מוטקה > כל הטיולים > טיול מאורגן לבולגריה, מקדוניה ויווןטיול מאורגן לבולגריה, מק...
22.7.19 - 15.7.19
טיול מאורגן לבולגריה, מקדוניה ויוון

טיול מאורגן לבולגריה, מקדוניה ויוון

מחיר רגיל:1,120$
מחיר מוטק’ה:1,097$
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול

טיול מאורגן לבולגריה מקדוניה ויוון של חברת "סביב העולם"
8 ימים


הצטרפו לטיול ייחודי זה לחבל הבלקן השוכן בחלקה הדרום מזרחי של אירופה. בטיול מאורגן זה נשלב שלש ארצות שכנות הגובלות ביניהן - בולגריה, מקדוניה ויוון. נתרשם מנופים עשירים במראות נוף ייחודיים, נכיר את התרבות ומנהגי המקום המתאפיינים בעיקר בפשטות ובטוב לב, ניגע בהיסטוריה המקומית העשירה והמרתקת מתקופת אלכסנדר מוקדון דרך ימי השלטון הרומאי, הממלכה העות'מנית ועד ימינו, נתפעם מנופים קסומים וייחודיים הכוללים את פסגות הרי הבלקן, כפרים ציוריים שזמנם עמד מלכת, החבויים בינות יערות עד ואגמים שופעי מים, נתבונן במנזרים בעלי צורות ארכיטקטוניות ייחודיות, נבקר בשמורות טבע מרהיבות ועוד. בנוסף נסקור את ההיסטוריה והמורשת היהודית אשר קיבלה את ביטויה בערים הגדולות סופיה, סקופיה וסלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון ואשר נחשבה לאחד מהמרכזים היהודיים החשובים בעולם עד מלחמת העולם השנייה.

תוכנית הטיול:

יום 1. תל אביב - סופיה (בולגריה) - סקופיה
נפגש בשדה התעופה ונטוס לסופיה, בירתה ומרכזה הכלכלי, תעשייתי ותרבותי של בולגריה. סופיה נוסדה בתקופת הרומאים ונחשבת לאחת הערים העתיקות באירופה. בסוף המאה ה- 18 הפכה העיר לבירתה של בולגריה. לאחר הנחיתה נערוך סיור בעיר ונראה את כנסיית אלכסנדר נייבסקי המרשימה, את אנדרטת הצאר הרוסי אלכסנדר השני - משחרר בולגריה, את בנייני הממשלה, את ארמון הנשיאות ואת בניין האופרה והבלט הנחשב למוסד תרבותי לאומי. נבקר בבית הכנסת הגדול אשר נבנה בראשית המאה הקודמת ובו כאלף מקומות ישיבה. נספר אודות חיי החברה והתרבות העשירים שהיו ליהודי סופיה ונראה את האנדרטה שהציבו יהודי העיר לזכר הצלתם במלחמת העולם השנייה. אחר הצהריים ניסע למקדוניה ונתמקם במלוננו בעיר סקופיה לארוחת ערב וללינה.כנסיית נייבסקי. סופיה, בולגריה (shutterstock)

יום 2. סקופיה ואתריה (מקדוניה)
היום נסייר בסקופיה בירת מקדוניה. העיר ממוקמת בעמק הוארדאר ומהווה את העיר הגדולה ביותר במדינה. לאחר פירוק הפדרציה היוגוסלבית בשנת1991, הפכה סקופיה לבירתה המודרנית של רפובליקת מקדוניה העצמאית. נתחיל את סיורינו ונעלה על הרכבל לתצפית על העיר. נמשיך ונראה את כנסיית הישועה וכן מספר אתרים מהתקופה התורכית כמו החאן קורשמלי ומרחצאות שיפט חמאם. נלך בסמטאות הבאזארים, נחצה את גשר האבן העתיק ודרך כיכר מקדוניה המהווה את מרכזה של העיר נראה את האנדרטה המוקדשת לאימא תרזה שנולדה בסקופיה. נבקר (במידה ויהיה פתוח) במוזיאון לזכר השואה ונשמע את סיפורה של הקהילה היהודית אשר מרביתה נספתה בשואה ומונה כיום רק כ-250 חברים. נטייל במדרחוב המקומי ההומה בתי קפה ומסעדות ולאחר מכן נחזור למלוננו לארוחת ערב. לינה בסקופיה.

יום 3. קניון מאטקה - אגם מאברובו - ערוץ נהר הראדיקה - הכפר ווצ'אני - אוכריד
ניפרד מסקופיה ונצא לטיול חוויתי לאורך אגמיה ונופיה ההרריים של מקדוניה. ניסע לשמורת קניון מאטקה הנחשבת לאחד מאתרי הטבע המרהיבים ביותר במדינה. נעלה על סירות מוטור קטנות ונשוט למערת "ווארלו" הנחשבת למערה התת ימית העמוקה ביותר באירופה. נתקדם דרך טאטובו לשמורת מאברובו המאופיינת בנחלים ויערות עבותים עם מאות זנים של עצים. נערוך תצפית על אגם מאברובו ולאחר מכן נתחבר לערוץ נהר הראדיקה. אחר הצהריים נסייר במנזר יוהן ביגורסקי העתיק הנחשב לאחד החשובים בכנסייה המקדונית האורתודוכסית. נמשיך לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. בתום הסיור ניסע לארוחת ערב וללינה בעיר אוכריד הממוקמת בצידו הצפון-מזרחי של אגם אוכריד המפורסם.קניון מאטקה, מקדוניה (shutterstock)

יום 4. סיור באוכריד, מנזר סנט נחום ושיט על המעיינות המזינים את האגם (מקדוניה)
נקדיש את היום לסיור באוכריד אשר כונתה "ירושלים של הבלקן" וזאת בשל סגנון הבניה הייחודי של העיר עם סמטאותיה הצרות. נתחיל את הסיור בחלקה העתיק של העיר, נטייל ברחובותיה הציוריים ונראה את הכנסיות והמונומנטים המרכזיים שבה. בהמשך ניסע לאורך האגם עד הגיענו לביקור מיוחד ב"מוזיאון מפרץ העצמות" הנמצא ממש על המים, המציג שחזור של כפר פרה היסטורי. נתקדם לביקור במנזר סנט נחום הממוקם על אגם אוכריד ואשר אליו מתאספים אנשים מכל העולם הבאים להירפא ממחלות שונות, זאת בשל האמונה הרווחת שהשוהים במנזר זוכים לרפואה שלמה. בתום הביקור במנזר נערוך שיט סירות חביב על המעינות המזינים את אגם אוכריד. ארוחת ערב ומופע פולקלור טיפוסי באוכריד.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107

חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!

יום 5. אוכריד - ביטולה - מפלי אדסה (יוון) - סלוניקי
הבוקר נפרד מאוכריד וניסע לביטולה הנחשבת לעיר השנייה בגודלה במקדוניה. בעבר נקראה העיר "מונאסטיר" ומאז גירוש ספרד פעלה בה קהילה יהודית גדולה, אשר מרביתה נכחדה בשואה. נספר אודות הקהילה אשר אנשיה דברו בשפת הלדינו ונראה את שער בית הקברות היהודי ההיסטורי, זכר לקהילה שהייתה ואיננה עוד. נראה גם את מגדל השעון, אזור המסגדים והבזאר המקורה הנחשבים לאתריה המרכזיים של ביטולה. בשעות הצהריים נחצה את הגבול ליוון וניסע לאדסה, בה נראה את שפע מפלי המים המצויים בה. בתום הסיור נתקדם לעיר סלוניקי לארוחת ערב ולינה.פארק בביטולה, מקדוניה (shutterstock)

יום 6. סלוניקי ואתריה
היום נטייל בסלוניקי אשר נוסדה במאה ה-4 לפנה"ס, התפתחה כתחנת מסחר חשובה ולאחר מכן כמרכז דתי-נוצרי גדול. סלוניקי הייתה מהערים החשובות ביותר באימפריה הביזנטית ושמרה על מעמדה במשך שנים רבות. במסגרת סיורינו בעיר, נראה את המגדל הלבן המהווה את סמלה של סלוניקי, באתריה המרכזיים של סלוניקי, את פסל אלכסנדר מוקדון ואת הרוטונדה - מבנה שהחל כמוזלאום לקיסר גלריוס, הוסב לכנסייה והפך ע"י התורכים למסגד. נעלה לתצפית פנוראמית על העיר מהחומות המקיפים אותה, נמשיך ונבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי בו נשמע אודות חיי הקהילה היהודית המשגשגים שהתקיימו בסלוניקי עם קליטתם של מגורשי ספרד. בתום הסיור נחזור למלוננו ונתארגן ליציאה למופע מוסיקלי וארוחת ערב באחת הטברנות המקומיות. לינה בסלוניקי.

יום 7. סלוניקי - מלניק - רילה - סופיה
נפרד מסלוניקי, נחצה את הגבול לבולגריה ונגיע לסיור בעיירה הציורית מלניק הממוקמת בהרי הפירין. נראה את נוף פירמידות החול הטבעי המרהיב המאפיין את העיירה. בהמשך נבקר במנזר רילה אשר הוקם במאה העשירית לספירה ונחשב לאחד מאתרי התרבות המרכזיים במדינה. במהלך הסיור נראה את המתחם המרכזי של המנזר ובו מגדל מרשים המהווה דוגמה לאדריכלות פיאודלית בימי הביניים בתום הסיור ניסע לסופיה. ארוחת ערב ולינה.מלניק, בולגריה (shutterstock)

יום 8. סופיה - טיסה לתל אביב
ארוחת בוקר במלון ולאחר מכן נצא לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

מתי יוצאים?

15-22.7.19
8-15.9.19
27.9-4.10.19 ערב ראש השנה
15-22.10.19 חול המועד סוכות

מה המחיר?

15.7.19+8.9.19:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,120$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,097$ (46$ הנחה לזוג)

27.9.19:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,290$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,264$ (52$ הנחה לזוג)

15.10.19:
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,260$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,234$ (52$ הנחה לזוג)

תוספת ליחיד בחדר: $220

**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן

 

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107

חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!

 

מחיר הטיול כולל:

טיסות סדירות באל על או בולגריאן אייר: ת"א - סופיה - ת"א
מיסי נמל והיטל בטחון
7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
כלכלה ע"ב חצי פנסיון בבתי מלון ובמסעדות
אוטובוס חדיש לביצוע הנסיעות וההעברות
מדריך קבוצה ישראלי בקיא ומנוסה של חברת סביב העולם
מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול
כניסות לאתרים ע"פ התוכנית המצורפת
2 מופעי פולקלור לאורך התוכנית
תשר לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריכים מקומיים)

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען
טיפ למדריך הישראלי
סבלות והוצאות אישיות

מיקום הטיולבולגריה, מקדוניה ויוון
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
0 תגובות 1 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
31.10.19 - 14.10.19
טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

מחיר רגיל: 3,800$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,700$
חברים שהתעניינו:
0
24.10.19 - 13.10.19
טיול מקיף למרוקו המרתקת

טיול מקיף למרוקו המרתקת

מחיר רגיל: 2,490$
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,450$
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה