חזרה לחדשות היום

למי אתן את הקול שלי בבחירות הקרובות?

מינה גבע, 72, תצביע למפלגה שתשפר את התנאים של האוכלוסייה המבוגרת ותדאג גם לבתי אבות טובים על חשבון המדינה
מאת שרי שיין 12/03/19
למי אתן את הקול שלי בבחירות הקרובות?
'השרה לשיוויון חברתי דואגת לעצמה ולא לקשישים'. מינה גבע, צילום באדיבותה

 

 

 

מינה גבע, בת 72 מחולון, גרושה, אימא לשתי בנות וסבתא לשמונה נכדים. גמלאית, חברה קבועה בקאנטרי, בזמנה הפנוי משגיחה בבחינות בגרות וממלאת מקום במועדוניות של אגודת "יד ביד". מינה מנהלת את קהילת הפנויים פנויות לבני 50+ במוטק'ה, את קבוצת "סיפורים, שירים ומילים לגירוי העין והדמיון" והיא חלק מקבוצת דוברי היידיש באתר. "מוטק'ה פשוט הציל אותי", היא אומרת. "הציל אותי מרחמים עצמיים, מחוסר אונים וממצב רוח רע. מוטק'ה בשבילי זה יותר מפסיכולוג. אני מצלמת וכותבת הרבה שנים, והאתר נתן לי אפשרות ביטוי. אימצתי אותו אל ליבי. יש לי קבוצה נפלאה מחולון, אנחנו נפגשים פעם בשבועיים, יוצאים יחד לטיולים, זו קבוצה מאד מגובשת".

 

 

"המפלגה שתדבר על הטבת תנאים לקשישים תקבל את קולי"

 

"לרוב המבוגרים אין מספיק משאבים. אני יכולה לטוס לחו"ל?" מינה גבע, צילום באדיבותה

 

 

"אני מניחה שהמפלגות העיקריות שמתגוששות על ראשות הממשלה לא יתנו את הדעת לנושא האוכלוסייה המבוגרת, וחבל שכך. השרה לשיווין חברתי ח"כ גילה גמליאל עסוקה בקידומה האישי במקום לשפר את תנאי החיים של האוכלוסייה הבוגרת. לא נשכח שהיא הצביעה נגד העלאת הקצבה בביטוח לאומי. אני מאמינה שאתן את קולי למפלגה שאזהה בה אנשים טובים שיפעלו להעלאת המודעות בנושא הגיל השלישי. זאת אוכלוסייה שהולכת וגדלה ומונה היום כמיליון איש. נכון, יש כאלה שהרוויחו הון בצעירותם והיום הם חיים חיי רווחה, אבל לרובם אין משאבים לתרופות, לאביזרים, ובטח שלא לבילוי זמן מהנה שכל כך חשוב לנשמה. אני יכולה לטוס לחו"ל? לא. אני יכולה להיכנס למופע במחיר 160 שקל לכרטיס? לא. אפילו מועדון שלייקס שהוקם כדי לתת הטבות לאזרחים ותיקים לא ממלא את ייעודו.

 

"נכון, יש שם הטבות לפעילות תרבות ופנאי - הצגות תיאטרון, הרצאות. יש הנחות למסעדות, בתי קפה, טיולים ונופש. הכוונה יפה וטובה, אבל בשורה התחתונה המחירים לא ממש זולים. לגיל השלישי יש קושי רב לשרוד באופן מכובד. המפלגה שתדבר על הטבת תנאים תקבל את קולי, יהיו לה הרבה מצביעים. מיליון איש זה לא מעט. כשאני מדברת על הטבת תנאים אני מדברת על תקציב חודשי הגיוני וראוי מביטוח לאומי, תרופות מוזלות או בחינם לאלה שאינם יכולים לשלם. הפנסיה גם היא נושא כאוב מאד. הפנסיה שכל אחד מאיתנו מקבל מקופות הגמל לא עלתה בשקל כבר עשור. אנחנו חוסכים במשך שנים רבות ליום הזה. קופות הגמל משקיעות את מיטב כספינו, מרוויחות לא מעט. ומה איתנו? לא מגיע לנו משהו מהרווח הזה? זאת עוולה גדולה.

 

"אני מסתדרת כי הצרכים שלי מועטים. יש לי סדרי עדיפויות - אני לא אוותר על המנוי לקאנטרי, חשוב לי לשחות ולהתעמל כמה פעמים בשבוע, זה עבורי אוויר לנשימה. אני אוותר על בתי קפה כי למה לשלם 60 או 70 שקלים על קפה ומאפה? לא אקנה בגדים ותכשיטים. אם לאדם יש את עצמו הוא יכול להפיק ממעט המשאבים שיש לו הרבה הנאות ותחביבים. אני למשל צלמת רחוב, מסתובבת הרבה ומצלמת. למה שלא יהיו פה יותר חוגים במחירים סמליים? זה מעשיר גם מבחינת התוכן והעניין, וגם המפגש עם אנשים תורם לא מעט.

 

"הייתי רוצה שתקום מפלגה שתדאג להקים בתי אבות על חשבון המדינה. בתי אבות ברמה יותר גבוהה מבתי האבות הסיעודיים שקיימים היום. שיתנו כבוד לאנשים מבוגרים עם השגחה של המדינה. לא הרבה יכולים לשלם לדיור מוגן מפואר. יש הרבה מבוגרים בודדים שקשה להם, ודיור מוגן  במחיר שפוי יכול היה לעזור להם".   

 

 

המדריך המלא לגמלאים: דעו את זכויותיכם  

השקר הגדול של הביטוח הסיעודי הקולקטיבי

בבריטניה מונתה שרה לענייני בדידות. ואצלנו?

 

יוזמה: עזרה לקשישים בודדים

 

 

ומה אתם חושבים? בואו לדבר על זה בפרלמנט של מוטק'ה

 

4 תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מינה גבע 12/03/19
שרי היקרה! שאלת שאלות טובות, ואני בצורה הכי ספונטנית זרמתי עם התשובות. אני רוצה לציין שהצטרפתי למוטקה לפני כעשר שנים, בתקופה לא קלה בחיי, שחלפה עם הזמן.  תמיד כתבתי למגירה, ובמוטקה קבלתי מנוף ...
שרי היקרה! שאלת שאלות טובות, ואני בצורה הכי ספונטנית זרמתי עם התשובות. אני רוצה לציין שהצטרפתי למוטקה לפני כעשר שנים, בתקופה לא קלה בחיי, שחלפה עם הזמן.  תמיד כתבתי למגירה, ובמוטקה קבלתי מנוף גם לפרסם דברים שאני כותבת ומצלמת. אני מעודדת אתכם חברים וחברות לכתוב ולהגיב לאחרים. יש הרבה קהילות וקבוצות בהן מתאפשר לכם להביע את עצמכם.   
התמונה של תגונה
שלמה פלחצינסקי_552_ 12/03/19
מינה בוקר טוב את צודקת 100 אחוז  אנו אוכלסית הקשישים צריכיםן לחשוב גם על עצמנו מי שידאג לנו יתחייב במצע  שלו לרוחת הקשישים אני אתן את קולי  גם רעיתיבאותה דיה שלמה בעל הסלטים
התמונה של תגונה
מנחם (דוליטל) 12/03/19
אכן דילמה ! כתבת: "אתן את קולי למפלגה שאזהה בה אנשים טובים שיפעלו להעלאת המודעות בנושא הגיל השלישי." אנשים טובים ישנם בכל המפלגות. גם הבטחות לפני בחירות לא חסר. (אם כי לא שמעתי מתייחסים לב...
אכן דילמה ! כתבת: "אתן את קולי למפלגה שאזהה בה אנשים טובים שיפעלו להעלאת המודעות בנושא הגיל השלישי." אנשים טובים ישנם בכל המפלגות. גם הבטחות לפני בחירות לא חסר. (אם כי לא שמעתי מתייחסים לבעיות הגיל השלישי). השאלה, כמו תמיד, על מי אפשר לסמוך שאכן יפעל בנושא ? הבעיות שמצפות לפתרון הן רבות. והכל עניין של תקציבים או, אם תרצו, סדרי עדיפויות. איזו היא המפלגה שאפשר להניח (בספקנות רבה !) שאכן תפעל בנושא ? אישית, אני לגמרי סקפטי. כבר שנים רבות אני טוען: "מה שהיה הוא שיהיה". ולוואי ואתבדה. המכעיס מכל היא העובדה שאוכלוסית הקשישים מונה כמיליון נפש ואין הם מקבלים ייצוג הולם בשום פורום.
התמונה של תגונה
יוסף קרן 12/03/19
כולם יבטיחו ואף אחד לא יקיים
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

מימוש זכויות ניצולי שואה: המדריך המלא
יום השואה מזכיר לנו שבישראל נותרו רק כ-150 אלף ניצולים. כמעט מדי ערב אנחנו נחשפים בתקשורת לניצולים רבים...
לקריאת הכתבה
בחירות עכשיו: למי אתן את הקול שלי?
אילנה אליאב, 67 מרחובות, נשואה ואימא לארבעה, סבתא לתשעה נכדים. אחרי שהיתה מורה במשך 40 שנה וגם בשליחות...
לקריאת הכתבה
מה מבטיחות המפלגות לבני הגיל השלישי?
גשם הזלעפות שהיה כאן בשבוע שעבר לא הפריע לבני הגיל השלישי להגיע למרכז הכנסים במועצה לישראל יפה בפארק...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה