חזרה להחיים הטובים

מדריך: פתיחה וניהול קבוצה במוטק'ה

כך תפתחו קבוצה במוטק'ה, וגם תנהלו אותה
מאת מערכת מוטק'ה 01/01/15
מדריך: פתיחה וניהול קבוצה במוטק'ה
מדריך: פתיחה וניהול קבוצה במוטק'ה

 

אחד הבונוסים הגדולים באתר המשודרג הוא היכולת של כל גולש/ת לפתוח קבוצות (סגורות או פתוחות) בכל נושא שיבחר. אלה יכולות להיות קבוצות בעלות מכנה משותף גיאוגרפי, כגון: קבוצת הליכה באזור שלי, קבוצת חברים בפתח תקווה, קבוצת הכרויות בכפר סבא או קבוצות בעלות מכנה משותף אחר כגון - קבוצה של החבר'ה מבית הספר, קבוצה של אוהבי מוזיקה או קבוצה של ציפורי הלילה ששנתם נודדת, קבוצה של אוהדי קבוצת כדורגל כזאת או אחרת או קבוצות לפי תחביב מסוים.
 


אז איך פותחים ומנהלים קבוצה במוטק'ה?

 

1. פתיחת קבוצה: 

 

בסרגל העליון הראשי באתר יש ללחוץ על "קבוצות" כדי להגיע לחלון שיציג את כל הקבוצות הקיימות במוטק'ה. מכאן אפשר גם להצטרף לקבוצות קיימות, כדי לפתוח קבוצה חדשה לחצו על כפתור "פתיחת קבוצה".

 

 

 

2. בחירת שם לקבוצה:

 

מה השם שאתם רוצים לתת לקבוצה? במה היא עוסקת? כדאי שהשם יהיה מדויק ומזמין, כדי שהגולשים יוכלו להבין במהירות מה מהות הקבוצה. כשתקלידו את שם הקבוצה שבחרתם יתבצע חיפוש כדי לוודא שאין קבוצה כזאת, על מנת שלא יהיו כפילויות. אם אין עוד קבוצה בשם זה תוכלו להתקדם וללחוץ על כפתור "פתיחת קבוצה":

 

  

  

3. מהו סוג הקבוצה?

 

עכשיו החליטו אם ברצונכם שהקבוצה תהיה פתוחה לכולם, או למוזמנים בלבד ב"סוג קבוצה" (במידה ותבחרו "קבוצה פרטית"  הקבוצה תהיה סגורה ורק מי שתאשרו יוכלו להיכנס לקבוצה). הוסיפו פסקה המתארת את הקבוצה בצורה הכי ממוקדת ומזמינה שאתם יכולים. אם מדובר בקבוצה אזורית או בקבוצה של יישוב מסוים, הוסיפו את המיקום הרלוונטי וסמנו את השיוך הרלוונטי לקטגוריות השונות. ולא פחות חשוב - הוסיפו תמונה בלחיצה על "בחר קובץ". קראו את כללי מדיניות המערכת ואת כללי השמירה על כבוד הדדי (קבוצות שלא יעמדו בחוקי האתר יימחקו). כעת לחצו על כפתור "צור את הקבוצה שלי".

 

  

 

 ברכותינו! הצלחתם לפתוח קבוצה באתר מוטק'ה!
כעת כתבו הודעת ברוכים הבאים ומהרו להזמין חברים נוספים.


אחרי שפתחתי קבוצה, אילו כלים יש לי כמנהל?


בתור מנהלים יופיע לכם כפתור "עריכת קבוצה". לחצו עליו כדי להגיע למסך ניהול הקבוצה:

 

 

ניהול קבוצה:


במסך ניהול הקבוצה תראו סרגל עליון שבו תוכלו לנווט: המסך הראשון - הוספת חברים.

 

1. איך מזמינים חברים לקבוצה?


אתם יכולים להזמין לקבוצות שלכם את החברים שלכם באתר, גולשים מהאתר וגם חברים שלכם דרך המייל.

 

 

 

כדי להזמין חבר דרך המייל לקבוצה, עליכם ללחוץ על "הזמינו חברים באימייל" ואז למלא את המייל שלהם ואת השם שלהם. מומלץ מאוד לכתוב להם כמה מילים בנוסף להזמנה האוטומטית שנשלחת.

 

 

 2. איך עורכים את הקבוצה?


לחיצה על כפתור "עריכה" יפתח שוב את המסך שהיה לכם בעת העלאת הקבוצה ובו תוכלו לשנות את שם הקבוצה, את התיאור שלה ואת התמונה שבחרתם עבורה. כלי זה מאפשר לכם לשנות את הפרטים של הקבוצה ולעדכן אותה.

 

 

 

3. איך מוסיפים מנהלים וכותבים הודעה לכל החברים בקבוצה?


בלחיצה על כפתור "ניהול חברים ומנהלים" או בכניסה ישירה דרך המסך הראשי של הקבוצה, תוכלו לראות את כל החברים בקבוצה, להוסיף או להסיר חברים מניהול הקבוצה ולכתוב לכל חברי הקבוצה הודעה:

 

 

4. האם אפשר למחוק את הקבוצה?


במסך הניהול תוכלו לראות אופציה למחיקת הקבוצה: אחרי לחיצה על כפתור זה יופיע חלון קופץ שמוודא כי אכן התכוונתם למחוק את הקבוצה. אין דרך לשחזר את הקבוצה לאחר שמחקתם אותה!

 

 

סרגל הניווט המרכזי בקבוצה

הסרגל במסך הקבוצה הראשי (מעל כתיבת ההודעה) יאפשר לכם לנווט בקלות בין התכנים השונים שהועלו בקבוצה: בקבצים תוכלו לראות במרוכז את כל הקבצים שהועלו לקבוצה, באלבומים תוכלו להעלות אלבומים של הקבוצה וגם לראות במרוכז את התמונות ואת הסרטונים שעלו לקבוצה, בבלוגים תוכלו לראות את כל הפוסטים שנכתבו על ידי חברי הקבוצה ובחברי הקבוצה תראו את כל החברים בקבוצה.

 

 

 

ואחרי שהבנתם את הבסיס הטכנולוגי ואת הכלים שיש בידיכם, כדאי להבין איך לנהל קבוצה בצורה טובה. ריכזנו חמישה טיפים בסיסיים עבורכם, המנהלים החדשים:


1. לא לפחד מחילוקי דעות - כשכולם חושבים אותו דבר ומסכימים זה עם זה מאוד משעמם והקבוצה דועכת, לעומת זאת, כשיש אי הסכמות ואנשים שחושבים שונה ולכולם יש לגיטימציה להתבטא (בצורה מכבדת, כמובן) אז הקבוצה מפרה את חבריה. חילוקי דעות זה מבורך!

 

2. לפרגן - להעצים את חברי הקבוצה, לבקש מהם באופן אישי לכתוב משהו רלוונטי בקבוצה, להחמיא להם כשהם מבטאים את עצמם ובאופן כללי להנהיג אווירה טובה שמזמינה אנשים נוספים להצטרף.

 

3. ליצור עניין - להעלות לפחות פעם ביום נושא לשיחה, תמונה מרתקת, דיון, ציטוט מעניין, כל דבר שיזמין אנשים להגיב.

 

4. מפגשים, מפגשים, מפגשים - קבוצה וירטואלית היא כלי מדהים למובילים של מפגשים חברתיים, אפשר להעלות תמונות, להעלות אירוע של הקבוצה ישירות מהקבוצה, לשתף חוויות, לצחוק מהבדיחות המשותפות שנוצרו במפגש וליצור אווירה של המשכיות עד למפגש הבא.


5. ענווה - מילה נהדרת בניהול! לזכור שלפעמים אנחנו לא יודעים הכול ויכול להיות שדווקא הגולש שמציק לי צודק, או לפחות לא לגמרי טועה. להתייעץ איתנו או עם מנהלים אחרים, והכי טוב - להודות בטעות. כי מי שלא עושה לא טועה, וכשטועים לומדים המון.

 

שיהיה בהצלחה!
מערכת מוטק'ה

  

למדריכים נוספים: 

- מדריך הרשמה למוטק'ה

פרופיל והגדרת חשבון  
סרגל ניווט אישי 
- צ'אט

   

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

למעלה
חזרה