חזרה לחדשות היום

לאיזו מפלגה אתן את הקול שלי?

זיוית בן יאיר, 59, תצביע בקלפי למפלגה שתוסיף תקנים משמעותיים בבתי החולים ותעודד אפיקי חיסכון עם ריביות נאות בצדן, שפנסיונרים יוכלו לחיות מהם בכבוד
מאת שרי שיין 26/03/19
לאיזו מפלגה אתן את הקול שלי?
'יש לא מעט נושאים כואבים במדינה שהייתי שמחה שישתנו'. זיוית בן יאיר, צילום באדיבותה

 

 

 

זיוית בן יאיר בת 59, מתגוררת בגבעת שמואל, נשואה ואם לילד. עבדה כמורה בתיכון עד לפני שנה. "אהבתי מאד את ההוראה עד שהרגשתי שמיציתי", היא אומרת, "עכשיו אני פנסיונרית של משרד החינוך ובעיקר מטיילת. הייתי בהודו, בקרוב אני נוסעת לפרו. לא ממש טיול תרמילאים, חצי תרמילאים. לקחתי לי שנה של כיף, אחר כך נראה. קצת התנדבויות, ואולי נמצא עבודה של כמה שעות ביום".

 

 

"אצביע למפלגה שתדאג למערכת הבריאות ולנושא החסכונות"

 

 "אנחנו מדינה שמעודדת צריכה, לא חיסכון". זיוית בן יאיר, צילום באדיבותה

 

 

"יש כמה נושאים כואבים שהייתי שמחה לראותם משתנים. מצב בתי חולים למשל. הבריאות בארץ גבוהה ומתקדמת, הבעיה היא שאין מספיק בתי חולים, בעיקר בפריפריות, ויש מחסור חמור בכוח אדם. הכל מתחיל ונגמר בתקנים. כל כך הרבה שנים מדברים על זה, הגיע הזמן שיעשו מעשה ויוסיפו תקנים, ולא אחד או שניים אלא מספיק תקנים שיאפשרו אוויר לנשימה וטיפול ראוי. אנשים שיקיריהם מאושפזים מוצאים את עצמם לעיתים מוציאים אלפי שקלים כדי לשכור אחות פרטית שתשמור על החולה במשך הלילה. אין בזה כל היגיון, מדובר בסכנת נפשות. הייתי רוצה שתקום מפלגה שלא רק תבטיח לבנות יותר בתי חולים ולהגדיל תקנים אלא באמת תעשה את זה. במצב הנוכחי אדם שמגיע לבית חולים ללא משפחה תומכת צמודה נמצא בבעיה קשה.

 

"נושא כאוב נוסף הוא נושא החיסכון – ישראל היא מדינה שמעודדת צריכה ולא חיסכון. אין היום אפיקי חיסכון שמאפשרים רווח לאנשים שחוששים להשקיע בשוק ההון ובמניות ומחפשים משהו סולידי. בעבר הרחוק היו תוכניות חיסכון עם ריביות יפות, ואנשים שחסכו סכומים גבוהים יכלו להוסיף סכום כסף מכובד מדי שנה אל חשבון העובר ושב מהריביות בלבד. היום גם תוכניות חיסכון שסגורות לזמן ארוך מניבות ריבית מגוחכת.

 

"הדיור לזוגות צעירים הוא נושא נוסף שמטריד אותי מאד. אני דואגת לילד שלי ולילדים של כולנו. זה דור שעובד מאד קשה ולמרות זאת מתקשה לגמור את החודש. זוהי מדינה שיקר מאד לחיות בה. התחבורה, הכלכלה, המעונות לילדים, וכמובן הדיור. זוג צעיר לא יכול לאפשר לעצמו לקנות דירה לא במרכז וגם לא בפריפריה. המדינה הייתה צריכה לבנות במרכז כל עיר בניינים לשכירות לטווח ארוך, לזוגות צעירים במחירים שפויים. עושים את זה בלא מעט ערים בעולם, במרכז ז'נבה למשל. בואו נודה, פרויקט 'מחיר למשתכן' ברובו לא צלח. מוכרחים לעזור לזוגות צעירים כדי שירצו להישאר בארץ, שלא ירגישו שהם עובדים על ריק.

 

"לסיום אשמח אם מישהו ירים סוף סוף את הכפפה וישנה את שיטת הממשל בהגבלת הקדנציה של הנבחרים. פשוט חובה להגביל לשתי קדנציות לא רק את הממשלה. גם את הרשויות המקומיות ואת ועדי העובדים. משהו קורה לאדם שנמצא יותר מדי זמן בשלטון ויותר מדי זמן מחזיק בידו כוח עצום. הוא מסתאב. הוא מכיר את כל נקודות החולשה של המערכת ומשתמש בהן. לא פעם הוא מנצל את כוחו נגד אחרים והופך מושחת. יש גם עייפות החומר, ותחלופה תביא לשינוי ולרענון".

 

 

לטורים קודמים:

"אצביע למפלגה שתדאג לבתי אבות טובים על חשבון המדינה"

"אצביע למפלגה שתטפל באיכות חיי הקשישים"

"אצביע למפלגה שתרים את דגל האוכלוסיה הקשישה"

 

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

מימוש זכויות ניצולי שואה: המדריך המלא
יום השואה מזכיר לנו שבישראל נותרו רק כ-150 אלף ניצולים. כמעט מדי ערב אנחנו נחשפים בתקשורת לניצולים רבים...
לקריאת הכתבה
בחירות עכשיו: למי אתן את הקול שלי?
אילנה אליאב, 67 מרחובות, נשואה ואימא לארבעה, סבתא לתשעה נכדים. אחרי שהיתה מורה במשך 40 שנה וגם בשליחות...
לקריאת הכתבה
מה מבטיחות המפלגות לבני הגיל השלישי?
גשם הזלעפות שהיה כאן בשבוע שעבר לא הפריע לבני הגיל השלישי להגיע למרכז הכנסים במועצה לישראל יפה בפארק...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה