חזרה להחיים הטובים

מי נהנה מהשנה שהייתה ומי ירצה לשכוח אותה?

עבור לא מעט ידוענים, השנה העברית שחלפה הייתה סיפור הצלחה. עבור אחרים, היא תיזכר ככישלון צורב עם לא מעט מבוכה. אז מי הם המפורסמים שעשו את השנה ומי יעדיפו לשכוח אותה?
מאת קרן אוחיון 02/10/19
מי נהנה מהשנה שהייתה ומי ירצה לשכוח אותה?
אייל שני. השנה שחלפה האירה לו פנים? צילום: עדי אורני

 

שנת ההצלחה שלי

 

אודטה

 

אודטה, צילום: טל גבעוני

 

מה עשה לה את השנה: אחרי שנים אחדות של היעדרות מהמסך הטלוויזיוני אודטה חזרה, ובגדול. כשהיא בת 66 היא נכנסה בצעד מפתיע לתוכנית הריאליטי 2025 (בכניסה השנייה של המתמודדים), ואמנם התוכנית לא הצליחה להתקרב לנתוני ההצלחה של "האח הגדול", אבל אודטה הפכה לדמות אהובה שנשארה בתוכנית זמן רב. במקביל, היא חזרה לעשות את מה שהיא הכי טובה בו: הנחיית תוכנית לייף סטייל שבועית מדי שבוע (המשודרת בערוץ 12). יש לה גם פינה בתוכנית הבוקר של הערוץ המשודרת בימי שישי, שבה היא מייעצת לצופים ששולחים לה שאלות, והיא מנהלת עמוד פייסבוק תוסס עם עשרות אלפי עוקבים, שבו היא מפרסמת עצות לחיים טובים, מתכונים, ואת כל מה שהיא כל כך ידועה בו.

מה נאחל לה לשנה הבאה: להמשיך לככב. אין ספק שטלוויזיה היא מקומה הטבעי של אודטה. הקהל אוהב אותה ומצביע בשלט, והיא מפגינה את אהבתה בחזרה. נאחל לה שתמשיך להנחות את התוכנית שלה ואולי גם תפרוץ למחוזות אחרים, למשל תפקיד אורח בסדרה קומית, כי יש לה המון הומור. הכל פתוח.

 

ציפי שביט

 

ציפי שביט, מתוך הסדרה "המדובב", צילום באדיבות YES

 

מה עשה לה את השנה: בגיל 72 ציפי שביט המציאה את עצמה מחדש, פעמיים. עם אלפי עוקבים שרק הולכים וגדלים היא הפכה לכוכבת אינסטגרם, והוכיחה שהרשת ממש לא שייכת רק לצעירים (וזה אחרי שסיפרה בראיון לאמנון לוי בערוץ 13 שעד לא מזמן לא ידעה מה זה אינסטגרם בכלל). היא מצלמת סרטונים כמעט מדי יום, בדרך כלל בביתה הפרטי, עם או בלי חיקויים אבל עם הרבה צחוק. וזה עוד לא הכל: השנה היא קיבלה תפקיד דרמטי ראשון בסדרת הדרמה-פשע "המדובב" ששודרה ב- yes. שביט משחקת בסדרה את דמותה של ראש ארגון פשע מקומי, ובניגוד למה שכולנו מכירים כבר עשרות שנים, לא רק שהיא לא מצחיקה שם, היא אפילו בקושי מחייכת.

מה נאחל לה לשנה הבאה: את מה שהיא מאחלת לעצמה מדי בוקר באינסטגרם ובכל ראיון אפשרי: בריאות וכוח להמשיך. בשבילה, וגם בשביל ההנאה שלנו ממנה.

 

אייל שני

 

אייל שני, צילום: עדי אורני

 

מה עשה לו את השנה: לשף אייל שני היו כמה שנים קשות שכללו הסתבכויות כלכליות, גירושים מורכבים וסכסוכים עסקיים, אבל השנה נראה כי הכל סוף סוף מאחוריו. השף, שחגג השנה 60, עומד מאחורי שורה של מסעדות (המזנון, צפון אברקסס, פורט סעיד, רומני וסלון) שזכו אמנם לביקורת על העובדה שהן יקרות מדי, אך הן בכל זאת מצליחות מאוד. בנוסף, כמובן, שני מככב כשופט אהוב ב"מאסטר שף" עם התפלפלויות על עגבניות, אבל גולת הכותרת היא שהשנה הוא פתח את מסעדת "הסלון" בניו יורק, והיא זוכה להצלחה מסחררת עם תור של 4 חודשים להזמנת מקום, וביקורות מהללות במדורי האוכל במגזיני העיר הגדולה. גם ביקורת לא נחסכה ממנו, אחרי שגבה לא פחות מ- 24 דולר על סשימי עגבנייה, מנה שמורכבת מעגבנייה אחת בלבד. ובכל זאת, הקהל כך נראה מצביע ברגליים לטובת שני.

מה נאחל לו לשנה הבאה: שההצלחה שהוא זוכה לה תמשיך, כמובן, וששני ייתן לשותפיו העסקיים לנהל את העסקים בעוד שהוא מתרכז בכישרונו הקולינרי. עוד נאחל לו לא לקפוץ מעל הפופיק. אנחנו לגמרי בעד תעוזה, אבל על שני להסתכל על הלקוחות שלו יותר בגובה העיניים, לזכור שעגבנייה עבור רובנו היא בסך הכל עגבנייה, ושיגבה בעבורה ובעבור מנות אחרות מחירים בהתאם.

 

גילה אלמגור

 

גילה אלמגור מתוך הסרט "ציפורי חול", צילום: נועם יוסף, באדיבות YES

 

מה עשה לה את השנה: השחקנית הוותיקה חגגה 80 השנה כשהיא ממשיכה לשמש הגברת הראשונה של התיאטרון הלאומי "הבימה", משחקת בלי הפסקה (כמעט מדי ערב היא על הבמה) ואף חגגה – שוב – את נישואיה ליעקב אגמון, מנכ"ל התיאטרון לשעבר. השניים חידשו את נדריהם, בפעם השלישית אגב - הם זוג שאוהב להתחתן כנראה - מול קהל אוהב של בני משפחה ובראשם בתם ונכדיהם, חברים, שחקנים וקולגות. אלמגור מוכיחה שכל עוד אוהבים את מה שעושים, אפשר להמשיך לעשות זאת גם בלי להתחשב בגיל. היא מהווה דוגמה ומופת לבני הגיל השלישי, שחלקם או אפילו רובם צעירים ממנה גם בעשרים שנה.

מה נאחל לה לשנה הבאה: לפני כחודש אלמגור מעדה על במת הבימה במהלך המחזמר "סימני דרך", ופונתה לבית חולים. מאז היא החלימה וחזרה לבמה ומכאן נאחל לה בריאות שלמה והמשך הצלחה.

 

חוה אלברשטיין

 

חוה אלברשטיין בפרסומת המדוברת, צילום מסך מתוך קמפיין YES ביוטיוב

 

מה עשה לה את השנה: בגיל 72 חוה אלברשטיין עשתה משהו שלא עשתה מעולם: קמפיין. היא כיכבה בתשדיר פרסומת ל-yes והפגינה הומור עצמי משובח. הביקורות אגב היו חלוקות: מצד אחד היו את המפרגנים מכל הלב, שהצדיעו לזמרת המיתולוגית על האומץ והתעוזה וגם על השכר שדווח, כחצי מיליון שקלים, כולל שימוש בזכויות לשירה האלמותי "לונדון". מצד שני, היו את אלה שחשבו שזמרת גדולה מסוגה לא צריכה להתבזות בהשתתפות בפרסומת. אנחנו, כאמור, תומכים בזכותה לעשות מה שהיא בוחרת ובהחלט בזכותה להתפרנס מיצירתה בכל דרך שהיא רואה לנכון. חוץ מהפרסומת המדוברת ההיא, אלברשטיין מככבת במופע מסקרן עם שלומי שבן, שבו היא שרה והוא על הפסנתר.

מה נאחל לה לשנה הבאה: שתמשיך לפרוץ דרך כמו שהיא רואה לנכון וגם ליצור עוד שירים חדשים שיהפכו לנכסי צאן ברזל. הכרטיסים למופע שלה עם שבן נמכרים בקצב מהיר, אז נאחל לה ולנו גם עוד הופעות.

 

השנה שאעדיף לשכוח

 

ציפי לבני

 

ציפי לבני, צילום: מארק ליימן, אתר לע'מ

 

אופס: לבני, שלפני כמה שנים כמעט הייתה ראש ממשלה, החליפה כמה מפלגות מאז והשנה הגיעה לשפל פוליטי עת פוטרה בשידור חי על ידי אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה (שמאז התפטר בעצמו), שאליו חברה במערכת הבחירות האחרונה שבה השתתפה. בינתיים כאמור גם גבאי פרש מהמפלגה אבל את נאום הפרישה שלה מהפוליטיקה, כשהיא מובסת ועם דמעות בעיניה, לא נשכח זמן רב.

מה נאחל לה לשנה הבאה: לבני רק בת 61 ולדעתנו יש לה עוד הרבה מה לתת ולעשות בזירה הפוליטית. אנחנו מאחלים לה לחזור אליה למקומה הטבעי בתפקיד בכיר, ולנו, הציבור, ליהנות מניסיונה העשיר ומהרקע המכובד שלה.

 

אהוד ברק

 

אהוד ברק, צילום: חיים צח, אתר לע'מ

 

אופס: ראש הממשלה לשעבר חזר לזירה הפוליטית אחרי שנים שהתרחק ממנה, והתמקד בעסקיו שהניבו לו ממון רב. אחרי שנים אחדות שבהן הביע את דעותיו הנחרצות בטוויטר בעיקר, הוא חבר לחברי הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ וסתיו שפיר ממפלגת העבודה, והקים בגיל 77 מפלגה חדשה – המחנה הדמוקרטי. הוא קיווה שמפלגה זו תהיה מפלגת העבודה החדשה ומיקם את עצמו במקום העשירי לצד גיוסים מעוררי עניין כמו זה של נועה רוטמן, נכדתו של יצחק רבין ז"ל. ההרפתקה הסתיימה במפלה צורבת עם חמישה מנדטים בלבד, כשגם ברק וגם רוטמן מצאו את עצמם מחוץ לכנסת הבאה. ברקע הדברים, ברק גם הסתבך בפרשת עבריין המין ג'רי אפשטיין כשתמונות שלו נכנס לביתו במנהטן כשהוא בפנים מכוסות פורסמו בצהובון בריטי.

מה נאחל לו לשנה הבאה: שיתמקד בתחום שאותו הוא עושה הכי טוב מאז שפרש מפוליטיקה – עסקים. ההצלחה מוכחת, הכישלונות מועטים ויש הרבה פחות סיכוי להכפשות בעיתונים. ברק, הגיע הזמן שלך ליהנות מהחיים.

 

יונתן רושפלד

 

יונתן רושפלד מתוך "גולסטאר", HOT3, צילום מסך מתוך יוטיוב

 

אופס: השף יונתן רושפלד הוא מסתבך סדרתי בשערוריות שזוכות לסיקור תקשורתי נרחב. הוא נודע כאדם חמום מוח, ובמיוחד זכורה ההתפרצות האלימה שלו בתוכנית הריאליטי "גולסטאר" בדצמבר של שנה שעברה, שבה כינה את המשתתף אושר קסרי "נכה" ואף היכה אותו עם עמוד תאורה. רושפלד גורש מהתוכנית והוחזר ארצה, ומאז כמו נעלמו עקבותיו. הוא אמנם חתום על מסעדה חדשה יחסית "הקפיטריה" בקניון גינדי בתל אביב, אבל גם היא לא זוכה לתשואות מיוחדות ומהמסך הקטן הוא נעדר לגמרי, כפי הנראה בגלל יחסיו הבעייתיים עם שותפיו להנחיה ב"מאסטר שף", כפי שפורסם בעבר בתקשורת. כשסוף סוף באפריל השנה השתתף בפרסומת למטבחים עם שפים מובילים נוספים, הוא התראיין אצל קורין גדעון בערוץ 12, וכשזו שאלה אותו על התקרית ב"גולדסטאר", תקף אותה בגסות.

מה נאחל לו לשנה הבאה: יונתן רושפלד, אתה רק בן 50, חבל על הבריאות שלך. אנו ממליצים לך להתרכז במאחורי הקלעים, לבשל במסעדות שלך בארץ ובעולם שבהן אתה יכול להפגין את הכישרון המוכח שלך ולהשקיע במשפחה החדשה ובילדיך הקטנים. רק בריאות.

 

מלך היופי: רימון לטיפוח העור

מתוק התפוח: כל הסיבות לאכול תפוחים (ומתכון)

משפחה לא בוחרים: איך לעבור את החגים בשלום

ציפי שביט: מלכת האינסטגרם החדשה

מה יש לכולם נגד הפרסומת עם חוה אלברשטיין?

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד בהחיים הטובים

חתונה ממבט ראשון: סוף סוף זוג מבוגר
במוצ"ש האחרון, אחרי שתי עונות, זה סוף סוף קרה: העונה החדשה של "חתונה ממבט ראשון" (ערוץ 12) נפתחה עם שידוך של...
לקריאת הכתבה
"רציתי שיזכרו את אבא דרך הציורים שלו"
5.5.19 - את התאריך הזה עמית פדר ומשפחתה לא ישכחו לעולם. זה היה היום שבו הזמן עבורה עצר מלכת, ואביה האהוב משה...
לקריאת הכתבה
אורי גלר: "אני עובד על סדרת דרמה אמריקאית על חיי"
  מה לא נאמר על אורי גלר - שהוא מגלומן, פנטזיונר. בתוכנית של הקומיקאי האמריקני ג'וני קרסון הוא אף הושפל, לאחר...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה