מוטקה > מודעות > סטודיו לציור
סטודיו לציור

סטודיו לציור

התמונה של תגונה פורסם ע”י בת חן 25/03/15
מחיר: 
ככל שאתה מסתכל במציאות יותר מקרוב היא נהיית יותר פנטסטית "דיאן ארבוס"

לצייר את הנפש
כאלפי שנים מנחשת האנושות שבנפש של כל אחד מאיתנו מתרחשת פעילות אינטנסיבית שכמעט אין לנו גישה ישירה אליה. בתרבויות הפרימיטיביות היא זוהתה עם רוחות האבות וכחות טבע שונים. בתרבויות מאוחרות יותר זו היתה זירת מאבק בין האלים הטובים לאלים הנקמנים חורשי הרע. בין אל לשטן, בין היין ליאנג וכדומה. בתרבות המערבית מדברים על הלא מודע והסתמי, המודע הקולקטיבי לפי יונג וכן הלאה.
לכוחות הפועלים בנפש יש מגוון עצום של דרכי ביטוי : חלומות, סימפטומים, סמלים, ריטואלים, טקסים,התנהגויות שונות ועוד. הם המקור הגדול לכל פעילות יצירתית אמנותית ואחרת.
במשך שנים אני עוסקת בהדרכת ילדים ומבוגרים בציור ובציור הנפש. אני מלמדת אמנות וציור, את חוקיו ויחסו למציאות וגם את הציור שמכוון למציאות הפנימית. מטרת העבודה בסטודיו היא חווייתית – לתת לתלמידים צורה וצבע למה שמתחולל בנפשם.

הצורך להתאים את עצמו לתרבות וערכיה, הצורך להסתגל לנסיבות החיים הוא זה שמכתיב מזה אלפי שנים את החינוך של כולנו. מה שנזנח ודוכא בדרך זו הוויה הנפשית האישית שמקטינה ומגמדת את עצמה מול הדרישות וההכתבות מבחוץ. אני מצאתי דרך ייחודית להגיע בעזרת הציור למחוזות נפשיים מרוחקים, אילמים ומדוכאים המהווים את החלק החי, האישי והיצירתי של הנפש. לאפשרות לסלול בשביל הנפש דרך ישירה לביטוי עצמה ומצבה יש חשיבות עצומה.

בסטודיו שלי אני מאפשרת דרך ציור וקריאת ציורים נגישות למתחולל בנפך פנימה. מוזמנים לבקר.0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
למעלה
חזרה