חזרה לאופנה ויופי

זהירות: יותר מדי בוטוקס

הזרקת בוטוקס יעילה ופופולרית להעלמת קמטוטים ולרענון עור הפנים, אבל יותר מדי טיפולים יוצרים מראה מוגזם ומלאכותי. טיפים חשובים לטיפול מוצלח
מאת ד"ר בת-שבע מרקוס 07/01/16
זהירות: יותר מדי בוטוקס
גם בבוטוקס, הכל שאלה של מינון. צילום: Shutterstock

 

 

מכירים את הנשים שמבט חטוף בהן מעורר בכם תגובת אי נוחות? אתם רואים בבירור שהן עשו אי אילו טיפולים אסתטיים, הרבה מדי מהם, אבל גם אם אתם לא יודעים מה בדיוק, ניכר שהן כבר לא ממש דומות לעצמן.

 

אתם מצופים להחמיא על המראה החדש, אבל לא יודעים איך. זה נראה מוגזם, שלא לומר גרוטסקי. הזרקות, ניתוחים פלסטיים, קילופי עור וטיפולי לייזר, חמצן, אור, חום, חשמל ויסודות הטבע - כולם מגויסים היום על מנת לייפות ולהצעיר אותנו. חלילה אינני נגד אסתטיקה לסעיפיה, אני בוודאי הראשונה שתחגוג את הכלים שיש למדע כיום לעכב את ההזדקנות, או לתקן נזק שנעשה לאורך החיים ללא צורך לשלם מחיר של סיכון המטופלים.

 

אני חסידה גדולה של כל טיפול שיכול לרענן, לחדש ולייפות, ללא נזק בלתי הפיך. מה שאני טוענת נגדו הוא עשיית היתר. מתי הפרזנו עם הבוטוקס? בזמנים שלנו, בהם עייפות כרונית הפכה למצב קיומי, בוטולינום טוקסין (בוטוקס או דיספורט) הוא חברה הטוב ביותר של האישה, ולעתים גם של הגבר. אבל גם בזה אפשר להפריז. אז איך עושים את זה נכון?

 

8 טיפים חשובים לטיפול בוטוקס מוצלח:

 

 דעו את מגבלות הבוטוקס והמנעו מהגזמה שיוצרת מראה מלאכותי. צילום: Shutterstock

 

1. שמרו על גובה נכון של הגבות. גבות צריכות להיות במרחק סביר מגלגל העין, לא באמצע המצח. אין צורך להרים עד בלי די עם בוטוקס את הגבות. יותר מכך: יש גבול לכמה שניתן להרים אותן. בין מילימטר לארבעה מילימטרים (בהשוואה למצב הבסיסי), זה המספר הנכון.

 

2. דעו מתי אי אפשר להרים עוד את העפעפיים. מגיע הרגע שבו כל הבוטוקס שבעולם לא יועיל לצניחת העפעפיים שלך. הרופא לא אשם, אף אחד לא אשם, זה מה שיש. השלב הבא הוא ניתוח עפעפיים.

 

3. דעו מה הבוטוקס מסוגל ולא מסוגל לעשות. הקמט בין הגבות כבר שם עשרים שנה? הוא שם בכל שעות היממה גם כשאתם לא מכווצים גבות? אין מה לצפות שבוטוקס (או דיספורט) יעלים אותו. חשבו על נייר מקומט: גם כאשר מישרים אותו ייראו סימני הקימוט. מה בוטולינום טוקסין כן יעשה? יפחית את הקמט, ופעולתו תתגבר אם תתמידו בהזרקה. כך תמנע ההעמקה שלו.

 

4. הזריקו בשלבים. לא חייבים להזריק בבת אחת למצח, לעיניים ובין הגבות, כי אז באמת שום דבר לא יזוז. עדיף להזריק בכל פעם לשני אזורים שונים, ולהחליף בין האזורים על מנת ליצור איזון ולהשאיר מעט תנועה בחלק העליון של הפנים.

 

5. איפה לא מומלץ להזריק? אחת המגבלות של הבוטוקס היא המקומות שבהם לא רצוי להזריק אותו, מחשש לתופעות לוואי. מעל הגבות בצד הוא אזור כזה, שבו הזרקה עלולה לגרום לצניחת גבה או עפעף. תמיד יישאר שם קמטוט. בואו נוותר לו.

 

6. מה לגבי ה"שקיות" מתחת לעיניים? שקיות תחת העיניים לא ייעלמו עם בוטולינום טוקסין. להיפך, לעתים הזרקה בזוויות העיניים עלולה להדגיש את השקיות האלו.

 

7. סמכו על הרופא. אל תלחצו על הרופא שלכן להזריק עוד ועוד. הוא רק בן אדם, בסוף הוא ייכנע. אם הוא אומר שאין מקום להזרקה נוספת או בכלל - סמכו עליו.

 

8. ההזרקה השפיעה לזמן קצר בלבד? זמן השפעה ממוצע של בוטולינום טוקסין בהזרקה לקמטים הוא בין שלושה לארבעה חודשים. אפשר לחזור ולנסות הזרקה חוזרת - זה נתון לשיקולו של הרופא, אולם אם הקמטוטים חוזרים על עצמם, תתכוננו לרענן בוטוקס בתדירות גבוהה יותר, או להרשות לקמטים להבליח בין טיפול לטיפול.

 

לסיכום, בוטוקס הוא טיפול מצוין לא רק לעיניים או למצח, אפשר לעשות איתו עוד כמה שיפורים קטנים: להרים זוויות פה (כתוספת למילוי), להרים את קצה האף, לעדן קמטוטים מעל השפה, לשפר חיוך עתיר חניכיים ועוד. רק אל תגזימו.

 

רפואה אסתטית: עובדות ומיתוסים 

טיפול בקמטים: מבוטוקס ועד חומרי מילוי

להצעיר את מראה העיניים: כל השיטות

מחליקים את הקמטים: כל החידושים

צוואר צעיר: איך להחיות את העור

הצערת עור כפות הידיים: כל השיטות

להעלים את הקמטים: המדריך המלא

5 נשים שהגיל עושה להן רק טוב

על חוט השערה: עיצוב גבות בגיל מבוגר

עברת את גיל 50? כך תתלבשי החורף

טעויות האופנה הנפוצות של בנות חמישים פלוס

 

הצטרפי לקהילת הבריאות ואורח החיים הבריא של מוטק׳ה

 

 

הצטרפי לקהילת האופנה של מוטק'ה!

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד באופנה ויופי

5 ניתוחים פלסטיים שלא ידעתם שקיימים
תעשיית הניתוחים הפלסטיים מגלגלת מיליארדים סביב העולם - ולא עושה סימני הפסקה. כולם רודפים אחרי יופי...
לקריאת הכתבה
הצערת עור כפות הידיים: כל השיטות
גם מי שנראית צעירה לגילה, הודות לגנטיקה מוצלחת או בזכות מאמצים והרבה כסף, כף יד שהונחה באגביות על השולחן...
לקריאת הכתבה
רפואה אסתטית: עובדות ומיתוסים
המהפכה האסתטית שאנחנו עדים לה בשני העשורים האחרונים שינתה לחלוטין את מקומה של הרפואה האסתטית בתפיסה...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה