אנחנו מכנים את מלאכת השכנוע שעברנו בתואר המוכר והעממי  כיסוי תחת. ואם אכן אנחנו נתונים לכל הסיכונים הללו, מדוע שניטול את התוספים והתרופות הללו? הרי כל סיכון שאם חלילה יתממש יבוא עלינו באשמתנו. מדוע לא קראתם את ההוראות? ילחשו באוזנינו בחדר המיון בבית החולים.

 

מה עושים? האם לא הגיעה השעה שהמוני המזהירים בעולם המופלא והרבגוני של  תרופות ותוספים, והאימפריה חובקת העולם של המוצרים שנועדו לכאורה להגן על בריאותנו ולהטיב עם גופנו, לא יעצרו לרגע ויבררו האם אמנם ראוי שניטול את כל אלה? נכון. ישנם ארגוני בריאות עתירי ידע הבוחנים ובודקים כל תרופה, אבל אינם יודעים אם היא אכן טובה לנו כיחידים.

 

ותוספים? כל מיני חומרים בלתי ידועים לנו החודרים לגופנו, מה עליהם? האם חלילה ירעו לנו? מי ידע? בעולם הבריאות הממוסחר עד לזרא, התקווה שמישהו יעמוד לצידנו היא קלושה. האינטרסים שלובים זה בזה. מצד אחד, חכמי בריאות העומדים לצידנו, אך באותה עת עצמה מקבלים שפע של הטבות כספיות מתעשייני התרופות והתוספים. 

 

העצה האחת והיחידה: עלינו להיות זהירים. עלינו להיוועץ תמיד באנשי מקצוע בלתי תלויים, כאלה שאנחנו סומכים עליהם בלב שלם. ויפה שעה אחת קודם.

 

 

יותר זה פחות? תוספי מזון בגיל השלישי

נוטלים תרופות רבות? דעו את הסכנות

 

עוד ברייכר מתרגז

 

  

פניות לגדעון רייכר - sheder@bezeqint.net

 

 

ומה אתם חושבים? הצטרפו לפרלמנט של מוטק'ה

 

 

0  תגובות  אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

האם החיסון נגד שפעת לא יעיל בגיל השלישי?
מדי שנה מושיטים את זרועותיהם מאות אלפי קשישים ומתחסנים כנגד מחלת השפעת, וחיוך של נחת עולה על שפתיהם. הם...
לקריאת הכתבה
אם כל הסיוטים: תחבורע ציבורית
אנחנו נוהגים לשאת את ראשינו בגאווה וקובעים ביהירות: אנחנו עם סגולה, אין כמונו בסביבה. האמנם? ואולי הגיע...
לקריאת הכתבה
מר בנימין נתניהו, קבל כבר החלטה
ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר ומצהיר: כל עוד הפלשתינאים לא יכירו במדינת ישראל, לא ננהל איתם משא ומתן...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה