מוטקה > כל הטיולים > טיול לאלבניה, קוסובו ומקדוניה: מסע במ...טיול לאלבניה, קוסובו ומק...
20.10.19 - 10.10.19
טיול לאלבניה, קוסובו ומקדוניה: מסע במנהרת הזמן

טיול לאלבניה, קוסובו ומקדוניה: מסע במנהרת הזמן

מחיר רגיל:2,220 יורו
מחיר מוטק’ה:2,170 יורו
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול


טיול לאלבניה, קוסובו ומקדוניה - אקו טיולי שטח
"מסע במנהרת הזמן"
11 ימי טיול


לא צריך להרחיק עד קצה העולם בשביל לגלות יעדים חדשים ומיוחדים שנשארו סגורים במשך שנים מאחורי חומות של בידוד והסתגרות ושעדיין לא נכבשו על ידי המוני תיירים. אזור הבלקן הוא אזור שבו מיתוס ומציאות מתערבבים זה בזה ומעצבים מהלך עז של החיים והיסטוריה סוערת ומרתקת שאינה מפסיקה לייצר אירועים מכוננים בדברי הימים של דרום מזרחה של אירופה ומזרח אגן הים התיכון. במסענו נתוודע לטבע ונופים מרהיבים, ערים ועיירות עתיקות ומבוצרות, מבנים היסטוריים מתקופות שונות בעלי השפעות של כובשים ושולטים. נשמע את סיפורם של המקומיים הכולל היסטוריה רצופת מאבקים לכיבוש ושליטה בחלק זה של הבלקן, נחזה במופע פולקלור ונבקר במסעדות מקומיות מסורתיות. טיול מיוחד שאין שני לו!

ייחודי לאקו:
טיול ג'יפים באלפים האלבנים בעמק ת'ט'י
טיול בעמק וולבונה הנמצא בלב הרים
חציית הגבול לקוסובו, סיור במנזר דצ'אני העתיק ובפריזן
שמורת הטבע מברובו - פסגת הטבע של מקדוניה
ביטולה ושמורת גאליצ'יצה
יום טיול באגם אוכריד המכונה "ירושליים של הבלקן"
שיט באגם קומאן המרהיב ובאגם אוכריד
רב ארוחות הערב במסעדות מקומיות
הופעת פולקלור מקומית
11 ימי טיול של טבע, תרבות קסומה, נופים עוצרי נשימה, מאכלים וריחות שייחודיים רק למדינות הבלקן

מסלול הטיול:

יום 1| הגעה לטירנה, בירת אלבניה קרויה
נצא בטיסת בוקר דרך יעד ביניים אל טירנה (Tirana) בירת אלבניה. לאחר הנחיתה ניסע אל קרויה (Kruja), העיר החשובה בתרבות ובהיסטוריה של אלבניה ואף נחשבת לאחת הערים היפות ביותר במדינה. ארוחת ערב ולינה בקרויה.קרויה, אלבניה (shutterstock)

יום 2| קרויה - שקודרה, בירתה של "עם האילירים"
נפתח את היום עם ביקור בבזאר התורכי והססגוני ומשם נצא לסיור קצר בעיר. נעלה אל מצודת קרויה העומדת בסימן מלחמותיו של סקנדרבג (Skanderbeg), במתחם המצודה נבקר בשני מוזיאונים: מוזיאון סקנדרבג והמוזיאון האתנוגרפי בהם נלמד על התקופות השונות בהיסטוריה של אלבניה וכן על אורחות חייהם של האלבנים בתקופות הקדומות. בשעות הצהריים נמשיך צפונה ובדרכנו נעצור בעיירה לז'ה (Lezha), נבקר במוזולאום של סקנדרבג ונשלים את המידע על הגיבור הלאומי הניבט אלינו כמעט מכל פינה. לסיום היום, נסע לשקודרה (Shkodra), אחת הערים העתיקות באלבניה, נבקר במצודת רוזפה (Rozafa), השולטת על העיר ומבואותיה ונטייל בעיר ככל שהזמן יאפשר. ארוחת הערב תוגש במסעדה מקומית. לינה בשקודרה.

יום 3| צפון אלבניה: טיול ג'יפים באלפים האלבנים בעמק ת'ט'י
הבוקר נצא לסיור מרתק באלפים האלבנים שמצפון מזרח לשקודרה ובמרכזו ביקור בכפר הנידח ת'ט'י (Thethi). נעלה על ג'יפים ונצא לסיור רכוב באזור הפארק הלאומי ת'ט'י ונשלב הליכה קצרה באזור, נגיע למפל. ארוחת הצהריים תהיה על בסיס אירוח מקומי באחד מבתי הכפר. לקראת ערב נשוב למלוננו בשקודרה.ת'ט'י, אלבניה (shutterstock)

יום 4| שיט באגם קומאן וטיול בעמק וולבונה - חציית הגבול לקוסובו
בשעות הבוקר המוקדמות נעזוב את שקודרה וניסע במיניוואנים לעיירה קומאן (Koman). נגיע לרציף ונעלה על מעבורת החוצה את אגם קומאני המרהיב. נשוט בקניון נהר הדרין (Drin) העובר דרך ערוצים עמוקים ואגמים מחוברים כאשר לצדי האגם הרים ירוקים וגבוהים והתיישבות דלילה בלבד. נסיים את השיט בשעות הצהריים בעיירה פירזה (Fierza), נמשיך בנסיעה בדרך הררית לעיירת המחוז ביירם צורי (Bajram Curri) שם נעצור לארוחת צהריים. נמשיך בנסיעה בדרך נופית מרשימה אל תוככי עמק נהר הוולבונה (Valbona) השוכן בלב נופים אלפינים. במידה ומזג האוויר יאפשר ננסה לשלב הליכה קלה בטבע. לקראת ערב נחצה את הגבול למדינה הקטנה והחדשה קוסובו. ארוחת ערב ולינה בקוסובו.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341103
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


יום 5| ביקור בשתי ערים: פריזן (קוסבו) וסקופיה (מקדוניה)
הבוקר נבקר במנזר נוצרי אורתודוקסי בעל חשיבות לאומית רבה לסרבים "ויסוקי דצ'אני". לאורך ההיסטוריה שימש המנזר כמרכז רוחני ואמנותי פעיל ובשנת 2004 הוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו וזאת משום שהוא מכוסה בתמשיחי קיר צבעוניים (פרסקאות) מקוריים מאז המאה ה- 14. בתום הביקור נמשיך לפריזרן (Prizern), עיר היסטורית חשובה והשנייה בגודלה בקוסובו המשמרת להפליא את אווירתה העת'מאנית והמוסלמית רבת שנים. בהמשך נחצה את הגבול למקדוניה (Macedonia) וניסע לסקופיה (Skopje) בירת מקדוניה שהינה מרכז פוליטי, תרבותי, כלכלי ואקדמי של מקדוניה. לקראת ערב נגיע למלוננו.סקופיה, מקדוניה (shutterstock)

יום 6| שמורת הטבע מברובו - פסגת הטבע של מקדוניה
את הבוקר נקדיש לסקופיה (Skopje) שהתפתחה במהירות לאחר מלחמת העולם השנייה, אך התקדמות זאת נעצרה לאחר רעידת אדמה שפגעה בה ב-1963. נבקר באתריה המרכזיים כגון: הרובע האלבני העתיק ובו סמטאות ציוריות המהוות את ה"בזאר" העות'מאני, גשר האבן העתיק מעל הנהר ועוד. נבקר במוזיאון השואה (במידה ויהיה פתוח) המספר על הכחדת יהודי מקדוניה וגם על החיים של קהילות יהדות ספרד בבלקן, בבית המרחץ המשוחזר, במצודת סקופיה ועוד ככל שיותיר הזמן. לאחר מכן ניסע לקניון מטקה (Matka Canyon), אחד מאתרי הטבע היפים במקדוניה שם נערוך שיט קצר (של כשעה) ובסיומו נדרים אל הפארק הלאומי מברובו (Mavrovo National Park) שהינו אחד מפלאי הטבע של מקדוניה. לקראת ערב נגיע למלוננו שבאזור מברובו.

יום 7| ביטולה - סיור בשמורת הטבע גליצ'יצה - אגם פרספה
הבוקר נצא בנסיעה נופית אל ביטולה (Bitola) השוכנת למרגלותיה של שמורת הר פליסטר ("ציפור"), העיר השנייה בגודלה במדינה לאחר הבירה סקופיה. נצא לסיור קצר בעיר בין אתריה השונים, נבקר בהמשך גם באתר הארכיאולוגי ובבית הקברות היהודי, כאשר במהלך סיורנו ניוודע לסיפור הקהילה היהודית שחיו במקום עוד מהתקופה הרומית, רצף שהגיע לקיצו עם מלחמת העולם השנייה. לאחר הפסקת הצהריים נמשיך ונסע דרך שמורת הטבע גליצ`יצה (National Park Galichica), שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאחד מאתרי הטבע החשובים בעולם. בהמשך נגיע לתצפית מרשימה אל עבר אגם פְּרסְפָּה (Prespa) השוכן על הגבול עם מקדוניה ואלבניה והוא הגבוה מבין אגמי הבלקן (כ- 850 מ` מעל פני הים). לקראת ערב נגיע למלוננו באזור אגם אוכריד.שמורת הטבע גליצ`יצה, מקדוניה ​(shutterstock)

יום 8| אוכריד - ירושליים של הבלקן
הבוקר נבקר עיר אוכריד (Ohrid) המכונה "ירושלים של הבלקן". נצעד בחלקה העתיק של העיר בעלת מנזרים חשובים, כנסיות מרשימות ועתיקות. נבקר בכנסייה העתיקה והמיוחדת של סנטה סופיה, נראה שרידים ארכיאולוגיים ופנינים ארכיטקטוניות. נעלה אל מצודת העיר מימי המלך סמואל הראשון כשאוכריד הייתה בירת האימפריה הבולגרית הראשונה - מן המבצר נשקף נוף מרשים ועדות לעוצמת ביצורי העיר. נלמד במהלך הסיור על חשיבותה של העיר בהתנצרותם של השבטים הסלאבים בימי הביניים. אחר הצהרים נצא לעבר מנזר סנט נחום, שם נכיר את חשיבות המנזר לאזור כולו. נערוך שיט עם סירות משוטים אל מקורות הנביעה של המים המזינים את אגם אוכריד. ארוחת הערב תוגש במסעדה מקומית ולקראת ערב נשוב למלוננו באזור אגם אוכריד.

יום 9| חציית הגבול לדרום אלבניה - העיירה המסורתית ג'ירוקסטה
יום ארוך לפנינו. נצא מהמלון בשעות הבוקר המוקדמות, נחצה את הגבול חזרה לאלבניה. נעצור לביקור בבונקרים דמויי הפטריות שבנה הדיקטטור אנוואר חוג'ה לכל אורך קו הגבול. נמשיך בנסיעה ארוכה דרך מרכז אלבניה והעיירה אלבסן ואחה"צ נגיע לג'ירוקסטרה (Gjirokastra), אחת הערים החשובות ביותר באלבניה, שם גם נולדו שני בניה החשובים של אלבניה: הרודן אנוואר חוג'ה ואיסמעיל קאדרה הסופר האלבני הידוע. נצא לטייל בסמטאות העיירה העתיקה והיפה. ארוחת ערב ולינה בג'ירוקסטרה.ג'ירוקסטרה, אלבניה (shutterstock)

יום 10| דרך "הריווירה האלבנית" - בראט
בשעות הבוקר ניסע בדרך הררית יפה ומתפתלת לעבר עיירת החוף האלבני סרנדה. נמשיך בנסיעה ונגיע אל הכפר בורש (Borsh). באזור זה נמצאים כמה מהמעיינות הקרסטיים מהגדולים בעולם. בשעות הצהריים ניסע לאורך "הריוויירה האלבנית", ונהנה מנופי יבשה וים מרהיבים. לאחר מכן נמשיך מזרחה ונגיע אל העיר בראט (Berat), הידועה בכינוייה "עיר 1,000 החלונות". זוהי אחת הערים העתיקות והיפות באלבניה, כאשר מעל העיר מתנשאת מצודה מרשימה ועתיקה בה נבקר, ובתחומה עדיין חיות משפחות רבות. נבקר גם בכנסייה שהפכה לגלריה לצייר האלבני המפורסם אונופרי ואח"כ נצפה על העיר. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות, נבקר בטקה של הבקטאשים במקום ובקבר המפואר שבחצר. לינה ברובע "מאגלאמני" המיוחד של העיר.בראט, אלבניה (shutterstock)

יום 11| בראט - טיראנה, סיור בעיר - תל אביב בשעות הבוקר נשלים את ביקורינו בבראט (Berat) ונצא בנסיעה בדרכים החדשות המובילות לטיראנה, בירת אלבניה. נערוך סיור בעיר שהינה הגדולה ביותר ברפובליקה האלבנית, נחלוף על פני כיכר סקנדברג, נראה את מגדל השעון המפורסם ואת הפסל של סקנדרברג הגיבור הלאומי של אלבניה, נראה את ארמון התרבות שנבנה בסיוע סובייטי. בזמן הנותר נשוטט במרכז המתחדש והשוקק של טיראנה, במדרחוב ובין בתי הקפה. לעת ערב ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה ארצה.


מתי יוצאים?

10.10.19


מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 2,220€
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 2,170€ (100€ הנחה לזוג)
**למקדימים להרשם - עד ה- 21.7.19 ישנה הנחה נוספת של 100€ - 2,070€**

תוספת ליחיד בחדר - 400€

**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341103
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


המחיר כולל:

טיסות: סדירות דרך יעד באירופה
לינה: בכפרים ובערים במלונות בדרגת תיירות טובה
מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 3/4/5 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר מן המקובל. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, מיניוואנים/ג'יפים היכן שנדרש
שיט: כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (כולל 4 ארוחות במסעדות מקומיות)
הופעת פולקלור מקומית
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית כולל ביקור בבית משפחה אלבנית מסורתית
בקבוק מים מינרליים כל יום, לאדם
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות צהריים, שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
טיפ למדריך הישראלי

 

מיקום הטיולאלבניה, קוסובו ומקדוניה
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
0  תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
13.3.20 - 7.3.20
טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכנית מותאמת לגמלאים!  

טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכני...

מחיר רגיל: 2,358&euro
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,328&euro
חברים שהתעניינו:
2
2
14.11.19 - 5.11.19
טיול מאורגן לדרום קוריאה

טיול מאורגן לדרום קוריאה

מחיר רגיל: 3,159$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,095$
חברים שהתעניינו:
1
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה