חזרה ליחסים

סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר

יותר זמן פנוי, פחות עכבות: ש' הכירה את בן זוגה החדש בגיל 64, וחוותה לראשונה בחייה אורגזמה. עכשיו היא מספרת איך ניגשים למין בזוגיות שנייה
מאת מיה אבידן 10/12/15
סקס בפרק ב': אפילו טוב יותר
אומרים לנו שיש סקס אחר. צילום: Shutterstock

 

 

יחסי מין הם דבר מורכב בכל גיל. הפעם הראשונה עם בן או עם בת זוג חדשים מלאה עכבות, חששות ולא מעט מבוכה. בפרק ב' הנושא הופך לעתים סבוך עוד יותר - פתאום, אחרי 30 שנה ויותר עם אותו אדם, עלינו לחשוף את גופנו בפני אדם חדש, והגוף, איך לומר, ממש לא מה שהיה פעם. בנוסף, אנחנו כל כך רגילים למשהו המאד מסוים שהיה לנו.

 

ש', בת 68 ממרכז הארץ, הכירה את בעלה הראשון עוד בצבא. הם נישאו כעבור חצי שנה, בעודה חיילת. "הוא היה הראשון שלי בכל דבר, ואני שלו", היא אומרת. "מובן שהייתי בטוחה שיהיה גם האחרון". לזוג, שהתגורר בעיר צפונית, נולדו שלושה ילדים. לפני כשש שנים, לאחר מאבק ממושך, נפטר בעלה ממחלה. כעבור שנתיים, הכירה במסגרת טיול את ר', אלמן גם הוא, כיום בן 70.

 

"בניגוד אליי, לר' היה לא מעט ניסיון", מספרת ש'. "הוא ואשתו התחתנו בגיל מאוחר יחסית – בטח לזמננו – כך שיצא לו לחוות הרבה יותר לפני שהקים משפחה". ההבדלים בין השניים הובילו לחבלי לידה לא פשוטים. "לר' אין שום בעיה להחזיק ידיים בפומבי, לנשק, לחבק  - אני ובעלי מעולם לא היינו כאלה. היינו ביחד וזהו".

 

"לקח לי המון זמן לשחרר"

 

 

אחרי שהבעל חלה, המין ירד מהפרק. צילום: Shutterstock 

 

 

ככל שהיחסים התקדמו, נתגלעו הבדלים גדולים עוד יותר בין השניים. "אני מאוד לא רגילה למתירנות", אומרת ש'. "זה לא שבאתי ממערה, אבל מבחינתי יחסי מין היו חלק מהעניין של זוגיות ומשפחה, ולא משהו שמתעסקים בו יותר מדי", היא אומרת, ומודה שבתחילת הקשר השניים היו קרובים לפרידה על רקע זה.

 

אבל בסופו של דבר האהבה ניצחה. "לקח לי המון זמן לשחרר", אומרת ש' בכנות, "ועדיין קשה לי להביע חיבה בפומבי – בטח ליד אנשים שמכירים אותי עם בעלי הקודם – אבל אני חייבת להודות שסך הכל גיליתי עולם חדש ושונה מכל מה שהכרתי וידעתי".

 

ש' משתפת, כי את האורגזמה הראשונה בחייה חוותה למעשה עם ר'. "זה לא שלא ידעתי שזה קיים ושיש כל מיני סוגים ותנוחות – זה פשוט לא היה סיפור גדול עבורי", היא אומרת. "לי ולבעלי היה יותר חשוב לגדל את הילדים כמו שצריך, לקנות דירה, ואחרי שבעלי חלה, המין בכלל ירד מהפרק".

 

- מה לגבי הדימוי הגופני? בכל זאת, היית בת 19 בפעם הראשונה שנחשפת מול גבר.

"נכון. אבל קודם כל גם ר' לא בדיוק החתיך שהוא היה פעם. שנית, למרות שאנחנו ביחד כבר לא מעט זמן, בשלב מסוים אנחנו מכבים את האור – יש דברים שעדיף להשאיר בחושך", היא צוחקת.

 

להתמקד בזוגיות החדשה ולא בבני הזוג הקודמים

 

 

בן הזוג החדש לא יהיה דומה לקודם - וזה בסדר גמור. צילום:  Shutterstock

 

המעבר מבן זוג אחד לשני כרוך בלא מעט הסתגלויות. אחת הדרכים לצלוח את זה – לפחות בכל הנוגע ליחסי מין - היא לא להשוות, ולהבין כי כל אדם הוא בפני עצמו. "המגע, הריח, הקולות, התנועה – הכל היה שונה", אומרת ש'. "אחרי שהרגשתי שאנחנו שנינו בכוונות רציניות, הצלחתי לשחרר ולהבין שר', לטוב ולרע, לא דומה כלל לבעלי המנוח, ושזה בסדר גמור". באותה מידה, הניחה ש' להשוואות הבלתי פוסקות שעשתה במוחה בינה לבין אשתו המנוחה של ר'. "זה פשוט חסר טעם", היא אומרת. "כיום בני הזוג הקודמים שלנו לא נוכחים בקשר".

 

יחד עם ההבנה הזאת, הגיעה תובנה נוספת: קבלה. "ר' הוא אדם שמאוד מחובר למיניות שלו – הוא מדבר על זה, יודע מה הוא אוהב, מה הוא לא אוהב. הוא לא שומר לעצמו", אומרת ש'. "בהתחלה הייתי פשוט המומה מזה. בחיים שלי אני ובעלי לא דיברנו על הנושאים האלה". עם הזמן, וככל שבטחה בבן זוגה החדש, המבוכה נעלמה וש' גילתה עולם חדש, שממנו היא גם מצליחה ליהנות.  

 [#middleBanner] 

למעשה, יחסי מין טובים יותר בגיל מאוחר הם רק חלק מההטבות של קשרים רציניים בגילאים האלה. מחקרים שנעשו בארה"ב מראים, כי זוגיות ונישואים שניים בגיל מאוחר הם לרוב שלווים מאוד, ולא צפויים להסתיים. אחת הסיבות לכך היא אי מעורבותם של הילדים בקשר, כי אלה כבר הקימו משפחות משלהם.

 

סיבה נוספת היא פניות: אם במהלך הנישואים הראשונים שני בני הזוג עסוקים בעבודה, בילדים ובפרנסה, בקשר חדש בגיל מבוגר - ללא הלחץ בהקמת משפחה חדשה - יש מקום להשקיע ולהתמקד גם בסקס. "אנחנו מטיילים הרבה, הולכים להרצאות, נפגשים עם חברים", מספרת ש' על הבילויים עם ר' בזמנם הפנוי. "אם מישהו היה אומר לי לפני 30 שנה, שבגיל 68 אני אעשה סקס בצהריים במקום לפנטז על שינה – הייתי אומרת לו שהוא משוגע".

 

הצטרפו לקהילת הפנויים פנויות של מוטק'ה!

כל מה שרציתם לדעת על סקס אחרי גיל 50  

גברים בני 50 פלוס? אל תוותרו על סקס

אורגזמה בריאה: מיניות בגיל השלישי

מיניות אחרי גיל 50 - הבעיות

עכשיו זה מדעי: זוגיות טובה, סקס טוב

האישה שלא מפחדת לדבר על מין בגיל 74

זוגיות בפרק ב': להקשיב ללב ולא לסביבה

כן דופקים חשבון: הסכמי ממון בפרק ב'

אף פעם לא מאוחר למצוא אהבה

"זוגיות היא מקצוע לכל דבר"

בעיות בזקפה? אולי יש לכם סוכרת

מעבדות לחירות: גירושים בגיל 50 פלוס

מתגרשים בגיל הזהב? כך תעשו זאת נכון

"גבר בלי זקפה הוא גבר מתוסכל"

3 סיפורי אהבה מעוררי השראה

 

 

מחפשים בן/ בת זוג מעל גיל 50? הצטרפו להיכרויות של מוטק'ה!

 

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד ביחסים

סקס בפרק ב': האם אפשר להגיע לאורגזמה?

א. בת 55, גרושה, התקשרה כדי לקבוע פגישה ואמרה לי: "אף פעם לא גמרתי. אני בקשר חדש ומפחדת לקלקל אותו".

א....

לקריאת הכתבה
"אני לא מצליח להגיע לזקפה!"

לפני כמה חודשים התקשר אלי ד' (השם המלא שמור במערכת) בבהלה. "באיזה גיל זה נגמר? אני לא מצליח שיעמוד לי!". הוא בן...

לקריאת הכתבה
סקס אחר: גברים מדברים מיניות

שלוש שנים אחרי צאת הספר המצליח "ערות – נשים מדברות מיניות" שכתבה תמר מור סלע, מגיע תורם של הגברים. אחרי...

לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה