חזרה לחדשות היום

למי אתן את הקול שלי בקלפי?

יובל פלג, 68, רוצה לראות כאן מפלגה שתשנה את סדרי העדיפויות, תיקח אחריות ותטפל באיכות חיי הקשישים. "אי אפשר להזניח ולהגיד לנו תסתדרו לבד"
מאת שרי שיין 19/03/19
למי אתן את הקול שלי בקלפי?
'צריך שתהיה כתובת אחת לקשישים'. יובל פלג, צילום באדיבותו

 

 

 

יובל פלג, בן 68 מחיפה, יועץ תקשורת בעל משרד יחסי ציבור, נשוי ואב לשלושה ילדים, סבא לשמונה נכדים. עוסק מזה שנים בהוראה במכללות שונות, מלמד כתיבה עיתונאית ויחסי ציבור.

 

 

"רוצה לראות כאן מפלגה שתטפל באיכות חיי הקשישים"

 

 "יותר מדי עמותות ופחות מדי אחריות ממשלתית". יובל פלג, צילום באדיבותו

 

 

"אחת הבעיות שמשפיעות על לא מעט מישורים במדינה היא שיש בארץ יותר מדי עמותות ופחות מדי אחריות ממשלתית. עמותות זה דבר מצוין, אבל הן לא צריכות לפתור את הבעיות החברתיות. הממשלה מתנערת. חסר ציוד בבית חולים? פונים לעמותת 'עזר מציון' שתקנה ציוד. חסר כוח אדם בבתי אבות? יבואו מתנדבים ויעזרו לקשישים. זה יפה ונחמד אבל זה לא הפתרון. ההורים שלי ושל אשתי היו בלא מעט מוסדות סיעודיים, והמצב לא פחות מקטסטרופלי. משלמים שם שכר מינימום, מתפשרים על עובדים זרים. כבר עשר שנים לא העלו את התקציב.

 

"תוחלת החיים עלתה ועולה, עוד מעט נגיע למצב שבני ה-60 פלוס יהיו רבע מהאוכלוסייה. אי אפשר להזניח ולהגיד 'אוקי תסתדרו לבד'. הכל נופל בין הכיסאות. משרד הבריאות, ביטוח לאומי, משרד הרווחה - אף אחד לא ממש יודע מי מטפל במה. לקשיש היום אין כתובת אמיתית. יש כל מיני ארגונים שמנסים לעזור, אבל לא כל אחד יודע למי לפנות. צריכה להיות כתובת אחת, עובדת סוציאלית שתגיע, תיתן את כל המידע ואם צריך תעזור גם הלאה. יש כאן בירוקרטיה לא הגיונית, זה פשוט חלם. ומה עושה קשיש שאין לו משפחה שתתעסק בכל הניירת? הייתי רוצה לראות את המפלגה שתרים את הדגל ותגיד: אנחנו נטפל באיכות החיים במדינה: בריאות, רווחה, קשישים, ניצולי שואה. הפתרון צריך להיות לכל קבוצות האוכלוסייה שזקוקות לעזרה.

 

"נושא הבריאות מאד בעייתי פה. הייתי רוצה שתקום רשות ממלכתית שתטפל בנושא הבריאות על כל מה שהוא כולל. אותה רשות תהיה כפופה למשרד הבריאות, אבל יהיה לה תקציב משלה וכוח לשנות. רשות שתדאג  להקמת בתי חולים למשל. כל כך הרבה שנים לא קם פה בית חולים חדש, והצפיפות הולכת וגוברת. אותה רשות תדאג לחלק את הכספים לבתי החולים באופן שווה כמערך אחד. כל מנהל בית חולים רוצה שאצלו יהיה מכון ההקרנות הכי משוכלל, שבית החולים שלו יהיה הכי טוב עם הרופאים הכי טובים. זה מובן ומבורך, אבל צריך גם להסתכל מסביב.

 

"אנחנו מדינה קטנה, צריך שיהיה ויסות. יש בתי חולים שיש להם כל כך הרבה ציוד, ויש בתי חולים בעיקר בפריפריה שאין להם דבר. אין מבט כללי מלמעלה, על כל בתי החולים ביחד. רופאים לא רוצים לעבוד בפריפריה, אי אפשר כמובן להכריח אותם אבל אפשר לתת תמריצים. זה לא הוגן שכל הטוב הולך לבתי החולים הטובים. רמת הרפואה באילת לא צריכה להיות פחותה מזו שבמרכז. לתושבי אילת לא מגיע טיפול ראוי?".

 

 

לטורים נוספים:

למי אתן את הקול שלי בבחירות הקרובות? מינה גבע

לקראת בחירות: למי אתן את הקול שלי

המדריך המלא לגמלאים: דעו את זכויותיכם  

השקר הגדול של הביטוח הסיעודי הקולקטיבי

בבריטניה מונתה שרה לענייני בדידות. ואצלנו?

 

יוזמה: עזרה לקשישים בודדים

 

ומה אתם חושבים? בואו לדבר על זה בפרלמנט של מוטק'ה

 

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

מימוש זכויות ניצולי שואה: המדריך המלא
יום השואה מזכיר לנו שבישראל נותרו רק כ-150 אלף ניצולים. כמעט מדי ערב אנחנו נחשפים בתקשורת לניצולים רבים...
לקריאת הכתבה
בחירות עכשיו: למי אתן את הקול שלי?
אילנה אליאב, 67 מרחובות, נשואה ואימא לארבעה, סבתא לתשעה נכדים. אחרי שהיתה מורה במשך 40 שנה וגם בשליחות...
לקריאת הכתבה
מה מבטיחות המפלגות לבני הגיל השלישי?
גשם הזלעפות שהיה כאן בשבוע שעבר לא הפריע לבני הגיל השלישי להגיע למרכז הכנסים במועצה לישראל יפה בפארק...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה