חזרה לאופנה ויופי

להתאפר נכון בגיל 50+: המדריך המלא

הגיל, ההורמונים וגם השמש עושים את שלהם, ואחראים למאפיינים הייחודיים של העור הבוגר. איך מתאפרים בצורה כזו שתבליט את היתרונות ותטשטש את החסרונות? מאפרת אופנה עם טיפים חשובים
מאת מורן זלמה 12/06/19
להתאפר נכון בגיל 50+: המדריך המלא
עם האיפור הנכון תוכלו להראות נפלא ולטשטש את מה שפחות אוהבות. צילום: Shutterstock

 

 

 

איפור בגיל 20 לא דומה כלל לאיפור בגיל 40 ובטח שלא לאיפור בגיל 60. העור, הגוון והמרקם משתנים, ההורמונים והגיל עושים את שלהם והשמש גם היא לא מרחמת. החדשות המנחמות הן שבעזרת איפור נכון אפשר להפוך כמעט כל עור בעייתי למושלם. מה שכן, כדאי לשנות את ההרגלים, כי לא כל מה שהתאים לכן בעבר מתאים היום. העור בגיל הבוגר דורש יחס מיוחד ואם תתאפרו בהתאם לגיל, הוא יחזיר לכן אהבה ויראה רענן ויפה. ביקשנו ממאפרת האופנה רות טולדו טיפים לאיפור נשים מעל גיל 50, כזה שיראה טבעי, יטשטש את מה שרוצים לטשטש ויבליט את היתרונות, וחזרנו עם מדריך מקיף ונוח. הכינו את המברשות.

 

חזרה לבסיס: קרם לחות

 

הכנת העור היא תמיד הדבר הבסיסי והחשוב ביותר לפני האיפור. דאגו לספק לעורכן לחות במרקם קליל לפני הנחת המייק-אפ. שימו לב, לא מומלץ למרוח קרם סמיך ושומני לפני הנחת המייק-אפ. לאחר מריחת הלחות, רצוי להניח פריימר שיעניק בסיס טוב יותר למייק-אפ וישפר את מראה העור.

 

אין דרך לבשר את זה, אבל אנחנו לא יכולות להסתיר קמטים. הניסיון להסתיר רק מושך אליהם יותר תשומת לב. כן יש דרכים לטשטש מעט וליצור אשליה של קמט פחות עמוק, ועל כך נרחיב בהמשך.

 

הכיסוי המושלם

 

מייק-אפ עם כיסוי עבה וכבד לא מתאים לעור בוגר. צילום: Shutterstock

 

 

נשים רבות חושבות שמייק-אפ עם כיסוי עבה או כבד טוב יותר לעור בוגר, אבל ההיפך הוא הנכון. ככל שהעור מתבגר, מייק-אפ בכיסוי בינוני במרקם קליל יתאים לו יותר. המייק-אפ העבה מבליט קמטוטים ונראה מסכתי כשהוא לא מונח על עור חלק ומלא חיוניות. כמו כן, הוא מדגיש יותר שיער פנים שלעיתים עם ההתבגרות והשינויים ההורמונליים מתווסף לנו.

 

אם יש צורך לכסות פגמים ספציפיים כגון פיגמנטציה, מומלץ לכסות נקודתית אזורים אלו עם קונסילר בנוסף למייק-אפ, וכמובן לפדר מעל כדי שהכל יישאר במקום.

 

להאיר את העור

 

קונסילר מיועד להסתרת כהויות מתחת לעיניים. כדאי להשקיע במוצר איכותי שיעניק כיסוי אך לא ייבש את האיזור (יובש מדגיש קמטוטים). בנוסף, הקונסילר לעולם יחדור לקמטוטים לכן מומלץ לטפוח עם כריות האצבעות על האזורים שבהם אנו רואות שהוא שקע לתוך הקמט. כמו כן, ישנם פריימרים שמניחים לפני מריחת הקונסילר והם יכולים לעזור לצמצום התופעה. להסתרת הכהויות בחרי בגוונים חמים של קונסילר כדי להימנע מאפרוריות.

 

ומה לגבי אותם קמטי הבעה מבורכים בצידי הפה, קמטי החיוך? בורכנו בהם, ובכל זאת נחמד להעניק להם לפעמים מראה פחות עמוק - כך גם לקמט שנוצר לחלקנו בין הגבות (שוב, זו ברכה! ככה זה כשאנחנו חושבות הרבה). אם הקמטים הללו עמוקים, ניתן לטשטשם מעט באמצעות קונסילר בהיר - פשוט להעביר בתוך הקמט פס ולטשטש.

 

כאן מסמיקות בכיף

 

 טכניקת הנחת הסומק על תפוחי הלחיים תוך כדי חיוך לא מומלצת אחרי גיל 30. צילום: Shutterstock

 

 

הצללות עדינות עושות פלאים לעור כל עוד לא מבחינים בהן. הצללות כמו צל וכמו צבע שחור מרזות ומצמצמות (בדיוק כמו בציור). לכן כל אזור שנרצה להצר נוכל להצליל באמצעות ברונזר מט, סומק חום או פלטת הצללות ייעודית. האיזורים שאוהבים הצללה הם קו הלסת לכיוון הצוואר, לאורך צידי האף ומתחת לעצמות הלחיים (בהתאם למבנה הפנים).

 

מכירות את הטכניקה המוכרת להנחת סומק כשמחייכים ומניחים בתפוחי הלחיים? אל תעשו זאת. טכניקה זאת לא מומלצת לנשים אחרי גיל 30. הטכניקה המומלצת בגילאים הבוגרים היא להניח את הסומק על עצמות הלחיים ולטשטש פנימה.

 

אם יש קמטים, מומלץ להמעיט בשימוש במוצרים בעלי ברק כגון שימרים וצלליות מבריקות, כיוון שהמוצרים המבריקים מדגישים אותם. אם בכל זאת נרצה להוסיף ברק, נניח באזורים שאינם נוטים להתקמט כמו למשל עצם הגבה, מעל עצמות הלחיים לכיוון הרקות.

 

חתום בנשיקה: איזה גוון שפתון מומלץ?

 

בגיל בוגר רצוי להימנע משימוש בשפתונים כהים. צילום: Shutterstock

 

 

גם אם בגיל 30 שפתון כהה היה מהמם עלינו, יש לבחון את המראה שלו נכון לאיך שאנחנו נראות היום. אם השפתיים נעשו דקות יותר (גם זה קורה לחלקנו), שפתון כהה עלול לגרום להן להיראות דקות יותר וזה גם יצור מראה פנים קשוח.

 

גם במקרה שיש חריצים סביב מסגרת השפתיים רצוי להימנע משפתונים כהים, שעלולים לזלוג אליהם ואז הנזילה תבלוט.

 

למי שיש חריצים מומלץ למרוח לפני הנחת השפתון פריימר ייעודי לשפתיים, שיצור שכבה חלקה יותר ובסיס עמיד יותר לשפתון. כמו כן, מומלץ לתחום את השפתיים בגוון השפתון וכך ננקוט מניעה נוספת נגד זליגתו של השפתון.

 

פותחות עיניים: מצלליות ועד מסקרה

 [#middleBanner] 

טיפ: עגלו ריסים לפני הנחת המסקרה - זה פותח את העין ועושה פלאים למראה העיניים.

 

שימו לב: אם העיניים שקועות או שהעפעף נפול או נפוח, יש להניח את הצללית מעל לשקע. איפור לעיניים עם נטייה למטה: נטשטש את הצללית כלפי מעלה והחוצה.

 

זה אמנם עניין אישי, אבל עדיף להימנע בגילים בוגרים משימוש בצלליות צבעוניות ולשמור על פלטת גוונים טבעיים מונוכרומטיים, כגון חומים,זהובים, ברונזה, שמנת ואפורים מעושנים.

 

וכעת לטיפ הכי טוב של טולדו, והוא נכון לכל גיל: אם יש משהו בפנים שלכן שאתן פחות מחבבות, אל תנסו להסתירו באיפור, פשוט תנו דגש לאזור אחר שאתן כן אוהבות, וכך תשומת הלב תגיע אליו. לדוגמא: אם יש נפילת עפעפיים שמפריעה לכן, הסתפקו בקונסילר, קיבוע עם צללית מאט בהירה או פודרה ומסקרה, והדגישו דווקא את השפתיים בגוון שמחמיא להן וכמובן לכן.

 

גבות או לא להיות

 

 מילוי קליל רק במקומות שיש צורך בכך בגבות יעשה את ההבדל. צילום: Shutterstock

 

 

הגבות הן החלק בפנים שהכי משפיע על המראה הכללי. מילוי קליל במראה טבעי עם עיפרון ייעודי, צללית או ג'ל עם גוון לגבות ישדרגו את הלוק ברגע, במיוחד למי שגבותיה מתחילות להתדלדל. חשוב להשתמש במוצרים עמידים או לקבע בעזרת מסקרה שקופה לגבות, ולבצע מילוי רק באזורים שיש בכך צורך, ליצירת מראה טבעי ולא מצוייר ומודגש יתר על המידה. בנוסף, אם הגבות בהירות, הקפידו על גוון זהה או אפילו מעט יותר בהיר, כדי שהמילוי לא יבלוט מדי.

 

ועכשיו, להמלצות שלנו:

 

 

1. קרם לחות של לה רוש-פוזה מסדרת טולריאן, מחיר: 169 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

2. קרם CC עם מקדם הגנה SPF 50: HL, מחיר: 199 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

3. קונסילר: איב רושה בסדרת ZERU DEFAUT, מחיר: 75 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

4. פודרה: לוריאל פריז, מחיר: 75 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

5. מסקרה: סקארה, מחיר: 20 שקלים (צילום: קית גלסמן)

6. פלטת היילייטרים:OFRA  באתר GUILTY, מחיר: 160 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

7. פלטת צלליות: ג'ייד, מחיר: 109.90 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

8. שפתון: יוסי ביטון, מחיר: 99 שקלים (צילום: יח"צ)

9. סומק פודרה: B COSMIC, מחיר: 170 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

10. ברונזר של מייבלין ניו יורק, מחיר 25 שקלים (צילום: יח"צ חו"ל)

11. סט גלוסים של ביוטיקייר, מחיר: 6.90 שקלים (צילום: אסף אמברם)

 

 

על הפנים: כל הטיפים לניקוי פנים מוצלח

הטרנד החם בטיפוח: מסכות חד פעמיות

 

טעויות האיפור שכולנו עושות

 

עוד טרנד לוהט בטיפוח: קוסמטיקה עם קנאביס

 

עשרת תכשירי הטיפוח שאי אפשר בלעדיהם

 

 

הצטרפו לקהילת האופנה והיופי של מוטק'ה

 

 

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד באופנה ויופי

כל מה שרציתן לדעת על תוספות שיער
לגיל הבוגר יש פלוסים רבים אבל אם יש תחום אחד שמהווה מינוס, זה השיער. השיער כבר לא צומח כמו פעם, הוא הופך...
לקריאת הכתבה
כל השיטות לגבות מושלמות
גבות הן המסגרת של הפנים. אם תנסו לדמיין או לצלם את עצמכן בלי גבות תראו שהמראה שנשקף אליכן שונה לחלוטין....
לקריאת הכתבה
אבקה לנפח בשיער, מסיכות פנים מהירות
פילינג ג'ל לניקוי עמוק צילום: רן הילל ההבטחה: פילינג הוא תכשיר משלים לניקוי העור שמורכב מחלקיקים...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה