חזרה לאופנה ויופי

לראות את העור: עוברים לטיפוח חורף

עור יבש, סדוק ומגרד הוא אחת מתופעות הלוואי הלא נעימות של העונה הקרה. איך שומרים על לחות והזנה בחורף והאם הכרחי להחליף מוצרי טיפוח בין העונות?
מאת קרן אוחיון 06/11/18
לראות את העור: עוברים לטיפוח חורף
בחורף חשוב להקפיד במיוחד על לחות והזנה של העור. צילום: Shutterstock

 

 

 

למרות שכמעט לא מרגישים שהחורף כאן, כי אנחנו בנובמבר אבל עדיין לובשים בגדים קצרים בשעות היום, תופעות הלוואי של העונה הקרה מוכיחות אחרת: האוויר היבש, הקור, הלחות הדלה באוויר – כל אלה גורמים לעור שלנו אי נוחות משמעותית, ובמקרים קיצוניים גם למראה לא אסתטי של עור יבש, סדוק ומגרד. מה עושים? "בחורף יש שלושה כללים שעליהם צריך להקפיד: רגישות, לחות והזנה", אומרת לנו גילה בירנפלד-מעוף, ממותג הקוסמטיקה המקצועית הצרפתי sothys. מה זה אומר? הנה ההסבר שלה:

 

רגישות

 

בחורף ניכרת על העור אדמומיות. הוא יבש, והתחושה הכללית היא של חוסר נוחות בעור. כרגע אנחנו נמצאים במעין תקופת מעבר, שבה מצד אחד מתמקדים בשיקום נזקי הקיץ (העור יותר מיובש, יש יותר כתמי פיגמנטציה שהם תוצאה של חשיפה בלתי מבוקרת לשמש הקיץ), ומצד שני אנחנו בתקופה של שינויי טמפרטורה, ובאוויר יש פחות לחות, תופעות שבאות לידי ביטוי על העור.

 

לחות והזנה

 

 

 בגלל החימום והמזגנים העור נוטה להפוך למיובש, וחשוב לעצור את זה בזמן. צילום: Shutterstock

 

 

הלחות היא קריטית עבור כל סוג עור, אבל בעלות עור יבש ירגישו יותר מכולן בחסרונה. את הקיץ חלקנו מסיימות עם עור מיובש, וכדאי להבחין מה ההבדל בינו לבין עור יבש:

 

"עור יבש הוא אחד מסוגי העור, והוא אופייני בעיקר בקרב נשים מבוגרות", מסבירה בירנפלד-מעוף. "עור מיובש לעומת זאת הוא עור שסובל מאובדן לחות ומים, בגלל החימום והמזגנים. כשהעור רווי הוא נראה מלא וחיוני יותר. אובדן מים ולחות יגרמו בטווח הארוך לקמטוטים.

 

"אם לא עוצרים את זה בזמן, העור הופך להיות יבש באמת ואז לא חסרה לו רק לחות אלא גם שומנים - ההזנה. הלחות גם מוסיפה מים לעור וגם שומרת על המים שנמצאים בעור. ההזנה היא תוספת שומנים שנחוצים לנו לשימור אפקט המחסום העורי. מחסום זה שומר על העור מפני אובדן מים החוצה, ומפני חדירת חומרים מזיקים מבחוץ פנימה. כאשר אנחנו מחזקים את אפקט המחסום העורי, העור עצמו יפסיק להיות רגיש ומעקצץ".

 

כדי להבין כמה חשובה ההזנה של העור כדאי להבין את התהליך שעובר על העור כשהוא מתייבש: "כשהעור יבש מתחילים להיות חסרים חומרים. דמיינו את זה כמו המלט הבין תאי, שכאשר חסרות בו מולקולות של שומנים, מתחילים להיות חורים בלבנים ואז נכנסים חומרים מזיקים מבחוץ".

 

 

גם עור שמן זקוק לשומנים

 

 

 עור שמן גם כן מתקמט, ויש לשמור עליו. צילום: Shutterstock

 

 

עור יבש בעונת החורף הוא צרה צרורה. הוא רגיש, אדמומי, ויש מצבים שהקרם הנהדר שהתרגלנו להשתמש בו פתאום מתחיל לשרוף. "בתקופת חילופי עונות, חלקנו מתחילות להרגיש חוסר נוחות ואנחנו צריכות להיות קשובות לעור, ולבחור בהתאם את מוצרי הטיפוח שלנו".

 

האם חובה להחליף מוצרי טיפוח בין העונות?

"לא בהכרח. אני יודעת שנהוג להגיד את זה, אבל בין החורף לקיץ לא תמיד צריך להחליף, הכל תלוי בהעדפה אישית ובצורך. יש כאלה שנוח להן להשתמש בקיץ בקרם קל, ואילו בחורף מזג האוויר מאפשר להשתמש בקרם יותר מזין, שהמרקם שלו יהיה יותר כבד. כך שהחורף יכול להוות הזדמנות להזנה טובה יותר של העור, אבל זה לא מחייב להחליף את המוצרים אם הם להרגשתכן אפקטיביים ונעימים על העור".

 

בירנפלד-מעוף מציינת שמה שיותר חשוב כאן הוא לבחור בקפידה את קרם ההזנה: "קרם הזנה שלא נבחר בהתאמה מדויקת לסוג העור יכול לגרום לנזקים כמו פצעונים. השומנים מאוד חשובים לעור, כולל לעור שמן, אבל לא כל אחד מהם מתאים לסוג העור שלך. מניסיוני, חשוב לקבל ייעוץ ואבחנה אישית מרופא עור או מקוסמטיקאית מקצועית. זו טעות נפוצה לחשוב שאם את בעלת עור שמן את יכולה לוותר על ההזנה ועל השומנים בקרמים שלך, אבל בפועל עור שמן מתקמט אף הוא ויש לשמור עליו".

 

 

העדיפו קרם לחות עם חומצה היאלורונית

 

חומצה היאלורונית חודרת לעור ומונעת את אובדן הלחות. צילום: Shutterstock

 

 

אז אם אני בעלת עור שמן, באיזה סוג שומנים כדאי לבחור?

"יש שומנים שמתאימים לעור שמן ומעורב כי הם דומים לסוג העור, למשל שמן חוחובה או סובין אורז. אלה הם סוגי שמנים שדומים להרכב המעטה העורי, ולא מכבידים על העור כי משתלבים בו באופן טבעי ואף מסוגלים להרגיע, לשקם ולהקל על העור".

 

בחורף אנחנו אוכלים יותר. האם זה משפיע על העור?

"בהחלט. הרוח, האוויר הקר, המעבר לסביבה סגורה ועתירת חימום ופחות פעילות גופנית בחוץ כשנהיה קריר, גורמים לכך שאנחנו מתחילים לאכול יותר מאכלים עתירי פחמימות ושומנים, וזה ניכר על העור. למשל בכך שהוא מבריק יותר עקב שומן. מה שחשוב הוא להוסיף לעור חומצות שומן חיוניות. כדאי לבחור מוצרי טיפוח שיש בהם אומגות 3, 6, 9, סרמידים ופיטוסטרולים צמחיים, שמספקים לגוף את השומניות שחסרה לו בין התאים, ועוזרים לו להתחיל לייצר את הליפידים בעצמו. למרכיבים אלה יש תכונה מדהימה: להחזיר לגוף את היכולת לייצר שומנים מחדש".

 

מה עוד את ממליצה מבחינת מוצרי טיפוח לחורף?

"החורף הוא עונה מצוינת לחידוש העור. כל אחת לפי צרכיה - אחת זקוקה יותר למיצוק והשנייה זקוקה בעיקר להבהרה של העור וליצירת גוון ומרקם אחידים. קשה להמליץ על מוצר טיפוח אחד או שניים, כי זה מאוד אישי ונתון לפרמטרים ספציפיים מאוד של כל אחת ואחת. אבל בגדול, כשבוחרים מוצר לחות חשוב שהוא יהיה על בסיס חומצה היאלורונית, שיכולה לחדור לעור ושמונעת אובדן לחות מהעור. בכך היא נותנת אפקט מיידי של זוהר ורעננות לצד שיקום הרזרבה – שנותן נפח לעור, כי כשיש רזרבה העור נראה מלא ומוצק יותר".

 

 

החורף הוא הזמן להשקיע בשיקום העור

 

נצלו את הזמן בבית כדי לשקם ולחטב את העור. צילום: Shutterstock

 

 

בנוסף, היא ממליצה לבחור במוצרים שמכילים תמציות ומרכיבים איכותיים שעובדים בו זמנית גם על חדירה לשטח החיצוני של העור, וגם חדירה לעומק העור. "מרכיבים איכותיים שגורמים לכך שהעור יחזור לייצר את החומצה ההיאלורונית באופן עצמאי, כדי שלא יפתח תלות תמידית בקרמים".

 

עוד תופעת לוואי של החורף היא שהקמטים שלנו נראים בבירור לעין. "ככל שהאוויר יבש ואנחנו בחדר סגור ומחומם, כך ניתן לראות שהעור נהיה אפרפר יותר, עייף וחסר ברק, וכך סימני הגיל והקמטים נראים יותר בבירור. במצב כזה, כדאי לבחור בתכשירים עם מרכיבים עשירים כמו ג'ינסנג סיבירי שמטהרים את העור, מעוררים אותו ומחזירים לו את האנרגיה ואת הזוהר שאבדו לו. תכשירים שמכילים אנטי אוקסידנטים - נוגדי חימצון - מחזירים את התאים לכושר, ומסייעים לעור לייצר מולקולות חדשות ובריאות, פעולה שגם היא לאורך זמן תפחית את סימני הגיל".

 

בירנפלד-מעוף ממליצה לנצל את תקופת המעבר והחורף, שעל פי רוב הן תקופות יותר נינוחות ורגועות בהן מבלים יותר בבית, ולהקדיש את הזמן הביתי לאדם החשוב ביותר בחייכם – אתם עצמכם. "יש לנו יותר זמן לטפל בעצמנו, לשקם את עור הגוף, אפילו לחטב באמצעות טיפול בצלוליט, וגם להשקיע בטיפולים שנמשכים כמה חודשים טובים כדי להכין את העור לקיץ הבא".

 

מה זה אומר בפועל? "שכדאי להשתמש בקרמים שהם קצת יותר מזינים בחורף, להוסיף לשגרת הטיפוח מסכות הזנה שפחות משתמשים בקיץ כי הן שמנות מדי, להוסיף חומרים מבהירים כמו פילינג לעור שמסוכן להשתמש בהם בימים שיש בהם חשיפה לשמש".

 

לסיום, תני לנו המלצה על מוצר אחד שהוא בגדר חובה לחורף

"סרום בוסטר רב תכליתי – מצד אחד נותן בוסט אנרגיה, ומצד שני יוצר קילוף עדין, פילינג, בזכות החומצה הגליקולית בריכוז נמוך ותרכובת הבהרה והארה, שיוצרים אפקט של מתן אור לעור, שמתאים לכל אחד ואחת. בבוסטר אפשר להשתמש מתחת לכל קרם".

 

 

להעלים את השיער הלבן מעולם לא היה קל יותר

שנת יופי: עצות זהב לטיפוח לילה

סודות הטיפוח של אילנית

סודות הטיפוח של חני נחמיאס

הטרנד החם בטיפוח פנים: מסכות בד חד פעמיות

איך לשמור על האיפור לאורך זמן

 

אוהבים אופנה ויופי? הצטרפו לקהילת אופנה ויופי של מוטק'ה

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד באופנה ויופי

כל מה שרציתן לדעת על תוספות שיער
לגיל הבוגר יש פלוסים רבים אבל אם יש תחום אחד שמהווה מינוס, זה השיער. השיער כבר לא צומח כמו פעם, הוא הופך...
לקריאת הכתבה
כל השיטות לגבות מושלמות
גבות הן המסגרת של הפנים. אם תנסו לדמיין או לצלם את עצמכן בלי גבות תראו שהמראה שנשקף אליכן שונה לחלוטין....
לקריאת הכתבה
אבקה לנפח בשיער, מסיכות פנים מהירות
פילינג ג'ל לניקוי עמוק צילום: רן הילל ההבטחה: פילינג הוא תכשיר משלים לניקוי העור שמורכב מחלקיקים...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה