חזרה ליחסים

מיניות אחרי גיל 50: זה אפשרי

דווקא בגיל שבו אנחנו כבר משוחררים מרוב הדאגות ויכולים ליהנות מזוגיות טובה וממיניות בריאה, צצות בעיות חדשות. לרובן יש פתרונות
מאת ד"ר דניאל דריי 17/06/15
מיניות אחרי גיל 50: זה אפשרי
לאתר את הבעיות שמקשות על חיי המין אחרי גיל 50. צילום: Shutterstock

 

 

התקופה שלאחר גיל 50 מלאה שינויים. זהו זמן לעשות חשבון נפש, לבחון מחדש את חיינו ולהחליט כיצד אנו בוחרים לחיות אותם בהמשך. בגיל חמישים פלוס אנחנו יכולים לעשות דברים רבים שתמיד רצינו, אבל לא היה לנו זמן, כסף, יכולת. עכשיו הילדים עצמאים, ואנחנו יכולים להשקיע בזוגיות שלנו.

 

האחריות על הבריאות, על החיוניות ועל המיניות מוטלת עלינו. כדאי לטפל במיניות ולפתח אותה גם אחרי גיל 50. אם נעשה זאת, נזכה לשנים נפלאות רבות.

 

אין גיל שמגביל את המיניות שלנו: להפך. מיניות טובה נובעת בעיקר מניסיון ומבשלות רגשית. בנוסף, היכולת הנשית להגיע לסיפוק מיני גוברת עם השנים, עם ההכרות את הגוף ועם הגברת האינטימיות הזוגית. מחקר מעניין מראה ש-90 אחוז מהגברים ו-70 אחוז מהנשים בגיל 70 עושים אהבה לפחות פעם בחודש. חשוב לזכור שהגיל אינו מגביל את המיניות שלנו. להפך, הרי מיניות טובה היא לא רק כושר פיזיולוגי, אלא בעיקר ניסיון ובשלות רגשית. 

 

מחפשים בן/ בת זוג מעל גיל 50? הצטרפו להיכרויות של מוטק'ה

מיניות? עניין פיזי  - אבל גם נפשי  

להסתכל קדימה בהנאה. צילום:shuttertstock

מיניות היא עניין פיזי ונפשי. סביב גיל 50 אנחנו מסתכלים אחורה ורואים מה עשינו בחיינו. אם אנחנו מרגישים שהצלחנו בחיים והשגנו את מה שרצינו, אנחנו יכולים להסתכל קדימה בהנאה. אם אנחנו מסתכלים אחורה וחשים תסכול שלא הגענו לאן שרצינו, או במידה שאנחנו נתונים בלחץ כלכלי או בבעיות רגשיות, הגוף שלנו יגיב לביטוי הנפשי של הבעיות האלו.

הצטרפו לקהילת פנויים ופנויות של מוטק'ה

רוצים להתעדכן? הצטרפו למוטק'ה בפייסבוק

במקביל, מטופלים בני 50 ומעלה מתלוננים על ירידה בחשק המיני. גברים מציינים כבעייתי במיוחד את חוסר היכולת להשיג זקפה או לשמור עליה, ועל הפרעות בשפיכה ובתחושות הארוטיות. נשים מדווחות על כאבים בעת המגע המיני ועל יובש בנרתיק.

 

לפני שמגיעים למיטה, זהו את הבעיות שמגבילות אתכם שם: העדר זקפה לגברים או יובש בנרתיק. צילום: shutterstock  

בעיות שכיחות אלה מתבטאות בירידה בתכיפות בקיום יחסי מין, ויחד עם זה גם בירידה במגע של חיבה. תכופות הבעיות התפקודיות הללו מביאות לתחושת דיכאון, אי שקט וביטחון עצמי ירוד. לפגיעה זו באיכות החיים יש השפעה שלילית על מערכת היחסים הזוגית. הסיבה לבעיות הללו היא שילוב של גורמים פסיכולוגיים וגופניים.

אבל לרוב הבעיות יש פתרונות. בדרך כלל אפשר להחזיר את הגוף לאיזון ולבריאות מינית מושלמת על ידי שינוי באורח החיים (דיאטה מתאימה ופעילות גופנית). במקביל ניתן לפנות לרופא סקסולוג לפתרון הבעיות ההורמונליות ולקבלת עזרה תרופתית בהתאם לצורכי המטופל ולאורח חייו.

האישה שגילתה את חיי המין שלה מחדש אחרי גיל 50 - וגם כתבה על זה ספר

על סקס עם בן זוג

חדש בגיל השלישי

 מתגרשים בגיל הזהב? כך תעשו זאת נכון

עוד על מיניות בגיל הזהב

"גבר בלי זקפה הוא גבר מתוסכל"

 

0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד ביחסים

טרנד קוסמטי גם בגיל השלישי: שיפוץ איברי המין
הנה נושא שאנחנו פחות מדברים עליו עם חברים: איך נראים איברי המין בגיל השלישי, וכתוצאה מכך - האם ואיך הם...
לקריאת הכתבה
אביזרי מין בגיל השלישי? למה לא?
בני אדם הם יצורים מיניים בכל גיל, וגם בגילים מבוגרים התשוקה ממשיכה לבעור אם רק מתחזקים אותה נכון. לחיים...
לקריאת הכתבה
הגילויים החדשים על סקס בגיל השלישי
האדם הוא יצור מיני – גם מי שלא מאמין גדול בתורה מכיר את מצוות פרו ורבו, נוצרנו כדי להתרבות ובגיל צעיר...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה