מוטקה > בלוגים > הבלוג של ששת שצ > מעניין אתכם מה קורה עם הדאר

מעניין אתכם מה קורה עם הדאר

מתוך דיונים בכנסת
מעניין אתכם מה קורה עם הדאר

שר התקשורת הנדל בוועדת הכלכלה: אם לא נעביר את החקיקה על הדואר נגיע לפשיטת רגל; היו"ר ביטון: הוועדה בודקת כל פרט ברפורמה ותעביר אותה רק אם תהייה טובה לציבור

ח"כ אזולאי בנושא רפורמת הטלפונים הכשרים: זה ייהרג ובל יעבור; השר הנדל ענה: אם תהיה תחרות בטלפונים הכשרים האזרח החרדי יקבל יותר, ואף ילד לא ייחשף לתוכן בניגוד לדעת ההורה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, שמעה הבוקר את סקירתו של שר התקשורת יועז הנדל על פעילות משרדו. היו"ר ביטון פתח את הדיון ואמר שעולם התקשורת הוא עולם דינאמי ומשתנה המשפיע כל כולם, וביקש התייחסות מהשר על פריסת תשתיות סלולר וסיבים בפריפריה ולהשפעה על עולם התוכן.

בנושא הדואר, אמר השר הנדל שאם לא תועבר החקיקה שנמצאת על שולחן הוועדה, הוא חושש שהדואר יגיע לסף פשיטת רגל בחודשים הקרובים ואזרחי ישראל יפגעו. בתגובה אמר היו"ר ביטון: "אי אפשר לזרוק סיסמאות של רפורמה בדואר בלי שהיא תפורה עד הסוף. הרפורמה צריכה לעזור לאזרחים והכנסת תבדוק אותה, תשנה ותבקר אותה. ראינו רפורמות ששיחקו אותה כאילו הן מהפכה כמו רפורמת הגז הטבעי שתגיע לכל מפעל ובסוף לא הגיע גז למפעלים בנהריה ולוד. אז אנחנו לא קונים אנחנו בודקים, ויש לבדוק כל פרט, כי אם רפורמת הדואר לא תהיה טובה לא נעביר אותה". 

בנושא הטלפונים הכשרים, ח"כ אורי מקלב וח"כ ינון אזולאי הביעו את מחאתם נגד הרפורמה, כשח"כ אזולאי אמר שהרפורמה תהרג ובל תעבור. בתגובה, אמר השר הנדל. שאם תהיה תחרות בטלפונים הכשרים האזרח החרדי יקבל יותר, ואף ילד לא ייחשף לתוכן שההורה יחליט שהוא לא ייחשף אליו.

שר התקשורת אמר בדיון שהמשימה של המשרד היא לחבר את הישראלים באמצעות תשתיות תקשורת, כך שלכל אזרח תהיה גישה, והוסיף שבזכות העברת הרפורמה בוועדת הכלכלה, בהובלת ח"כ יעקב מרגי בעת שכיהן כיו"ר הוועדה, קפצנו מ-3% ל-50% בשיעור נגישות משקי בית לסיבים אופטיים בישראל נכון לשנת 2021. עוד הוסיף השר: "החברות הפסיקו להשקיע בתשתיות, ויצאנו בהחלטה על כך שהחברות צריכות להגיע ל-97%  כיסוי קליטה עד פברואר 2023. במקרים שראשי רשויות וערים לא משתפים פעולה עם הקמת אנטנות, נגיע למקום ונסביר את עמדתנו. בנוסף, המשרד מנסה למצוא דרך להסדיר את השוק גם בתחום השידורים עם הפקות מקור באמצעות רגולציה נמוכה, כי אם לא נעביר חקיקה לא יהיה כלום, וכך גם ברשתות החברתיות ובשקיפות לגבי בוטים".

בנושא רפורמת התחרות בשירות הקו הכשר, אמר השר שמדובר ביעד מרכזי לשנת 2022, שיורכב  מיצירת שקיפות בתחום החסימות, כשאם חברה שמספקת טלפון כשר תרצה לחסום חברה, היא תוכל אבל היא תצטרך להיות שקופה לגבי זה. בנוסף, התייחס השר לנושא הייבוא והמכירה של הטלפונים הכשרים ואמר שיש לפתוח את השוק כך שלא תהיה רק קבוצה אחת שתייבא ותמכור. השר הדגיש שזה מעורר הרבה עניין תקשורתי, אבל לא מהווה את  הליבה של המשרד.

ח"כ אורי מקלב  התייחס לנושא ואמר: "רוב השיח בחברה החרדית הוא על שר התקשורת ועל הגזרות העתידיות. אין לזה שום הצדקה. לא מבחינה רגולטורית ממשלתית וגם לא מהבחינה האישית. כל אחד שרוצה להשתמש בתקשורת ישנה יותר ובמכשיר שהוא לא טלפון חכם עושה את זה מרצון ואף אחד לא מכריח אותו. אתה הולך להקשות את החיים להורים ולילדים. הרבנים והאדמו"רים הכי מכובדים ביזו את עצמם ובאו ללשכה שלך כדי לדון בנושא וביקשו שתיתין להם את החופש להתנהל".

ח"כ ינון אזולאי הביע את זעמו גם כן ואמר "לכולנו אכפת מהחינוך לילדים שלנו ואף אחד לא רוצה שהילד ייחשף למראות שבאינטרנט ולהפקרות. שמנו גבולות כדי שזה לא יקרה. זאת מלחמה שיש לקדש עליה את כל מה שחשוב בחיים ואני לא אסכים שיגעו בחינוך של הילדים שלי. תראו מה משתולל בפורנוגרפיה ובאינטרנט ולמה לילדים קטנים נחשפים, אתם רוצים שגם הילדים שלי יהיו ככה? ייהרג ובל יעבור".

ח"כ לימור מגן תלם שאלה את השר לגבי הפיקוח על הרשתות החברתיות וביקשה לדעת מתי היא תקרה. ח"כ מרגי התייחס לנושא הדואר והסיבים: "יש הרבה דברים טובים שנעשים אך גם יש פופוליזם וכוחות כלכלים אינטרסנטיים, ולדואר כמו שהוא היום אין הצדקה. בנושא הסיבים, החשש שלי שהדברים יגררו, וצריך לראות איך מושגים את החברות החזקות למרכז החדר כדי שלא תהיה סיבה לחכות 10 שנים עד לסיום פריסת הסיבים".

ח"כ משה ארבל התייחס גם כן לרפורמה המיועדת בדואר ודיבר על הספקים המפעילים את חלק מסניפי הדואר, כשלטענתו מדובר "בחוליה הכי פגיעה ברפורמה הנמצאת בחוסר ודאות מוחלט". ח"כ מופיד מרעי התייחס לבעיית התשתיות והאינטרנט בישובים שאינם יהודיים וביקש להאיץ את התוכניות. ח"כ אוסמה סעדי התייחס גם הוא לבעיות התקשורת ביישובים הערביים וביקש לחזק את התשתיות ולצאת במסע הסברה בשפה הערבית יחד עם ראשי המועצות הערביות כדי למנוע פחד מאנטנות ולשפר את הקליטה. ח"כ אמילי מואטי התייחסה ליצירה המקומית וביקשה לדעת מהשר מהם לוחות הזמנים לפרסום תזכיר החוק שהוכן בעקבות מסקנות ועדת פולקמן, והאם חברות הסטרימינג ישלמו על תכנים והפקות מקור שהן משדרות.

מנכ"ל איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה, איתמר אביטן, פנה אל השר ואמר "זה נכון שיש 5,000 עובדי דואר אבל יש גם 6,000 יוצרים ועובדים וגם לנו יש משפחות וילדים וגף אנחנו צריכים לאכול. יש ירידה של 30-40 מיליון שקל  בהשקעה בתוכן ישראלי, כשיס מעבירים את המנויים שלהם לאינטרנט בצורה מטורפת ובורחת מהרגולציה זה נזק אדיר ואין אכיפה. תתנו פלסטר או עזרה

0  תגובות  אהבו

43
כתוב/י תגובה...
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
עריכת תגובה
השבה לתגובה
פוסטים אחרונים

נשף ריקודים לגיל השלישי - נשף גאלה ממש כמו בווינה! ללא תשלום בהרשמה מראש
בשבת הקרובה (25.6) זה קורה, נשף גאלה ממש כמו בווינה! זוג רקדנים 3 צלם דימיטרי סקולסקי רשת אקסקלוסיב...
לקריאת הפוסט
ועדת הכנסת התכנסה על בעיית המידות בבגדים, גם אני לא מוצא בגדים
https://photos.google.com/share/AF1QipP_B9saiCY0nHPBbXsNRnaXqqunA73MiE2Lgvvh7Nebutd3HXQ-VV3TYyRCDG3z_w/photo/AF1QipM_G1ST6QEEkdjAoYowKM5HYATTl4Y2x8BF0nrf?key=Q0s2dzdPRHcyNzJnaXV3bHU2Y3BQZjI0RVpnc2R...
לקריאת הפוסט
משבר המזון: מגיע לכנסת
ועדת הכלכלה התכנסה לדיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר? הוועדה קיבלה תמונת מצב קודרת...
לקריאת הפוסט

מוטק’ה גם בפייסבוק
למעלה
חזרה