חזרה ליחסים

טוב שיש שניים: מפגשי זוגות 50+ במוטק'ה

קל יותר למצוא חברים חדשים בזוגות – ולצאת לפעילויות משותפות כזוג, עם המכרים החדשים. איך עושים את זה – ולמה
מאת עדי כץ 18/05/15
טוב שיש שניים: מפגשי זוגות 50+ במוטק'ה
לכולנו יש חברים אבל דברים משתנים, אנחנו יוצרים קבוצה חברתית חדשה. ליל הסדר הקבוצתי של בני הזוג קרן


 כזוג נשוי ש"צבר קילומטרז'", יש סביבכם ודאי מעגל חברתי, שחלקו הגדול מורכב מזוגות של חברים ותיקים. יש לכם הרגלי מפגש קבועים, אם זה קפה ב"פרלמנט" של יום שישי, או משחק הקלפים השבועי ויש לכם נושאי שיחה מוכרים ודינמיקה ידועה מראש.

 

גם אם זה מספק אתכם, תמיד טוב לרענן, להרחיב את המעגל החברתי ולמצוא עוד זוגות חברים כלבבכם. להיפגש, להכיר, להתוודע לסיפורים אחרים ולחבור לפעילויות משותפות כמו מסיבות, הרצאות וטיולים.

 

קהילת "זוגות נפגשים", שהוקמה מחדש לאחרונה במוטק'ה וקבוצת "זוגות נפגשים ומטיילים" שנפתחה בימים אלה באתר, הן כתובת להיכרויות בין זוגות לצורכי בילוי ומפגש.

 

 

"לכולנו יש חברים מפה ומשם וכמובן משפחות, אבל הזמן עושה את שלו ויש שחיקה", מספרת ליאורה קרן, 67, שמנהלת עם בעלה עמי את קהילת "זוגות נפגשים". "אנחנו גם משתנים בדרך וזקוקים פתאום לכיוונים ותכנים חדשים. אין כאן כוונה להחליף את החברים הישנים בחדשים, אלא ליצור קבוצה חברתית שפועלת יחד ובתוכה אפשר לעשות פעילות קבוצתית. הקבוצה נותנת גם סוג של מסגרת, כי יש תאריכי מפגש קבועים".

 

 

רוצים לחפש זוגות חברים חדשים? הצטרפו לקהילה.

 

 

רוצים לצאת לטיול בזוגות? הצטרפו לקבוצה.

יחידים לא ימצאו כאן את עצמם

 

אין כוונה להחליף את החברים החדשים בישנים. הקבוצה של בני הזוג קרן. צילום: באדיבות ליאורה קרן

 

הקבוצה של קרן מונה כיום כעשרה זוגות, שנפגשים אחת לשלושה שבועות. כל זוג מביא כיבוד מעשה ידיו, והחבורה העליזה חגגה יחד במדורת ל"ג בעומר וליל סדר חברתי, "למרות שאנחנו גרים במקומות מרוחקים", מבהירה קרן.

 

לא קל לנחש שתהיה כימיה בין הזוגות – שכן כולם צריכים להתאים לכולם. "אבל מרגישים את זה", מסבירה קרן. "נכון לרגע זה, יש כימיה מצוינת בין כל הזוגות. אם יש כאלה שלמשל מושכים לאירועים שלא מתאימים לכולנו, הם מרגישים את זה ונפלטים. כמעט לא קרה מצב שאמרנו לזוג לא לבוא יותר. אם מישהו ממש לא מתאים, הוא מוצא את הדרך החוצה בעצמו".

  

ולמה בעצם רק זוגות, נוכחות של גבר או אישה פנויים עלולה לאיים?

 

"יחידים לא ימצאו כאן את עצמם, לא תהיה לנו שפה משותפת. לגבי האיום, אני לא יודעת אם זה רלוונטי בגילים שלנו, אבל זה פשוט לא מתאים, מכל הבחינות".

 

וזוג לא נשוי, או חד מיני?

 

"הזוגות לא חייבים להיות נשואים, אבל זה לא יכול להיות זוג שנפגש לפני יומיים. יש בינינו זוגות שהם בפרק ב', אבל חיים יחד ומתפקדים כמשפחה. מזוגות חד מיניים לא קיבלנו פניות עד היום, אבל אם ירצו ויתאימו, נקבל בברכה".

 

 לקבוצת זוגות חדשה, שמתחילה להתארגן, ממליצה קרן לא לצאת לבתי קפה ומסעדות. "אם אתם קבוצה גדולה, אז כל אחד יכול לדבר רק עם מי שלידו", היא מפרטת. "גם הליכה המונית לסרט או הצגה לא מתאימים. אנחנו משתדלים להכניס תוכן למפגשים. עשינו מכירה פומבית מצחיקה, למשל, בקרוב נחגוג את שבועות ביחד. אנחנו מנהלים דיונים מודרכים על אושר, על נושאים שמעודדים לדבר ולהתגבש. בחורף אנחנו נפגשים בבית של אחד מאיתנו, אבל בעונות הנעימות אנחנו משתדלים להיפגש בטבע ולטייל ביחד, או ללכת יחד לים".  

 

 

גם אנשים נשואים רוצים לבלות

 

 

מחפשים מסגרת של טיולים, כולל השווצה בנכדים. צילום אילוסטרציה: shutterstock

 

"קבוצת זוגות נפגשים ומטיילים" הטרייה, מכוונת גם היא, כמשתמע משמה, למי שחיים זה עם זו, שהם גם חובבי טיולים. "ראיתי במוטק'ה הרבה קבוצות מפגשים לפנויים ופנויות והחלטתי שצריך גם קבוצה של זוגות", מספר היוזם, רוברטו פייכטנהולץ, 55. "גם אנשים נשואים רוצים לבלות".

 

ולמה דווקא לטייל בזוגות?

 

"אשתי ואני מאוד אוהבים לטייל ביחד, אבל אנחנו כבר יודעים על מה נדבר. יכול להיות נחמד לטייל עם זוגות אחרים, להכיר אנשים חדשים, לשוחח, לשמוע דעות שונות. זה החלק הבריא בחיי חברה. אנחנו פונים לזוגות, כי מטבע הדברים לאנשים שלא בזוגיות, יש דרישות שונות ממפגש חברתי. אנחנו מחפשים אנשים שחיים כמונו, כדי לחלוק איתם נושאי עניין משותפים".

 

 

הם בינתיים לא יודעים עדיין מי מתאים לקבוצה. "את זה נברר בפגישה שתתקיים בסוף החודש", אומר פייכטנהולץ. "נברר גם אצל כל אחד עד כמה הדוק הוא רוצה את הקשר, האם זה יתמקד רק בטיולים משותפים וכד'. אני אישית מצפה לקשר של טיולים, כולל כמובן השווצה בתמונות של הנכדים. אם ייצאו מזה קשרים אחרים? יכול להיות. בגילנו אנחנו זקוקים בעיקר למסגרת של חוויות נחמדות וזהו".

 

 

הטיולים המתוכננים ייקבעו לפי רצונות הקבוצה, אבל פייכטנהולץ בונה על טיולים רגליים, ומתכוון להציע טיול לילי לגן הלאומי בבית שאן. "הרעיון הוא שיהיה כיף", הוא אומר. "דאם ישימו על זה יותר מדי כובד, זה לא יצליח. רקע משותף של הזוגות לא נראה לי חשוב. חשוב שיהיו מקבוצת גיל דומה ועם רצון להשתתף".

 

 

רוצים לחפש זוגות חברים חדשים? הצטרפו לקהילה.

 

 

רוצים לצאת לטיול בזוגות? הצטרפו לקבוצה.

 

 

 

 

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

"חברה טובה היא כמו אחות, ולפעמים יותר"

אנחנו מכירים חברים בבית הספר, בצבא, באוניברסיטה, בעבודה, דרך בני זוג. כשיש כבר ילדים אנחנו מכירים חברים...

לקריאת הכתבה
אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'

 

 

 

זה ידוע שאנשים מוצאים עניין באנשים דומים להם, או בעלי מכנה משותף עמם. חשבו על בני הזוג שלכם או על...

לקריאת הכתבה
איך להכיר חברים חדשים אחרי גיל 50?

"אני זוכרת שישבתי מול הטלפון והתלבטתי את מי להזמין לקפה ספונטני", מספרת ליאורה, 61 (כל השמות בכתבה זו בדויים...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה