חזרה ליחסים

מצפון ועד דרום: חברים חדשים אחרי גיל 50

מחפשים חבר'ה חדשים? אנשים כמוכם, שגרים לידכם? הקבוצות האזוריות של מוטק'ה, מהגליל ועד אילת, הן כנראה הפתרון שלכם. הכירו אותן
מאת עדי כץ 29/06/15
מצפון ועד דרום: חברים חדשים אחרי גיל 50
מצפון ועד דרום - בקבוצות של מוטק'ה תמצאו חברים בכל מקום. צילום: Shutterstock

 

 

בשנים האחרונות מתגברת התחושה שמערכות היחסים מסתתרות מאחורי צגי מחשב. אנחנו פוגשים חברים חדשים, בני זוג, מכרים לרגע – הכל בלי לפגוש אותם מעולם. הקבוצות החברתיות של מוטק'ה – שנולדו מאחורי מסך ומקלדת – הן תשובה הולמת למגבלות הטכנולוגיות. גם אם הכרנו באינטרנט, החברות לא צריכה להישאר על צגי המחשב. למה שלא ניפגש?

 

 

הקבוצות, המפוזרות כיום ברחבי הארץ, נולדו בקהילת "מפגשים חברתיים" באתר. לדברי ערבה גרזון-רז, מנהלת הרשת החברתית במוטק'ה, גולשים החלו לפרסם בקהילה יוזמות שהם מובילים וככה החלו להתגבש הקבוצות הראשונות. "היה ברור כבר אז שהקבוצות הן מגמה חזקה", היא אומרת. "מפגשים הם דבר שכולם מחפשים ויש בו צורך משמעותי".

 

 

בינואר האחרון, עם שדרוג האתר, נוספו הקבוצות, פלטפורמה אינטרנטית נוחה ומזמינה, שכל גולש יכול לפתוח ולנהל. "הקבוצות יכולות להיות פתוחות לכולם, או סגורות ופרטיות, על בסיס תחביב כמו אמנות או היסטוריה, דוברי יידיש או צרפתית, או על בסיס גיאוגרפי. הפלטפורמה הזאת מאפשרת לרכז את התמונות, הקבצים והדיונים של הקבוצה ולכתב את כל החברים, בלי להסתבך עם רשימות של כתובות מיילים".

 

 

"כיום עם התוספת של הקבוצות, קהילת מפגשים חברתיים בניהולה של חייה מרכזת את כל המפגשים החברתיים שקיימים בכל הקבוצות ברחבי הארץ. מדי שבוע נוספות קבוצות חברתיות חדשות ויוצרות מפגשים מאוד מרגשים שבהם אנשים יוצאים מהעולם הוירטואלי ומכירים חברים חדשים."

 

 

הקבוצות החברתיות על הבסיס הגיאוגרפי, פתוחות לגברים (שקצת נמנעים) ולנשים, נשואים או פנויים. הן מציעות מפגשים ופעילויות חברתיות ובראש כל אחת עומד מנהל או מנהלת, שמארגנים את המפגשים ומנצח על הפעילות. חשוב לציין שכל המובילי מפגשים עושים זאת בהתנדבות ומשקיעים זמן ואנרגיה לטובת הצלחתם.

 

מחפשים קבוצה קרובה לבית? חפשו באינדקס שלנו

 

 

מוטק'ה פתח תקווה

 

מנהלת: חיה ביבאס

 

מספר החברים: כ-60 (לכל מפגש מגיעים בסביבות 25).

 

תדירות המפגשים: אחת לשבוע, לפעמים יותר.

 

פעילויות: אנחנו יוצאים יחד לערבי שירה בציבור או ריקודים בשישי בערב. פעם בחודש עורכים קבלת שבת באחד הבתים ובכל יום חמישי, הרחבה שליד "ארומה" ב"קניון עופר", היא שלנו. אנחנו יושבים, שותים קפה ומשוחחים. לפעמים מישהו מקריא קטע מעניין מהעיתון ומדברים עליו, מספרים הרבה בדיחות.

 

הרכב הקבוצה: יש לנו חברים מכל הסוגים. יש לנו פסיכולוג, עורך דין, כימאית בכירה בגמלאות, הרבה אנשים איכותיים.

 

היכרויות רומנטיות: יצרנו בקבוצה כבר שלושה זוגות, שמחזיקים מעמד כבר כמה חודשים.

תקשורת: באתר מוטק'ה ובקבוצת ווטסאפ שלנו.

 

למה זה טוב: הקטע החברתי מאוד חשוב. אנשים רוצים לצאת, לפגוש לשוחח. כך יש לך מטרה, תוכנית. רוב המבוגרים די בודדים ויש רבים מאוד כאלה. אצלנו בקבוצה יש המון תמיכה הדדית, שחשובה בעיקר בזמני משבר.

 

מצטרפים חדשים: הקבוצה פתוחה ואנחנו רוצים לעודד גברים נוספים להצטרף.

 

מוטק'ה צפון


 

מנהלות לאה שניאור ולילי אפטר

 

מספר החברים: משתנה, מעל 100.

 
   

תדירות המפגשים: לא קבועה.

 

פעילויות: אנחנו יוצאים יחד לטיולים, הלכנו לרקוד, בשבוע הבא יש לנו הרצאה בבית פרטי בנושא הקשור בתנ"ך. לאחרונה חגגנו בדירה פרטית יום הולדת לכל מי שנולד מה-1 בינואר עד 31 במאי וזאת היתה מסיבה כיפית מאוד. בדרך כלל אנחנו נפגשים בבתי קפה, אין לנו מקום קבוע, אבל הרבה פעמים מקום המפגש הוא קניון "לב המפרץ", שקרוב גם לחיפאים וגם לאלה מהקריות.

 

הרכב הקבוצה: רובנו נשים בגילאי 60 פלוס עד 75. יש בינינו גרושות, מרביתנו אלמנות. חלקנו עדיין עובדות. אני הייתי מנהלת חשבונות, חברתי לניהול הקבוצה לילי אפטר, היתה מנהלת מתנ"סים, יש לנו כמה מורות, אבל זה מאוד מגוון.

 

היכרויות רומנטיות: עוד לא היו אצלנו, כי גברים פחות מצטרפים. במסיבת יום ההולדת הגדולה היו גם גברים.

 

תקשורת: דרך מוטק'ה ובקבוצת הווטסאפ, אבל לא לכולם יש, אז לפעמים צריך לצלצל.

 

למה זה טוב: התאלמנתי לפני שנה ולפני חצי שנה החלטתי לשנות את האווירה בחיי ואת המרקם החברתי, כי הלבד הוא לא נעים. בתי עודדה אותי לפתוח את הקבוצה ותוך יומיים הצלחתי לארגן אותה. היתה היענות מאוד גדולה וזה רק מראה כמה יש בזה צורך.

 

מצטרפים חדשים: אנחנו מנסות לשתף כמה שיותר אנשים. רק לאחרונה צירפתי לקבוצה כמה נשים שפגשתי וכמובן שנשמח שיצטרפו גם גברים.

 

ראשון לציון

 

 

 

מנהלת ורדה חג


מספר החברים: הקבוצה חדשה, בת כ-20 איש.

 

תדירות המפגשים: עדיין לא חשבנו על זה, במפגש הראשון שהיה לאחרונה התמקדנו יותר בתכנים.

 

פעילויות: חשבנו על אירוח בבתים, על ביקור במכון ויצמן שתארגן מישהי שעובדת שם, הליכה להצגות ומופעים, סדנת כתיבה יוצרת, קבוצת הליכה. ניפגש בכל מקום אפשרי, לא בחרנו בית קפה קבוע. 

 

הרכב הקבוצה: במפגש הראשון היו שלושה גברים, מתוך כ-20 וזה דבר שקורה תמיד.

 

היכרויות רומנטיות: כולנו אנשים פנויים, כך שייתכן שיקרו דברים.

 

תקשורת: אחת מאיתנו אחראית על הקשר עם חברי הקבוצה, דרך האתר. בשלב זה, מדובר על הצעות לפעילות.

 

למה זה טוב: אנשים אמרו שהם פשוט רוצים חברה. ללכת ביחד להצגה, סרט, מועדון, או סתם לפטפט. גם אם יש לך שניים שלושה חברים ותיקים, לא תמיד תחומי העניין משותפים. אני חיפשתי אנשים שעוסקים בכתיבה וכשמישהי מהקבוצה הציעה לעשות סדנת כתיבה בביתה, מאוד שמחתי.  

 

מצטרפים חדשים: כולם מוזמנים.


כרמיאל והסביבה

 

מנהלת: זיוה ליבוביץ


מספר חברים: חברתי טובה שטרוק ואני הקמנו את הקבוצה רק לפני כמה ימים. נכון לעכשיו יש 16 בקבוצה. וטובה שהיא מרמת הגולן פתחה קבוצה עצמאית של הגולן והכנרת, אבל נשתף פעולה במפגשים משותפים.

 

תדירות המפגשים: בהתחלה נכוון לתדירות של אחת לחודש ואחר כך אולי נעבור לכל שבועיים. זה תלוי ברצונות של האנשים ובהרכב.

 

פעילויות: אנחנו רוצות לארגן מפגשי שיחה, טיולים, ארוחות משותפות בבית קפה או אצל אחד החברים.

 

הרכב הקבוצה: עדיין אי אפשר לדעת. כרגע אנחנו רק נשים. טובה ואני, ששימשנו כרכזת תרבות וכרכזת גמלאים (בהתאמה) הרבה שנים בראש פינה, מכירות היטב את התופעה. בהתחלה הרוב נשים, שהן יותר חברתיות ופתוחות, אחר כך, לאט לאט, מצטרפים גם הגברים.

 

תקשורת: בינתיים רק דרך אתר מוטק'ה, למרות שהיום העברתי מיילים. גם קבוצת ווטסאפ באה בחשבון.

 

למה זה טוב: הרבה אנשים מבוגרים מספרים שבבוקר יש להם תעסוקה, אבל אחר הצהריים חסרה להם החברה, בעיקר בקיץ כשמועדוני היום סגורים. טיול משותף לפנות ערב, יכול להיות מאוד נעים. בצפון יש גם בעיה שכל ישוב עורך פעילות חברתית בתוכו ויש שובע מלראות כל הזמן את אותם אנשים.

 

מצטרפים חדשים: אנחנו שואלות את עצמנו מה זה קבוצה וכמה היא יכולה להכיל. כשיהיו עשרה הראשונים, נדע, אבל אנחנו מכוונות גבוה.

 

השרון

 

מנהלת: ויויאנה


מספר החברים: הגרעין הקשה מונה 14-15 חברים.

 

תדירות המפגשים: אחת לשבועיים בימי ראשון.

 

פעילויות: אנחנו שוכרים חדר במכללה למבוגרים בכפר סבא ועורכים מפגשים, כל פעם בנושא אחר. בסוף כל מפגש מישהו מתנדב להביא תוכן לפעם הבאה. היו לנו ערבי בינגו, משחקי חברה, יוגה צחוק, הרצאות, סדנה לפיתוח המוח, הרצאה של המועצה לצרכנות. הפעילות היא שעה פלוס ולפני ואחרי שותים קפה ומדברים ונוצרו כאן חברויות. בקיץ נלך גם לים.

 

הרכב הקבוצה: יש לנו שלושה גברים והיתר נשים. אני הצעירה ביותר, בת 60 ויש לנו עד בני 70 ומשהו. רובם פנסיונרים, יש לנו מנהלת חשבונות, מורים, ציירים, שמגיעים מכפר סבא, הרצליה, הוד השרון, רמת השרון ואלפי מנשה.

 

היכרויות רומנטיות: לא נוצרו זוגות אצלנו וזו גם לא מטרת הקבוצה.

 

תקשורת: יש לנו קבוצת ווטסאפ וכמובן דרך אתר מוטק'ה.

 

למה זה טוב: כשפתחתי את הקבוצה, המטרה היתה להרחיב את מעגל החברים שלי. לכולנו יש צורך להרחיב את מעגל החברים ולהכיר אנשים חדשים, בכל גיל. 

 

מצטרפים חדשים: אם מישהו רוצה להצטרף, נשמח. זו לא קבוצה סגורה.

 

הרצליה

 

נינה יקואל

 

מספר החברים: 10-12.

 

תדירות המפגשים: אחת לשבוע. נכון להיום אנחנו נפגשים בקניון "שבעת הכוכבים" בהרצליה. הקבוצה די חדשה, רק חודש ביחד ואני מתכוונת להציע להיפגש שבוע בבית כלשהו.

 

פעילויות: אנחנו נפגשים בבית קפה, שאני מגיעה אליו קודם כדי לארגן לנו את השולחנות. אנחנו יושבים מסביב, אני מארגנת משחקי חברה, משחקי טריוויה, מהות החיים וכד' וזה מאוד נחמד ואנחנו מקיימים שיחות על נושאים שונים. אנחנו מתכננים לצאת גם לטיולים ולמופעי תרבות.

 

הרכב הקבוצה: כולנו אלמנים ואלמנות, בעיקר נשים ויש גם גרושות. יש בינינו בעלת עסק לטקסטיל לשעבר, מורה. זה מגוון.

 

היכרויות רומנטיות: והיה וייווצר קשר בין שני אנשים, נהדר.

 

למה זה טוב: כי אנשים מאוד בודדים. אני פסיכותרפיסטית במקצועי ואנשים מבוגרים מדברים אתי הרבה על בדידות. הילדים עזבו את הבית, יש כאלה שהפסיקו לעבוד וזו בעיה. בנוסף למפגשים, אני נמצאת בקשר עם כל אחד מהקבוצה, מתקשרת ושואלת לשלומם. 

 

תקשורת: יש לנו את הווטסאפ הקבוצתי ודרך מוטק'ה, שם אני כותבת כל מיני ציטוטים וקובעים מפגשים.

 

מצטרפים חדשים: אולי עד 15 אנשים. בעתיד נרצה אולי להיות קצת יותר בבתים, ובית פרטי לא יכול להכיל יותר מזה.

 

ירושלים

מנהל: עובד

מספר החברים: בסביבות 40.

 

תדירות המפגשים: הקבוצה קיימת פחות מחודש. כרגע היה מפגש ואני מנסה עכשיו לארגן ערב שירה ועוד שבועיים יציאה לסרט.

 

פעילויות: נצא לטייל, אני מקווה שגם לעין גדי, נצא לנופש משותף, ימי כיף, כל מה שאפשר.

 

הרכב הקבוצה: יש לנו זוג אחד וכל השאר פנויים ופנויות. מבחינת גברים ונשים, זה פחות או יותר חצי חצי. אני מנהל פרויקטים בבנייה בדימוס ויש לנו אקדמאים ובכלל, אנשים איכותיים.

 

היכרויות רומנטיות: עוד לא היו. אני אשמח מאוד שייווצרו זוגות מתוך הפנויים והפנויות.

 

1  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה לוסי1 18/01/19
אני ירושלמית במקור, גרה כרגע בצפון הנגב, מתכוונת לחזור לירושלים. אשמח לשמוע על מפגשים וטיולים.
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

"חברה טובה היא כמו אחות, ולפעמים יותר"

אנחנו מכירים חברים בבית הספר, בצבא, באוניברסיטה, בעבודה, דרך בני זוג. כשיש כבר ילדים אנחנו מכירים חברים...

לקריאת הכתבה
אלמנים? כל הדרכים להכיר חברים ופרק ב'

 

 

 

זה ידוע שאנשים מוצאים עניין באנשים דומים להם, או בעלי מכנה משותף עמם. חשבו על בני הזוג שלכם או על...

לקריאת הכתבה
איך להכיר חברים חדשים אחרי גיל 50?

"אני זוכרת שישבתי מול הטלפון והתלבטתי את מי להזמין לקפה ספונטני", מספרת ליאורה, 61 (כל השמות בכתבה זו בדויים...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה