חזרה לחדשות היום

נדבה? לא, תודה

אחרי ההופעה של ניקול ראידמן בהפגנת הנכים והצעתה לתת 2000 שקלים לאחת המפגינות, גדעון רייכר זועם: הנכים, הקשישים ושאר נזקקים אינם זקוקים לנדבה, הם זקוקים לשינוי אמיתי
מאת גדעון רייכר 23/10/17
נדבה? לא, תודה
צילום מסך מתוך יוטיוב חדשות כאן

 

 

ניקול ראידמן, למי שאינו מכיר, היא אשת עסקים הנשואה לעתיר ממון. היא פעילה  ונמרצת. מועידה את עצמה, לפי דבריה שלה, לתפקידים פוליטיים בעתיד. באחרונה הופיעה במלוא הדרה, כאשר בעת הפגנת הנכים טרחה והגיעה למקום ההפגנה. שלפה את ארנקה לנוכח המצלמות והציעה סך של אלפיים שקלים במזומן לאישה נכה המרותקת לכיסא גלגלים. המחווה הזו עוררה גל של תגובות. הנכה עצמה דחתה את הצעת הנדבה התקשורתית, אבל מיקדה שוב את הציבור בכותרת: פניה של החברה הישראלית, לאן?

 

הקשישים, הנכים וכל הנזקקים - אין לראות אותם כמסכנים הזקוקים לרחמים. הם אינם מבקשים נדבה בדמות אישה רחומת לב כניקול שתשלוף שטרות מארנקה, הם מבקשים הכרה בסיסית במעמדם בחברה הישראלית. זה ביתם. הם תורמים ותרמו את מיטב כישוריהם לחברה, וכעת נזקקים לעזרה. 

 

הרחמים אינם התשובה שהם מצפים לה. הגיעה העת להכרה בעובדה שכל אחד ואחת מאיתנו יהיה חלילה נזקק לעזרה בבוא היום. הגורל מזמן לנו לעיתים תהפוכות כמו נכות ומגבלות, וזה הרגע שבו החברה הישראלית צריכה וחייבת לחבק בחום ובאהבה את הנזקקים. אין להשליך לעברם תרומות בנוסח ניקול בכיכר העיר לנוכח המצלמות, אלא לטפל אחת ולתמיד בנושא הכאוב הזה, בתשומת הלב הממשלתית והציבורית הראויה.

 

כל אותם תקציבי ענק הזורמים ללא הפוגה בעקבות דרישות וחישובים קואליציוניים, לציבור גדול ורב של גברים עתירי שרירים בריאים בנפשם ובגופם, החובשים את ספסלי לימוד התורה בישיבות - הגיעה העת שישנו את מסלול זרימתם וינהרו לעבר אלה שאינם מסוגלים, בשל מגבלות הגיל והגוף, לכלכל את עצמם.

 

 

החברה הישראלית אינה יכולה עוד לעמוד מנגד

 

 

מחווה או השפלה? מתוך התכנית "הכל כלול" בערוץ 10, מתוך יוטיוב

 

 

המבוגרים ("הזקנים", בעגה הדיבורית) הם אלה שתרמו מחלבם, לעיתים מדמם ומרצם, למען החברה. הסיסמא "אל תשליכנו לעת זקנה", לדאבון הלב, אינה חלה עליהם. השאלה המציקה החוזרת ללא גבול היא: עד מתי יכתבו שוב ושוב השורות הללו? עד מתי תימשך הקריאה לתמיכה הוגנת והולמת של החברה הישראלית באלה שתוחלת החיים שלהם, לשמחת כולנו, התארכה? באלה שגורלם לא שפר עליהם, בנכים ובמוגבלים?

 

החברה הישראלית אינה יכולה עוד לעמוד מנגד. להתבונן בשובתים ובחוסמי הכבישים בחדשות הטלוויזיה מדי ערב ולשתוק. את קצבת הזקנה למשל לא עדכן משרד האוצר מאז שנות דור. ההתעלמות וההזנחה של ציבור המתקרב למיליון איש מרתיחות את הדם.

 

מדוע ההתעלמות המגונה הזו? האם בגלל שמפלגת הגמלאים נמוגה, ואין גוף בעל עוצמה שייצג אותם בכנסת ובמוסדות השלטון כקבוצת לחץ פוליטית? האם בגלל העובדה שהחלשים בחברה אינם מתכנסים להפגנות זעם בכיכרות וברחובות? פקעה הסבלנות. הגיעה העת למעשים.

 

בתמונה הראשית: צילום מסך מתוך חדשות "כאן", מתוך יוטיוב

 

עוד ברייכר מתרגז

 

  

פניות לגדעון רייכר - sheder@bezeqint.net

 

 

ומה אתם חושבים? הצטרפו לפרלמנט של מוטק'ה

 

0  תגובות  אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עוד בחדשות היום

האם החיסון נגד שפעת לא יעיל בגיל השלישי?
מדי שנה מושיטים את זרועותיהם מאות אלפי קשישים ומתחסנים כנגד מחלת השפעת, וחיוך של נחת עולה על שפתיהם. הם...
לקריאת הכתבה
אם כל הסיוטים: תחבורע ציבורית
אנחנו נוהגים לשאת את ראשינו בגאווה וקובעים ביהירות: אנחנו עם סגולה, אין כמונו בסביבה. האמנם? ואולי הגיע...
לקריאת הכתבה
מר בנימין נתניהו, קבל כבר החלטה
ראש הממשלה בנימין נתניהו חוזר ומצהיר: כל עוד הפלשתינאים לא יכירו במדינת ישראל, לא ננהל איתם משא ומתן...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה