מוטקה > כל הטיולים > טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכנית מות...טיול מאורגן ללפלנד הפיני...
13.3.20 - 7.3.20
טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכנית מותאמת לגמלאים!  

טיול מאורגן ללפלנד הפינית - תכנית מותאמת לגמלאים!  

מחיר רגיל:2,358€
מחיר מוטק’ה:2,328€
חברים שהתעניינו:
3
אודות הטיול

לפלנד הפינית - תכנית מותאמת לגמלאים!  

מסלול קלאסי ייחודי - "חלום ליל חורף" 

6 לילות/7 ימים

 

מה בתוכנית?


יום 1:  ת"א - רובניימי - יער הציידים

נצא בטיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר יושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. לאחר הנחיתה וההתארגנות בשדה נתחיל בפעילות המתוכננת. נמשיך למרכז ההצטיידות שלנו ונקבל בהשאלה ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים (זוג אחד) וכפפות. בהמשך האוטובוס יביא אותנו לאזור יער פראי, מרכז אותנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה המיוחדת של הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. הביקור כאן יכניס אותנו לאווירה המסורתית של היער הארקטי. נערוך טיול רגלי בנתיב מותאם לגמלאים ו"נשתלב" בשלווה שמסביב... נסיעה למלון. ארוחת ערב. 

מזחלות איילים (shutterstock)


יום 2: שיט  באור יום בשוברת הקרח וטירת הקרח לומילינה

"אין דברים כאלה!" - יום מיוחד נוסף בו ניסע דרומה שם נעלה על שוברת הקרח לשיט מרהיב במפרץ הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים ומפלסת את הדרך לספינות כדי לשמור על נתיב פתוח לנמל וממנו. נערוך סיור מקצועי מודרך עם הצוות ב"קרביה" של הספינה הייחודית ומאוחר יותר, באחת הנקודות, נדומם מנועים ונרד לשחייה (למעוניינים..) בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות שפותחו ע"י נאס"א והמסופקות ע"י צוות הספינה. נשוב לנמל ונמשיך למסעדה בה נסעד את ארוחת הצהריים שלנו. מכאן נמשיך ונבקר ב"טירת הקרח" לומילינה אשר עברה מהפך ופתוחה כעת לאורך כל השנה, גם בקיץ! (איך יתכן? - בואו ותגלו במו עיניכם!). חזרה לרובניימי. ארוחת ערב במלון.  

שוברת קרח (shutterstock)


יום 3: ספארי אופנועי שלג בנהיגת יחיד, דיג בקרח, סנדלי שלג

נצא מצוידים בלבוש הארקטי המיוחד שקיבלנו ונצטייד גם בכובע גרב וקסדה; שיעור נהיגה קצר על אופנועי השלג, הוראות בטיחות ויוצאים רכובים על אופנועי שלג, כל אחד על אופנוע (אלא אם תבקשו אחרת...) למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל, במסלול מיוחד המותאם לגמלאים בינות ליערות עצי מחט, אגמים קפואים ונהרות שזרימתם עצרה מלכת. ארוחת הצהריים תשולב במהלך ספארי האופנועים. דיג בקרח אמרנו? נצטייד בחכות, מקדחים ופיתיונות ונצא ללב האגם הקפוא ו...ננסה לדוג דגים. ננצל את השהות במקום כדי להתנסות גם בהליכה ב"סנדלי שלג" מיוחדים המונעים שקיעה בשלג העמוק - כמנהג הלאפים. בשעות אחר הצהריים נגיע רכובים על אופנועי השלג לנקודת הסיום. העברה למלון. ארוחת ערב. 

 

מעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341106
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו 60€ הנחה לזוג!
 


יום 4: מזחלות כלבי האסקי  - חוות איילי הצפון, פארק SNOWMAN והכפר של סנטה קלאוס

יום חוויתי נוסף!  פעילות של מזחלות כלבים. נצא לביקור בחוות גידול ואילוף של כלבי האסקי; נלמד על דרכי הגידול של כלבים אלו ושיתוף הפעולה בינם ובין הסאמים - תושבי הצפון לאורך מאות בשנים. נעלה זוגות זוגות על מזחלות הרתומות לכלבים ונצא למסע מרתק ביער לאורך מסלול של כ- 5 ק"מ ונבין למה בחר העם העתיק את כלב האסקי לביצוע משימה זו! ננסה לראות וללטף את הגורים בטרם נסיים את ביקורנו בחווה. מכאן ניסע ונבקר בחוות לגידול איילי הצפון (REINDEER). נסב לארוחת צהריים ביתית בבית טיפוסי מעץ. נמשיך לטקס לאפי מסורתי עם "שאמאן" (כהן דת מקומי). נצא לרכיבה קלה במזחלות הרתומות לאייל זה. מכאן נגיע לכפר של סנטה קלאוס הממוקם בדיוק על החוג הארקטי. כפר זה נבנה כגימיק תיירותי על ידי הפינים בשנות ה- 80 של המאה הקודמת ומהווה אתר תיירותי מקסים ומהנה. הכפר שוכן על החוג הארקטי ומכיל עשרות חנויות צבעוניות, בית דואר מקורי, בתי קפה ומסעדות וכמובן את סנטה קלאוס בכבודו ובעצמו. כאן נקבל דיפלומה המאשרת את חציית החוג הארקטי! נמשיך ונבקר ב- Snowman Park בו ניכנס לארמון, בר ומלון קרח, נלמד ל"החליק" על הקרח וגם כיצד בעצם בונים בובת שלג...? נוסיף ונלמד כיצד לפסל בקרח ואולי לגלוש בעזרת צמיג מיוחד ... בקיצור- חוויה לכולם!. בסיום הביקורים נשוב למלון. 
 

הכפר של סנטה קלאוס (shutterstock)


יום 5: גן החיות הצפוני בעולם - חנות מפעל השוקולד פייזר - נהיגה בקרטינג (!) על הקרח - תצפית לילית על זוהר הצפון   

ניסע בשעות הבוקר  לביקור בגן החיות הצפוני ביותר בעולם - רנואה; בגן חיות זה מיוצגות כמעט כל חיות הבר השכיחות בקווי הרוחב הצפוניים של כדור הארץ -מעל 50 מינים שונים. רובן של חיות אלו פעיל בחודשי החורף והאביב. בהמשך ניכנס לביקור בחנות מפעל השוקולד "פייזר" הממוקמת בסמוך לאתר. בתום הביקורים נשוב לרובניימי. נגיע לאתר "גו-קארט" ונעלה על מכוניות קרטינג מותאמות לתנאי הקרקע ונצא לסיבוב בו נתחרה במסלול מרוץ בנהיגת יחיד. לאחר ארוחת הערב נצא, באוטובוס, אל מחוץ לתחום העיר לאזור מיוחד וחשוך כדי להתמקם בנקודה הטובה ביותר ממנה נוכל לנסות ולצפות בתופעת "זוהר הצפון" (זוהי תופעת טבע שאין לנו שליטה עליה) נחזיק אצבעות לאירוע טבע מדהים זה ותחשבו על זה ! זה התחיל בשמש לפני כמה דקות 150 מיליון ק"מ מכאן. **אין הבטחה לראות את הזוהר הצפוני**.

 

הזוהר הצפוני (shutterstock)


יום 6: המפלים הקפואים בקורואומה, פיקניק "על האש", מוזיאון "ארקטיקום"

נצא מרובניימי מזרחה בכיוון כללי אל עבר הגבול הרוסי; נחלוף בערבות קרח, אזורים מושלגים, כפרים נידחים ועיירות קטנות. היער הארקטי ילווה אותנו מימין ומשמאל... לאחר כשעתיים נסיעה נגיע אל אזור שמורת הטבע קורואומה; ממגרש החנייה העליון נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה מצוידים במקלות הליכה מיוחדים לשלג שנספק לכל אחד ואחת אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים המהווים מוקד משיכה למטפסי קרח מכל העולם והמשמשים גם אתר אימון לנבחרת האלפיניסטים של פינלנד. במידת האפשר נלך לאורכו של הקניון ונוכל לראות את נטיפי הקרח ממש מעלינו. מראות מופלאים ויוצאי דופן! ארוחת צהריים - "פיקניק" - סביב מדורה בסמוך למפלים תסכם ביקור מרתק זה. לאחר מכן נחזור לעיר לביקור מרתק במוזיאון ארקטיקום - מוזיאון המחולק לשני חלקים המספרים מצד אחד את סיפורה של העיר רובניימי ואילו חלקו האחר מוקדש להתפתחות החיים (אנשים, בעלי חיים צמחים ועוד) באזורים הצפוניים של כדור הארץ. נסיעה למלון. ארוחת ערב. 
 
יום 7: רובניימי - גלישה ב"טובוגן" ועליה ברכבל - טיסה לת"א

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאתר הסקי ונעלה ברכבל למרומי ההר ממנו נגלוש ב"טובוגן" במורד מסלול מובנה, לאורך כ- 850 מטר, חוויה נפלאה וייחודית לנו!! בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה של רובניימי ונשוב חזרה ארצה. תם ונשלם. 
 

שקיעה ברובניימי (shutterstock)


מתי יוצאים?

7-13.3.20 (פורים)

13-19.3.20

6-12.4.19

 

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 2,358€

מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 2,328€ (60€ הנחה לזוג)

תוספת ליחיד בחדר - 285€

**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן


מעוניינים להירשם? השאירו פרטים כאן
ונחזור אליכם בהקדם
או בטלפון: 072-3341106
חשוב: הזדהו כגולשי מוטק'ה וקבלו 60€ הנחה לזוג!
 


 
רק לגמלאים: המחיר כולל נהיגת יחיד על אופנוע שלג. במידה ותעדיפו נהיגה זוגית - יבוצע זיכוי של 50€ לאדם. יש להודיע בעת ההרשמה.
 
חשוב! המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינויים בסדרי הביקורים. התכנית עשויה להיות מושפעת ממזג האוויר ושינויים עשויים להיות. 
  
 
המחיר כולל:

טיסות שכר ישירות תל אביב - רובניימי - תל אביב בחברת אל על (סאנדור) כולל מסי נמל, דלק וביטחון. נכון ליום 1/6/19

בית מלון דרגת תיירות טובה - מרכז העיר, במדרחוב, בחדרי סטנדרט

Wi-Fi חופשי במלון

סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית

אוטובוס תיירים נוח וממוזג כולל Wi-Fi חופשי

כלכלה: פנסיון מלא (בוקר וערב במלון, ארוחות צהרים קלות - מרק, לחם ושתיה חמה - שיהיו באזורי הביקור כולל ארוחת פיקניק אחת במפלים הקפואים!) 

תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט סבלות והמדריך הישראלי)

מדריך בכיר ומנוסה ביעד עם קבוצות גמלאים מצוות "דרך החופש"

השאלת ציוד חורף מלא: סרבל ארקטי, נעלים, כפפות וגרביים

השאלת מקלות הליכה מיוחדים לתנאי הסביבה!

תוספת "דוקרנים" לנעליים להגברת בטיחות נגד החלקה!!

שיט באור יום (בהתחייבות) בשוברת קרח!

ביקור בטירת הקרח המפורסמת "לומילינה" בעיר KEMI

שחיה בחליפות מיוחדות בשיט
אופנועי שלג בנהיגה עצמית (נהיגת יחיד) פעילות כוללת של כ- 6 שעות

מזחלות כלבי האסקי בנהיגה עצמית (2 בכל מזחלת)

מזחלות איילי הצפון בנהיגה עצמית (2 בכל מזחלת)

נהיגת יחיד על קרטינג המותאם לנסיעה על קרח

גלישת יחיד ב"טובוגן" ועליה ברכבל

ביקור במפלים הקפואים

ביקור בפארק חיות הבר רנואה

ביקור ביער חוטבי העצים במסלול הליכה נוח ומותאם

התנסות בהליכה עם סנדלי שלג

כניסה לטירת/מלון הקרח ב- Snowman Park

מוזיאון ארקטיקום

ביקור בכפר של סנטה קלאוס

תעודה המאשרת את חציית "החוג הארקטי"

טקס שמאני! (ע"י כהן דת מקומי)

חווית דייג בקרח כולל כל הציוד (מקדחים, חכות, פיתיונות)

יציאה לילית עם אוטובוס, אל מחוץ לעיר המוארת, בניסיון לתפוס/לצוד את ה"זוהר הצפוני"

יציאה רגלית נוספת, לאזור חשוך בניסיון לראות את "זוהר הצפון"


 המחיר אינו כולל:

ביטוח נוסעים (הפוליסה צריכה לכלול "ספורט חורף/אתגרי" על פי המקובל בחברה המבטחת)

הוצאות בעלות אופי אישי

תשר למדריך הישראלי (מקובל 5€ ליום)

 

התשלום יתבצע כדלקמן:  

הזמנות שייסגרו עד סוף אוקטובר - 10 תשלומים

הזמנות שייסגרו מתחילת נובמבר - 8 תשלומים

הזמנות שייסגרו מתחילת דצמבר - 6 תשלומים

הזמנות שייסגרו בינואר והלאה - 3 תשלומים


 כללי:  

המחיר בשקלים ישולם לפי שער החליפין הגבוה ביום התשלום

המחיר למינימום 37 איש בקבוצה


דגשים חשובים לידיעתכם:

ביטוח אופנועי השלג אינו מכסה סך של עד 1000€ כהשתתפות עצמית - לקחנו את זה צעד אחד קדימה ואנו מציעים (וממליצים...) לבטל את ההשתתפות העצמית כליל בעלות של 25€ בלבד לכל נהג המתכנן לנהוג!

חדרי המלון כולם הם ללא עישון! בהתאם לחוק יוטל קנס של 250€ מינימום על כל מי שיעשן בחדר

הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה כלשהו ומותרת מגיל 18 ומעלה

ילדים עד גיל 14 ו/או מתחת לגובה 1.45 מ' אינם מורשים לשבת במושב האחורי של אופנועי השלג ו/או לנהוג במזחלות הכלבים ובקרטינג - מטעמי בטיחות, זאת עפ"י חוקי המדינה. במידה וילד מתחת לגיל 14 עומד בתנאי הגובה 145 ס"מ, וירצה לשבת מאחורי הנהג, לצוף במי קרח, לנהוג בקרטינג - מחירו יחושב כמחיר מבוגר ולא תהיה הנחת "ילד" 

בשל הנחיות בטיחות אלו, כל הילדים אשר אינם מורשים: יורכבו על גבי מזחלת משותפת הנהוגה בידי מדריך מקומי באופנועים ובכלבים. בקרטינג: ילדים יוכלו לנהוג באופנוע שלג מותאם עבורם!

לאחר ההרשמה - נא וודאו שקיבלתם את "איגרת ההכנה לקראת לפלנד"
  
דמי ביטול:

עד 60 יום לפני היציאה - 500€ לנוסע 

מ- 59 עד 30 יום לפני הנסיעה - 1000€ לנוסע

מ- 29 יום ועד 22 ימים לפני הנסיעה - 1500€ לנוסע 

מ- 21 ימים ועד מועד היציאה :דמי ביטול מלאים

מומלץ לעשות ביטוח נסיעות בסמוך להרשמה הכולל סעיף "ביטול נסיעה"
 
חוק הגנת הצרכן: בעסקת מכר מרחוק כהגדרתה בחוק הגנת הצרכן, "רשאי הצרכן לבטל את העסקה בתוך 14 ימים מיום ביצוע העסקה, ובלבד שהביטול יעשה לפחות שני ימים, שאינם ימי מנוחה קודם השירות ובכתב. בביטול הזמנה יחולו דמי ביטול בשיעור של 5% מערך העסקה או ₪ 100 לאדם, לפי הנמוך מביניהם. זכות הביטול אינה קיימת אם הזמנת השירות בוצעה בתוך שבעת הימים שאינם ימי מנוחה, שלפני מועד מימוש השירות." 
 

שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:20:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  3
1  תגובות 0 אהבו


התמונה של תגונה
מרים אאא לפני 3 ימים
יקר מאד לעומת חברות תיירות אחרות עם אותם תנאים ותכנית זהה
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
טיולים נוספים שיכולים לעניין אותך
14.11.19 - 5.11.19
טיול מאורגן לדרום קוריאה

טיול מאורגן לדרום קוריאה

מחיר רגיל: 3,159$
מחיר לחברי מוטק'ה:
3,095$
חברים שהתעניינו:
1
7.11.19 - 31.10.19
טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה-58 בונציה

טיול מאורגן לאיטליה אל הביאנלה ה...

מחיר רגיל: 2,120 יורו
מחיר לחברי מוטק'ה:
2,070 יורו
חברים שהתעניינו:
0
23.10.19 - 16.10.19
טיול מאורגן לצפון פולין

טיול מאורגן לצפון פולין

מחיר רגיל: 1,449$
מחיר לחברי מוטק'ה:
1,420$
חברים שהתעניינו:
0
למעלה
חזרה