חזרה לאופנה ויופי

על חוט השערה: עיצוב גבות בגיל מבוגר

מה עושים עם השערות הלבנות, איך ממלאים גבה שהתדלדלה ואיזה איפור קשור לעניין? מאפרת ומעצבת גבות עם כל התשובות
מאת שרית מיקלצקי 22/12/15
על חוט השערה: עיצוב גבות בגיל מבוגר
רווח גדול מדי בין הגבות הוא דוגמה לעיצוב לא נכון. צילום אילוסטרציה: Shutterstock

 

 

ההתבגרות מביאה איתה ניסיון וחוכמת חיים, אבל גם כמה תופעות פחות נעימות. למשל, התדלדלות השיער, ובכלל זה גם שיער הגבות, שלעיתים צמיחתו נפסקת לגמרי. מנגד, פתאום חלה צמיחת שיער באזורים לא רצויים בעליל (מישהי אמרה משהו על הסנטר?).

 

הגבות שלנו נותנות את המסגרת הכללית לפנים: הן יכולות ליצור מראה של עיניים צעירות ומורמות, או לחילופין – של עיניים "נפולות" וכבויות. לאורך השנים צורת הגבות שונתה בהתאם לצו האופנה, כך שלאחר פעולה עקבית של מריטת שיער באותו אזור, הגבות התקבעו בצורה לא מחמיאה או רצויה. הדבר קורה לעיתים גם הרבה לפני הגיל השלישי, ולכן בכל גיל חשוב לטפל בגבות באופן מקצועי, ולשאוף לשמור על צורתן הבסיסית ככל האפשר. עיצוב גבות נכון יכול לחולל פלאים למראה הגבה והפנים בכלל.

 

כיום גבות מלאות וטבעיות נחשבות ליפות, ומזוהות עם מראה צעיר ועכשווי, לעומת גבות דקות ועגולות, המשוות מראה מיושן ומבוגר. איך ניתן לעצב את הגבה כך שתראה מלאה ותעניק מראה צעיר לפנים? אמנם לא נוכל להחזיר את הזמן לאחור, אבל ישנן מספר דרכים פשוטות, שיכולות להצעיר את מראה הגבות גם בגיל המבוגר:

 

הבעיה: שיערות לבנות

[#middleBanner] 

בגיל המבוגר לא רק שיער הראש מלבין – גם על הגבות שלנו צצות אי אלו שיערות לבנות. מעבר למראה המבוגר, גבות לבנות יוצרות מראה שאינו אחיד, ולכאורה מקווקו – במקומות שבהם נמצאות השערות הלבנות, נוצרת אשליה לא אסתטית של "חורים" בגבה.

 

הפתרון פשוט: כמו שאפשר לצבוע את שיער הראש, כך גם אפשר להיפטר מהגבות הלבנות על ידי צביעתן, פעולה שמעניקה מראה אחיד, צעיר ואף סמיך יותר לגבות. מכאן, נקודת המוצא לעיצוב הגבה טובה יותר.

 

בצביעת הגבות, חשוב להקפיד על צבע התואם את צבע השיער ואת הגנטיקה הטבעית שלנו, כדי ליצור מראה טבעי ואורגני. לרוב לבעלות שיער בהיר, הצבע הנכון לגבות יהיה טון אחד או שניים כהה יותר. במקרה של שיער כהה, טון אחד בהיר יותר מצבע שיער הראש הוא שיתאים לגבות.

 

הבעיה: חשש לקמטים עקב מרקם עור דק

 

עם השנים הופך עורנו דק יותר, בעיקר באזור העפעפיים, הנחשב לעדין במיוחד ומועד לצניחה טבעית.

 

הפתרון: השיטה העתיקה והידועה להסרת שיער בגבות היא באמצעות חוט. השימוש בו אמור להרגיש כמו רפרוף עדין, כך שאין צורך להפעיל לחץ על העור. מריטת שיער בשעווה באזור העפעפיים העדין עלולה להגביר קמטוטים. במקרים שבהם בכל זאת מעדיפים שעווה, רצוי להשתמש בשעווה מקצועית, עדינה ומתקלפת, שנועדה במיוחד לאזורים העדינים של גופנו.

 

הבעיה: נשירת שיער בגבות

הפתרון: בשוק קיימים מוצרים שונים להצמחת שיער, אך הם רלוונטיים רק כאשר יש עדיין זקיק של שערה, כך שניתן יהיה להצמיח שיער מחדש, אפילו דק ופלומתי. במקרה שאין זקיק  ושורש השערה מת - חבל על הכסף. טרם הומצא התכשיר שממציא שורשי שיער.

 

מי שאינה בטוחה אם קיים זקיק של שיערה בגבות שלה, יכולה לנסות לעודד את צמיחת השיער על ידי מריחת טיפה אחת של שמן קיק, הידוע כזרז צמיחה של השיער, על כל גבה לפני השינה, במשך שלושה חודשים.

 

הבעיה: התדלדלות שיער בגבות

 

הפתרון: הליך שיקום גבות. ניתן לבדוק את  מקסימום פוטנציאל צמיחת השיער המחודשת על ידי הליך טבעי של שיקום גבות, לאחר בדיקה של מעצבת מקצועית. בתהליך זה מסירה המעצבת בכל פעם רק את השערות שאינן רלוונטיות, ומשאירה בהדרגה את השערות שצומחות קרוב לבסיס הגבה. בכך, נבנית צורת הגבות מחדש בתהליך מתמשך, תוך שמירה על מראה אסטטי.

 

חשוב לציין שבגבות ההבדל הוא כחוט השערה, ולכן די בשינוי קטן כדי לחולל שינוי משמעותי לכל כיוון. לדוגמה: בגבות דלילות, מספיק להסיר שערה אחת שלא במקום הנכון, כדי ליצור חור גדול בגבה.

 

פתרון נוסף הוא באמצעות איפור נכון. כמעט כל חברת איפור כיום מייצרת פתרונות איפור לגבות דלילות, ואלה נחלקים לשלושה סוגים עיקריים: עיפרון גבות, מסקרה (שקופה או בצבע) ופיגמנט – תכשיר הדומה לצללית, ומגיע במרקם אבקתי או כקרם סמיך.

 

חשוב להשתמש במוצרי איפור הגבות בצורה נכונה, בשאיפה ליצור מראה מחמיא וטבעי.  בעיפרון גבות, למשל, רצוי להשתמש ביד קלה, ולמלא את החסר בהצללה ולא בציור. זאת, באמצעות רפרוף העיפרון על פני האזור החסר, מבלי להפעיל לחץ.

 

העיפרון מצריך יד מדויקת, שכן הוא נועד לתיחום ומתאים בעיקר לנשים בעלות גבות שהצטלקו, או שנוצרו בהן קרחות. לשם כך, כל מוצר בעל יכולת עמידות על עור חשוף, מתאים יותר ממוצר אבקתי שנוטה להתפזר.

 

לעומת זאת, פיגמנט צללית אבקתית מתאים בעיקר לבהירות בעלות שיער דליל, או לכל אחת שרוצה ליצור מראה סמיך יותר בגבה. האבקה מתפזרת בין השערות, ויוצרת מראה סמיך יותר ומלא. לאחר תיחום הגבות מחדש, ניתן למרוח מסקרה בעלת צבע המתאים לצבע הגבה, כדי ליצור מראה גבות סמיך יותר. מסקרה ללא צבע טובה בעיקר לבעלות גבות עם שערות סרבניות הנוטות להסתלסל.

 

כיצד לאפר נכון את הגבות למראה רך וטבעי?

 

 

יש להתחיל את האיפור מעצם הגבה (החלק הזוויתי הגבוה הנמצא באמצע הגבה). משם יש לרדת כלפי מטה לכיוון הרקות עד לסוף הגבה. במידת הצורך יש להאריך אותה מעט.

לאחר מכן יש למלא מעט ובאופן מוחלש יותר את האזור שבתחילת הגבות. במידה שקיים רווח גדול בין שתי הגבות, מילוי באזור זה יורגש יותר, ולכן יש ליצור הצללה עדינה וחיוורת. במידת האפשר כדאי לוותר על צבע באזור שקרוב לרווח בין הגבות, ליצירת מראה טבעי .

 

פיתרון תמידי לגבות דלילות או חסרות הוא איפור קבוע: כיום השיטה העדכנית ביותר בתחום היא שיטת "השערה המשחזרת", וזאת על ידי קעקוע כל שיערה בנפרד, בשאיפה להגיע למראה טבעי ככל האפשר. גם כאן, בדומה לבחירת מעצבת גבות מקצועית, חשוב לעשות שיעורי בית, לקבל המלצות ולבקש לראות עבודות לפני שבוחרים את בעלת המקצוע.  

 

שיטה נוספת שפותחה באיטליה ונמצאת עדיין בחיתוליה בארץ היא שחזור הגבות על ידי חיבור שערות מלאכותיות תואמות לשיער הגבה, המוצמדות באמצעות סיליקון לעור או לשיער. בדומה לשזירת ריסים, טיפול זה מצריך תחזוקה שוטפת של אחת לשבועיים עד חודש.

 

 

 

שרית מיקלצקי היא מאפרת ומעצבת גבות, המתמחה בשיקום גבות, בעלת העסק "גבות והעיר הגדולה".

 

צילומים: שרית מיקלצקי, Shutterstock. 

 

האיפור הנכון לסתיו הקרוב

ממרילין מונרו ועד טוויגי: 5 אייקוניות אופנה של כל הזמנים

טעויות האיפור שכולנו עושות

יש לך משקפיים? כך תתאפרי נכון

כל השיטות להצעיר את אזור העיניים

5 נשים שהגיל עושה להן רק טוב

להעלים את הקמטים: המדריך המלא

זהירות: יותר מדי בוטוקס

 

כל מה שרצית לדעת על טיפוח בגיל 50 פלוס

אוהבת איפור ועיצוב? הצטרפי לקהילת האופנה של מוטק'ה!

0  תגובות  אהבו

כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
עוד באופנה ויופי

טעויות האיפור הנפוצות שאנחנו עושות אחרי גיל 50
כולנו רוצות להיראות נהדר בכל גיל, ואיפור נכון בהחלט יכול לעזור לנו בזה. אבל לפעמים אנחנו עושות טעויות...
לקריאת הכתבה
מקנאביס ועד ריר חלזונות: מוצרי הטיפוח החדשים
בדיוק כשאנחנו חושבים שכבר אי אפשר להפתיע אותנו, עולם הביוטי מביא עוד חידוש ועוד מוצר שמכיל רכיבים...
לקריאת הכתבה
אמנות הטשטוש: איך להתאפר כדי להיראות במיטבכן
בגיל הבוגר אנחנו כבר יודעות שהעור הזוהר, החלק והרענן שהיה לנו פעם, כשהיינו בנות עשרים, לא יחזור. אנחנו...
לקריאת הכתבה
למעלה
חזרה