מוטקה > כל הטיולים > הנילוס ומקדשי מצריםהנילוס ומקדשי מצרים
21.3.20 - 11.3.20
הנילוס ומקדשי מצרים

הנילוס ומקדשי מצרים

מחיר רגיל:3,359$
מחיר מוטק’ה:3,259$
חברים שהתעניינו:
3
אודות הטיול

הנילוס ומקדשי מצרים

מקהיר, דרך לוקסור ואסואן לקהיר, 3 לילות בקהיר / 7 לילות שיט / 11 ימי טיול

על סיפון: Steigenberger Regency *5

בליווי מדריך ישראלי מומחה לאזור

ייחודי בגורדון טורס: כולל גם ביקור בקבר תות ענך אמון המסתורי,

מוזיאון אסואן והמוזיאון בלוקסור החשובים והמרשימים

 

כה קרוב, וכה רחוק. בואו להפלגה על הנהר החשוב באזורנו, בין שרידי תרבות בת אלפי שנים, והכל בספינת תיור ברמת חמישה כוכבים. נבקר בקהיר, נפליג בין לוקסור וקברי המלכים שלה לאסואן עם מערך הסכרים הענק והמדהים, נבקר בפירמידות, בקברי פרעונים ובמקדשים מופלאים ומרשימים. ניסע בג'יפים דרך המדבר הנובי למקדשי אבו סימבל שהוצלו ממי הסכר הגואים, נטעם ממיטב המאכלים ונחווה את מצרים העתיקה והמודרנית בדרך הטובה ביותר האפשרית: הפלגה נינוחה על הנילוס המרהיב.

 

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן

ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 072-3341110

חשוב! הזדהו כגולשי מוטק'ה לקבלת מחיר מיוחד

 

על הספינה: Steigenberger Regency *5

אורך: 72 מ', רוחב: 14.7 מ', סיפונים: 5, כולל 2 סיפוני שמש, חדרים: 50 חדרים 18 מ"ר, 2 סוויטות 35 מ"ר. בספינה: בריכה • ג'קוזי • טרקלין ובר • שירותי כביסה • סלון יופי  בחדרים: מיזוג אוויר מלא • שירותים ומקלחת • כספת • מיני בר • טלוויזיה בלוויין • מייבש שיער

(באדיבות גורדון טורס)

זו אחת הספינות המפוארות ביותר המפליגות על הנילוס, בדירוג של חמישה כוכבים. היא קטנה ואינטימית יותר מספינות נהר אחרות על הנילוס, דבר המבטיח שירות קשוב ואישי יותר. היא מציעה את ההפלגה הנינוחה ביותר על הנהר המרשים בעולם, בעיקר בין לוקסור לאסואן - מקום שם המקדשים העתיקים, נוף המדבר והירוק של גדות הנילוס הפורה משתלבים לחוויה שאין עוד כמוה בעולם כולו. תה וארוחה קלה על אחד מסיפוני השמש לעת ערב, או מטעמי המטבח המצרי והבינלאומי בכל ארוחה, החדרים המרווחים מאוד והנוף המרהיב מהחלונות הפנורמיים - חוויית שייט נהרות שאי אפשר לשכוח.

 

מסלול הטיול:

יום 1: קהיר

לאחר טיסה קצרה מאוד ננחת בקהיר, נתארגן ונעבור את ביקורת ההגירה והמכס ונצא לעיר. נגיע לרובע העתיק, שם נבקר בכנסיה התלויה - כנסיה קופטית שנבנתה מעל שער כניסה למצודה רומאית, ובבית הכנסת העתיק אבן-עזרא, שלפי המסורת ממוקם במקום בו משה רבנו התינוק נמשה מן הנילוס. בבית הכנסת הזה נמצאה הגניזה הקהירית המפורסמת. משם נמשיך באוטובוס למלון מפואר, על גדת הנילוס, לצ'ק אין בחדרים וארוחת ערב. לינה בקהיר.

שוק בקהיר (shutterstock)

יום 2: לוקסור (מקדש לוקסור, שדרת הספינקסים)

היום נטוס ללוקסור שבדרום מצרים - מצרים העילית. נבקר במקדש לוקסור המרהיב, שבכניסה אליו (ה"פילון") ניצב אובליסק ענק באחד הצדדים. האובליסק התאום, שהיה מוצב בצד השני, נמצא כיום במרכזה של כיכר הקונקורד בפריז, עדות לבזיזת העתיקות החשובות של מצרים על ידי האירופים בימים עברו. המקדש מואר בלילה באופן מרהיב ממש, ואיתו מוארת גם שדרת מאות פסלי הספינקס המובילה ממנו למקדשי כרנך, בהם נבקר בהמשך. אחרי הביקור במקדש נגיע לספינת הנהר המפוארת שתהיה ביתנו בשבוע הקרוב. ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 3: לוקסור (עמק המלכים)

היום נצא לבקר בעמק המלכים בגדה המערבית של הנילוס, ממול העיר לוקסור, אזור בו נתגלו מעל 63 קברים של פרעונים, מלכות ובני אצולה מצריים. הסברה היא שהאתר נבחר בשל בעיית שוד הקברים שהתגלתה בפירמידות. נבקר במקדש המתים של חתשפסות - האשה הראשונה שכיהנה כפרעה במצרים, ובשני פסלי הענק של ממנון המשקיפים אל הנילוס. גולת הכותרת תהיה ביקור בקבר המסתורי, המפואר והמפורסם של תות ענך א'מון, היחיד שהתגלה עם אוצרותיו ולא נבזז על ידי שודדי קברים. לינה בספינה.

יום 4: לוקסור (מקדשי כרנך, מוזיאון לוקסר), אדפו

היום נבקר במקדשי כרנך, קומפלקס המקדשים הגדול בעולם ואחד האתרים החשובים במצריים העילית (הדרומית), שהוא גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אנו נבקר במתחם לאל אמון-רע, הפתוח לציבור, ונתרשם מהאובליסק הענק, משדרת פסלי הספינקס (המתחילה במקדש לוקסור בו ביקרנו יומיים קודם) ומאולם העמודים המרשים (היפוסטיל). אחר כך נצא בהפלגה במעלה הזרם על הנילוס, דרומה, נעבור דרך תאי השיט בשני הסכרים החוצים את הנילוס באסנא, עד אדפו. לינה בספינה באדפו.

מקדש לוקסור (shutterstock)

יום 5: מקדש אדפו, אום קומבו, אסואן

היום נבקר במקדש האל הורוס באדפו, אתר מורשת עולמית ונחשב למקדש השמור ביותר ששרד במצריים. נראה את שער הכניסה (פילון) המרשים, האולמות, העמודים, פסלי הבז (הורוס הוא אל בדמות בז) וכתבי ההירוגליפים (כתב חרטומים) על קירות המקדש. לאחר מכן נפליג לאום קומבו, שם נוכל לראות את המקדש הכפול המשקיף אל הנילוס שהוקדש לאלים הורוס ולסובק, שאנו נבקר בו בדרכנו חזרה מאסואן. יינתן זמן חופשי באום קומבו, ולאחר מכן נפליג לאסואן. לינה בספינה באסואן.

 

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן

ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 072-3341110

חשוב! הזדהו כגולשי מוטק'ה לקבלת מחיר מיוחד

 

יום 6: אסואן, הסכר הגדול, מקדש פילה

בבוקר נפליג לאסואן, שם נראה את מערכת הסכרים, המורכבת מסכר שנבנה על ידי הבריטים בראשית המאה הקודמת ומסכר גדול יותר, שנבנה על ידי הרוסים בשנות השישים של המאה שעברה. מערכת הסכרים מאפשרת לשלוט בהצפות הנילוס השנתיות ויוצרת את האגם המלאכותי אגם נאצר, אחד הגדולים בעולם. בניית הסכרים סיכנה עשרות אתרים ארכיאולוגיים חשובים ובמאמץ כלל עולמי של האו"ם הוצלו כמה מהם מאגן ההיקוות של אגם נאצר, והועברו למקומות בטוחים יותר. אנו נבקר באחד המקדשים שהועברו לאי פילה, הנמצא בין שני הסכרים של אסואן. כמו כן נבקר במחצבה עתיקה בה נמצא אובליסק ענק בגובה של 42 מטר שהעבודה עליו הופסקה באמצעה, ונוכל להתרשם מהיכולות של החוצבים במצרים העתיקה. נצא לשיט בפאלוקה, הספינות העתיקות המשמשות עד היום במי הנילוס, לבקר בגנים הבוטניים המרשימים. נבקר גם במוזיאון אסואן החשוב המוקדש לעתיקות נוביה. לינה בספינה באסואן.

אסואן (shutterstock)

יום 7: מקדשי אבו סימבל, אום קומבו

היום נצא לבקר במקדשים הגדולים ביותר שהוצלו מהמים העולים של סכר אסואן – מקדשי אבו סימבל שבדרום המדינה, לא רחוק מהגבול עם סודן. נטוס לשם ונוכל לחוות מכלי ראשון את העוצמה והיכולת ההנדסית של המצרים הקדמונים. המקדשים העצומים, שנבנו לתוך צלע שתי גבעות, פורקו והועברו לנקודה שהיא 65 מטר גבוה יותר ו-200 מטר רחוק יותר מהנילוס, והוקפו בגבעות מלאכותיות. אחרי הביקור באבו סימבל נחזור לאסואן בג'יפים, דרך המדבר הנובי המרהיב, לאורך כל אגם נאצר. נצא להפליג בחזרה במורד הזרם צפונה, ונעצור באום קומבו, שם נבקר במקדש הכפול המשקיף אל הנילוס, שהוקם עבור הורוס וסובק, אלים בדמות בז ותנין היאור, בהתאמה. ואכן, בסביבה התגלו גם כמה מאות מומיות של תנינים שנחנטו. ייחודו של המקדש הוא שנבנה עבור שני אלים, ולכן נבנו בו שתי חצרות, שני אולמות עמודים וחדרים כפולים לשתי סדרות של אלים. עוד נמצא במקדש נילומטר - באר עמוקה המחוברת בתעלה לנילוס, ששימשה בתקופות קדומות למדידת גובה ואיכות המים בנהר בתקופת ההצפות השנתיות. מאום קומבו נפליג לאדפו, שם נעגון בלילה.

יום 8: לוקסור

נפליג בבוקר ללוקסור, שם יינתן לנו זמן חופשי להשלים פערי ביקור במקדשים, שיטוט בעיר וקניות או מנוחה על גדות הנילוס. לילה בספינה בלוקסור.

לוקסור (shutterstock)

יום 9: לוקסור, קהיר

אחרי ארוחת הבוקר העשירה ניפרד מצוות הספינה ונשים פעמינו לנמל התעופה של לוקסור, לטיסה לקהיר. כשנגיע ניסע לרובע גיזה, לראות את הפלא היחיד ששרד משבעת פלאי העולם העתיק הלא הן הפירמידות! כולנו ראינו תמונות שלהן, אבל רק כשמביטים על מבני הענק, שכמו מגמדים את המבנים המודרניים והמטרופולין הצמודה להן, אפשר להעריך באמת את עוצמת ויכולת הבניה של המצרים הקדמונים. נראה גם את הספינקס, מאתרי התיירות המפורסמים והנצפים בעולם. נבקר גם בספינת השמש של פרעה ח'ופו - ספינה שנמצאה שלמה לחלוטין ליד הפירמידה הגדולה ומוצגת כיום במוזיאון מיוחד שנבנה סביבה במקום המצאה. לינה בקהיר.

יום 10: קהיר

היום נצא לבקר במוזיאון המצרי המרשים, בו מרוכזות עתיקות רבות ומרשימות להיסטוריה של מצרים. במוזיאון נזכה לבקר גם בחדר המומיות - מתחם הסגור בדרך כלל לקהל הרחב וכולל מומיות חנוטות של מלכי מצריים העתיקה. לאחר מכן נצא לבקר בשוק חאן אל חלילי, השוק הגדול, התוסס והצבעוני של קהיר - הזדמנות לקניות ולהתרשמות בלתי אמצעית מהעיר הגדולה במזרח התיכון. נעבור בכיכר תחריר ובשכונת היוקרה זמאלק על האי ג'זירה, ונבקר גם בממפיס, בגבול בין מצרים התחתונה לעליונה, ובעת העתיקה היישוב האנושי המאוכלס בעולם. נחזור למלון לצ'ק אין וארוחת ערב. לילה במלון.

קהיר (shutterstock)

יום 11: קהיר, תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נעשה צ'ק אאוט מהמלון, ונשים פעמינו לנמל התעופה הבינלאומי של קהיר, לקראת הטיסה הקצרה הביתה.

 

מתי יוצאים?

15-25.1.20

19-29.2.20 - היציאה מובטחת

11-21.3.20

 

מה המחיר?

מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי - 3,359$

מחיר מיוחד לגולשי מוטק'ה - 3,259$ (200$ הנחה לזוג)

**מחפשים שותפים לטיול? פרסמו מודעה בלוח המודעות שלנו אנא לחצו כאן

 

מעוניינים במידע נוסף? השאירו פרטים כאן

ונחזור אליכם בהקדם

או התקשרו לטלפון 072-3341110

חשוב! הזדהו כגולשי מוטק'ה לקבלת מחיר מיוחד

 

המחיר כולל:

טיסות ישירות לקהיר ובחזרה בחברת אייר סיני.

טיסות פנים קהיר - לוקסור - קהיר.

טיול למקדשי אבו סימבל, טיסה בהלוך חזרה בג'יפים דרך המדבר הנובי (במידה והטיסה מתקיימת, אם לא נסיעה הלוך וחזור בג'יפים).

אוטובוס תיירים ממוזג צמוד לאורך כל הטיול.

שלושה לילות במלון ברמת תיירות גבוהה בקהיר על בסיס חצי פנסיון.

7 לילות על סיפון ה- Steigenberger Regency *5 בתא חיצוני לבחירתכם.

אירוח ע"ב בסיס פנסיון מלא על הסיפון, כולל ארוחת ערב ביום ההגעה וארוחת בוקר ביום העזיבה.

תכנית סיורים מלאה ועשירה, כולל כניסה לכל האתרים במסלול, כולל כניסות בלעדיות בגורדון טורס אל:

  • קבר תות ענך אמון
  • מוזיאון לוקסור
  • מוזיאון אסואן
  • ממפיס
  • חדר המומיות במוזיאון המצרי
  • סירת השמש של פרעה ח'ופו

אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השיט.

מדריך ישראלי מצוות המדריכים של גורדון טורס.

תשר לנותני השירות בספינה.

כל המיסים וההיטלים.

 

המחיר לא כולל:

ביטוח בריאות.

הוצאות אישיות.

תשר למדריך הישראלי.

חבילת שתיה בארוחות.

ויזה למצרים.

 

דגשים:

טיולי השיט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ 10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.

במהלך השיט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או להחלטת חברת השיט.

התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.

גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לטיול במידת הצורך.

 

תנאי תשלום:

מקדמה ע"ס 200€ לאישור העסקה

90 יום לפני היציאה - גמר חשבון

הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה מלא וחתום ע"י הלקוח

 

מדיניות ביטול:

עד 90 יום לפני היציאה - עלות מקדמה בלבד

30-90 יום - 50% מעלות העסקה

15-30 יום - 70% מעלות העסקה

15 ימים ומטה - 100% מעלות העסקה

 

הטיול מאורגן ובאחריות חברת "גורדון טורס" 

 

מוטק'אים, נוסעים לחו"ל ומחפשים ביטוח? הסוכן ארנון לוקר יטפל בכם אישית ובאופן בלעדי.

לצורך קבלת הצעה מוזמנים להתקשר ישירות אליו למספר 072-3341105 או ללחוץ כאן לפרטים נוספים.

חופשה נעימה!

 

 

 

שעת התחלה: 08:00
שעת סיום:20:00
סוג קטגוריה:
חברים שהתעניינו באירוע  3
3  תגובות  אהבו

התמונה של תגונה עדן נגב_49_ 05/01/20
מי המדריך?
התמונה של תגונה מוטק'ה טיולים 05/01/20
שלום עדן
המדריכה היא מולי ברוג
מערכת מוטק'ה
התמונה של תגונה חייה 07/01/20
הכיצד מצרים כל כך יקרה?
שבוע בהודו עלה לי 1000ד'
לסין 925 ד'
מאורגן עם hb והדרכה מצוינת.
מצרים זה עדין לא יפן!
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
למעלה
חזרה