מוטקה > כל הטיולים > טיול מאורגן לקירגיזסטןטיול מאורגן לקירגיזסטן
3.10.19 - 24.9.19
טיול מאורגן לקירגיזסטן

טיול מאורגן לקירגיזסטן

מחיר רגיל:1,799$
מחיר מוטק’ה:1,763$
חברים שהתעניינו:
2
אודות הטיול


טיול מאורגן לקירגיזסטן
אל חבלי ארץ בתוליים, שבטים נודדים ומנהגים פגאניים
10 ימים


קירגיסטן הממוקמת במרכז אסיה הייתה בעבר חלק מברית המועצות והפכה למדינה עצמאית בשנת 1991. בעברה הקדום התגוררו בשטחה שבטים נודדים שהתפרנסו ממרעה וגרו באוהלי יורטה המתאימים למזג האוויר הקשה באזור וניתנים להעברה ממקום למקום. את מרבית שטחה של קירגיסטן תופסים הרי הטיין שאן הגבוהים עם עמקים פוריים ובנוסף בשטחה מספר אגמים גדולים ביניהם אגם איסיק קול ששטחו כ 18000 קמ"ר. אוכלוסייתה של המדינה מעורבת וכוללת קירגיזים, טז'יקים, רוסיים ואף כמה מאות של יהודים. התרבות הקירגיזית המיוחדת מאפיינת צורת חיים של נוודים הרריים אשר להם מוסיקה ייחודית, סיפורי אגדות דמיוניים, קולינריה מעניינת מנהגים פגאניים ונימוסים מרתקים. הצטרפו לטיול המאורגן לקירגיסטן ובו נגלה לכם חבל ארץ בתולי, נופים מדהימים, שמורות טבע, קניונים ואגמים מרשימים וצורת חיים מסורתית הייחודית לתושבי המקום.

תוכנית הטיול:

יום 1. תל אביב - בישקק
נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך מוסקבה לבישקק בירת קירגיסטן. עד לעצמאותה של קירגיסטן והתנתקותה מברית המועצות, העיר נקראה על ידי הרוסים בשם פרונזה, על שמו של מפקד כוחות הצבא האדום באזור זה במלחמת האזרחים. נתארגן לאחר נחיתה ונערוך סיור עיר קצר. נראה את כיכר הניצחון עם אנדרטת הניצחון, את פסל הגיבור האפי מאנאס (Manas) אשר תתקלו בשמו לא מעט (מונצח בשלטי רחוב, פארקים לאומיים ואפילו שדה התעופה הבינלאומי קרוי על שמו). מאנאס היה גיבור עממי מפורסם, שליט ולוחם אשר איחד את 40 השבטים הקירגיזיים לאומה אחת - משם גם 40 קרני השמש שמופיעות על דגל קירגיסטן. נראה את היכל הפילהרמונית ונמשיך לארוחת ערב במסעדה ואחריה לינה במלון בבישקק.פסל הגיבור מאנאס, בישקק (shutterstock)

יום 2. בישקק
נקדיש את היום לסיור מעמיק בבישקק. נבקר בבזאר הקירגיזי הצבעוני המקומי, נסייר בכיכר "אלא טו" - הכיכר המרכזית של בישקק, ממנה נוכל לראות גם את הבית הקירגיזי הלבן - מקום מושבו של הנשיא. נבקר במוזיאון להיסטוריה לאומית (במידה ולא יהיה בשיפוצים) שבעברו הלא רחוק היה קרוי מוזיאון לנין. נלך לאורך פארק אוקה (Oka) אל הגלריה הפתוחה לפיסול. נמשיך לביקור במאוזוליאום של בייטיק באטיר ובאתר ההנצחה אטא ביית. בסיום נסע לפארק הלאומי אלא ארצ'ה הנמצא מחוץ לבישקק. נטייל לאורך הנהר ונחזה בפסגות המושלגות, עצי אשוח ומפלי מים מרהיבים. נחזור לבישקק לארוחת ערב באחת המסעדות בעיר ואחריה לינה.


יום 3. בישקק - החוף הדרומי של אגם איסיק קול
ניסע לחוף הדרומי של אגם איסיק קול, משמעות השם הוא "האגם החם" מכיוון שמימיו אינם קופאים בחורף. האגם מהווה גוף מים ענק בלב הרי אלאטאו. שטחו של האגם עולה על 18000 ק"מ, עומקו כ- 700 מטר והוא שוכן בגובה 1607 מטר. האגם המרהיב נחשב לשני בגודלו בעולם ובשל המעיינות החמים הבוקעים בקרקעיתו האגם אינו קופא בימות החורף הקרים. כבשים סוסים ושאר מיני בקר שותים לרוויה ממי האגם. בדרך נעצור ונבקר במגדל בוראנה העתיק, שריד קדום מתקופת דרך המשי. לאחר מכן נעצור בכפר הטיפוסי קיזיל טואו שם נצפה בתהליך ייצור היורטות, אלו אוהלי מגורים מיוחדים האופייניים לנוודים הקירגיזיים. נבקר בקניון סקזקה הנקרא גם "עמק האגדות" (Skazka Canyon) בגלל הרי החול הצבעוניים שלו המזכירים דמויות מהסרטים. נערוך באזור סיור רגלי ונתרשם מהמקום. נקנח בארוחת ערב ונלון ביורטה באזור אגם איסיק קול.אגם איסיק קול (shutterstock)

יום 4. החוף הדרומי - קרקול
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיירה השלווה קרקול המצויה בצדו המזרחי של האגם. קרקול נוסדה בשנת 1869 ותוכננה בסגנון אירופאי קלאסי ובו רחובות מקבילים החוצים זה את זה. בדרך נעצור בעמק ברסקון - אחד העמקים היפים ביותר בקירגיסטן שנמצא בחופו הדרומי של אגם איסיק קול כ- 90 ק"מ מהעיירה קרקול. אורכו כ- 30 ק"מ ומורדותיו מכוסים בצמחייה עשירה ושיחים, ומעליו פסגות מושלגות מדהימות ביופיין. נמשיך לביקור במפל ברסקון ונחזה במופע ציד ייחודי של נשרים ועיטים. נעשה את דרכנו לעמק ג'טי-אוגוז ("עמק שבעת השוורים"), אשר קיבל את שמו בזכות הרי החימר האדומים, בעלי הצורות המוזרות המזכירות 7 פרים. נמשיך לארוחת ערב בבית משפחה מקומית ונלון בקרקול.


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


יום 5. קרקול - אלטין ארשאן - קרקול
לאחר ארוחת הבוקר נעלה על משאית צבאית רוסית ונסע ליום טיול חוויתי בשמורת עמק אלטין ארשאן המאופיין בקניונים מרשימים, הרים נישאים, קרחונים ומעיינות חמים. נגיע לשמורה ונסייר בה רגלית ואף נטבול במעיינות החמים. נצפה בפסגה המושלגת של הר הפלאטקה המתנשא לגובה של יותר מ- 5000 מטר. נחזור לקרקול לארוחת ערב במסעדה מקומית ואחריה לינה במלון.עמק אלטין ארשאן (shutterstock)

יום 6. קרקול - טפקה - קרקול
נצא לביקור בשוק הבקר המקומי המפורסם של קרקול. מדובר בשוק מפורסם המתקיים כל יום ראשון ונחשב לגדול והחשוב בקירגיסטן. אלפי קונים ומוכרים הסוחרים באלפי ראשי בקר. נמשיך בסיור עיר כולל ביקור בכנסייה הרוסית האורתודוקסית, שנבנתה ע"י מהגרים רוסים. נבקר במסגד דונג-אן שנבנה ב- 1904 ובנוי כולו רק מעץ, ללא מסמרים ומזכיר במראהו מקדש בודהיסטי. נבקר במוזיאון ע"ש ניקולאי פרז'בלסקי שהיה מגלה ארצות וחוקר ובזמנו קרקול נקראה על שמו. נגיע לבית משפחה מקומית ושם תוגש לנו ארוחת צהריים מסורתית ממטעמי המטבח הקירגיזי. נמשיך לביקור באזור שבו נראה בעלי מלאכה מקומיים מייצרים אוכפים לסוסים ושאר אביזרי עור. נגיע לכפר טפקה לראות תצוגת סוסים גזעיים קירגיזיים. בעלי החווה יציגו את החווה ויספרו על גידול הסוסים הקירגיזיים המקומיים. ארוחת ערב ולינה בקרקול.

יום 7. טפקה - עמק סמנובקה - צ'ולפון אטא - חוף הצפוני של אגם איסיק קול
היום ניסע לחוף הצפוני של אגם איסיק קול. בדרך נבקר באחד מקניוני השטח הפופולריים ביותר אצל העם הקירגיזי עמק סמנובקה המתחיל באחד מהכפרים שנוסדו על ידי המתיישבים הרוסים בתחילת המאה שעברה. בעמק הירוק, ליד נהר גדול מתקיימים כל שנתיים המשחקים האולימפיים של שבטי הנוודים מכל רחבי אסיה. נסייר רגלית באזור ואחרי כן נעלה לשיט של שעה באגם המרהיב. נמשיך בנסיעה לעיירה צ'ולפון אטא הממוקמת על שפת אגם איסיק קול. נבקר במוזיאון הפתוח המצוי בקרבת העיירה ובה ציורי סלע קדומים ומרהיבים החרוטים בסלע מהמאה ה- 6 לפני הספירה. ארוחת ערב ולינה באזור הצפוני של אגם איסיק קול.אתר ארכיאולוגי עם סלעים ועליהם ציורים, צ'ולפון אטא (shutterstock)

יום 8. החוף הצפוני אגם איסיק קול - צ'ולפון אטא - צ'ון קמין
נצא אל צ'ון קמין (Chon Kemin) דרך החוף הצפוני של אגם איסיק קול. נעבור דרך העיר בליקשי (Balykchy) אשר ממוקמת בקצה המערבי של האגם ומהווה אחת משלושת הערים הגדולות באזור האגם. נעצור לביקור בשוק המקומי ונתרשם ממבחר הסחורות הנמכרות במקום. נגיע לפארק הלאומי צ'ון קמין הנפרס על שטח של 5000 דונם. הפארק הוקם בשנת 1997 כדי להגן על המינים הייחודיים של החי והצומח באזור. צ'ון קמין הוא מקום אטרקטיבי להרפתקנים וחובבי רפטינג בשל הנהר השוצף העובר במקום. נתבונן בנהר המתפתל ונתרשם מצורתו המיוחדת העוברת דרך תחתית העמק כשהוא מוקף בפסגות מושלגות. נגיע לבית הארחה בצ'ון קמין וצא להליכה לנקודת תצפית פנורמית אל עבר נוף מדהים שימצא מתחתינו. ארוחת ערב ולינה בצ'ון קמין.

יום 9. צ'ון קמין - בישקק
נצא לראות מופע "בורסוק" שזהו תהליך מיוחד של הכנת לחם וגבינה מקומית באיכות ובטעם נפלא הנעשית על ידי נשות הרועים. נצפה במשחקי סוסים מסורתיים ולאחר מכן נסע חזרה לבישקק. נתמקם במלון ונצא לארוחת ערב מסכמת. נערוך טיול ערב במהלכו נהנה ממופע פולקלור מקומי. נחזור למלון ללינה.בישקק (shutterstock)

יום 10. בישקק - תל אביב
הבוקר נצא מוקדם לשדה התעופה בבישקק ונעלה לטיסתנו חזרה ארצה, מלאי חוויות וזכרונות.

מתי יוצאים?

24.9.19

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 1,799$
מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 1,763$ (72$ הנחה לזוג)
תוספת ליחיד בחדר - 255$
**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן


מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341107
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו הנחה!


מחיר הטיול כולל:

טיסות בחברת התעופה Aeroflot במסלול ת"א - מוסקבה - בישקק ובחזרה כולל מיסי נמל והיטלים
לינה בבתי מלון בבית הארחה משפחתי ובמאהל יורטה
כלכלה ע"ב חצי פנסיון במקומות הלינה ובמסעדות וארוחת צהריים אחת נוספת
אוטובוס תיירים מקומי ע"פ התוכנית
כניסות לאתרים ואטרקציות שונות בהתאם לתוכנית
מדריך קבוצה ישראלי של חברת "סביב העולם"
מלווה מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול
בקבוק מים מינרלים לכל משתתף מידי יום (ימים 1-10)
טיפים לנותני שירותים בחו"ל (נהג ומלווה מקומי)
מפגש קבוצה לפני היציאה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי
אשרת כניסה לקירגיסטן
דמי סבלות
טיפ למדריך הישראלי
הוצאות אישיות

הערות חשובות:

יש לשים לב כי חלק מהדרכים בקירגיסטן משובשות והנסיעה מאתר לאתר עלולה להתארך.
מרבית השהייה בטיול תהיה בגובה של כ-1,800 מטר מעל פני הים, אך באחד מימי הטיול נגיע לגובה של 3,000 מטר ונלון בגובה זה (אזור אגם סון קול) ולכן אדם המתקשה בבעיות נשימה, חייב לקחת זאת בחשבון ושהייה בגובה זה תהיה על אחריותו בלבד.
חובה להצטייד עבור הטיול בבגדים חמים.
אשרת כניסה לקירגיסטן יש לעשות עצמאית דרך הלינק הבא: http//:www.evisa.e-gov.kg/ ולשלם ישירות באתר. את האשרה תקבלו בין 1-7 ימים למייל האישי שלכם. כל מטייל חייב להביא עמו לטיול תמונת פספורט אחת שגודלה הוא 4X3 למקרה הצורך.

לינה בטיול:

שבעה לילות מתוך הטיול הלינה תהיה במלונות בדרגת תיירות. לילה אחד בטיול הלינה בבית משפחה מקומית עם שירותים ומקלחת פרטיים לכל אורח ולילה נוסף הלינה תהיה במחנה "יורטה" (מאהל נוודים) המשותף ל-4 איש.
בחלק משירותי הלינה אין בנמצא חדרים לבודדים כמו כן לא בכל אזור ישנם חדרי טריפל.
עבור תוספת מיטה לחדר תחול תוספת של 20$ במלונות שמוסיפים מיטה לחדר.
באזורים שבהם לא ניתן להוסיף מיטה המלון יפצל ל 2 חדרים בעלות נוספת של 80$ לחדר

הטיול מאורגן ובאחריות חברת "סביב העולם"

 

מוטק'אים, נוסעים לחו"ל ומחפשים ביטוח? הסוכן ארנון לוקר יטפל בכם אישית ובאופן בלעדי.

לצורך קבלת הצעה מוזמנים להתקשר ישירות אליו למספר 072-3341105 או ללחוץ כאן לפרטים נוספים.

חופשה נעימה!

 

 

מיקום הטיולקירגיזסטן
שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:08:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  2
3  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
niva 12/07/19
3000 מ' זה סיפור מבחינתי. חבל. אהבתי את המסלול אבל עם 'מחלת גבהים' לא משחקים.....
התמונה של תגונה
יוסי רכס 14/07/19
3000 מטר לא מספיק גבוה לזכות במחלת גבהים
התמונה של תגונה
מנחם 10/08/19
מקום מקסים שווה נסיעה
Attached Picture
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
22.4.20 - 7.4.20
חוגגים פסח ביפן בתקופת פריחת הדובדבן כולל 11 לילות קרוז באוניית פאר

חוגגים פסח ביפן בתקופת פריחת הדו...

מחיר רגיל: 5,940$
מחיר לחברי מוטק'ה:
5,820$
חברים שהתעניינו:
6
6
6
6
6
6
13.3.20 - 7.3.20
טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכנית מותאמת לגמלאים!  

טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכני...

מחיר רגיל: 2,358 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,328 יורו
חברים שהתעניינו:
3
3
3
11.3.20 - 27.2.20
שיט מאורגן ללפלנד והזוהר הצפוני

שיט מאורגן ללפלנד והזוהר הצפוני

מחיר רגיל: 4,845$
מחיר לחברי מוטק'ה:
4,685$
חברים שהתעניינו:
4
4
4
4
למעלה
חזרה