חזרה לאופנה ויופי

לקראת החורף: שיקום העור מנזקי הקיץ

העונה החמה הותירה את רובנו עם עור יבש, כתמים ופיגמנטציה. אילו טיפולי פנים כדאי לעבור לקראת החורף, ואיך מומלץ לשקם את העור ולהשיב לו את הברק והחיוניות?
מאת קרן אוחיון 11/11/19
לקראת החורף: שיקום העור מנזקי הקיץ
בחורף אנחנו צריכים לשלם על נזקי הקיץ בעור שלנו (צילום: shutterstock)

 

שעון החורף כאן, הקיץ רשמית מאחורינו, וזה הזמן לחשוב על שיקום העור מהנזקים שהביאה עמה העונה החמה ביותר בשנה. "במהלך הקיץ ובמיוחד בקיץ הישראלי הארוך, החם והלח העור זקוק לריסטארט", אומרת ד"ר מוניקה אלמן, רופאת עור ובעלת רשת מרפאות בצפון ובמרכז. "אם נעמיק כמו במסע לתוך העור, לבדוק מה קורה בשכבות העור, נגלה שהחשיפה לשמש גורמת להופעה של כתמים, להתייבשות של העור, הרחבה של כלי דם ופיגמנטציה עמוקה בכל השכבות".

ד"ר אלמן אומרת שאת נזקי הקיץ ניתן לראות בעין בלתי מקצועית בפנים, באזור המחשוף והצוואר וגם על פני הזרועות. "הנזקים מתאפיינים בכך שהעור נראה דהוי וחסר חיות", היא מדגישה.

סיון סיני, מדריכה ראשית בחברת הטיפוח  Sisley Parisמסכימה ומוסיפה: "לאחר הקיץ הלוהט, העור עלול לאבד את רמות הלחות שהיו בו. בעונות המעבר ובחורף אנו מרגישות מתיחה וחוסר נוחות בעור, וזה בדיוק הזמן לעטוף אותו בשכבות לחות והזנה".

 

באילו דרכי טיפול בבית כדאי לבחור?

 

כדאי להתחיל עם סרום וקרם לחות, פעמיים ביום. צילום: Shutterstock 

 

ד"ר אלמן: "חובה לחזור לשגרת טיפוח ולהתמיד בהזנה של העור בסרום וקרם לחות, פעמיים ביום - בוקר וערב. אני ממליצה להוסיף מסנן קרינה ולמרוח את כל הפנים והגוף. בניגוד למה שנדמה, מסנן קרינה הוא חובה בישראל בכל ימות השנה. אגב, יש להימנע מחשיפה קרובה למקורות חום כמו למשל תנור אפייה ומיקרוגל. כשאנחנו פותחים אותם מהצד הקדמי (כשהם חמים) הם הופכים למקור קרינה שפוגע בעור לא פחות מקרינת השמש!".

סיני:" בחורף, בשונה מהקיץ, המרקמים של הקרמים שנשתמש בהם יהיו עשירים יותר. אין צורך לחפש קרם חדש אלא ניתן להשיג את מרבית הקרמים בשתי גרסאות: במרקם קליל או במרקם עשיר, שזה בדיוק כמו להחליף משמיכת קיץ לשמיכת חורף. לחלקנו החורף מעניק מראה של 'תרדמת חורף' - העור נראה עייף, הזוהר שעטף אותנו בקיץ דוהה ונעלם ובכלל האפרפרות ניכרת בעור. לאלו שסובלות מזה אני ממליצה להשתמש במסכות זוהר, המעניקות מראה מואר וחיוני תוך מספר דקות, וניתן להשתמש בהן מספר פעמים בשבוע על פי הצורך. כמו כן מומלץ ללכת לישון פעמיים בשבוע עם מסכת הזנה החודרת אל העור בלילה ומעניקה טיפול אינטנסיבי". 

ד"ר אלמן מציינת שאם כבר הופיעו כתמים על פני העור, יש לטפל בהם בנפרד. "אבל ראשית, אם הופיעו על הצוואר כתמים או היפר-פיגמנטציה, יש להימנע מבישום של האזור, כי הבושם עלול  להעצים את הכתמים", היא מסבירה. "בנוסף, יש להימנע משפשוף של העור בליפה או בספוג נוקשה במטרה לטפל בכתמים, כי זה גורם לנזק לעור דווקא על ידי ההעמקה של הכתמים".

 

ומה עם עור הגוף?

 

גם הגוף זקוק להזנה ולחות אינטנסיביות בעונה הקרה. צילום: Shutterstock

 

אבל לא רק עור הפנים שלנו זקוק לשיקום אחרי הקיץ: "גם עור הגוף זקוק לטיפול, במיוחד אם השתזפנו תחת השמש החמה בקיץ. מומלץ לעשות פילינג לעור הגוף המסייע בחידוש העור ולאחר מכן למרוח קרם לחות עשיר", אומרת סיני. לדבריה, הפילינג יסיר את שכבת התאים המיותרת וכך הלחות תחדור בצורה מיטבית אל העור.

למי שמעוניינת בטיפול מעמיק יותר, מומלץ לגשת לטיפול אצל קוסמטיקאית מוסמכת או בקליניקה מורשית. "קודם כל רופא העור צריך לבחון היטב את מצב העור, ולתת אבחנה מדויקת לגבי אופי הכתמים ופיזורם - האם מדובר בתוצאה של הליך הורמונלי, כתמי שמש או כתמים שנובעים מהגיל או כתוצאה מגנטיקה? ואולי מדובר בשילוב של סיבות", אומרת ד"ר אלמן. "רק לאחר האבחנה מתחילים בטיפול כדי לשפר את מצב העור. רוב הטיפולים הם סדרתיים, כי העור מתחדש אחת חודש אצל כולנו. כדאי גם לערוך תיאום ציפיות עם הרופא המטפל ולדעת שתהליך השיקום הוא הדרגתי. אין שום טיפול בודד שיכול להחזיר את מצב העור לקדמותו".

 

הטיפולים החדשים בתחום

 

מומלץ לעבור את הטיפולים אצל רופאי עור מוסמכים. צילום: Shutterstock

 

אילו טיפולים שאינם פולשניים מציעה הטכנולוגיה העכשווית?

"על פי רוב טיפול בכתמים מתבצע על ידי טכנולוגיות שמשלבות לייזר ואור", אומרת ד"ר אלמן. "הטיפול גורם לפילינג מדורג עם השלה עדינה של שכבת העור העליונה, מה שגורם להתבהרות של הכתמים – אם כי חשוב לזכור שלא כל הכתמים נעלמים - לצמצום מראה של כלי דם מורחבים ולמראה מואר יותר של העור".

בנוסף, היא ממליצה לשלב טיפולי חמצן, שגורמים לוויברציה עמוקה בעור ללא פציעה, מה שמניע חומרי פירוק ללימפה. "מאחר שהעור לא יכול לפנות לבד את הפסולת שמצטברת בו, החמצן עוזר לו לנקות את העור".

במרבית טיפולי החמצן משולבים ויטמינים ומינרלים (שימו לב לא להתבלבל: אין קשר בין התוספים שאנחנו לוקחים דרך הפה, כי הם אינם מגיעים לעור). החדרה מבוקרת של ויטמינים ומינרלים לעור גורמת לשיפור הקשר בין שכבות העור, להמרצת תהליך חילוף החומרים בעור ולזיקוק העור. התוצאה היא עור מואר, יותר, קורן, רענן ובמראה חי ובריא יותר.

ומה קורה עם הכתמים על העור, שאצל חלקנו מצבם החמיר מאוד בקיץ? ד"ר אלמן ממליצה שתתעניינו במרפאה שבה אתן מטופלות אודות טיפול חדשני בשם PRXT, שנחשב למילה האחרונה בטיפולי חידוש עור הפנים באירופה, ארצות הברית והמזרח הרחוק.

"זה אחד הטיפולים היותר מעניינים כיום בעולם שיושב תחת קטגוריה של פילינג, אך הוא נעשה ללא קילוף כלל", היא אומרת. "הטיפול מבוסס פטנט שמאגד חומרים פעילים כמו TCA,H2O2  , ומטרתו לתרום לשיפור מרקם העור, מיצוקו וחיזוקו. יש כאן שימוש בטכניקה מיוחדת של החדרה לעור של שילוב חומרים המאיצים את ההתחדשות הביולוגית של העור".

ד"ר אלמן מדגישה שהטיפול הוא רפואי ונעשה בדרך של עיסוי פנים עם החומרים הפעילים. "במהלך הטיפול ישנה תחושת עקצוץ קלה, ולאחר ניקוי החומרים מורחים קרם המונע התקלפות".

מתי רואים תוצאות לאחר טיפולים כגון אלה?

"בדרך כלל תהליך טיפולי לעור מורכב מ- 3-5 פגישות ואינו כרוך בכאב, וגם אינו מצריך היעדרות מהעבודה. התוצאות ניכרות לעין: רואים הבהרה של העור, מוצקות והתחדשות של העור".

למי שסובלים מרפיון העור ממליצה ד"ר אלמן על טיפולים בטכנולוגיות מבוססות לייזר וגלי רדיו. "טכנולוגיות אלה מאפשרות לשפר את רשת התמיכה של העור ותת העור על ידי בנייה עמוקה של קולגן. את הטיפול מבצעים אחת לשבועיים-שלושה, ואחרי מספר טיפולים ניתן לראות איך העור הופך להיות יותר מוצק ומהודק יותר".

לסיום אומרת ד"ר אלמן: לא משנה באיזה טיפול אתן מתכוונות לבחור, בבית או במרפאה, חשוב שתדעו כי התאמת טיפול לפנים ולגוף צריכה להיות אישית, בהתאם לנתונים שלכן ולצרכים שלכן. "אני ממליצה לעבור את הטיפולים אך ורק אצל רופאי עור מוסמכים ומנוסים, ולזכור שכדי להגיע לתוצאות המפתח הוא התמדה בשגרת טיפול".

 

יצאנו לבדוק: שפתון מעבה שפתיים ומסכה למיצוק העור

סודות הסרום: כל מה שרצית לדעת

רוצים עור מתוח וזוהר? מרחו שוקולד

כל השיטות לטיפול בעור יבש

אוהבים אופנה, טיפוח ויופי? הצטרפו לקהילת אופנה ויופי של מוטק'ה

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד באופנה ויופי

מקנאביס ועד ריר חלזונות: מוצרי הטיפוח החדשים
בדיוק כשאנחנו חושבים שכבר אי אפשר להפתיע אותנו, עולם הביוטי מביא עוד חידוש ועוד מוצר שמכיל רכיבים...
לקריאת הכתבה
אמנות הטשטוש: איך להתאפר כדי להיראות במיטבכן
בגיל הבוגר אנחנו כבר יודעות שהעור הזוהר, החלק והרענן שהיה לנו פעם, כשהיינו בנות עשרים, לא יחזור. אנחנו...
לקריאת הכתבה
מיתוסים לגבי שיער – נכון או לא נכון
המיתוס: גזירת קצוות גורמת לשיער לצמוח מהר יותר נכון או לא נכון: לא נכון. אין קשר בין תדירות התספורות...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה