חזרה ליחסים

טרנד קוסמטי גם בגיל השלישי: שיפוץ איברי המין

לא רק מראה העור משתנה עם הגיל אלא גם האיברים האינטימיים שלנו. למה דווקא בגיל 50, 60 ואפילו 80 מגיעות נשים לשפר את מראה הוואגינה או להרים את החזה, ואיך זה תורם לשיפור חיי המין?
מאת קרן אוחיון 20/08/19
טרנד קוסמטי גם בגיל השלישי: שיפוץ איברי המין
יש נשים שבוחרות דווקא בגיל מבוגר לשפר את מראה איברי המין (צילום: shutterstock)

 

הנה נושא שאנחנו פחות מדברים עליו עם חברים: איך נראים איברי המין בגיל השלישי, וכתוצאה מכך - האם ואיך הם משפיעים על חיי המין שלנו. שיחה מקרית עם מומחית בתחום העלתה שהנושא מטריד (ואפילו מאוד) נשים רבות שמגיעות אליה לשיפוץ האיבר האינטימי מכולם. כי מעבר לאסתטיקה כדאי לדעת – ואתם בטח כבר מכירים את זה מהחיים – שכל מחקר בתחום קובע שיש קשר ישיר בין מצב הרוח שלנו, הבריאות שלנו וחיי המין שלנו.

וכשאנחנו מדברים על חיי מין אנחנו בהחלט מכוונים גם למידת ההנאה שלנו ולתדירות הריגוש. משיחות קצרות שניהלנו עם מטופלות (אף אחת לא הסכימה להתראיין און רקורד, רק לומר מילה פה ושם) הן הודו שמראה איברי המין משפיע על הביטחון העצמי שלהן, גם כשיש להן בני זוג קבועים ובעיקר כשהן בפרק ב' או מחפשות אהבה שנייה. "אני לא בטוחה שהמראה משפיע על ההנאה שלי באקט עצמו", אמרה אחת מהן, "אבל המראה בהחלט משפיע על הביטחון העצמי שלי כשאני צריכה להתפשט עם גבר חדש". 

ד"ר פאני בר לוי, מומחית לרפואת נשים ואסתטיקה וגינאלית, שנחשבת לחלוצה בתחום בישראל, מכירה היטב את הנשים האלה. הרופאה הוותיקה והידועה שבבעלותה מרפאות בתל אביב, גבעתיים ומבשרת ציון, עוסקת בתחום כבר שנים רבות ומאמינה שהמקצוע שלה "משלב הן את ההיבט הרפואי, הן את ההיבט האסתטי והן את ההיבט המיני אבל גם את ההיבט הרגשי", לדבריה. "טיפולים אסתטיים הפכו מזמן לעניין שבשגרה, אצל בני ובנות כל הגילים, אך מתחת לרדאר מחלחל ומבעבע בשנים האחרונות טרנד שאני קוראת לו 'טיפולים אסתטיים לפנים החדשות', שהם למעשה טיפולים אסתטיים-וגינאליים".

 

עלייה של 262% בתחום הניתוחים הווגינאליים ב-6 שנים

 

עכשיו גם לוואגינה לא נותנים להזדקן בשקט. צילום: Shutterstock

 

ד"ר בר לוי אומרת שעם השנים חל גידול מרשים במספר הפונות: "בתוך תחום הטיפולים האסתטיים כולו, התחום שרשם את העלייה הגדולה ביותר מכל שלל הטיפולים הוא תחום הניתוחים הווגינאליים, עם עלייה של 262% תוך 6 שנים בלבד". ד"ר בר לוי מצטטת את  דו"ח האגודה האמריקנית לניתוחים פלסטיים, ומציינת שארה"ב נמצאת במקום הראשון מבחינת ההיצע והביקוש לטיפולים מהסוג הזה. "אני רואה בעבודה שלי שליחות וחשוב לי שבארץ יהיה מענה מלא לתחום הזה, כי הביקוש כבר נוצר ועל כן בשנים האחרונות אני עובדת על פתיחת מרפאות נוספות בארץ, כדי שנוכל להעניק מעטפת מלאה למטופלת שמגיעה עם מגוון בעיות מבלי שתרוץ בין רופאים ומכונים".

איזור הנרתיק איננו רק עניין אסתטי והוא טומן בחובו, תרתי משמע, גם בעיות כמו יובש נרתיקי, רפיון שלאחר לידות וצמצום הנפח הטבעי של הוואגינה. בעיות אלה פוגמות בהנאה המינית של הנשים. לדברי ד"ר בר לוי עולם האסתטיקה כל כך התפתח בשנים האחרונות, שהוא מסוגל להציע כיום טיפולים חדשניים שאינם בהכרח פולשניים או מסוכנים. "הדגש הוא על טיפולים עדינים בשל רגישות האזור, וכך גם קלות התחזוק שלהם בשגרת הטיפוח של האישה".

מה האפשרויות שמציעה הרפואה בתחום זה? 

"לייזר CO2 שהוא טיפול לייזר שמטרתו העלמת יובש נרתיקי, מיצוק והצרת הנרתיק. ניתוח להצרת הנרתיק – טיפול מסורתי יותר, שייעודו שחזור השרירים והרקמות שהתרופפו עם השנים. ישנה גם אפשרות להזרקות של חומצה היאלורונית שמיועדת במיוחד לטיפול ביובש נרתיקי, באמצעות החדרת לחות לאזור והשבת נפח לנרתיק על ידי הזרקת חומצה שפותחה למטרה זו.

"בנוסף, יש טיפולPRP  בוואגינה - לשיפור הרגישות של הרקמה לטובת הגברת ההנאה. בטיפול זה לוקחים את הדם של המטופלת מעבירים אותו למכשיר המפריד בין הדם לבין החלבונים ופקטורי הצמיחה הנמצאים בדם – הפלסמה - ושומרים אותם. מחזירים את אלו לחלק החיצוני של הנרתיק, בפרט לאזורים הידועים כארוגניים כמו הדגדגן, והם ישפיעו על זרימת הדם המהירה לרקמה ובכך מחזקים את התא ואת עוצמת הרגישות". 

 

"אין גיל מקסימלי לטיפולים וגינאליים"

 

מיצוק הוואגינה הוא תהליך מבוקש שנועד להחזיר את המראה הקודם ולהגביר את ההנאה המינית. צילום: Shutterstock

 

מה הגיל הכי מבוגר שבו אישה הגיעה אליך להליך מהסוג הזה?

"אישה בת למעלה מ-80, והיא לא היחידה. נשים בנות 80 הן אמנם המבוגרות ביותר,  אבל אין גיל מקסימלי לטיפולים וגינאליים, מה גם שבגילים האלו יש שילוב מופתי בין פתרון רפואי לבין פתרון אסתטי או מיני".

למי הטיפולים יכולים להתאים?

"טיפולים באזור הוואגינה יכולים להתאים לכולן, בכל גיל, בכל מצב, ללא כל בעיה רפואית או ויזואלית – שהרי אלו נועדו לשפר את הקיים ולהעצים את מה שאבד או דהה. אני יכולה לאפיין את הפרופיל המרכזי של נשים שמגיעות לטיפול, ולהגיד שהן נחלקות לשתי קבוצות מרכזיות: נשים לאחר לידות המעוניינות להחזיר את המצב לקדמותו, לצד נשים בוגרות מעל 50-60 שמעוניינות להעביר את הוואגינה טיפולי הבהרה, כי ישנה התכהות של האזור עם השנים, לצד מיצוק הוואגינה שהוא גם הליך מבוקש על מנת להחזיר את המראה הקודם ולהעצים את ההנאה המינית.

"מובן שיש נשים שמגיעות בגלל ההיבטים הרפואיים: מכיוון שיש יותר יובש נרתיקי בגיל בוגר, ומכיוון שלא כולן יכולות לקחת הורמונים אז הן בוחרות לטפל באמצעות חומצה היאלורונית להענקת לחות, או לעבור טיפול לייזר בנרתיק שנועד למצק ולהקטין את הקוטר הפנימי, מה שמשפר את היובש הנרתיקי וגם כאן מרגישים שיפור ניכר בחיי המין".

 

"בגיל 75 ומעלה מבקשים ניתוחי הרמה או הקטנה של החזה"

 

כ-20% מהנשים שמגיעות לניתוחי חזה הן מעל גיל 55. צילום אילוסטרציה: Shutterstock

 

אבל הוואגינה לא לבד: מתברר שנשים רבות בגיל הבוגר פונות למומחים לכירורגיה פלסטית לאו דווקא כדי להרים את העפעפיים שנופלים עם השנים, אלא דווקא את החזה. ד"ר אברי רווה, מומחה לכירורגיה פלסטית, אומר: "אני חווה כי תחום ניתוחי החזה עולה על 75 אחוז מכלל הניתוחים האסתטיים. מדובר בניתוחים מכל הסוגים: הגדלות, הרמות, הקטנות והזרקת שומן עצמי". לדבריו, כ-20 אחוזים מהנשים שמגיעות לניתוחי חזה, במפתיע או שלא, הן נשים מעל גיל 55.

"רוב המטופלות בגיל זה מגיעות לניתוחי הרמת פנים", אומר ד"ר רווה בכנות. "אני מניח שהאחוזים נמוכים יחסית לכלל האוכלוסייה, או מפני שהרוב מרוצות ממצבן או שפשוט רוב הנשים מתאפקות ולא מטפלות במה שהן רוצות בסתר ליבן לטפל. סך הכל גיל 55 זה גיל יחסית צעיר היום, אבל בהתייחס לגילים מבוגרים ממש כמו 70 ו-80, אני יכול להעיד שנשים עדיין הולכות לשחות בבריכה ובים, וגם נהנות ללבוש שמלות ערב צמודות ולפי החשיבה הזו, 20 אחוזים הם נתח לא מבוטל כלל".

על פי רוב,  לדבריו, הניתוחים המבוקשים יותר בחזה באופן משמעותי בגיל הבוגר הם ניתוחי הרמה של החזה באמצעות שתל, מכיוון שלרוב שינויים של הגדלה או הקטנה עושים בגילים מוקדמים יותר.

מה הסיבות שבעטיין נשים בנות 55 ומעלה פונות לניתוח חזה?

"לרוב הסיבות הן רפואיות", מסביר ד"ר רווה. "חלקן פונות להחלפת שתלי סיליקון בשומן עצמי או בשתל חדש, מכיוון שזו זווית בריאותית ונכונה יותר, והרוב פונות כדי לבצע ניתוחי הרמת שדיים או הקטנה שלהם, או כל שינוי שקשור בוויזואליות של השדיים. לא מעט פעמים מגיעות לקליניקה נשים שפשוט מעוניינות בחזה יפה יותר ממה שמקנה להן הגיל הבוגר, הן מעוניינות להחזיר לעצמן את החזה שהיה להן בצעירותן ולזכות בחזה שיעמוד, שיהיה סקסי וכיו"ב".

מה הגיל הכי מבוגר שבו אישה הגיעה אליך לניתוח חזה? 

"הנשים המבוגרות ביותר שמגיעות הן בנות למעלה מ-75, ובדרך כלל הן מבקשות ניתוחי הקטנה או הרמה של החזה".

האם יש הגבלת גיל בניתוחי חזה?

"באופן כללי אין מגבלת גיל בניתוחים אסתטיים. גיל מבוגר עד כמה שידוע לי הוא אינו מחלה מגבילה, על כן כל עוד אין התוויה רפואית שאוסרת על המטופלת באופן ספציפי, אין כל בעיה לבצע ניתוח חזה גם בגיל מבוגר מאוד".

ומה לגבי אתגרים מיוחדים בגיל המבוגר? מגבלות פיזיות או רפואיות? דגשים מיוחדים?

"אם המטופלת בריאה, ללא מחלות רקע או טיפול תרופתי, לא אמורות להיות בעיות מיוחדות".

לשאלה האם משך ההחלמה ארוך יותר או קשה יותר בגלל הגיל, משיב ד"ר רווה כי לאו דווקא. "יש צעירים שההחלמה שלהם קשה ויש מבוגרים שהחלמתם קצרצרה", הוא אומר. "להחלמה כמו להגבלה אין גיל, זה אינדיבידואלי לכל אחת ואחד".

למי לא היית ממליץ או אפילו מסרב לערוך ניתוח כזה?

"למעשנים, ולנשים שהציפיות שלהן רחוקות מהמציאות. ככלל, אני מאמין שכל מי שרוצה ויכולה מגיע לה להגשים את חלומה, אבל חשוב מאוד להקשיב למנתח, שאם הוא אמין הוא יכין אותה בדיוק לתוצאה שצפויה להתקבל".

 

5 ניתוחים פלסטיים שלא ידעתם שקיימים

הצערת עור כפות הידיים: כל השיטות

אביזרי מין בגיל השלישי? למה לא?

הגילויים החדשים על סקס בגיל השלישי

השקרים שמספרים לנו על סקס בגיל 50+

1  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה אריאל 248 14/11/19
הבעיה לא עם הנשק אלא עם החשק...ישנם הרבה גברים מבוגרים שנאלצו להפרד מהפרוסטטה שלהם - להם הצורה כבר לא משנה... לנשים שגם עם הגיל לא נס לייחן, מומלץ לא לוותר מראש על צעירים מהן...
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

נשים, סובלות מבעיות בתפקוד המיני?

"בזמן האחרון אין לי חשק לעשות סקס עם בעלי, וכשאני עושה את זה בשבילו כואב לי. אני לא מראה לו כי אני מפחדת...

לקריאת הכתבה
שרה התאהבה בסקס בגיל... 80!

שרה, בת 80, גרושה, אם לשלושה וסבתא לשבעה, הגיעה אלי כדי להתיעץ בקשר להתלבטות לגבי מתח בין החבר החדש שלה...

לקריאת הכתבה
סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?

א. בת 55, גרושה, התקשרה כדי לקבוע פגישה ואמרה לי: "אף פעם לא גמרתי. אני בקשר חדש ומפחדת לקלקל אותו".

א....

לקריאת הכתבה
מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה