מוטקה > כל הטיולים > טיול מאורגן לאזרבייג'אןטיול מאורגן לאזרבייג'אן
23.7.19 - 16.7.19
טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן

מחיר רגיל:1,299$
מחיר מוטק’ה:1,273$
חברים שהתעניינו:
0
אודות הטיול


טיול מאורגן לאזרבייג'ן של חברת "סביב העולם"
7 ימים


הרפובליקה של אזרבייג'אן מצויה בחבל הקווקז וגובלת בגאורגיה, ארמניה ובמדינות נוספות. לאזרבייג'ן מורשת תרבותית עתיקה והיא ידועה כבעלת אחת החברות האסלאמיות החילוניות והמתקדמות ביותר. בשנים האחרונות התגלו בה מרבצי נפט וגז טבעי אדירים אשר העשירו את כלכלתה ובשל כך המדינה החלה להתפתח במהירות. בטיולינו לאזרבייג'אן נגלה ארץ הררית מרהיבה, בעלת היסטוריה של אלפי שנים, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים, שמורות טבע יפות, כפרים ציוריים ואומנות עתיקת יומין. אזרבייג'אן היא מדינה מסבירת פנים אשר לה גם יחסים מצוינים עם מדינת ישראל. בואו והצטרפו אלינו לטיול בחבל ארץ מיוחד אשר מצוי במרחק של בסך הכול שלש שעות טיסה מהבית.

תוכנית הטיול:

יום 1. תל אביב - טיסה לבאקו
נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס בטיסה ישירה לבאקו בירת אזרבייג'אן הממוקמת בצדו המערבי של הים הכספי. באקו ופרבריה מונים כיום כשלושה מיליון תושבים והיא נחשבת לעיר הגדולה ביותר במדינה. בכניסה לבאקו נוכל להתרשם מעושרה של העיר הכולל מבני ציבור מפוארים ושכונות מגורים מוארות ומטופחות. פיתוחה המואץ של העיר נבע תודות למרבצי הנפט והגז הטבעי האדירים שהתגלו בסביבותיה בעשורים האחרונים. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית טובה ואחריה נצא לסיור ערב בבאקו. בסיום נגיע למלון ללינה.באקו (shutterstock)

יום 2. באקו ואתריה
היום נערוך סיור מקיף בבאקו. נעלה עם האוטובוס לתצפית מרהיבה על העיר ועל מפרץ הים הכספי. משם נגיע לסיור בחלקה העתיק של באקו המוקפת חומה ואשר הוכרזה בשנת 2000 כאתר מורשת עולמית של אונסקו. נראה את מתחם העיר הפנימית המכונה "איצ'רי שיהר" ובו ארמון שירוואן המהווה דוגמה אדריכלית מדהימה למבנים אזרים מתקופת ימי הביניים. נמשיך למגדל הבתולה המרשים וכן למסגדים העתיקים ולמבניי האורחנים ההיסטוריים הקרויים קאראוואן סאראי אשר שימשו את שיירות המסחר שעברו על דרך המשי. נמשיך לביקור במוזיאון השטיחים ובערב נצא למופע פולקלור ולארוחה באחת המסעדות הטובות בעיר. בתום המופע נשוב למלון בבאקו ללינה.

יום 3. באקו - קובה - באקו
הבוקר נצא מבאקו וניסע צפונה. נעבור דרך נופים מרהיבים וכפרים ציוריים עד הגיענו לעיר קובה המצויה למרגלות הקווקז הגבוה. עיקר כלכלתה של עיר זו מבוסס על תעשיית ייצור שטיחים ובמסגרת סיורינו נבקר באחד משווקי השטיחים המקומיים הנחשבים לאיכותיים ביותר. נמשיך לביקור מעניין בכפר קרסנייה סלובודה המשמש במשך מאות שנים כמקום מושבה של אחת מקהילות "יהודי ההרים" המפורסמת אשר מאמינה כי הם נצר לשבט יהודה שהוגלה לבבל. בהתאם למסורתם התיישבו יהודי ההרים בחבל הקווקז כבר בשנת 770 לפני הספירה, דברו בשפת ה- "ג'והורי" המהווה ניב של הפרסית היהודית ועסקו בעיקר בחקלאות ובמסחר זעיר. נבקר בבית הכנסת המקומי. בהמשך נבקר ברובע המוסלמי ונראה את המסגדים של עבאס ושל סקינה. בתום הסיור נשוב לבירה באקו לארוחת ערב באחת המסעדות וללינה.שער אבן בקובה (shutterstock)

יום 4. באקו - איסמאילי - שמאחי - גאבאלה
נצא מבאקו לעיר גאבאלה ונעבור בעיר שמאחי הנחשבת לאחת הערים העתיקות ביותר במדינה ובעלת מורשת תרבותית עשירה. בדרך נבקר במוזולאום יידי גומבז, חצר קברו של שירוואן שייח אשר בעיירה איסמאילי, שושלת שליטים מפורסמת אשר שלטה באזור זה בתקופה קדומה, נמשיך לביקור במוזוליאום דיר באבא. נמשיך לביקור במסגד ג'ומע אשר נבנה במאה העשירית, שרד את רעידות האדמה הרבות שפקדו את העיר ונשתמר באופן מופלא. נמשיך לגבאלה ונסעד ארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ולאחריה נגיע למלון ללינה.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


יום 5. גבאלה - שקי - גאנג'ה
נשלים את סיורינו בגבאלה המוכרת כבירתה הקדומה של "אלבניה הקווקזית" ואשר משמשת היום כעיר נופש הנהנית מאקלים ממוזג השורר בה במרבית ימות השנה. נמשיך לסיור בעיר העתיקה שקי (Sheki) אשר הוקמה במאה השמינית לפני הספירה, הייתה בעבר תחנת מעבר חשובה לסוחרים על דרך המשי ולאחר מכן שמשה כעיר מחוז באימפריה הרוסית. נבקר בארמון הקיץ של החאן מהמאה ה- 18 ונתרשם מעיצוב ציורי הפרסקו שבמקום. נמשיך את סיורנו בעיר ונבקר באחד מאורחני הדרכים המכונה "קאראוואן סאראי". נגיע לסיור בכפר הציורי קיש, שם נבקר בקתדרלת הכפר המרשימה וכן נתרשם ממבני אבן נוספים. נמשיך לעיר גאנג'ה לארוחת ערב באחת ממסעדות העיר ואחריה נסיעה למלון ללינה.קאראוואן סאראי, שקי (shutterstock)

יום 6. גאנג'ה - הפארק הלאומי גוי גול - באקו
נתחיל את הטיול בגאנג'ה, העיר השנייה בגודלה באזרבייג'אן הממוקמת על שפת נהר הגיינדג'אי ובפאתי הרי הקווקז. במסגרת סיורנו בעיר נבקר במרכזה ההיסטורי ונמשיך למוזוליאום של החאן האחרון "ג'אבאד חאן". נבקר ב"בית הבקבוק" המפורסם המעוצב באלפי בקבוקים בגדלים וצבעים שונים וכן בכנסיית אלכסנדר נבסקי. נראה את בית העירייה, את כיכר היידר אלייב ונטייל להנאתנו במדרחוב של העיר. את חלקו השני של היום נקדיש לטיול בפארק גוי גול אשר הוכרז כשמורת טבע לאומית בשנת 1925. נהנה ממראה האגם הכחול המצוי בלב השמורה וכן מעולם החי והצומח המפותח בפארק זה. ארוחת ערב ולינה בבאקו.

יום 7. באקו - שמורת גובוסטאן, מקדש האש בסוראקאני, יאנאר דאג - באקו
נצא לסיור בשמורת גובוסטאן כ- 65 ק"מ מבאקו. שמורה זו נודעה בציורי הקיר המופלאים ("פטרוגליפים") מתקופת האבן. הציורים מתארים את חיי האדם הקדמון שחי באזור ומוצגות באמצעות סצנות של סיפורי ציידים ופולחנים. האתר הוכרז כשמורת טבע לאומית. בהמשך נראה את אחד מהרי הגעש הבוציים ומתוכם נובע שילוב מעניין של בוץ וגז. אזרבייג'אן מהווה מקום ראשון בעולם במספר הרי הגעש הבוציים. נבקר ב- "מקדש האש של באקו" בסוראקאני, פרבר של באקו. זהו מקדש עתיק דמוי טירה שהיווה מקום פולחן ובית תפילה של סיקים, הינדים וכת הזוראסטרים שהאש היוותה עבורם מקור אמונה דתי. המקום הוא אחד המונומנטים הידועים של אזרבייג'ן ועד למאה ה- 19 היווה מקום מקודש. בהמשך נתרשם מתופעת טבע גיאולוגית מרתקת ב"יאנאר דאג" בדמות אש הבוערת באופן תמידי כתוצאה מפליטת גז מתאן היוצא מבטן האדמה ונדלק בבואו במגע עם האויר. נסיים בארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ואח"כ נחזור למלון ללינה.


שמורת גובוסטאן (shutterstock)

יום 8. באקו - טיסה לתל אביב
נאכל ארוחת בוקר, ניפרד מבאקו ומלאי חוויות וזכרונות נעימים ניסע לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לתל אביב.

מתי יוצאים?

16.7.19, 13.8.19, 10.9.19

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,299$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,273$ (52$ הנחה לזוג)
תוספת ליחיד בחדר: 249$

**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


מחיר הטיול כולל:

טיסות ישירות בחברת התעופה אזרבייג'ן אירליינס במסלול ת"א - באקו - ת"א
מיסי נמל והיטלים
7 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
כלכלה: ע"ב ארוחות בוקר וערב במלונות ובמסעדות
אוטובוס תיירים מקומי ע"פ התוכנית
כניסות לאתרים ואטרקציות שונות בהתאם לתוכנית
טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומדריך מקומי)

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי
אשרת כניסה
דמי סבלות במלונות
טיפ למדריך הישראלי
הוצאות אישיות

מיקום הטיולאזרבייג'אן
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  0
1 תגובות 0 אהבו


קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
31.10.19 - 14.10.19
טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

טיול סתיו בצפון הודו - סוכות 2019

מחיר רגיל: 3,800$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,700$
חברים שהתעניינו:
0
24.10.19 - 13.10.19
טיול מקיף למרוקו המרתקת

טיול מקיף למרוקו המרתקת

מחיר רגיל: 2,490$
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,450$
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה