מוטקה > כל הטיולים > מסע מאורגן של תרבויות בהודומסע מאורגן של תרבויות בהודו
23.11.19 - 9.11.19
מסע מאורגן של תרבויות בהודו

מסע מאורגן של תרבויות בהודו

מחיר רגיל:5,142$ ועד 5,406$
מחיר מוטק’ה:5,092$ ועד 5,356$
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול

גורדון טורס מארגנים לכם מסע של תרבויות בהודו
7 לילות שיט / 15 ימי טיול
על סיפון Kalaw Pandaw


השיט על פני חלקו התחתון המזרחי של הגנגס הוא אחד ממסעות הנהר היפים בעולם. אגן הנהר במזרח הודו הוא אזור פורה ועשיר בנופי טבע כמעט טרופיים מרהיבים. הערוץ מתפתל דרך נופי הכפר השופעים של מערב בנגל, עם חיים כפריים תוססים ועיירות, שהיו מרכזי תרבות חשובים והן מלאות מקדשים וארמונות מרשימים. לאורך הדרך מצפים לנו המסגדים העתיקים של פאראקה, מקדשי הטראקוטה בבאראנאגאר, הארמונות ואחוזות הנהר היפות של העידן הקולוניאלי במורשידאבאד. המסע הזה מציע היכרות מקסימה עם אזור מרתק של הודו, שהטביעו בו חותם הכיבוש הצרפתי, הקולוניאליזם הבריטי, מלחמות האיסלם וההינדו וגם תנועת הארי קרישנה, שקבעה בו את מרכזה. אל כל אלה יובילו אותנו המטרופוליטנים המרתקים של הודו: דלהי, אגרה, ג'איפור וקולקטה (כלכותה).
בליווי שי ניב, מדריך מומחה לאזור.

על הספינה Kalaw Pandaw:

ספינת בוטיק אולטרה-לייט זו, שעושה את דרכה בהפלגה נופית נינוחה בנהרות המזרח, מציעה לאורחיה חדרים נעימים ואלגנטיים, ששולטים בהם עץ טיק וגימורי פליז. הסיפון העליון מקורה, עם פינות ישיבה נעימות וכיסאות נוח, שמזמינים ליהנות ממעשה ידיו של השף המעולה תוך כדי תנועה. אפשר להצטייד בכוס משקה מהבר על הסיפון ולהתרווח על אחד מכיסאות הנוח. זה המקום לספוג את הנופים הירוקים של ערוץ הנהר, לראות את המקדשים החולפים על פניך ולהבין את האופן שבו ארוג הנהר בחיי האלפים החיים על גדותיו. בשעות הפנאי יתקיימו בספינה תרבות ושיעורי בישול.
חברת השיט: Pandaw • השקה: 2014 • אורך: 57 מ' • רוחב: 8.8 מ' • נוסעים: 36.


שער הודו. דלהי, הודו (shutterstock)

יום 3: דלהי
לאחר ארוחת בוקר במלון נעמיק את ההיכרות עם דלהי. נבקר ב- Gurudwara Bangla Sahib - המקדש הסיקי הראשי של דלהי, וב-India Gate, בית הנשיא הישן ומבני ממשלה - פניני האדריכלות של העידן הקולוניאלי. נבקר ב- Lotus Temple - המקדש הבהאי המרהיב שצורתו פרח לוטוס. בהמשך היום נטייל בין שפע חנויות הטקסטיל ודוכני המזכרות של שוק Janpath. את ארוחת הערב נסעד במלון. לינה בדלהי.

יום 4: אגרה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאגרה - עיר הבירה העתיקה של הודו, שמתהדרת במבני ציבור רבים מרשימים שנבנו בהשראה פרסית. נגיע למלון ואחרי הצ'ק-אין נצא לבקר בשכיית החמדה המפורסמת ואחד משבעת פלאי עולם: הטאג' מהאל - אחוזת הקבר שבנה קיסר האימפריה המוגולית להנצחת אשתו האהובה, שהיא פנינה אדריכלית מוקפת גנים ותעלות מים מרהיבות. את הערב נבלה בשוק המקומי. ארוחת ערב מקומית ולינה במלון באגרה.טאג' מהאל. אגרה, הודו (shutterstock)

יום 5: ג'איפור
לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע לג'איפור, בירת רג'אסטאן - העיר העתיקה היפהפייה, הבנויה באבן חול ורודה ובליבה הארמון שנראה כלקוח מאגדות אלף לילה ולילה. לאחר צ'ק-אין במלון נבקר במקדש קרישנה, בשעת ה- Aarti - טקס "נעילת היום", הטקס המסורתי המרשים של אש ושירה. בהמשך נצא לשוטט בשוק המקומי. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או התקשרו לטלפון 072-3341110
חשוב! הזדהו כגולשי מוטק'ה לקבלת מחיר מיוחד


יום 6: ג'איפור
לאחר ארוחת בוקר במלון נבקר ב-Amer Fort. נבקר באגפים הפרטיים המרהיבים של המבצר ונשקיף אל הנוף הנפלא הנפרש ממנו. נמשיך לביקור ב- City Palace ונתוודע אל יופיו האדריכלי של הארמון ואל חייהם וטקסיהם של המהראג'ה ומשפחתו. נבקר ב- Jantar Mantar - מצפה כוכבים מרתק, שבנה לעצמו מהראג'ה חובב אסטרונומיה במאה ה-18. בהמשך היום נגיע אל Hawa Mahal ("ארמון הרוחות") - חזית שבכות האבן המפורסמת של ג'איפור, שמאחוריה יכלו הנשים המכובדות של העיר לצפות בתהלוכות מבלי שייראו. אם נספיק ניכנס לצפות בסרט תוצרת בוליווד ב- Raj Mandir, בית הקולנוע הנודע שבנו הבריטים. ארוחת הערב במלון תהיה מלווה במופע מחול מסורתי. לינה בג'איפור.ארמון הרוחות. ג'איפור, הודו (shutterstock)

יום 7: קולקטה
לאחר ארוחת בוקר במלון ניסע לשדה התעופה ונטוס לדלהי (45 דקות) ומשם לקולקטה. לאחר צ'ק-אין במלון נבקר ב-Victoria Memorial - הכיכר עם פסלה של המלכה ויקטוריה, נבקר בקתדרלת סנט פול המרשימה שנבנתה ע"י הבריטים, נטייל ב- Park Street - הרחוב היוקרתי של קולקטה, ובהמשך היום נבקר ב- Dakshineswar Kali Tempel על גדות הנהר הולי. ארוחת ערב ולינה במלון בקולקטה.

יום 8: קולקטה - פאראקה - עליה לספינה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. נבקר ב- Mother House ביתה של אמא תרזה - הנזירה שזכתה בפרס נובל לשלום על פעילותה ההומניטרית. בהמשך היום ניסע בריקשות ונבקר ב- Howrah Bridge - הגשר העצום ושוקק הפעילות על הגנגס. בהמשך נצא לנסיעת רכבת מקולקטה לפאראקה, ומשם נגיע לספינה שלנו. לאחר התארגנות ומנוחה ניפגש לארוחת ערב והכרות עם צוות הספינה. לינה בספינה.Howrah Bridge. קולקטה, הודו (shutterstock)

יום 9: באראנאגאר
הבוקר נפליג במורד הגנגס התחתון, נתיב מים מקסים המתפתל בין שדות חרדל ומטעי מנגו. במהלך השיט תתקיים הרצאה על קדושתו של הגנגס ומקומו המרכזי במיתולוגיה ההודית, ועל חשיבותו העצומה עבור החיים על גדותיו. בהמשך היום נעגון במושבה המקסימה באראנאגאר ונצא לראות את שלושה מקדשי הטראקוטה המיניאטוריים. הדרך תוביל אותנו על פני הכפרים והשדות, ונוכל להתרשם מחקלאות גידול החרדל האופייני לעונה זו. נישאר לעגון הלילה בבאראנאגאר. לינה בספינה.

יום 10: מורשידאבאד
היום נמשיך במורד הנהר בדרכנו למורשידאבאד, שהיתה עיר מסחר חשובה בין המאות ה-16 וה-18 ושופעת ארמונות וגנים מרהיבים בסגנון פרסי לצד בתי מידות אנגליים. נחלוף על פני אזימגאנג׳, המתהדרת בכמה אחוזות-נהר מרהיבות. נראה את ארמון האזארדוארי הגדול של נאוואב, המשקיף על המים. הוא נבנה על ידי אדריכל אנגלי בשנת 1837 ומכיל אוסף גדול ומעניין של תמונות, כלי חרס, כלי נשק וחפצים אחרים. נמשיך לביקור במסגד קארטה הגדול וארמון נאשיפארה, וניסע לראות את ארמון קאטגולה. הוא נבנה על ידי סוחרים עשירים, ומייצג פרק בעידן 'המוגול הלבן', שהתאפיין בהתקרבות בין התרבות האנגלית והתרבות ההודית. נעגון בלילה על גדת הנהר מול העיר. לאורך הדרך נלמד על הנהר בעונת המונסון ועל המלחמות האדירות שידע חלק זה של הודו. לינה בספינה.מורשידאבאד, הודו (shutterstock)

יום 11: קושבאג - קאטווה
היום נפליג מרחק קצר במורד הנהר ונרד לטיול ברגל אל הקושבאג, גן שליו בסגנון מוגולי, המקיף את קברי סיראג'-אוד-דאולה, הנוואב העצמאי האחרון של בנגל וקברי בני משפחתו. נחזור לספינה ונמשיך במורד הזרם. נחלוף על פני המחנה הבריטי הישן של ברהאמפור אל מעגן כפרי קרוב לשדה הקרב של פלאסי, שבו בשנת 1757 הביס רוברט קלייב, המפקד העליון של הודו הבריטית, את Siraj ud Daulah, ובכך שינה את מהלך ההיסטוריה ההודית. נחצה את השדות אל אנדרטת הזיכרון. בהמשך היום נשוט אל מעגן ליד קאטווה, עיירת שוק שוקקת חיים. נראה מתחמים בריטיים היסטוריים לצד הקברים המעוטרים המפוארים של השליטים המוסלמים האחרונים של האזור, המעידים על יכולות בנייה ועיצוב יוצאות דופן. משם נמשיך אל השוק ההומה של העיר, עם שפע בדים, תכשיטים ותוצרת מקומית ססגונית. לינה בספינה.

יום 12: מאתיארי - מאיפור
היום נבקר בכפר הנחושת מאתיארי ונתרשם ממלאכת הריקוע של הסירים והכלים. נמשיך דרך נופי הכפר למאיפור. האיזור הכפרי הזה מאופיין במטעי מנגו, כפרים קטנים ומקדשונים, אך גולת הכותרת שלו היא ISKCON International Society for Krishna Consciousness - המקדש לאל קרישנה ומרכזה העולמי של תנועת הארי קרישנה. נבקר במקדש שמביא למאיפור למעלה ממיליון מאמינים ועולי רגל בשנה. הם נכנסים בשירה ובמחולות והופכים כל ביקור במקום לחוויה יוצאת דופן. לינה בספינה.מקדש קרישנה. מאיפור, הודו (shutterstock)

יום 13: קאלנה
נמשיך במורד הנהר אל העיר קאלנה, נעלה על ריקשות-אופניים וניסע לראות כמה ממקדשי הטרקוטה המרשימים של בנגל. נבקר במקדש שיווה - מקדש מרהיב המורכב מ-108 טבעות קונצנטריות. בהמשך היום נשוב לספינה ונמשיך בשייט, כשאנו משאירים את השדות מאחורינו ומתקרבים אל פאתי קולקטה. נעגון ליד באנדל ונבקר במסגד אימאמברה, שפסוקי הקוראן מכסים את קירותיו, ונתוודע אל ההיסטוריה האיסלמית של בנגל. בהרצאה שתתקיים בדרך נוכל ללמוד על מאבקי האיסלאם בהינדו והשלכותיהם על מזרח הודו. לינה בספינה.

יום 14: שאנדרנאגור - באראקפור
השיט יוביל אותנו היום על פני בתי מידות יפים וההתיישבות ההולנדית בצ'ינסורה. נעגון בשאנדרנאגור, שהייתה תחת כיבוש צרפתי עד שנת 1950. נבקר בכנסייה מהמאה ה-18 ובבית דופלייקס - ביתו של המושל הצרפתי לשעבר של הודו. בהמשך נעגון בבאראקפור ונרד לטיול רגלי. נעבור על פני מגדל הסמאפור, בית הממשלה, Temple of Fame ובית פלאגסטאף, ונתוודע אל הדרך שעשתה הודו לעצמאות. ההרצאה בספינה תוקדש היום לתנועה לעצמאות הודו, שצמחה במזרח המדינה. הערב תתקיים בספינה ארוחת ערב חגיגית לסיום השיט. לינה בספינה.מסגד בבאראקפור, הודו (shutterstock)

יום 15: קולקטה
מוקדם בבוקר נשוט מתחת לגשר הורה אל מרכז קולקטה. ניפרד מהספינה ונתחיל את דרכנו הביתה. תחילה בטיסה לדלהי, ומשם בטיסה לישראל.

מתי יוצאים?

9.11.19

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - החל מ- 5,142$ לסיפון אמצעי ועד 5,406$ לסיפון עליון
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - החל מ- 5,092$ לסיפון אמצעי ועד 5,356$ לסיפון עליון (100$ הנחה לזוג)
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאןמעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או התקשרו לטלפון 072-3341110
חשוב! הזדהו כגולשי מוטק'ה לקבלת מחיר מיוחד


המחיר כולל:

טיסות אייר אינדיה מתל אביב לדלהי. בחזור מקולקטה לדלהי ומדלהי לתל אביב.
6 לילות במלונות ברמה גבוהה ע"ב חצי פנסיון (כולל יין/בירה, שתיה קלה, קפה/תה במהלך הארוחות, ארוחת ערב ביום ההגעה וא. בוקר ביום האחרון).
הופעת סיטאר באגרה.
מופע ריקוד ראג'יסטני בג'איפור.
נסיעת רכבת מלדהי לאגרה.
טיסת פנים מג'איפור לקולקטה.
נסיעת רכבת מקולקטה לפאראקה.
7 לילות שיט ע"ב חצי פנסיון על סיפון ה- RV kalaw Pandaw בתא לבחירתכם.
שתיה קלה, מים, קפה, תה ותה צמחים במהלך הארוחות.
בקבוק מים לכל נוסע ליום.
העברה בתום השיט לשדה התעופה.
תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול.
מדריך ישראלי מומחה לאזור מצוות המומחים של גורדון טורס.
כל המיסים וההיטלים כולל מיסי תעופה לטיסות המופיעות בתוכנית.
תשר לנותני השירות לאורך כל הטיול למעט למדריך הישראלי.
שירות VIP בנתב"ג - מעבר מהיר ללא תורים עד הכניסה לדיוטי פרי.
ערכת טיסה מפנקת.

המחיר לא כולל:

ארוחות שלא כלולות בתוכנית.
ויזות למדינות השונות (פרטים במשרד).
ביטוח בריאות.
הוצאות שלא מפורטות במחיר כולל.
הוצאות אישיות.
תשר למדריך הישראלי.
אינטרנט.
חבילת שתיה במהלך השיט.

הערות:

טיולי השיט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה. לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
במהלך השיט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או החלטת חברת השיט.
התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לשיט במידת הצורך.
גורדון טורס רשאית להחליף את המדריך המיועד לטיול במידת הצורך.
יש לבדוק את הויזות/ החיסונים הנדרשים למדינת היעד.
הטיול לא מתאים לאנשים עם מוגבלות בהליכה, מגבלות רפואיות כל שהן שיכולות להפריע להם בקיום המסלול כפי שמוצע.

תנאי תשלום:

מקדמה ע"ס 20% לאישור העסקה.
90 יום לפני היציאה - גמר חשבון.
הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה + נספח התקשרות מלא וחתום ע"י הלקוח.

מדיניות ביטול:

עד 90 יום לפני היציאה - עלות המקדמה בלבד.
90-60 יום לפני - 50% מעלות העסקה.
60 ימים ומטה - 100% מעלות העסקה.

מיקום הטיולתרבויות בהודו
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
0 תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
28.12.19 - 11.12.19
מקומות אחרונים
שיט לאורך המקונג - וייטנאם וקמבודיה

שיט לאורך המקונג - וייטנאם וקמבודיה

מחיר רגיל: 4,769...
מחיר לחברי מוטק'ה:
4,719...
חברים שהתעניינו:
0
16.12.19 - 28.11.19
שיט מאורגן לניו זילנד כולל הונג קונג וסידני

שיט מאורגן לניו זילנד כולל הונג ...

מחיר רגיל: 6,599$
מחיר לחברי מוטק'ה:
6,449$
חברים שהתעניינו:
0
4.12.19 - 28.11.19
יין חם ועוגיות זנגביל - שוקי חג המולד על הריין

יין חם ועוגיות זנגביל - שוקי חג ...

מחיר רגיל: 1,366...
מחיר לחברי מוטק'ה:
1,316...
חברים שהתעניינו:
2
2
למעלה
חזרה