חזרה ליחסים

זוגיות פרק ב': כשהילדים מתנגדים

זוגיות חדשה בגיל מבוגר נתקלת הרבה פעמים בהתנגדות מצד הילדים, שחוששים בעיקר מפגיעה כלכלית. איך מתמודדים עם הבעיה
מאת דליה נוימן 07/12/14
זוגיות פרק ב': כשהילדים מתנגדים
זוגיות פרק ב': כשהילדים מתנגדים

צילום: Shutterstock

 

הבדיחה הוותיקה מספרת על בני זוג בשנות ה-80 לחייהם שבאו לרבנות להתחתן. "מה נזכרתם?" שאלו אותם. "ההורים לחצו", ענו. אבל במציאות התגובה של בני המשפחה לזוגיות בגיל מבוגר היא לפעמים הפוכה. גברים ונשים שהתאלמנו מבני הזוג והצליחו, אחרי שעיכלו את האובדן ועברו תקופת אבל, למצוא אהבה חדשה, מגלים לעתים שיש להם חזית חדשה להתמודד איתה: החזית החברתית. אפשר היה להיווכח במשהו מזה לא מזמן, כאשר התגלה הקשר החדש של הזמר והשחקן גידי גוב עם בת זוג. רוב התגובות, גם בדף הפייסבוק של מוטק'ה, היו מפרגנות, אבל פה ושם אפשר היה לשמוע גם קולות אחרים, ששאלו אם כבר שכח את אשתו.

 

"הכרתי זוג שהתאהב אהבה נהדרת", מספרת ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול זוגי ומשפחתי. "היא היתה בת 70 והוא בן 80. הם יוצאים למסעדות, טסים יחד לחו"ל ונהנים מהחיים. זה אופייני לזוגיות בגיל הזה, שיותר ממוקדת בהנאה ובבילוי. ודווקא על הרקע הזה הילדים שלו נעמדו על הרגליים האחוריות ודרשו ממנו להיפרד ממנה, כי היא מבזבזת לו את הכסף".

 

הסיפור הזה קורה בהרבה משפחות. "יש כאלה שמדווחים על משבר הורי על רקע מערכת היחסים החדשה", אומרת ד"ר קגן. "הילדים מתנגדים, חוששים שהבן זוג החדש ישתלט על הנכסים, ישתלט על הצוואה".

   הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצבים האלה היא בדיאלוג פתוח בין ההורים לילדים (שהם כבר ממש לא ילדים). אלא שפעמים רבות ההורים המבוגרים כל כך כועסים, שזה כמעט בלתי אפשרי. נאמרים משפטים כמו "מי אתה שתגיד לי עם מי להיות בזוגיות, אחרי כל השנים שתמכתי בכם", או "איך אתם דורשים ממני לוותר על קשר עם מי שגורמת לי כל כך הרבה אושר".

     

7  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
צ י פ י ציפי 10/12/14
רוב בילדים מעתיקים גישת ההורים לחיים ובתוכם הנושא הכלכלי
התמונה של תגונה
יהודה _432_ 10/12/14
יש עוד אספקט שלא מתייחסים אליו והוא העידוד שחסר כי בדרך כלל יש עידוד מצד המשפחה והחברים כשמוצאים אהבה ראשונית או כל אהבה לפני נישואין. וכאן במקרה של פרק ב' חסר העידוד הזה מצד בני המשפחה ויש עידוד רק ...
יש עוד אספקט שלא מתייחסים אליו והוא העידוד שחסר כי בדרך כלל יש עידוד מצד המשפחה והחברים כשמוצאים אהבה ראשונית או כל אהבה לפני נישואין. וכאן במקרה של פרק ב' חסר העידוד הזה מצד בני המשפחה ויש עידוד רק במקרים בודדים וזה יכול להיות משמעותי מאוד מפני שעיני האם או האב האלמן/נה נשואות אל המשפחה והחברים , והפסיביות הזו מורה אי הסכמה ברורה ומאוד מעיקה .
התמונה של תגונה
סעידי מירים 21/12/14
כל אחד לפי הרגשתו
התמונה של תגונה
גיטלמן מרים 21/12/14
לפי הבעיות שיש בצשפחה, בגלל כםף , ילדים , יחםים בין בני המשפחה
התמונה של תגונה
רחל רייטבלט 21/12/14
הילדים צודקים כי תשומת הלב תהיה לילדים של האשה החדשה ההחלטה היא שכל אחד מהם יחיה ביחדה נפרדת
התמונה של תגונה
בתיה טייכר 21/12/14
להיעי להתיעץ עם הילדימ קודם
התמונה של תגונה
דליה שששש 15/03/15

ואני מכירה ילדים הרבה יותר "חכמים" ברגע שהגבר עבר לגור עם בת זוגתו הילדים שלו מכרו את הבית שלו וחילקו את הכסף בנייהם..ולו נישאר הקצבה הקטנה שהוא מקבל חודש בחודשו...אלה ילדים "חכמים&q...

ואני מכירה ילדים הרבה יותר "חכמים" ברגע שהגבר עבר לגור עם בת זוגתו הילדים שלו מכרו את הבית שלו וחילקו את הכסף בנייהם..ולו נישאר הקצבה הקטנה שהוא מקבל חודש בחודשו...אלה ילדים "חכמים"

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד ביחסים

כנגד כל הסיכויים: הזוגות היציבים של הוליווד
  יציבות היא לא בדיוק מושג שגרתי בהוליווד. אנחנו יותר שומעים על גירושים ופרידות מאשר על חתונות וזוגות...
לקריאת הכתבה
נשואים ואוהבים כבר יותר מ-60 שנה
תמונה בפייסבוק שפרסמה רונית, בתם של עדה ומוטי הבר, משכה את תשומת ליבי: "הזוג החמוד הזה, אימא ואבא שלי,...
לקריאת הכתבה
הכירו במוטק'ה, התאהבו והתחתנו
לפני שבע שנים, כשרחלי שמיר הייתה כמעט בת 70, אימא לארבעה ילדים וסבתא לתשעה נכדים, הדבר האחרון שהעלתה בדעתה...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה